Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Почему в СССР строили столь примитивное, не пригодное для жизни жильё?

Ну нехай 25 соток. А по 150 соток ти бачив городи ?   В шість разів більше . Це півтора га.

Ні, 80соток + 20луга бачив. Хоча не знаю який максимум був.
Ну могли ще родичі поряд жити і обробляти більше як один город...
Можливо було взяти на сезон засаджену ділянку (навіть у декілька га) і її обробляти. Наскільки памятаю оплата частково урожаєм і частково грошима. Так приїздили на заробітки з західної України.

Останнє редагування: 12 лютого 2019 17:32:27 від Spin
   
Приватний гектар ? Льону ? В СРСР ?  Мо пан розкаже, що тоді і фермери були вже ?

Боже, ідіоте, з міста...  :facepalm:
Люди брали в колгості гектар льону чи буряка.. Доглядали за ним, сапали, потім рвали то що...
Льон жали. сушили. вязали в кінці.
Це все добро забирав колгосп, а людям по завершенні виплачував гроші.
   
Тому , власне , СРСР наїпнувся.  І в 1991 році чомусь мільони "щасливих" радянських людей не вийшли на його захист.
Зовсім не вийшли.
без сумніву.
але якщо би мільони "щасливих" радянських людей могли знати що їх чекає в наступні 20 років.
То вони би ще подумали - може б якось попробувати модернізувати і облагородити СРСРовську махіну (замість того щоб все поламати нах).

ну, все як завжди останні 2500 років.
в НЕзнании сила  :gigi:
   
Ні, 80соток + 20луга бачив

Більше набагато. Гектар міг бути біля хати і ще декілька в полі.
Я не знаю чия це була земля в полі, але люди нею повністю розпоряжалися - копали-садили картоплю і т.д.
   
Так ещё и на Волыни, где кроме сосен и черники ничего не растёт.

 :facepalm:
   
Ну покривляйтеся, ніби це якийсь аргумент.
Але факт залишиться фактом - Україна є постійним екпортером електроенергії. З початку ХХІ століття Україна вже експортувала понад 110 млрд квт-год.


 Маленька Швейцарія експортує вдвічі більше. Я вже не кажу про те, що експорт електроенергії з України вже впав майже до нуля. От як клятий СССР забагато станцій для власних потреб побудував.
   
Ну и? Вспоминают с ностальгией время с 1965-1970 по 1985 год, забывая, как тяжело жили люди до этого...

 А шо, в багатьох країнах гарно жили до 65 року?  :lol:
   
А шо, в багатьох країнах гарно жили до 65 року?  :lol:
Європа до 1965р. лише вичухалася від руїн і злигоднів 2-ї Світової.
   
1000 рублів були шалені гроші в СРСР.

Півтора місяця в стройотряді після другого курсу в тюменских іпенях - 1200р чистими на руки.

   
Десь так. Не більше двох. Так що пацаньонок трохи сп.здів про бичка за 1000 рублів.

Читай - приймали бичків живою вагою по 1,80, свиней по 2.20
https://p-balaev.livejournal.com/340576.html

Такшо годовалий бичок цілком тягнув на 1000р :)
   
Маленька Швейцарія експортує вдвічі більше. Я вже не кажу про те, що експорт електроенергії з України вже впав майже до нуля. От як клятий СССР забагато станцій для власних потреб побудував.
Ну клятий для Вас СРСР, то клятий. Я не заперечуватиму, це Ваша думка.
І не впав експорт електроенергії. Як був так і є на тому ж рівні приблизно, навіть за минулий рік досить виріс.
   
1,80 крб/кг в 1980-е в Украине за говядину.

Не було її по 1,80. Може в Києві і великих містах.
По коопторгах (КООПЕРАЦІЯ), котрих повно було по селах і райцентрах, як я і писав - 3.00.-3.50
https://svetorusie.livejournal.com/117803.html
   
Та да. Была даже поговорка: "Всё вокруг колхозное, всё вокруг моё!"
(tu)
картина маслом. 1983, мы в гости приехали в с. Золота Балка, мальовниче . Херсонська обл
на току слюсар и т п - на все руки - з п 75-80 руб.

но - за пару дней (сезон) - кавунив на траси продав на 150 руб. ;)
смотались за водкой на моцике, за 3 полллитры - мешок рыбы карп лящ - в рыбколхозе наменяли.
 (P)
по теме - хрущёвки строили разные, - московки, харьковки.... были и кирпичные но больше панельных, вроде ж были прожекты с 2005 их сносить отселять строить новое.

в Одессе на котовского - дома Центролита (9-эт, 12-эт=чешки ) - недалеко от одноим-го завода , порезаного в нулевые.

в одном и том же городе типа областного - резко ухудшилось продвижение очереди мол спецов и на гос и на кооп кв-ры
с 1980г

связано - Афган, олимпиада (там же ого построено ).
   
Не було її по 1,80. Може в Києві і великих містах.
По коопторгах (КООПЕРАЦІЯ), котрих повно було по селах і райцентрах, як я і писав - 3.00.-3.50
https://svetorusie.livejournal.com/117803.html

Это продажная цена. Закупочная была меньше
   
без сумніву.
але якщо би мільони "щасливих" радянських людей могли знати що їх чекає в наступні 20 років.
То вони би ще подумали - може б якось попробувати модернізувати і облагородити СРСРовську махіну (замість того щоб все поламати нах).
якби вони знали, то ще б завзятіше кинулися валити то одоробло [A] .
   
Читай - приймали бичків живою вагою по 1,80, свиней по 2.20
https://p-balaev.livejournal.com/340576.html

Такшо годовалий бичок цілком тягнув на 1000р :)

Не тянул

Живым весом брали около 1 рубля за кг

Дядя выкармливал по 3-4 бычка одновременно.

Выкармливал по 1,5 года,  они вес имели по 400-450 кг. Получал за каждого те же самые 400-450 рублей. Середина 80-х.
   
Ні, 80соток + 20луга бачив. Хоча не знаю який максимум був.
Ну могли ще родичі поряд жити і обробляти більше як один город...
Можливо було взяти на сезон засаджену ділянку (навіть у декілька га) і її обробляти. Наскільки памятаю оплата частково урожаєм і частково грошима. Так приїздили на заробітки з західної України.

у бабули с дедом с конца 30-х было полгектара огорода и примерно 35 соток под домом и хозпостройками.  В середине 60 - х засадил всё свободное пространство на этих 35 сотках фруктовыми деревьями (для внуков...). С полсотни деревьев точно было...
   
Ого, сколько страниц

Союз строил такие дома из бедности

Дёшево и эффективно.

США также проводило эксперимент ( очень известный ) с такими панельками

Город не помню, но суть была в следующем: построили микрорайон, куда заселили средний класс,   перемешав с бедными негритянском слоями. Надеялись, что более богатые и успешные подтянут к себе менее успешных негров. Результат - через какое-то время негры захватили все, разбомбили все, успешные люди вынуждены были покинуть микрорайон, отдав на растерзание нищим и убогим

Пруитт Айгоу



Останнє редагування: 12 лютого 2019 20:22:22 від Palermo
   
Я в Youngstown тей що в Огайо чуть не копію будівлі інститута в академ містечку та цехів при ньому надибав, схожість дуже велика, але карма, як київські так і огайські приміщення майже пустують, постіндустріалізм.
   
Ого, сколько страниц

Союз строил такие дома из бедности

Дёшево и эффективно.

США также проводило эксперимент ( очень известный ) с такими панельками

Город не помню, но суть была в следующем: построили микрорайон, куда заселили средний класс,   перемешав с бедными негритянском слоями. Надеялись, что более богатые и успешные подтянут к себе менее успешных негров. Результат - через какое-то время негры захватили все, разбомбили все, успешные люди вынуждены были покинуть микрорайон, отдав на растерзание нищим и убогим

Пруитт Айгоу

Показати зображення...
если полиция не будет как собаки рыскать по богатым районам по первому подозрению их также преступно хулигано долбодятловский элемент разбомбит. В США по сути классовая война идеологий либерализма и социал дарвинизма, что одни делают другие саботируют, и довольно успешно.
   
Півтора місяця в стройотряді після другого курсу в тюменских іпенях - 1200р чистими на руки.

Це тобі теж татко розказав ?   Кажеш книжки в тебе не було ? А як ти тоді платню звідти вивозив ?
Платили акредитивами, а не налом.
Я двічі був в Уренгої. Коли там був один світлофор на місто, а аеропорт був бетонним сараєм.  1500 перший раз заробив . І що ?
А потім ти хуячиш інженером після вузу за 105 рублів  і чергою на житло у 80-х вже у 22 роки завдовшки.
От на хєра, синку, ти лізеш туди чого не знаєш ?
   
Відрижко - він такий.
Усьому затичка, усім усе розкаже, що як є і було. Варонлайн почитає і розповість.
   
Ещё несколько фото американской Оболони и Троещины (Прюитт Айгоу)





   
если полиция не будет как собаки рыскать по богатым районам по первому подозрению их также преступно хулигано долбодятловский элемент разбомбит. В США по сути классовая война идеологий либерализма и социал дарвинизма, что одни делают другие саботируют, и довольно успешно.
Возможно, дело не в полиции
Американцы рассчитывали, что общество будет эволюционировать - успешные подтянут к себе отстающих. А получилось наоборот - отстающие затягивают ареал в болото, общество деградирует.

Можно посмотреть на примере рашки и Украины. Рашка всегда тянула нас в болото
   
Возможно, дело не в полиции
Американцы рассчитывали, что общество будет эволюционировать - успешные подтянут к себе отстающих. А получилось наоборот - отстающие затягивают ареал в болото, общество деградирует.

Можно посмотреть на примере рашки и Украины. Рашка всегда тянула нас в болото
не понятно про подтяжку, США это страна тотальной но более менее вежливой социальной сегрегации. Люди разных доходов автоматически разделяются и пересекаются только поверхностно. Налоговая система этому способствует. Если более удачливая публика положила глаз на бедный район, менее удачливая начинает паковать чемоданы, если в результате какой то флуктуации беднота получила доступ в более богатая публика уматывает со скоростью ветра пока цены на недвижимость не обвалились.
   
До речі в Клівленді тому що в Огайо багатоповерхівок аля Оболонь вистачає, і нічого стоять, негри не розіб'ють якщо тупо не забити на будівлі в ім'я чистоти ідеології (що було зроблено в Сейнт Луісі, південь, не південь, але і не північ, там дещо інші установки).
   
И раздавали всем бесплатно.
С газовой плитой, ванной, дверьми и унитазом :)
розсмішило про безплатно,зразу совком повіяло.то тільки у них твердо закарбувалося,що все безплатно дають.досі от голосують за вішальників лапші про "по собівартості власного виробництва".
   
Всё что делалось советскими ручками было примитивным и непригодным.
Может и были исключения, но лично я их в руках не держал, и даже близко не видел.
   
Півтора місяця в стройотряді після другого курсу в тюменских іпенях - 1200р чистими на руки.
1750 - два місяці, Далекий Схід  :D  :super:
   
Всё что делалось советскими ручками было примитивным и непригодным.
Может и были исключения, но лично я их в руках не держал, и даже близко не видел.


Вообще-то советскими ручками делалось всё - от иглы и до ракеты.
95% жилищного фонда Украины построено именно советскими ручками за первые 30 послевоенных лет.
А вот что сделано несоветскими ручками за посл. 28 лет?
Угроблена и разграблена практически вся инфраструктура? Даже гвозди в Эпицентре и те китайские.
   
Вообще-то советскими ручками делалось всё - от иглы и до ракеты.
95% жилищного фонда Украины построено именно советскими ручками за первые 30 послевоенных лет.
А вот что сделано несоветскими ручками за посл. 28 лет?
Угроблена и разграблена практически вся инфраструктура? Даже гвозди в Эпицентре и те китайские.

Ось тут не можу не згодитись. Може радянський спадок і був примітивним, але був. За цей час його тільки розісрали ще більше, фактично нічого не збудувавши
на зміну совку.  Інфраструктура ЖКХ - найякравіший приклад.
   
Ось тут не можу не згодитись. Може радянський спадок і був примітивним, але був. За цей час його тільки розісрали ще більше, фактично нічого не збудувавши
на зміну совку.  Інфраструктура ЖКХ - найякравіший приклад.
хіба? я бачу багато нової інфраструкутри(не комунікацій). в моєму місті у всіх котельнях поміняли обладнання на енергозберігаюче.
   
Вообще-то советскими ручками делалось всё - от иглы и до ракеты.
95% жилищного фонда Украины построено именно советскими ручками за первые 30 послевоенных лет.
А вот что сделано несоветскими ручками за посл. 28 лет?
Угроблена и разграблена практически вся инфраструктура? Даже гвозди в Эпицентре и те китайские.
в селі моїх предків, 20 км від обл. центру за останні роки проведений і піф=дключений газ, покладено тверде покриття на дорогах вулиць (до цього було тільки на центральній дорозі, де автобус їздив, а на житлових вулицях всі роки існування села народ в гумових чоботях болото місив). в 2018р. запущено водогін.
а до цього тільки в кінці 1950-их років електрику провели. ото й вся цивілізація була. і один рейсовий автобус до міста був.

B MicTi
https://teplo.km.ua/energoeffektyvnist/energozberigauchi-tehnologii.html
https://teplo.km.ua/energoeffektyvnist/proekt-investytsiinoi-prohramy-mkp-khmelnytskteplokomunenerho-na-2019-rik.html
   
в селі моїх предків, 20 км від обл. центру за останні роки проведений і піф=дключений газ, покладено тверде покриття на дорогах вулиць (до цього було тільки на центральній дорозі, де автобус їздив, а на житлових вулицях всі роки існування села народ в гумових чоботях болото місив). в 2018р. запущено водогін.
а до цього тільки в кінці 1950-их років електрику провели. ото й вся цивілізація була. і один рейсовий автобус до міста був.

Досить тої дурної пропаганди.
Досить вийти в місто і подивитися на роздовбані дороги, подерті фасади будинків, гнилі труби і т.д.
Одиничні випадки покращень погоди не роблять зовсім.
Навпаки. точкова забудова міст робить їх практично непридатними для життя.
Бо по людськи. мікрайонами зі всією інфраструктурою, зарах ніхто не будує. Хіба що невеликі закриті для панів нових.
А так хрущовки будуть стояти. доки не почнуть валитися.
Модернізація котелень ви написали - так треба щось робити хоча б для елементарного підтримання життєдіяльності, бо за 60 років яке б воно в котельні не було суперове - вже згнило повністю.
   
Досить тої дурної пропаганди.
Досить вийти в місто і подивитися на роздовбані дороги, подерті фасади будинків, гнилі труби і т.д.
Одиничні випадки покращень погоди не роблять зовсім.
Навпаки. точкова забудова міст робить їх практично непридатними для життя.
Бо по людськи. мікрайонами зі всією інфраструктурою, зарах ніхто не будує. Хіба що невеликі закриті для панів нових.
А так хрущовки будуть стояти. доки не почнуть валитися.
Модернізація котелень ви написали - так треба щось робити хоча б для елементарного підтримання життєдіяльності, бо за 60 років яке б воно в котельні не було суперове - вже згнило повністю.

Причому їх точкова локальна інфраструктура всеодно виходить далі на загальні радянські руїни, тільки посилюючи їх руйнування  додатковим навантаженням.
   
хіба? я бачу багато нової інфраструкутри(не комунікацій). в моєму місті у всіх котельнях поміняли обладнання на енергозберігаюче.

 (P)

Не можу порадіти за пані.
   
посмотрел бы я на аффтара ролика из топик-старта в то время
   
Вообще-то советскими ручками делалось всё - от иглы и до ракеты.
95% жилищного фонда Украины построено именно советскими ручками за первые 30 послевоенных лет.
А вот что сделано несоветскими ручками за посл. 28 лет?
Угроблена и разграблена практически вся инфраструктура? Даже гвозди в Эпицентре и те китайские.


Не зовсім так. Активна масова  індивідуальна житлова забудова таки почалася хрущовками з середини 50-х років.
До цього більшість населення фактично жило в  бараках, комуналках, підвалах  та подібному житлі. 
При Брежнєві це все продовжилося , але згодом змінилося іншими проектами . Забудова
за цими проектами продовжувалася десь до початку 90-х  років ... Причому проекти забудови були комплексні.
Що значило не просто тикнути  багатоповерхівку будь-де посеред вже існуючої забудови.
Проектувалися мікрорайонами з відповідною струтурою ЖКХ та соціальною ( дитсадки, школи, лікарні, магазини).
Це все розраховувалося та проектувалося, а не тулилося аби де і аби як .
   
посмотрел бы я на аффтара ролика из топик-старта в то время

В барак чи комуналку , сцуко, загнати і хай  звідти розказує , що хрущовки не мали сенсу..
   
Досить тої дурної пропаганди.
Досить вийти в місто і подивитися на роздовбані дороги, подерті фасади будинків, гнилі труби і т.д.
Одиничні випадки покращень погоди не роблять зовсім.
Навпаки. точкова забудова міст робить їх практично непридатними для життя.
ви в свому розумі взагалі? ;o  це ви можете дітям казки розказувати. а я ще добре пам"ятаю совєцкій сірий убогий трешак. зараз його вже майже скрiзь переробили (окрім жахливого вигляду житлової забудови).
як згадаю центр свого міста в радянські часи, це ппц Північна Корея  була . в 2005р. повернулася в Україну, була приємно здивована, і Києвом і своїм містом. а за ці роки ще в декілька разів все гарніше, зручніше, і приємніше оку стало.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія