Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

складні стосунки Вятровича із цибулею :S

пофігу . Він мені абсолютно чужий.
а Україні ні. Чи ти не українець?
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Твєрь, це якесь місто в Росії.
А Москва взагалі її столиця.
І тільки Ленінград зі Сталінградом це щось комуністичне.



ну і яке відношення Твєрь має до декомунізації?
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

пофігу . Він мені абсолютно чужий. Як і Твєрская. На відміну від Гедройця чи Вятровича.

Ок. Залиште Київ мені.
Вятровича заберіть, якщо він Вам такий дорогий.
   
ну і яке відношення Твєрь має до декомунізації?

таке ж як Твєрь до Києва - попала під роздачу
   
резюме: якби Вятрович займався цибулею Україна від цього б тільки виграла
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

вообще говоря полёт Гагарина - просто небольшой побочный продукт ракетной программы,
которая делалась ради доставки ядерного оружия и



через рік після Гагаріна полетів Павло Попович

ось він із батьками. бач як глумиться окупант над пригнобленими українцями


   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

а Україні ні. Чи ти не українець?
та який з мене українець, якщо мені Твєрская не мила)))
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

та який з мене українець, якщо мені Твєрская не мила)))

Та я бачу, Вам брехня миліша, бо вона кого треба брехня....
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Ок. Залиште Київ мені.
Вятровича заберіть, якщо він Вам такий дорогий.
на жаль. Київ виконує якусь адміністратисну функцію. По великому рахунку таку ж функцію наприклад могла б виконувати і Твєрь.
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

на жаль. Київ виконує якусь адміністратисну функцію. По великому рахунку таку ж функцію наприклад могла б виконувати і Твєрь.

На жаль.
Я давно пропонувала перенести столицю в Жовті води.
Разом із всією шоблою адміністративною...
   
через рік після Гагаріна полетів Павло Попович

Цитувати
12 серпня 1962 року перший український космонавт Павло Попович на прохання Сергія Корольова заспівав українську пісню "Дивлюсь я на небо та й думку гадаю".

   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Слишком много внимания уделяется всякому дерьму типа Вятровича. Есть вещи, которые уже стали нашей общей историей, хочет это кто-нибудь или нет. .
   
Вікі про вулицю Твєрську в Москві:

Улица возникла как дорога в Тверь, участок которой в черте Москвы, от Иверских ворот Китайгородской стены и до ворот Земляного города, исстари назывался Тверская улица.

По некоторым сведениям, дорога на Тверь существовала здесь уже в XII веке. С конца XV века эта дорога также связывала Москву и Новгород.

Во времена Российской империи важность Тверской улицы состояла в том, что именно по ней цари въезжали в Кремль, приезжая в Москву из Санкт-Петербурга. По случаю церемоний коронации здесь были установлены несколько триумфальных ворот.

--------------------------------------

На честь цієї вулиці у містах Російської імперії також почали з'являтися Твєрські вулиці, які, звісно, вже не вели у Твєрь:


Россия

Тверская улица — улица в Иркутске.
Тверская улица — улица в Казани.
Тверская улица — улица в Москве.
Тверская улица — улица в Хабаровске.

В Санкт-Петербурге:

Тверская улица — улица в Центральном районе.
Тверская улица — улица в Колпино.
тверская улица — улица в Петро-Славянке.
Тверская улица — улица в Саратове.

В Твери:

Большая Тверская улица.
Малая Тверская улица.
Тверская улица — улица в Томске.

Украина

Тверская улица — улица в городе Запорожье.
Тверская улица — улица в Харькове.
=======================================


Що цікаво, коли комуністи після революції почали перейменування вулиць, Твєрская у Москві стала вулицею Горького.

Те ж саме відбулося і в Києві - Твєрская теж стала вулицею Горького.

До речі, ще раніше  ця вулиця називалася Звіринецькою, бо вела вона якраз в передмістя Звіринець, поки в 1901 році її не назвали чомусь Твєрскою, потім - Горького, потім - знову Твєрскою і зараз - Єжи Ґедройць. Хоча назва, дійсно, не дуже зручна для вимовляння.

Єжи Ґедройць — польський публіцист і громадський діяч, засновник і головний редактор культового часопису Kultura (Париж).

Активний прихильник польсько-української співпраці, супротивник взаємних територіальних та інших претензій. Гедройцева формула "Без незалежної України не буде вільної Польщі" стала гаслом східної політики Польщі після 1989 і до наших днів.

З ініціативи і коштом Єжи Ґедройця у Бібліотеці "Культури" з'явилася друком антологія української літератури 1917–1933 років "Розстріляне відродження".


Останнє редагування: 14 квітня 2021 19:15:20 від шуша
   
Слишком много внимания уделяется всякому дерьму типа Вятровича. Есть вещи, которые уже стали нашей общей историей, хочет это кто-нибудь или нет. .

Хайль, Paul!
Хаті й далі опчєй історії.
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S





Що цікаво, коли комуністи після революції почали перейменування вулиць, Твєрская у Москві стала вулицею Горького.

Те ж саме відбулося і в Києві - Твєрская теж стала вулицею Горького.


Не знаю, хто пише це глупство до Вікіпедії, але Ви киянка, і мали б знати, що Тверська в Києві є перпендикулярною до Горького.
Горького була Кузнєчною до революції, а за незалежної України стала вулицею Антоновича.

Соромно писати таке, немає слів....

Щодо Ґейдройця. Немаю проти нього нічого.
Але досить нових вулиць, які можна назвати.
Без брехні.

Останнє редагування: 14 квітня 2021 19:23:17 від Astonished
   
Не знаю, хто пише це глупство до Вікіпедії, але Ви киянка, і мали б знати, що Тверська в Києві є перпендикулярною до Горького.
Горького була Кузнєчною до революції, а за незалежної України стала вулицею Антоновича.

Соромно писати таке, немає слів....

Щодо Ґейдройця. Немаю проти нього нічого.
Але досить нових вулиць, які можна назвати.
Без брехні.

Так, я помилилася. Але чого Ви так нервово відреагували?
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S


   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Вятрович для мене точно чужий.
Вулицю перейменували в Єжи Ґейдройця.
Ви вважаєте, вона мені має бути ріднішою тепер?


Я - не вважаю що має бути ріднішою. Вам очевидно рідніша Тверська.
А тут гедройц !  :X
Наxyй той гедройц ! Што за гедройц ?  8-:
Нам нінада гедройц ! Дайош Тверь !

   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Є́жи Ґе́дройць, князь гербу Гіпокентавр (пол. Jerzy Giedroyc; 27 липня 1906, Мінськ — 14 вересня 2000, Мезон-Лаффітт) — польський публіцист і громадський діяч, засновник і головний редактор культового часопису Kultura (Париж).

Активний прихильник польсько-української співпраці, супротивник взаємних територіальних та інших претензій.


Навчався у Варшавському університеті — на юридичному (1924—1929) та історичному (1930—1931) факультетах.

У студентські роки був головою організацій «Корпорація Патрія» і «Міжкорпораційне коло», діячем студентської організації «Державницька думка», міжнародного відділу Центрального комітету Спілки студентської молоді, редактором часописів «Академічний день» і «Бунт молодих» (з 1936 року «Політика»).

На початку другої світової війни опинився в Румунії (1939—1940).

Воював у складі Окремої Бригади Карпатських Стрільців, був учасником лівійської військової кампанії і боїв у Тобруку (1942), керував відділом військових часописів і видавництв Бюро пропаганди 11 Польського корпусу (1941—1944), працював у Центрі підготовки танкістів у Ґалліполі (Італія) (1944—1945)

1945 — директор Європейського департаменту Міністерства інформації Польської Республіки (Лондон).

Засновник Літературного інституту в Римі (1946), з 1947 року — видавець та головний редактор часопису Kultura. У жовтні 1947 року переїздить до Мезон Ляффіт під Парижем, де розгортає широку видавничу діяльність, співпрацює з видатними польськими еміграційними публіцистами та письменниками: Юзефом Чапським, Єжи Стемповським, Константином А. Єленським, Юліушем Мєрошевським, Чеславом Мілошем, Вітольдом Ґомбровичем, Ґуставом Герлінгом-Ґрудзінським.


Українські еміграційні діячі, що співпрацювали з «Культурою»: Богдан Осадчук, Юрій Лавріненко, Юрій Шевельов, Іван Лисяк-Рудницький, Борис Левицький, Іван Кедрин, Іван Кошелівець та ін.
З 1953 року — ініціатор видання «Бібліотеки Культури», з 1962 року видає «Історичні зошити», присвячені новітній історії Польщі та країн Центрально-Східної Європи. До вересня 2000 року вийшло 511 томів «Бібліотеки Культури», серед яких — 132 числа «Історичних зошитів» і 636 видань «Культури».

Входив до складу редакційної колегії російського дисидентського часопису «Континент», був членом редакційної ради українського квартальника «Віднова», брав активну участь у акціях на захист свободи творчості і вільного культурного розвитку.

1982 — за його ініціативою був заснований Фонд допомоги незалежній польській літературі і культурі.

Протягом 50 років прагнув до формування добросусідських взаємин Польщі з її східними сусідами: Литвою, Білоруссю, Україною, у чию перспективу здобуття державної незалежності він завжди вірив.





   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Український вектор «Культури»
З ініціативи і коштом Єжи Ґедройця у Бібліотеці «Культури» з'явилася друком антологія української літератури 1917—1933 років «Розстріляне відродження», що її на замовлення Ґедройця підготував Юрій Лавріненко. «Розстріляне відродження» як пропозиція назви книжки вперше прозвучала у листі Ґедройця до Лавріненка від 13 серпня 1958 року: «Щодо назви. Чи не було би, може, добре дати як загальну назву: „Розстріляне відродження. Антологія 1917—1933 etc.“ Назва тоді звучала би ефектно. З другого боку, скромна назва „Антологія“ може тільки полегшити проникнення за залізну завісу. Що Ви думаєте?»
Після виходу книжки Єжи Ґедройць коштом редакції надіслав рецензійні примірники антології до Спілки Письменників у Києві та до українських радянських журналів, а також використовував кожну можливість, легальну й нелегальну, аби переправити книгу «за залізну завісу».


Термін Ґедройця «розстріляне відродження» набув значного поширення в українському публічному вживанні. Сама антологія справила суттєвий вплив на формування українського шістдесятництва.

У 1969 році у бібліотеці «Культури» з'явилася друга українська антологія — «дисидентська», яку на замовлення Ґедройця впорядкував Іван Кошелівець: «Україна 1956—1968».

Ідея незалежності України в поглядах Єжи Ґедройця

Погляди Єжи Гедройця щодо українського питання дещо еволюціонували. Вперше вони були сформовані у 1918 році, на базі концепції Пілсудського про майбутню федерацію Польщі, Білорусі, України і Литви.[3] Попри це слід розуміти, що ключовою для Єжи була ідея об'єднання і примирення трьох народів, а не власне концепція. Зрештою, як ідеться у статті Сенича, Гедройць згодом відмовився від федералістських концепцій як нової форми польського імперіалізму, зважаючи на те, що подібні ідеї асиміляції та федералізації викликали спротив і нерозуміння суспільства.

Висловлення ідеї про те, що Європа не закінчується на межі кордонів українців і поляків, знайшло відображення в очевидно одному з найвдаліших проектів Гедройця у журналі «Культура» (започаткований у 1947 році в Парижі), на сторінках якого велась ідеологічна боротьба з комуністичною ідеологією та пошук порозуміння поляків з українцями та білорусами. Головною тезою Гедройця, як зазначає дослідниця Морозова, була :«не буде насправді вільних поляків, чехів чи угорців без вільних українців, білорусів чи литовців». З перших випусків журналу «Культура» на його сторінках ішлося про створення нових історичних і геополітичних умов, що передбачали завдання ширшого масштабу: необхідність міжнаціонального примирення народів ЦСЄ, спільної боротьби за незалежність, подолання тоталітаризму та формування нової архітектури безпеки регіону. Серед локальних завдань — необхідність польсько-українського примирення, в основу якого мало б бути покладене вирішення таких проблем, як питання української державності, кордонів, національних меншин та подолання міжнаціональних стереотипів. Звідси можемо говорити про цілковито проукраїнську позицію Єжи Гедройця і його чітке усвідомлення України як незалежної держави.


   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Демократичність поглядів Гедройця у той час, здається, не мала меж. Він виступив за концепцію «Не може бути вільної Польщі без вільної України». Варто зазначити, що висловлення подібної тези у межах Польщі або на теренах Радянського Союзу тоді просто не можна було уявити. Очевидно, що фактор перебування в еміграції неабияк сприяв розгортанню демократичних (заборонених і не популярних на теренах Польщі і СРСР) ідей щодо української справи. Попри це, звісно, слід віддати належне Гедройцю за висловлення і плекання ідей щодо примирення українців і поляків, яким він залишався вірним до кінця життя, при цьому неодноразово наражаючи себе на небезпеку, зокрема з боку польських шовіністів.

Важливим і болючим для України було питання про кордони. Ще у 1977 році одним з найбільших досягнень Гедройця і його однодумців стало підписання «Декларації щодо української справи», надрукованої у «Культурі» в 1977 р. У ній представниками польської, російської, чеської й угорської еміграцій піднімалося питання про нагальну необхідність відновлення української державності, задля визволення інших країн комуністичного табору, і говорилося про страждання українців не тільки від російського, але й від польського іга. Наступним кроком був відхід від так званої ягеллонської концепції про природність перебування українських, білоруських й литовських земель під крилом Корони Польської. Гедройць різко засудив її, виступивши за відмову Польщі від претензій на «східні креси» та визнання сучасних кордонів.

Роль України Гедройць визначав як Основу нової системи міжнародної безпеки ЦСЄ, що змінить невигідний геополітичний устрій регіону, ослабить російський імперіалізм і сприятиме подоланню радянського поневолення і тоталітаризму. Добрим прикладом слідування своїм переконанням є заклик Гедройця до Польщі визнати щойно здобуту незалежність України. Це започаткувало процес польсько-українського примирення.

Погляди та ідеї Гедройця чималим чином посприяли розвалу СРСР, зближенню та подальшій співпраці між поляками та українцями у перші роки незалежності України, й у період Євромайданів. Окрім того, важливою є концепція Гедройця, що передумовою успіху боротьби за незалежність і демократичні перетворення у Польщі та Україні було і залишається досягнення міжнаціонального примирення та координація спільної антитоталітарної боротьби проти Росії. Отже, польсько-українське зближення є запорукою стримування спроб нової російської експансії у ЦСЄ та гарантією безпеки інших народів регіону.
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S



Так, я помилилася. Але чого Ви так нервово відреагували?

Ви мене в брехні звинуватили, спираючись на Вікіпендію, але не дивлячись на мапу міста.
Мені це чомусь не сподобалось.


Останнє редагування: 14 квітня 2021 19:37:20 від Astonished
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

  Пробачте хто може за непідйомні для більшості тексти,

Я їх надав тільки для того щоб переконатися,

Що:

1. Вятрович демагог і  лох
2. Гедройц - просто лох
3. Тверь - не лох , дайте їм Тверь

Занавіс.
Немає сенсу ні про що більше говорити
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Я - не вважаю що має бути ріднішою. Вам очевидно рідніша Тверська.
А тут гедройц !  :X
Наxyй той гедройц ! Што за гедройц ?  8-:
Нам нінада гедройц ! Дайош Тверь !

Ви мене питали?
Ви мене намагались переконати?

Ні. Ви брехали перекручували.
І продовжуєте це робити.
   
Пробачте хто може за непідйомні для більшості тексти,

Я їх надав тільки для того щоб переконатися,

Що:

1. Вятрович демагог і  лох
2. Гедройц - просто лох
3. Тверь - не лох , дайте їм Тверь

Занавіс.
Немає сенсу ні про що більше говорити

Нафуя, а головне - навіщо? :S
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Ви мене питали?
Ви мене намагались переконати?

Ні. Ви брехали перекручували.
І продовжуєте це робити.


ні ні ні боже упаси
жодних зайвих рухів з мого боку

тверь вам в душу
Вятрович демагог....
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S


Вятрович демагог....

Так.
І Ви також.
   
Так, я помилилася. Але чого Ви так нервово відреагували?

Ви мене в брехні звинуватили, спираючись на Вікіпендію, але не дивлячись на мапу міста.
Мені це чомусь не сподобалось.

Я Вас навіть не цітувала і просто дала, в принципі,  загальновідомі факти, в одному з них - прикро помилилася.

То де я Вас звинуватила в брехні?
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Я Вас навіть не цітувала і просто дала, в принципі,  загальновідомі факти, в одному з них - прикро помилилася.

То де я Вас звинуватила в брехні?

Ви начебто намагались спростувати мої слова.
Але трохи помилились.
Десь на 90 градусів.

Мене таке нервує.
   
Ні. Ви брехали перекручували.
Я Вас навіть не цітувала і просто дала, в принципі,  загальновідомі факти, в одному з них - прикро помилилася.
Дівчата, не сваріться через якусь фуйню.
Ви ж, як не як, маєте почесне звання "аксакалів ФУПу" )))
   
через рік після Гагаріна полетів Павло Попович

ось він із батьками. бач як глумиться окупант над пригнобленими українцями

В СССР чтобы чего-то достичь научно-технического нужно было переходить на русский.
Это постепенно убивало украинскую культуру и язык.
В собственной республике украинцы чувствовали себя людьми второго сорта
и чувствуют до сих пор, достаточно посмотреть на списки олигархов и министров.

И ты тут на форуме старательно трудишься над сохранением этого статус-кво.

Ты привёл фото поповича с полуграмотными крестьянами,
да, это была среда, где сохранился украинский язык и культура.

И для украинского народа язык и культура важнее полётов,
потому что без полётов в космос украинцы вполне себе проживут,
а без языка и культуры - исчезнут и растворятся, будут переварены ордой.

   
В СССР чтобы чего-то достичь научно-технического нужно было переходить на русский.
Не лише "научно-технического", а  навіть "военно-политического" )))
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Дівчата, не сваріться через якусь фуйню.
Ви ж, як не як, маєте почесне звання "аксакалів ФУПу" )))

О!
І якщо я вважаю Вятровича демагогом, я так і кажу.
Незважаючи на всі заслуги Гедройця перед Україною.
Це не заслуги Вятровича.....
   
І якщо я вважаю Вятровича демагогом, я так і кажу.
Звісно шо хайповий демагог, який використовує прості, наіть примітивні прийоми пропагандонства.
Але ще Гітлер у своїй відомій книзі зазначав, що ці прийоми розраховані не на інтелектуалів (навіть більше, вони інтелектуалів дратують), а на звичайного, фуйово освіченого, манюпаса.
Ото й маємо манюпаса та демагогів. То й фуй  на те. Адже війни забезпечуються тушками манюпасів.

Останнє редагування: 14 квітня 2021 19:59:00 від птах Сорока
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S


Ты привёл фото поповича с полуграмотными крестьянами,
да, это была среда, где сохранился украинский язык и культура.

И для украинского народа язык и культура важнее полётов,
потому что без полётов в космос украинцы вполне себе проживут,
а без языка и культуры - исчезнут и растворятся, будут переварены ордой.



о!   :laugh:
це шикарно

але ти ж не український народ а орда?

і даєш українському народу пораду:   забудьте про польоти в космос, будьте малограмотними селянами, з любовію, ваша російськомовна орда алєксєй
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S
Ice9192

Демократичність поглядів Гедройця у той час, здається, не мала меж. Він виступив за концепцію «Не може бути вільної Польщі без вільної України». Варто зазначити, що висловлення подібної тези у межах Польщі або на теренах Радянського Союзу тоді просто не можна було уявити. Очевидно, що фактор перебування в еміграції неабияк сприяв розгортанню демократичних (заборонених і не популярних на теренах Польщі і СРСР) ідей щодо української справи. Попри це, звісно, слід віддати належне Гедройцю за висловлення і плекання ідей щодо примирення українців і поляків, яким він залишався вірним до кінця життя, при цьому неодноразово наражаючи себе на небезпеку, зокрема з боку польських шовіністів.

Важливим і болючим для України було питання про кордони. Ще у 1977 році одним з найбільших досягнень Гедройця і його однодумців стало підписання «Декларації щодо української справи», надрукованої у «Культурі» в 1977 р. У ній представниками польської, російської, чеської й угорської еміграцій піднімалося питання про нагальну необхідність відновлення української державності, задля визволення інших країн комуністичного табору, і говорилося про страждання українців не тільки від російського, але й від польського іга. Наступним кроком був відхід від так званої ягеллонської концепції про природність перебування українських, білоруських й литовських земель під крилом Корони Польської. Гедройць різко засудив її, виступивши за відмову Польщі від претензій на «східні креси» та визнання сучасних кордонів.
Роль України Гедройць визначав як Основу нової системи міжнародної безпеки ЦСЄ, що змінить невигідний геополітичний устрій регіону, ослабить російський імперіалізм і сприятиме подоланню радянського поневолення і тоталітаризму. Добрим прикладом слідування своїм переконанням є заклик Гедройця до Польщі визнати щойно здобуту незалежність України. Це започаткувало процес польсько-українського примирення.
Погляди та ідеї Гедройця чималим чином посприяли розвалу СРСР, зближенню та подальшій співпраці між поляками та українцями у перші роки незалежності України, й у період Євромайданів. Окрім того, важливою є концепція Гедройця, що передумовою успіху боротьби за незалежність і демократичні перетворення у Польщі та Україні було і залишається досягнення міжнаціонального примирення та координація спільної антитоталітарної боротьби проти Росії. Отже, польсько-українське зближення є запорукою стримування спроб нової російської експансії у ЦСЄ та гарантією безпеки інших народів регіону.

дякую що згадали незлим "тихим" словом.
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Незважаючи на всі заслуги Гедройця перед Україною.
Це не заслуги Вятровича.....
Ви кажете,що заслугою Вятровича є перейменування Тверської в Гедройця.
Респект Вятровичу за це.
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Ви кажете,що заслугою Вятровича є перейменування Тверської в Гедройця.
Респект Вятровичу за це.
{

Ну, прибрехав він при цьому.
Але я бачу, що для багатьох боехня є нормою і навіть схвалюваною моделлю поведінки.
Ну то не дивуйтеся наслідкам потім.
   
Re: складні стосунки Вятровича із цибулею  :S

Ви кажете,що заслугою Вятровича є перейменування Тверської в Гедройця.
Респект Вятровичу за це.


а можна у загальних рисах розкрити епохальність для України цієї події?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія