Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми) :shuffle:




https://www.dw.com/ru/77-let-bombardirovki-nagasaki-mjer-goroda-preduprezhdaet-o-krizise/a-62750700
   77 років бомбардування Нагасакі: мер міста застерігає від ядерної кризи
У Нагасакі пройшла церемонія на згадку про загиблих під час атомного бомбардування міста. Мер Томіхіса Тауе заявив про зростання ризиків застосування ядерної зброї, закликавши розвивати "культуру світу".
  Ядерна зброя стала "відчутною і справжньою" загрозою після вторгнення Росії в Україну , заявив мер Нагасакі Томіхіса Тауе у вівторок, 9 серпня, виступаючи на траурній церемонії з нагоди 77-ї річниці з дня атомного бомбардування цього південного міста Японії.
   "У січні цього року п'ять ядерних держав - США, Росія, Великобританія, Франція та Китай - випустили спільну заяву, в якій наголосили, що "в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не повинна бути розв'язана", - нагадав Тауе. Проте вже наступного місяця Росія вторглася до України. Було озвучено загрози застосування ядерної зброї, які шокували весь світ", - сказав він.
   "Застосування ядерної зброї - це не "безпідставний страх", а "відчутна і справжня криза", - додав мер, попередивши, що вона може бути застосована в результаті помилкових суджень, збоїв у роботі або внаслідок терористичних атак. За словами Тауе, замість щоб вести війну, людство має зміцнювати "культуру світу, яка поширює довіру, поважає інших і прагне врегулювання через діалог".
  Вижили , міжнародні та місцеві гості у вівторок зібралися у Парку Миру в центральній частині міста, щоб вшанувати пам'ять загиблих та постраждалих. О 11:02 за місцевим часом, коли на Нагасакі військові літаки США скинули бомбу, пройшла хвилина мовчання.
   Атомне бомбардування Хіросіми та Нагасакі
6 серпня 1945 року США вперше в історії людства застосували бойову ядерну зброю: щоб схилити Японію до капітуляції у Другій світовій війні , Вашингтон скинув на Хіросіму атомну бомбу "Малюк". Внаслідок ударної хвилі загинули близько 70 000 мирних жителів, ще 200 000 людей померли від наслідків ядерного опромінення.
  Через три дні, 9 серпня, ще одну американську атомну бомбу було скинуто на місто Нагасакі, що спричинило загибель ще близько 74 000 людей. 15 серпня 1945 року капітуляція Японії поклала край Другій світовій війні. До сьогодні тисячі людей в обох японських містах страждають від наслідків радіоактивного опромінення.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія