Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

зоя космодемьянская

Re: зоя космодемьянская

Не моє, але так і було насправді:

"Приказ Ставки ВГК N0428 от 17 ноября 1941 года, подписанным Сталиным.

Цитирую:
необходимо «лишить германскую армию возможности располагаться в сёлах и городах, выгнать немецких захватчиков из всех населённых пунктов на холод в поле, выкурить их из всех помещений и тёплых убежищ и заставить мёрзнуть под открытым небом. Разрушать и сжигать дотла все населённые пункты в тылу немецких войск на расстоянии 40-60 км в глубину от переднего края и на 20-30 км вправо и влево от дорог.

Для уничтожения населённых пунктов в указанном радиусе действия бросить немедленно авиацию, широко использовать артиллерийский и миномётный огонь, команды разведчиков, лыжников и диверсионные группы, снабжённые бутылками с зажигательной смесью, гранатами и подрывными средствами.

При вынужденном отходе наших частей... уводить с собой советское население и обязательно уничтожать все без исключения населённые пункты, чтобы противник не мог их использовать».


     Вот такую задачу выполняли в Подмосковье бойцы бригады Спрогиса, в том числе красноармеец Зоя Космодемьянская. Наверное, после войны руководителям страны и Вооруженных сил не хотелось муссировать информацию о том, что бойцы действующей армии жгли подмосковные деревни, поэтому вышеназванный приказ Ставки и другие документы такого рода долгое время не рассекречивались.

Конечно, этот приказ раскрывает очень болезненную и неоднозначную страницу Московской битвы. Но правда войны бывает значительно более жестокой, чем наши сегодняшние представления о ней.

Нельзя не подчеркнуть и того, что когда идёт борьба не на жизнь, а на смерть, в действиях людей проявляются, как минимум, две правды: одна - обывательская (выжить любой ценой), другая - героическая (готовность к самопожертвованию ради Победы). Именно столкновение этих двух правд и в 1941 году, и сегодня происходит вокруг подвига Зои."
   
Re: зоя космодемьянская

Куди тікати? :(  Морози під сорок, на руках , наприклад, дворічне дитя та поруч 80-річна бабця. Чи мати...
Та понятно, що селянина важко здвинути.
Не втік- тим більш будь готовий стати заручником військової ситуації.
   
Re: зоя космодемьянская

Але це не точно.

Судя по тебе - так, не точно, тебя зацепило трохи. Или не трохи?   :tease:
   
Re: зоя космодемьянская

но те кто взрывал киев героями советского союза не стали. а вот та что поджигала дома в рамках выполнения приказа сжечь сколько то населенных пунктов- стала. более того- искренне почитается русскими героиней. они же не будут тогда против если  против них будут вести войну такими же методам? или будут?

Не знаю, как героями, а вот улицу на Печерске в честь Ивана Кудри назвали.
   
Re: зоя космодемьянская

тільки зараз днем з вогнем не знайдеш де та налаштована молодь була в 1991 році, коли їх країна сконала під захистом старих маразматиків з ГКЧП
Так от я та сама молодь )
Розказую, що вас обдурили та продала купка мерзотників-хижаків. А ви пручаєтесь, кричите ''халва-халва".
Хіба не так?
   
Re: зоя космодемьянская

Та понятно, що селянина важко здвинути.
Не втік- тим більш будь готовий стати заручником військової ситуації.
Поясню ще раз, забуть за агітки, їх писали повії історики.

Сам організатор служби цієї диверсійної писав що це ідіотизм, партизан має мати підтримку у місцевих щоб воювати справно. А цим підтримку вони повністю втратили.

Кстаті схід те саме зараз. ВСУ має підтримку бо полюсдськи ставиться до місцевих де квартируєтсья.
   
Re: зоя космодемьянская

Це уже твої вигадки. Агітатор уської мрії.

А я кажу про те що чув від свідків.  :facepalm1:

Я тоже многое шо чув вiд свiдкiв, более того - в центре моего города была шахта Богдан, в шурф которой немцы сбрасывали людей.
Правда, не знаю, успевали они накормить их шоколадками и налить чашечку хорошего кофе. А спросить не у кого.
   
Re: зоя космодемьянская

Не моє, але так і було насправді:

"Приказ Ставки ВГК N0428 от 17 ноября 1941 года, подписанным Сталиным.

Цитирую:
необходимо «лишить германскую армию возможности располагаться в сёлах и городах, выгнать немецких захватчиков из всех населённых пунктов на холод в поле, выкурить их из всех помещений и тёплых убежищ и заставить мёрзнуть под открытым небом. Разрушать и сжигать дотла все населённые пункты в тылу немецких войск на расстоянии 40-60 км в глубину от переднего края и на 20-30 км вправо и влево от дорог.

Для уничтожения населённых пунктов в указанном радиусе действия бросить немедленно авиацию, широко использовать артиллерийский и миномётный огонь, команды разведчиков, лыжников и диверсионные группы, снабжённые бутылками с зажигательной смесью, гранатами и подрывными средствами.

При вынужденном отходе наших частей... уводить с собой советское население и обязательно уничтожать все без исключения населённые пункты, чтобы противник не мог их использовать».

     Вот такую задачу выполняли в Подмосковье бойцы бригады Спрогиса, в том числе красноармеец Зоя Космодемьянская. Наверное, после войны руководителям страны и Вооруженных сил не хотелось муссировать информацию о том, что бойцы действующей армии жгли подмосковные деревни, поэтому вышеназванный приказ Ставки и другие документы такого рода долгое время не рассекречивались.

Конечно, этот приказ раскрывает очень болезненную и неоднозначную страницу Московской битвы. Но правда войны бывает значительно более жестокой, чем наши сегодняшние представления о ней.

Нельзя не подчеркнуть и того, что когда идёт борьба не на жизнь, а на смерть, в действиях людей проявляются, как минимум, две правды: одна - обывательская (выжить любой ценой), другая - героическая (готовность к самопожертвованию ради Победы). Именно столкновение этих двух правд и в 1941 году, и сегодня происходит вокруг подвига Зои."

а к мовсару бараеву это тоже относится? впрочем  слова стоит запомнить- для того чтобы знать как следует действовать в войне с русскими верно?
   
Re: зоя космодемьянская

Так от я та сама молодь )
Розказую, що вас обдурили та продала купка мерзотників-хижаків. А ви пручаєтесь, кричите ''халва-халва".
Хіба не так?

то де ти була в 1991 році зі своєю мотивацією на захист твоєї Батьківщини - СРСР?
на яких барикадах опиралась її погибелі?
чи раптом і тебе обдурили?
   
Re: зоя космодемьянская

Та понятно, що селянина важко здвинути.
Не втік- тим більш будь готовий стати заручником військової ситуації.

У моїх батьків було ще перше видання "Молодогвардійців", здається, 1946 року ще.

І там мені запам'яталося, як ті підлітки слідкували за евакуацією сусідів і за ваганнями батьків, чи зриватися з місця, чи залишитися на місці і нікуди не їхати. Що було далі, знають всі.

так само чула розповіді знайомих євреїв, чия рідня не наважилася покинути Київ восени 1941 року, тому що - меблі та антикваріат, і наборний паркет, і старенька матуся сказала, що нікуди не поїде.  Що було далі - теж всі знають. У тих наших знайомих загинуло більше двадцяти рідних. Самі вони встигли виїхати з Київа, кинув і квартиру, і речі, і все "нажите непосильною працею". Квартиру їх зайняли потім офіцери  спочатку німецької, потім - радянської армії, а ті євреї отримали кімнату у страшному будинку зі щурами на Подолі. Але раді були безмежно і тому. Бо були живі.

Просто завжди легше питати, чому не виїхали, наприклад, з того ж Донецька або Криму.

А якщо уявити, що виїхати світ за очі треба тобі або мені, причому ось вже завтра чи післязавтра, то миттєво виникає купа питань і вагань "за" та "проти". Тому я дуже поважаю людей, які спромоглися на такий крок і виїхали з ОРДЛО.

Останнє редагування: 13 квітня 2021 15:46:47 від шуша
   
Re: зоя космодемьянская

Ну. пошли в ход старые рассказы про "дитям - мороженое"... эм... в сенсi - про шоколадки детям. Ещё, помню, была хорошая шутка про то как немцы за вознаграждение пахали своими лошадьми землю крестьянам, ага. Да и в плену, оказывается, можно было приучиться к хорошему кофе.
От лише явреїв вони не любили. А так цілком дружелюбні та чистоплотні зольдатики зі смаколиками у кишенях.
   
Re: зоя космодемьянская

Я тоже многое шо чув вiд свiдкiв, более того - в центре моего города была шахта Богдан, в шурф которой немцы сбрасывали людей.
Правда, не знаю, успевали они накормить их шоколадками и налить чашечку хорошего кофе. А спросить не у кого.

так і до війни в центрі кожного міста був будинок де добрі радянські комісари економно робили дірочку в потилиці своїх співвітчизників
шоколаду не давали, все було чесно
як з тими бабами, що їм хати спалили - обурення шлях до розстрілу
   
Re: зоя космодемьянская

а к мовсару бараеву это тоже относится? впрочем  слова стоит запомнить- для того чтобы знать как следует действовать в войне с русскими верно?

Це стосується будь-якої війни, на жаль. Бо інакше не було б жертв серед  мирного населення. Воювали тільки б солдати та генерали, а мирняк з трибун вболівав би кожний за своїх.

Але правда куди як болючіша.
   
Re: зоя космодемьянская

Я тоже многое шо чув вiд свiдкiв, более того - в центре моего города была шахта Богдан, в шурф которой немцы сбрасывали людей.
Правда, не знаю, успевали они накормить их шоколадками и налить чашечку хорошего кофе. А спросить не у кого.
Дякую скажи твоїм шизанутим Зоїїї вони зробили все щоб так ставились до людей...

Дуже часто такі шизіки, як ти і зазомбовані провокували жорстокість з обох сторін.

Я розумію що ти бреше, за свідків. Ти говорив з тими хто говорив з папірця в школі те що йому написала вчителька, яка вірила у цей маразм. Бачив я таке.

Як знайома розказує я місцева мої мами сестра була СС і втікла. Я уточнив у історика який тут СС? А він дістав документи Найближчий СС був у Звенигордці за багато дисяток кілометрів. Тут був тільки поліцейський участок де були місцеві які не любили комуняк і був аж один німець комендант... :facepalm1:

Ну але мені доказували за свідків, що протирічить документам архівним.  :facepalm1:

От і всі твої свідки.

Німці - угорці робили звірства, але в місцях де діяли комуняки, це їх не виправдовує. Крюківська Трагедія? Чого Радянська влада мовчала що угорці знищили 17 000 село?

Там де були звірства, за звичай всі сторони мали рильце в пушку.

Брихунчик. Сепар з Деревні на болотах Мордовії :bueee:
   
Re: зоя космодемьянская

Поясню ще раз, забуть за агітки, їх писали повії історики.

Сам організатор служби цієї диверсійної писав що це ідіотизм, партизан має мати підтримку у місцевих щоб воювати справно. А цим підтримку вони повністю втратили.

Кстаті схід те саме зараз. ВСУ має підтримку бо полюсдськи ставиться до місцевих де квартируєтсья.
Які партизани, яка різниця який довбень що писав пізніше?
Зоя- військова, деверсант. Що неясно?

   
Re: зоя космодемьянская

От лише явреїв вони не любили. А так цілком дружелюбні та чистоплотні зольдатики зі смаколиками у кишенях.

Так, з євреями у німців був затик.

Я тут недавно прочитала, що, виявляється, у часи Другої Світової війни  і Зігмунд Фрейд був у концтаборі разом з іншими євреями і їх готували к... депортації на набо.

Але комусь з самої верхівки, чи то Гєбельсу, чи ще комусь, написала правнучка Наполеона з проханням викупити Фрейда, який на той час, у сорокові роки, був вже невиліковно хворим і стареньким. Німці попрохали у правнучки два її замка  в обмін на старого вмираючого  єврея, і та погодилася. А коли до неї привезли Фрейда, постелила йому під ноги коштовний килим, здається, з коронації свого прадіда.

Останнє редагування: 13 квітня 2021 15:57:26 від шуша
   
Re: зоя космодемьянская

От лише явреїв вони не любили. А так цілком дружелюбні та чистоплотні зольдатики зі смаколиками у кишенях.
Різні були.
   
Re: зоя космодемьянская

Які партизани, яка різниця який довбень що писав пізніше?
Зоя- військова, деверсант. Що неясно?
це не довбень, а фактично її командир, людина яка організовували диверсійну роботу СССР, він сраліну в ті часи казав, що - це ідіотизм.  :facepalm1:


Це людина яка організовувала роботу диверсійних служб.
   
Re: зоя космодемьянская

Це стосується будь-якої війни, на жаль. Бо інакше не було б жертв серед  мирного населення. Воювали тільки б солдати та генерали, а мирняк з трибун вболівав би кожний за своїх.

Але правда куди як болючіша.

то есть мы в нашей войне с россией можем  также действовать в крыму и лугандоне - оккупрованных террториях наших? тем более что теперь сжечь населенные пункты гораздо проще?
   
Re: зоя космодемьянская

то есть мы в нашей войне с россией можем  также действовать в крыму и лугандоне - оккупрованных террториях наших? тем более что теперь сжечь населенные пункты гораздо проще?
для чого?

Питання для чого лишні звірства?
   
Re: зоя космодемьянская

то есть мы в нашей войне с россией можем  также действовать в крыму и лугандоне - оккупрованных террториях наших? тем более что теперь сжечь населенные пункты гораздо проще?

Росіяни вже діяли так, коли обстрілювали наш Маріуполь.

   
Re: зоя космодемьянская

для чого?

Питання для чого лишні звірства?
полностью сжигать населенные пункты конечно не надо- мы ж не террористы космодемьянские и не герои террорстического союза.
но- например сжигать дома где живут военные рф в крыму- как немцы в деревнях в свое время? это можно?
   
Re: зоя космодемьянская

Тому я дуже поважаю людей, які спромоглися на такий крок і виїхали з ОРДЛО.
Так я теж поважаю. )
А уявіть скільки українськи налаштованих людей залишилося в окупації. До того ж в оточенні проросійських хлібосольних сусідів типу того старости.
   
Re: зоя космодемьянская

Не знаю, как героями, а вот улицу на Печерске в честь Ивана Кудри назвали.

А таки Кудря - Герой СС

За офіційно опублікованою в 1963 довідкою КДБ при Раді Міністрів УРСР[14], група Кудрі начебто мала відношення до мінування та підриву ряду будинків на Хрещатику у вересні 1941 року, а також Успенського собору Києво-Печерської лаври[15].

   
Re: зоя космодемьянская

Різні були.
Звичайно різні. Особливо обозніки-тиловики відрізнялися від тих, хто артою, танками та авіацією зачищали простір.
   
Re: зоя космодемьянская

А коли до неї привезли Фрейда, постелила йому під ноги коштовний килим, здається, з коронації свого прадіда
На якусь байку схоже. Чим таким особливо коштовним являвся той Фройд, навіть в кращу пору свого існування?
Про затик лише з євреями, сподіваюсь, ви жартуєте.
   
вот что я нашел

Боевое задание группы Зои Космодемьянской было таково: «сжечь 10 населённых пунктов (приказ Сталина от 17 ноября 1941 года): Анашкино, Грибцово, Петрищево, Усадково, Ильятино, Грачёво, Пушкино, Михайловское, Бугайлово, Коровино. Срок выполнения — неделя».

если это героизм то - мы тоже можем так в нашей войне с россией? или это преступление?

І як вона мала їх спалити?... З факелами бігати

Ви ж не дитина. Ви можете собі уявити наскільки складною --суто логістично -- є задача спалити ОДНЕ село. А тут 10
Як можна вірити в такий брєд?

Розвідгрупа. Тобто на території НІМЦІВ палить села

Ви уявляєте собі чисельність "розвідгрупи"?

Ви уявляєте собі скільки людей булор задіяно, щоби спалити Хатинь?
   
Re: зоя космодемьянская

то есть мы в нашей войне с россией можем  также действовать в крыму и лугандоне - оккупрованных террториях наших? тем более что теперь сжечь населенные пункты гораздо проще?
Особисто ти, я гадаю, нічого не можеш. Невже самому не ясно?

Останнє редагування: 13 квітня 2021 16:10:53 від Златадобра
   
Re: зоя космодемьянская

І як вона мала їх спалити?... З факелами бігати

Ви ж не дитина. Ви можете собі уявити наскільки складною --суто логістично -- є задача спалити ОДНЕ село. А тут 10
Як можна вірити в такий брєд?

Розвідгрупа. Тобто на території НІМЦІВ палить села

Ви уявляєте собі чисельність "розвідгрупи"?

Ви уявляєте собі скільки людей булор задіяно, щоби спалити Хатинь?

скільки?
   
Re: зоя космодемьянская

полностью сжигать населенные пункты конечно не надо- мы ж не террористы космодемьянские и не герои террорстического союза.
но- например сжигать дома где живут военные рф в крыму- как немцы в деревнях в свое время? это можно?

а они, военные рф, при этом имеют возможность убежать? это уточняющий вопрос.
второй уточняющий вопрос: Вы за  Зеленского голосовали?

Останнє редагування: 13 квітня 2021 16:12:34 від Martyn
   
Я тут недавно прочитала, що, виявляється, у часи Другої Світової війни  і Зігмунд Фрейд був у концтаборі разом з іншими євреями і їх готували к... депортації на набо.

Але комусь з самої верхівки, чи то Гєбельсу, чи ще комусь, написала правнучка Наполеона з проханням викупити Фрейда, який на той час, у сорокові роки, був вже невиліковно хворим і стареньким. Німці попрохали у правнучки два її замка  в обмін на старого вмираючого  єврея, і та погодилася. А коли до неї привезли Фрейда, постелила йому під ноги коштовний килим, здається, з коронації свого прадіда.

Якийсь день сплошних історичних откритій

Внучка Наполеона. Це ж треба
   
Re: зоя космодемьянская

Особисто ти, я гадаю, нічого не можеш. Невже не ясно?

отчего вы так думаете? я полагаю что зоя космодемьянская- террористка и то что она делала- преступление, я не хочу совершать преступлений. вот если бы это было законно- тогда это несложно но это незаконно. но это по моему мнению- сжигать населенные пункты- военное преступление.
   
Re: зоя космодемьянская

На якусь байку схоже. Чим таким особливо коштовним являвся той Фройд, навіть в кращу пору свого існування?
Про затик лише з євреями, сподіваюсь, ви жартуєте.

Ну ясно, що жартую.

А про Фрейда - правда. Ось стаття з BBC, правда, там інші дрібнички, але сенс той самий.

У той час Німеччина досить жваво торгувала дозволами на виїзд євреїв. І призначала окрему ціну за кожного єврея, який бажав виїхати з Германії в інші країни.

https://www.bbc.com/russian/features-44406106
   
скільки?

Ну, наклацайте там собі на 01.40-45


   
Re: зоя космодемьянская

Якийсь день сплошних історичних откритій

Внучка Наполеона. Це ж треба

Русскіє пішут должен вєріть

В 1938 году, после присоединения Австрии к Германии и последовавших за этим гонений на евреев со стороны нацистов, положение Фрейда значительно осложнилось. После ареста дочери Анны и допроса в гестапо Фрейд принял решение покинуть Третий рейх и уехать в Англию. Осуществить задуманное оказалось непросто: в обмен на право покинуть страну власти потребовали внушительную сумму денег, которой Фрейд не располагал. Учёному пришлось прибегнуть к помощи влиятельных друзей, чтобы получить разрешение на эмиграцию. Так, его давний друг Уильям Буллит, в то время посол США во Франции, ходатайствовал за Фрейда перед президентом Франклином Рузвельтом. К прошениям также присоединился германский посол во Франции граф фон Вельцек (нем.)русск.. Общими усилиями Фрейд получил право на выезд из страны, но вопрос «долга германскому правительству» оставался нерешённым. Разрешить его Фрейду помогла его давняя подруга (а также пациентка и ученица) — принцесса Мари Бонапарт, ссудившая необходимые средства[139]. Фрейд, его жена Марта и дочь Анна уехали из Вены на Восточном Экспрессе 4 июня 1938. Однако гитлеровцы не выпустили всех четырёх сестёр Фрейда, которых позже убили в концлагерях Терезиенштадт и Треблинка.
   
Re: зоя космодемьянская

Ну, наклацайте там собі на 01.40-45

https://youtu.be/UkkJZweYaLI

ти серйозно оце взяв і висунув мені художній фільм у якості аргументу?
ну я знав що ти їбанько, але щоб настільки  :lol:
   
Re: зоя космодемьянская

Якийсь день сплошних історичних откритій

Внучка Наполеона. Це ж треба

Чуть ошиблась - это были правнучатая племянница императора Наполеона и американский дипломат Уильям Буллит.



   
Re: зоя космодемьянская

отчего вы так думаете? я полагаю что зоя космодемьянская- террористка и то что она делала- преступление, я не хочу совершать преступлений. вот если бы это было законно- тогда это несложно но это незаконно. но это по моему мнению- сжигать населенные пункты- военное преступление.
Ну якщо не хотітя, то для чого тут це ваше наполегливе питання? Ніхто ж не примушує.
   
Re: зоя космодемьянская

Прохання, хто може найти російських істориків, мабуть отой ... Блін не помню. Скнадальний старий. Який наводить відео що дії Сталіна були дуростію і діяли навпаки.
   
Re: зоя космодемьянская

Ну якщо не хотітя, то для чого тут це ваше наполегливе питання? Ніхто ж не примушує.

мое мнение субъективное- мало ли что я считаю военным преступлением. а СССР не считал и нынешняя россия- тоже, а наоборот считает героизмом.  насчет мнения  в нашем народе- вроде по разному. кто так считает кто иначе. но- вот что еще- ведь в мире в частности в странах союзниках времен второй мировой войны то что сделала зоя космодемьянская тоже считали подвигом и вполне допустимыми в войне действиями или я не прав?я просто ставлю вопросы а отнюдь не считаю себя правым с последней инстанции ))). если я не прав- возможно скоро придет время когда стоит использовать факт неправоты верно?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія