Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

В дійсності у 1618 році Московію окуповували не поляки. A...українці!.

Бо якшо глянути на національний склад війська яке oкупувало Московію, то воно на 80% складалось з українців

Останнє редагування: 9 листопада 2018 14:44:23 від newyo
   
  :(    ;)
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1612 році?

  :(    ;)

Воно складалося з русинів різних кольорів, які окупували Московію.
Руська мова була одною з державних у ВКЛ.
   
Недопрацювали предки...
Треба було Москву спалити дотла, ріку загатити і пустити все під воду, в болото...
Царьків всяких, князьків і бояр під ніж, або вигнати в рідну Тартарію і Монголію....

Тоді  і світова історія могла розвиватись по іншому, більш цивілізовано, без безупинних воєн, комреволюцій, голодоморів і голокостів...

Єх, недопрацювали.... :X
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1612 році?

"ето полякі, дєточка",
— казала про нас одна мамаша своїй дитині в лєнінградському метро, коли ми всім класом були в Лєнінґрадє на екскурсії і між собою спілкувались українською
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

6 квітня 1617 року королевич Владислав вирушив із Варшави в похід до Москви з метою отримати корону московського царя. Наприкінці вересня під Смоленськом військо королевича об'єдналось з армією Яна Ходкевича. 11 жовтня об'єднана польсько-литовська армія чисельністю близько 8 тисяч чоловік без бою здобули Дорогобуж. Незабаром, 18 жовтня, так само легко була здобута Вязьма. До кінця 1617 року вдалось завоювати ще Мещовськ, Козельськ, Серпейськ, Рославль. В грудні 1617 року бойові дії припинилися, більша частина польсько-литовського війська розмістилась в таборі поблизу м. Вязьми, очікуючи підходу підкріплень. Проте, ані вояків, ані грошей не надійшло. Тому навесні значна частина жовнірів залишила табір і чисельність армії скоротилась до п'яти тисяч чоловік.

Аби врятувати королевича і виправити ситуацію, польський уряд звернувся по допомогу до Війська Запорозького. В березні 1618 року дванадцять запорозьких сотників зустрілись із королевичем Владиславом і пообіцяли привести йому 20-тисячне військо. Підготовку до московського походу обговорювали на двох загальних радах в червні 1618 року. Після переговорів українське командування під керівництвом гетьмана Петра Сагайдачного розробило план майбутнього походу.

У другій половині червня 6 полків 20-тисячного козацького війська під проводом Сагайдачного вирушили до Москви. З собою запорожці взяли 17 гармат невеликого калібру, решту артилерії, аби не уповільнювати рух, залишили у Києві. Після переправи через Дніпро, військо Сагайдачного вийшло на Муравський шлях, що вів від Криму побережжям Дніпра у напрямку Тули.

7 липня козаки підійшли під одне з найбільш укріплених міст на півдні Московії — Лівни. В результаті несподіваної атаки запорожці взяли місто. Після оволодіння містом запорожці розмістились у його посаді, а 10 липня продовжили шлях. 16 липня вони підійшли під Єлець — добре укріплену фортецю, розташовану за кілька десятків кілометрів на північний схід від Лівен.

Козаки хитрістю виманили з міста московитські полки, а протягом наступної ночі штурмували фортецю із залишками московського війська. Після трьох атак вони увірвались за мури та захопили фортецю. Єлецькі священики попросили запорожців не руйнувати місто, обіцяючи натомість видати царського посланника С.Хрущова разом із «казною» — 30 тисяч рублів царської казни, призначених для підкупу кримського хана. Козаки прийняли капітуляцію і відправили невеликий загін для проведення арештів та реквізиції.

Наприкінці липня — початку серпня Сагайдачний відправив полковника Михайла Дорошенка на чолі 10-тисячного загону у рейд по Рязанщині. Його військам вдалося захопити міста Лебедянь, Скопин, Данков, Ряжськ. На початку серпня цей загін спалив посад Переяславля-Рязанського. При поверненні до військ Сагайдачного були захоплені Песочня, Сапожок та Шаць.




Останнє редагування: 8 листопада 2018 22:59:07 від newyo
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

Воз'єднавши власні сили й визначивши через посланців місце зустрічі українського та польського військ у Тушині, український гетьман продовжив похід. Загін на чолі з полковником Милосним, у складі 1000 вершників, було направлено до добре укріпленої фортеці — Михайлова. Однак під Михайловим козаки зазнали першої невдачі. Запорожці мали вночі проти 22 серпня захопити місто, проте через погану погоду дісталися міста лише 22 серпня. За цей час до міста підійшло підкріплення, і план раптової атаки зірвався. Сагайдачний з головним військом прибув під фортецю 26 серпня і був змушений перейти до звичної облоги. Після двох спроб захопити місто штурмом 7 вересня Сагайдачний вимушений був полишити облогу, аби встигнути на з'єднання із королевичем Владиславом біля Москви[6].

Після невдалої облоги Михайлова Петро Сагайдачний направив близько 2000 козаків під проводом Федора Бориспільця на близькі підступи Москви з півдня — у Мещерські краї. Одним із завдань цього маневру було відвернути увагу противника від запланованого форсування Оки на північ від Михайлова основним козацьким військом. Загони Федора Бориспільця захопили міста Касимов, Казар, Романов.

Напереріз козакам цар Михайло Романов направив 7-тисячне військо під проводом Дмитра Пожарського та князя Григорія Волконського. Це військо мусило завадити переправі запорожців через р. Оку та зупинити його просування до Москви. Проте під час походу захворів Дмитро Пожарський, і провід царським військом взяв на себе воєвода Г. Волконський. Він намагався перешкодити гетьманові переправитися через Оку поблизу Коломни. Гетьман прийняв рішення йти основними силами під добре укріплену фортецю Зарайськ. Перші бойові сутички поблизу Зарайська відбулись 11 вересня, коли авангард запорожців розбив загін московських вояків і козаки навіть змогли увірватись до міського острогу. Проте цих сил не вистачило, аби закріпити успіх, і Зарайськ встояв.

12 вересня Петро Сагайдачний отримав листа від королевича Владислава, в якому той писав, що вирушає з-під Можайська під Москву, і наказував гетьману виступати, аби прибути в район Симонового монастиря. Наступного дня було скликано козацьку раду, де ухвалили рішення розпочати 14 вересня виступ до Москви, не чекаючи повернення Федора Бориспольця. Також козаки вирішили відмовитись від штурму Кашири та зосередитись на підготовці переправи біля Зарайська. Протягом 15—16 вересня запорожці проводили облогу Зарайська, одночасно концентруючи війська поблизу впадіння р. Осетр у р. Оку та готуючись до переправи.

15 вересня цар Михайло Романов наказав Г. Волконському у жодному разі не дати війську Сагайдачного переправитись через Оку. 16 вересня перші 400 піших козаків сіли на човни для переправи. Тим часом для завади переправі до місця висадки вирушив Г. Волконський із військом. Проте вже до кінця дня близько тисячі запорожців висадились вище та нижче того місця, де стояло військо московського воєводи. Довідавшись про це, Волконський почав поспішно відступати до Коломни. Його військо вразило дезертирство, від нього втекли загони московитських козаків й астраханські татари. Зважаючи на це, Волконський прийняв рішення — разом із військом покинути Коломну, після чого спішно вирушив до села Гжель на відстані 65 км від Коломни. Протягом наступних декількох днів, не зустрічаючи опору від деморалізованого московського війська, Сагайдачний із мінімальними втратами переправився через Оку.

Невдовзі після цього козацькі війська стали табором біля Черкізова, звідки 24 вересня Сагайдачний відправив своїх посланців — полковників Михайла Дорошенка та Богдана Коншу з завданням точно визначити час та місце приходу під Москву. 28 вересня посли прибули до Звенигорода і під час переговорів із польсько-литовським командуванням домовились, що з'єднання військ відбудеться 3 жовтня у селищі Тушино. Аби убезпечити свої тили, Сагайдачний організував ряд атак на московитські війська, дислокованих біля Коломни, при цьому 3 жовтня полк Ф. Пирського атакував саме місто, і козаки навіть увірвались на територію посаду.

6 жовтня військо на чолі з П. Сагайдачним вирушило Каширським шляхом у бік Москви. У районі Донського монастиря їм заступило дорогу московське військо на чолі з Василем Бутурліним. Цар вислав проти Сагайдачного 6 000 вершників, всі наявні московські резерви. Під час бою запорожці знищили передні загони супротивника, і решта московитської кінноти почала рятуватися втечею.

Наміри Сагайдачного щодо Москви були дуже рішучими і підтвердженням цього є його лист королевичу Владиславу, який було надіслано після 24 вересня. У листі гетьман пише: «Аби Пан Бог всемогутній у досягненні задуму цього до удостоєння призначеного вашій королевичевій милості царства щастив і благословив, а той народ впертий під ноги маєстату свого підбити сприяв».

8 жовтня поблизу Тушино запорожці об'єдналися з силами королевича Владислава. Як подарунок козаки вручили королевичу лівенських та єлецьких воєвод, царських послів та полонених татар. Напередодні прибуття Сагайдачного литовський гетьман Ян Кароль Ходкевич розробив план штурму Москви. Цей план полягав у одночасному штурмі столиці з декількох сторін, з головними ударама біля Арбатських та Тверських воріт. Основною атакуючою силою виступали польські війська та найманці. Військо запорожців було розділено на декілька частин, частина з них направлялись на штурм острогу за Москва-рікою, решта мусила виконувати роль резерву та відволікати царські війська від головних напрямків.

11 жовтня військо королевича Владислава та козаки Петра Сагайдачного розпочали наступ на Москву. Штурм тривав протягом декількох годин з третьої ночі і до світанку. Нападникам вдалося увірватись до міста зі сторони Арбатських воріт, проте, не отримавши належну підтримку, атака зупинилася. Не бачачи можливості продовження атаки, польські підрозділи із невеликими втратами відступили від міста.

Важка воєнна обстановка змусила московську владу піти на переговори, що вперше відбулися 31 жовтня поблизу Тверських воріт. Протягом листопада велись тривалі переговори між польськими та московитськими послами. Кожна із сторін очікувала скорішого виснаження свого супротивника. Тим часом окремі загони запорожців продовжували атакувати московські міста на північ та північний-захід від Москви, розорюючи Ярославський і Вологодський повіти, тим самим підриваючи економічні ресурси московитів.

Наприкінці жовтня П. Сагайдачний направляє 8-тисячне військо на південь від Москви, на прилеглі до лівого берегу р. Оки землі. Основною метою цього рейду було здобуття м. Калуги — стратегічно важливого міста із добре укріпленою фортецею. Першим помітним населеним пунктом на шляху цього рейду став Серпухов. 3 листопада козацькі полки під керівництвом полковників Ємця, Ф. Пирського, Милосного та Б. Конши розпочали штурм міста та протягом декількох годин козаки взяли міський посад. Далі ці полки рушили на з'єднання із полком П. Сагайдачного під м. Калугу. В ніч з 3 на 4 грудня 1618 року військо під командуванням П. Сагайдачного розпочало штурм міста. Запорожці, внаслідок блискавичної атаки, захопили міський посад, змусивши гарнізон міста під керівництвом воєводи М. Гагаріна замкнутись у міській цитаделі. Облога Калузького кремля тривала аж до підписання польсько-московського перемир'я.

Рейд Конашевича-Сагайдачного до Калуги став шоком для московської влади. Оцінюючи ці події, Ян III Собеський вказував, що саме через цей рейд московитів охопив жах і що запорожці «якнайшвидше схилили їхніх комісарів до переговорів». Відновлення переговорів відбулося 3 грудня в селі Деуліні неподалік Троїце-Сергіївої лаври. Переговори проводились протягом трьох раундів перемовин, сторони прийшли до спільного рішення і 11 грудня 1618 року було укладене так зване Деулінське перемир'я. Деулінське перемир'я стало найбільшим успіхом Речі Посполитої в протистоянні з московською державою. Польща отримала білоруські й українські землі, які до того були під владою Москви — Смоленську, Чернігівську та Новгород-Сіверську, всього 29 міст. Польський король офіційно зберіг за собою право претендувати на московський трон. З іншого боку, це перемир'я поклало початок завершенню періоду постійних війн в Московському царстві, котрий тривав протягом 15 років.

Наприкінці грудня на козацькій раді було прийнято рішення про припинення бойових дій та повернення в Україну. Військо розділялось на дві частини, що йшли паралельним шляхом. Більша частина, під керівництвом Сагайдачного, рухалась по лівому березі р. Оки за напрямком: Перемишль, Бельов, Болхов, а далі на Київ. Менша частина, під командуванням Ф. Пирського, вирушила правим берегом р. Оки у напрямку: Овдоєв, Курськ, а далі на Київ. За декілька тижнів військо Сагайдачного вже було в Україні, при цьому йому сприяла московська влада, забезпечуючи підводами та провіантом.

Після повернення до України, військо Сагайдачного розмістилось на постій у Київському воєводстві, а гетьманський полк у самому Києві. За словами Д. І. Яворницького — по прибутті до Києва Петро Сагайдачний прийняв титул «гетьмана України» й став управляти тією її частиною, яка визнавала себе козацькою.

Останнє редагування: 9 листопада 2018 14:51:46 від newyo
   
Недопрацювали предки...
Треба було Москву спалити дотла, ріку загатити і пустити все під воду, в болото...
Царьків всяких, князьків і бояр під ніж, або вигнати в рідну Тартарію і Монголію....

Тоді  і світова історія могла розвиватись по іншому, більш цивілізовано, без безупинних воєн, комреволюцій, голодоморів і голокостів...

Єх, недопрацювали.... :X

ну все как и сейчас .. сейчас опять недопрацьовуем и не будет покоя нашим нащадкам никогда ..
   
Широпаев Алексей

А вы, кстати, знаете, чем кончилась Смута? Земским собором и воцарением Михаила Романова? Нет, подлинное окончание Смуты ознаменовано совсем другим, гораздо менее пафосным событием. В 1614 году в Москве возле Серпуховских ворот православными христианами был повешен трёхлетний мальчик. Как сказано, "за свои злые дела". Чем же он так провинился перед добрым народом московским? А виноват он был в том, что родился сыном Лжедмитрия Второго и Марины Мнишек - вот и все "злые дела". Звали его Ваня, а официально - царевич Иван Дмитриевич, но в истории он остался Иваном Ворёнком. Говорят, петля на шее мальчика не затянулась и он умер лишь спустя несколько часов - от холода. За это время, думаю, пролилась далеко не одна "слезинка ребёнка" - но почему-то никто не почитает Ваню как мученика. Совсем не похоже на сусальные картинки на тему "народного единства", не так ли?
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?
Яка різниця хто окупував колись Московію, важливіше кого окуповує Московія зараз.
   
а загалом, історія типова

попрацювали на одну імперію проти іншої
ну і грошенят трохи заробили
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

ну так получается московиты имели право отомстить
   
дивно коли московіти намагаються розповідати українцям про якесь міфічне споконвічне братерство
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

Правобережжя України було у складі Росії практично стільки ж часу, як і Польща - з 1795 до 1918 року.
Тому незрозуміло про які 300 років нам тут розповідають. Так само можна говорити про 300 років у складі Речі Посполитої.

Та і Варшава була у складі Росії рівно 100 років.
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

Питання в тому, що перемкнуло в мозгах Хмельницького, що він під Петра пішов.
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

Питання в тому, що перемкнуло в мозгах Хмельницького, що він під Петра пішов.
Ой! ;)
   
Ой! ;)

опєчатка. Так точно  :laugh:
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

Упс, тобто Олексу.
   
Упс, тобто Олексу.

Хмельницький розчарувався у союзі з Московією і уклав союз зі шведами.
Але, на жаль, передчасно помер, не довівши задуманoго до кінця
   
Re: Так хто в дійсності окупував Московію у 1618 році?

байки
Хмельницький здобув те чого і хотів
помстився Польщі і здобув протекторат імперії, що давав віносну автономність козацькій старшині
повзуче звуження автономії і суто майнові конфлікти почались пізніше і сягнули піку при Мазепі, що і стало причиною конфлікту з Петром
але невдоволеною була козацька старшина, а населення переважно все влаштовувало. Бо Україна позбавилась від перманентних воєн і повстань і почала потроху економічно відроджуватись.
Якщо згадати ту ж полтавську битву, то селяни, говорячи сучасною мовою, диверсії шведам влаштовували. Порча провізії, підпали і т.п.  Навряд це були якісь сплановані диверсії, просто селяни на релігійному грунті ідентифікували свій-чужий. І православіє зіграло вирішальну роль для тривалої втрати державності.
   
Усє просрали усьо.   :cray:



   
байки
Хмельницький здобув те чого і хотів
помстився Польщі і здобув протекторат імперії, що давав віносну автономність козацькій старшині
повзуче звуження автономії і суто майнові конфлікти почались пізніше і сягнули піку при Мазепі, що і стало причиною конфлікту з Петром
але невдоволеною була козацька старшина, а населення переважно все влаштовувало. Бо Україна позбавилась від перманентних воєн і повстань і почала потроху економічно відроджуватись.
Якщо згадати ту ж полтавську битву, то селяни, говорячи сучасною мовою, диверсії шведам влаштовували. Порча провізії, підпали і т.п.  Навряд це були якісь сплановані диверсії, просто селяни на релігійному грунті ідентифікували свій-чужий. І православіє зіграло вирішальну роль для тривалої втрати державності.

"У липні 1656 р. Швеція вступила у війну з Річчю Посполитою і незабаром окупувала майже всю Польщу. Виникли реальні передумови до повної ліквідації останньої, проте Московія, всупереч зобов’язанням перед Україною, уклала 24 жовтня 1656 р. Віленське перемир’я з Польщею і в травні 1656 р. почала війну зі Швецією."

Так що правду про те що договір з Москвoю не вартий і паперу на якому він підписаний в цьому ще Хмельницький встиг пересвідчитись



   
B грудні 1656 р. в трансильванському містечку Раднот виник тристоронній союз козацької України, Швеції і Трансільванії. Активну підтримку в формування альянсу справила Англія. Було прийнято рішення про розділ Польщі, а Військо Запорізьке на міжнародному рівні було визнано незалежною державою. Характерно, що на міжнародному конгресі в грудні 1656 р., який ініціювала Франція для примирення Річi Посполитоi та Швеції, мав брати повноправну участь і представник Б. Хмельницького. Коаліція, однак, не піддалася на провокацію, і в грудні 1656 р. Дьєрдь II Ракоці почав похід до Польщі. До нього приєдналося 20-тисячне військо на чолі з київським полковником Антоном Ждановичем (? -1660). Разом з угорцями козаки взяли Краків (28 квітня 1657 р.); спільно зі шведами – Брест,  Варшаву (19 червня 1657 р.); ряд польських міст.

.

Останнє редагування: 8 листопада 2018 23:01:22 від newyo
   
Осінь 1656 – літо 1657 р. стали часом найвищого могутності «Руського князівства» Б. Хмельницького. В. К. Липинський писав: «Європа побачила, що державний організм, влаштований залізною волею однієї людини,  не тільки здатний до життя і розвитку, але вже виріс в силу, яка має на Сході не менше значення, ніж Москва і Польща».

Останнє редагування: 8 листопада 2018 22:55:27 від newyo
   
Тоді ж утвердилася влада Війська Запорозького на території Східної Галичини, Поділля та Білоруського Полісся.

Останнє редагування: 9 листопада 2018 14:40:33 від newyo
   
Універсалом від 9 березня 1657 р. Б. Хмельницький обіцяв львівським міщанам постійний захист. 20 червня 1657 р. шляхта Пінського повіту присягнула Б. Хмельницькому, вступивши в «вічний і нерозривний союз» з Військом Запорізьким
   
Мені трохи дивно чому в нинішній Україні, за умов зовнішньої агресії Московії, жодним чином не відмічають цю славну сторінку нашого минулого.

Бо цього року якраз кругла дата.
1618-2018
   
Re: В дійсності у 1618 році Московію окуповували не поляки. A...українці!.

Мені трохи дивно чому в нинішній Україні, за умов зовнішньої агресії Московії, жодним чином не відмічають цю славну сторінку нашого минулого.

Бо цього року якраз кругла дата.
1618-2018

Тю , а нафіга підкрадатись ? Якщо вже відмічати , так це викопування Чорного Моря давніми украми .
В щодо " великого державного діяча " Б Хмельницького , то це москальський ідеологічний вірус , який далі буде ковбасити мозок українському манюпасу.
Бо цей мозок вивернули на 180 .
Якщо колись в Україні надумають ставити пам'ятник Яремі Вишневецькому , то я буду проти . Він свого часу не винищив всю цю козацьку пи здоту,  разом з цим бухарем Хмельницьким і " занепастив єси вбогу сироту Вкраїну " .За що йому пам'ятник ?
Зато тепер ми всі козачєнькі .  :-)o

Останнє редагування: 12 листопада 2018 00:56:37 від cheshuntt
   
Мені трохи дивно чому в нинішній Україні, за умов зовнішньої агресії Московії, жодним чином не відмічають цю славну сторінку нашого минулого.

Бо цього року якраз кругла дата.
1618-2018
То ще є час. 11 грудня 400 років з Дня Перемоги. Деулінське перемир'я. Смоленськнаш.
   
То ще є час. 11 грудня 400 років з Дня Перемоги. Деулінське перемир'я. Смоленськнаш.

Смоленськом хай білоруси пeреймаються

   
Re: В дійсності у 1618 році Московію окуповували не поляки. A...українці!.



 :laugh:  А якщо білоруси зроблять округлі очі і зипитають в козачєньків , якого лисого саме 1654 року Смоленск було взято москалями ?
Про козачєнька Золотаренка не хочеш їм нагадати , хай теж попереймаються ?

Під час московсько-польської війни 1654—1667 р.р. як наказний гетьман очолив 20-тисячне українське військо у поході на Білорусь для спільних дій з російськими військами, для допомоги московським воєводам. Під його проводом козацькі полки здобули Чечерськ, Гомель, Ново-Бихів, Пропойськ, Бобруйськ, Річицю, Мінськ, Вільно, Глуськ, Свіслоч, Койданов та інші.

У Білорусі жорстоко розправлявся із мирним населенням. Цей геноцид проводився московським військом у 1654—1667 рр. Білоруси, що не бажали вступати до лав українського козацтва під владою царя Московії, знищувались. Українські козаки під керівництвом Золотаренка й за ініціативи московського царя призвели до загибелі половини білоруського народу

Фактично повністю знищувалось населення деяких білоруських повітів, того часу 50 % мирного народу Білої Русі було вбито. Наприклад, у Мстиславлі 1654 року від рук московських військ загинуло 15,000 жителів, а живими лишилося лише біля 700. Дії Золотаренка на користь утвердження Московського царства не були відокремленими від керівництва Хмельницького, оскільки дружиною останнього була Ганна Золотаренко, сестра Івана.

Загони Золотаренка до початку 1655 року нараховували 6000-8000 осіб. У липні 1655 р. разом з російськими військами українські козаки на чолі з Золотаренко зайняли м. Мінськ і м. Вільно, потім територію між Вільном та річкою Німан.

У нагороду за російську службу Золотаренко отримав грамоту Московського царя Олексія Михайловича на володіння містом Глухів.
   
Воно складалося з русинів різних кольорів
Не з русинів, а з литвинів.
Русини, вони у Закарпатті живуть.
   
Не з русинів, а з литвинів.
Русини, вони у Закарпатті живуть.

О то може гетьман також був також із Закарпаття? ;)

У народній думі “Похід на Молдавію” національність гетьмана Богдана Хмельницького чітко визначається — “русин”:

Ей Іване Потоцький, королю польський.
Ти ж бо то на славній Україні п’єш, гуляєш,
А об моїй ти пригоді нічого не знаєш,
Що ж то ваш гетьман Хмельницький Русин,
Всю мою землю волоську обрушив.
   
О то може гетьман також був також із Закарпаття? ;)

У народній думі “Похід на Молдавію” національність гетьмана Богдана Хмельницького чітко визначається — “русин”:

Ей Іване Потоцький, королю польський.
Ти ж бо то на славній Україні п’єш, гуляєш,
А об моїй ти пригоді нічого не знаєш,
Що ж то ваш гетьман Хмельницький Русин,
Всю мою землю волоську обрушив.

Власне.
Русини - це просто стара назва нинішніх українців, так само як Русь це давнішя назва нинішньої України
   
У народній думі “Похід на Молдавію” національність гетьмана Богдана Хмельницького чітко визначається — “русин”:
Ну як Хмельницький може бути "русином", коли він литвин, герб Абданк.

Що ви верзете, русини неасфальтовані...
   
Re: В дійсності у 1618 році Московію окуповували не поляки. A...українці!.

Почалося .  :facepalm1:
Суперечка просто пішла про " назву " , яка немає жодного стосунку до модерної концепції нації .
Король Владислав іv був не меншим " русином " , ніж Хмельницький  " литвином " а ,  Ян Ходкевич -" поляком " .
Річ Посполита не мала національного характеру ( до речі як і решта держав Європи , хіба може за винятком , на той час , Нідерландів ) а була побудована за принципом " феодальної лояльності " .
Вся ця несамовита брєдятина щодо " Української держави " , як результат " хмельниччини " -розводняк для тугодумів .
Так що в дійсності " у 1618 році Московію окопували не поляки а " хуяки " і не українці " хуйкраїнці "  "
   
Річ Посполита не мала національного характеру
Головний поділ в RP був за релігійною ознакою.
Але поляка, литвина та жмудина розрізняли дуже чітко.
Хоча б за мовою.
   
Головний поділ в RP був за релігійною ознакою.
Але поляка, литвина та жмудина розрізняли дуже чітко.
Хоча б за мовою.

ога ... ну и кто же это был по нац принадлежности ?:

Адам Кисіль


Ада́м з Брусилова Світольдич Кисі́ль-Низкиницький гербу Кисіль (Світольдич) (*1600, с. Низкиничі — †3 травня 1653, Низкиничі) — український урядник, політичний і державний діяч Речі Посполитої. Один з чотирьох православних сенаторів Речі Посполитої напередодні Війни за незалежність України. Воєвода брацлавський, київський.


.....

У історичному романі Павла Загребельного «Я, Богдан» шляхтич Адам Кисіль є одним з негативних персонажів. Це зумовлено «ідеологією» радянської історичної науки, яка усю шляхту Речі Посполитої зображувала як ворогів українського народу та експлуататорів трудящих.



 B-) ...

и таких ооочень много ...
ну если ты не рубака-голодранец козаченько на коне
то значит лях какой-то
и враг беднейшего крестьянства
веками терпевшего иго господ и магнатов ))))

Останнє редагування: 13 листопада 2018 13:14:34 від elipse
   
ога ... ну и кто же это был по нац принадлежности
Кисіль- українець.
Вишневецький- литвин.

У шляхти все просто. Дивишся на герб і бачиш хто є хто.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія