Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Томос наш

Re: Томос наш

Ок. Зараз додам трохи єресі (в класичному розумінні).  :)

Як на мене, доцільніше було б не нестись по томос та автокефалію, а отримати років на 5-10 автономію УППЦ у складі ВП. І під контролем материнської церкви розбудувати структуру, виділити та висвятити наступного Патріарха - і спокійно, під парасолькою ВП, маючи працюючу канонічну автономну церкву - брати 100% успішну автокефалію.
+ в такій моделі, як на мене, значно більше, аніж в кавалериській автокефалії.

Кидайте капцями.  :) 

1. треба кувати залізо доки гаряче: хтозна, що буде через 5-10 років
2. мені канонічні питання до біса: задача підірвати владу московських попів
3. уппц у складі вп - це церковне двовладдя: будуть церкви під парасолькою фанара - і будуть церкви під парасолькою москви
і ті хто під москвою будуть волати, що під москвою ще краще ніж під фанаром
немає потреби робити вибір
коли ж буде своя канонічна українська церква - стане ситуація, коли попи примушуються до вибору
   
Re: Томос наш

Визнання - звісно. Але автокефалія - рівна суб'єктність з усіма Патріархіями.

... над якими - верховність Вселенського Патріарха.
   
Re: Томос наш

Тоді буде Материнська Церква!

  ;)
Та ну. Доведеться прочанам грецьку вчити...  :)
   
Re: Томос наш

тока переключил был там който олух,а сейчас уже жирик ...опять на Харьков засобирался :)

Хочет помочить сапаги в речке Лопань?
   
Re: Томос наш

... над якими - верховність Вселенського Патріарха.
Спірно. 1й престол - не означає найвищий.... Втім, зараз наново почнемо рубалово, що триває не один десяток сторіч. Нє.  :laugh: 
   
Re: Томос наш

У соловья какой-то поп .....

Соловей ему я могу к вам обращаться отец Александр вроде...
Тот в ответ соловью....

Так точно!!!!

Сука я чаем чуть не удавился :)
   
Re: Томос наш

вже 100 раз сказали що лаври належать державі
і до речі церкви в Україні навіть не володіють храмами- це спільна власність конкретних общин, і тому в Україні навіть Патріарх чи єпископ не може забрати у попа церкву хоча б тому що піп нею теж не володіє
велика кількість церков передана державою і громадами в користування, ті що будуються належать громаді віруючих
але хтось все одно вилазить і починає патякати про власність РПЦ
Кста правосеки уже давно практикуют абсолютно легальную схему отжима храмов у мп. Подбивают местную громаду, организовывают местный референдум про переход в КП и все. Но это конечно в небольших поселках катит. С лаврами надо решать на самом высоком уровне
   
Re: Томос наш


Лідія Гайдар
1 год ·
Побуду трішки занудою - Томоса об автокефалії Українській помісній церкві, все ж таки, ще не дали, але я вітаю всіх з офіційним підтвердженням Священного Синоду Константинопольсько ї Церкви про те, що його обов'язково буде надано обраному новому голові об'єднанної Української православної церкви.

До речі, в Томосі, який ось-ось, вже поза будь-який сумнів, отримає Києв, криється для Московської Патріархії ще одна (окрім головної та непоправної) катастрофа, про яку в Росії, зрозуміло, ніхто ніколи не згадував.

А саме:
До захоплення Кримського ханства Російською імперією в 1783 році на півострові існувала єдина об'єднана православна митрополія - Готська і Кафська, яка була складовою частиною Константинопольсько го Патріархату.
Ще до "приєднання" Крима, в 1774 році, кримські греки та вірмене звернулися до Катерини II з проханням про допомогу "братам-християнам", що потерпають від мусульманського іга.
Росія в усі часи була дуже уважна та чутлива до таких звернень, і восени 1778 року 31 098 православних греків та вірмен Криму переселилися до Азовської губернії Російської імперії (туди, де зараз Маріуполь) під проводом митрополита Готського і Кафського Ігнатія.
Указом Святішого Синоду РПЦ від 14-го березня 1779 митрополит Ігнатій був прилічений до собору російських архієреїв, зі збереженням йому древнього титулу.
Але вже 1786 року, після його смерті, Готська і Кафська митрополія припинила своє існування, а її приходи були передані у підпорядкування Єкатеринославської єпархії РПЦ. Остаточно Готсько-Кафська митрополія була ліквідована російським урядом 1788 року.

Це так (і досі) впевнена Московська Патріархія.

Але ж насправді давня Готська і Кафська митрополія ніколи нікуди не поділася, а залишилася там, де й була, починаючи з 1678 (коли дві митрополії об'єднали в одну) - в Криму. На півострові після виходу до Росії християн під проводом митрополіта Ігнатія, залишилось ще досить православних вірян та панотців. І, як Київські митрополити, що з 1283 року постійно мешкали в Заліссі, не мали ніякої можливості без дозволу Константинополя перенести свою митропольничу кафедру до Владимира, а потім - до Москви; так і митрополит Ігнатій не мав ніяких повноважень на перенесення своєї Готсько-Кафської митрополії з Криму до Приазов'я. Я вже не кажу про зухвалість російського Синоду, який не мав жодних прав ліквідувати її.

Отже, що ми маємо в сухому залишку.
Не існує ніякого канонічного акту (окрім писульки російського Синоду) Константинополя, який би узгоджував з Москвою створення на території Криму єпархій РПЦ, як не існує і ніяких константипольських документів про припинення існування Готсько-Кафської митрополії.
Тобто, весь цей час, впродовж 235 років - ДО СЬОГОДНІ - всі кримскі єпархїї РПЦ були НЕКАНОНИЧНИМИ.

Сьогодні, після того, як Синод Константинопольсько ї церкви скасував дію власного указу 1686 року про передачу Київської митрополії в підпорядкування Московській патріархії, всі приходи і монастирі (аж до отримання Томосу про автокефалію) на території України він взяв ПІД СВОЄ ПРЯМЕ УПРАВЛІННЯ.
Тобто, і кримські також (таким чином, вони знову стають каноничними).
Разом з Томосом на автокефалію Константинополь власними руками віддасть Києву і свою стародавню (про яку вже всі давно забули, але де-юре вона досі є) Готську і Кафську митрополію.

А РПЦ так і залишається в "своєму""сакральному" Криму неканоничною.
Таким чином, християнський Крим вже наш.
Тепер справа за географічним.
   
Re: Томос наш

Та ну. Доведеться прочанам грецьку вчити...  :)

Або кацапську, або грецьку :)  вибір невеликий
   
Re: Томос наш

якщо церква керуватиметься з Константинополя вона не сприйматиметься як своя, а буде в очах віруючих ще гірша за московську
туди ходитимуть тільки кілька просунутих інтелігентів
а у Філарета гігантський авторитет, до нього бігом ломануться всі толкові попи МП, він для них свій чувак, тільки сміливіший і амбіційніший- анафеми не побоявся
а чмо типу Онуфрія погубило свій МП бездарно і з ганьбою бо все життясиділо тихо
   
Re: Томос наш

У соловья какой-то поп .....

Соловей ему я могу к вам обращаться отец Александр вроде...
Тот в ответ соловью....

Так точно!!!!

Сука я чаем чуть не удавился :)

 :weep:

Это хит!
   
Re: Томос наш

1. треба кувати залізо доки гаряче: хтозна, що буде через 5-10 років
2. мені канонічні питання до біса: задача підірвати владу московських попів
3. уппц у складі вп - це церковне двовладдя: будуть церкви під парасолькою фанара - і будуть церкви під парасолькою москви
і ті хто під москвою будуть волати, що під москвою ще краще ніж під фанаром
немає потреби робити вибір
коли ж буде своя канонічна українська церква - стане ситуація, коли попи примушуються до вибору
1. Навпаки. Автономію у ВП не хитне жоден результат виборів.
2. Так на так. Вже, в принципі.
3. Те ж саме. Але Фанар точно не буде "братацца".
   
Re: Томос наш

1.якщо церква керуватиметься з Константинополя вона не сприйматиметься як своя, а буде в очах віруючих ще гірша за московську
туди ходитимуть тільки кілька просунутих інтелігентів

2.а у Філарета гігантський авторитет, до нього бігом ломануться всі толкові попи МП, він для них свій чувак, тільки сміливіший і амбіційніший- анафеми не побоявся
а чмо типу Онуфрія погубило свій МП бездарно і з ганьбою бо все життясиділо тихо
1.З якої радості? Зараз в московську ходять аж на раз. А ВП - 1й Претол. Мегаканонічна.
2. Взагалі ні про що. Філарет, зрештою апелював до ВП як до останньої інстанції, що повертає до п. 1
   
Re: Томос наш

вже 100 раз сказали що лаври належать державі
і до речі церкви в Україні навіть не володіють храмами- це спільна власність конкретних общин, і тому в Україні навіть Патріарх чи єпископ не може забрати у попа церкву хоча б тому що піп нею теж не володіє
велика кількість церков передана державою і громадами в користування, ті що будуються належать громаді віруючих
але хтось все одно вилазить і починає патякати про власність РПЦ

100 раз ніхто нічого не сказав про Святогірську Лавру.

Думаю, що Яник продав кацапам. І Філарет мовчав, і зараз ні пари з вуст.
   
Re: Томос наш
PAL

українська канонічна православна церква

краще вже тоді - Київська Православна церква
НМД оптимальний варіант, й плутати менше будуть, як от зараз, бо кацапи на церквах пишуть просто УПЦ, забуваючи додати МП, що плутає вірян
   
Re: Томос наш

У Мюрида на странице полная зрада  :gigi:
   
Re: Томос наш

Зверніть увагу на делікатне нагадування Гундяю на його роль і місце:

4) Відкликати правові обмеження Синодського Листа 1686 року, виданого під впливом обставин того часу, яким надавалося право ойкономії Патріарху Московському підпорядковувати собі Київську Метрополію, вибраному на клерико-прихожанському зборі його патріархії, який мав би поминати Екуменічного Патріарха як Первоієрарха при будь-яких святкуваннях, проголошуючи і утверджуючи свою канонічну залежність від Константинопольсько ї Церкви-Матері.

Тобто: якийсь з московитських попів, зібравши свою челядь з попів дрібніших і мирян (=зброд), без відома/згоди на те Вселенського Патріарха, проголосив себе Патріархом, який має якісь-там права, на що Константинополь закрив у свій час очі - мовляв, whatever! - лиш як той продовжуватиме чествувати мене у своїх службах. Тепер таке право (підпорядковувати собі Українську Церкву) відкликано, а попу московитському нагадано про те, що його вибрано збродом, а не Константинополем.

Останнє редагування: 12 жовтня 2018 00:33:38 від GizmoGremlin
   
Re: Томос наш

Спірно. 1й престол - не означає найвищий....

Для всього православного світу - означає.
   
Re: Томос наш

diletant(ka), cьогодні в 00:18
Розгорнути попередні цитати...
1. треба кувати залізо доки гаряче: хтозна, що буде через 5-10 років
2. мені канонічні питання до біса: задача підірвати владу московських попів
3. уппц у складі вп - це церковне двовладдя: будуть церкви під парасолькою фанара - і будуть церкви під парасолькою москви
і ті хто під москвою будуть волати, що під москвою ще краще ніж під фанаром
немає потреби робити вибір
коли ж буде своя канонічна українська церква - стане ситуація, коли попи примушуються до вибору

- ---
1. Навпаки. Автономію у ВП не хитне жоден результат виборів.
2. Так на так. Вже, в принципі.
3. Те ж саме. Але Фанар точно не буде "братацца".

як ви уявляєте збори громади у якомусь селі, де ухвалюють рішення про переход до константинопольсько го патріархату? смієтесь?
а от до нового канонічного київського - запросто
особливо якщо мп примусять зватись російською православною церквою

   
Re: Томос наш

Для всього православного світу - означає.

более того
в Киев христианство пришло из Царьграда
   
Re: Томос наш

Святослав ЦеголкоСтежити
1 год
Патріарх Філарет особисто привітав Президента із рішенням Синоду Вселенського Патріархату.

«Я хочу вам особисто подякувати, тому що завдяки вашій наполегливості, завдяки вашій мудрості ми досягли цього. Бо і попередні президенти також працювали, але не досягли. А ви досягли цієї нашої загальної мети», - підкреслив Патріарх.

Дуже тепла зустріч.

https://www.facebook.com/svyatoslav.tsegolko/videos/1745837515525770/
Ну а що я казав? Філарет - порохобот! ЮлькИ - ату його!  :laugh:
   
Re: Томос наш

Зараз в московську ходять аж на раз. А ВП - 1й Претол. Мегаканонічна.

те що це 1-й престол знають столичні інтелігенти, але не сільська бабця
для неї це не 1-й престол а поганська церква
   
Re: Томос наш

У Мюрида на странице полная зрада  :gigi:
дай тынц
   
Re: Томос наш

Не даремно кацапня зі шкіри лізла, щоб Вселенського Патріарха отруїти!

   
Re: Томос наш

Для всього православного світу - означає.
Ні. Наведіть канон, якщо впевнені у своїй тезі.  :)
До слова, зараз світова християнська ортодоксія перебуває в гарячій фазі трансформаційної кризи, що розпочалася у 17 ст. В цікаві часи живемо.  :) 
   
Re: Томос наш

Ні. Наведіть канон, якщо впевнені у своїй тезі.  :)

Чий канон?
   
Re: Томос наш

як ви уявляєте збори громади у якомусь селі, де ухвалюють рішення про переход до константинопольсько го патріархату? смієтесь?
а от до нового канонічного київського - запросто
особливо якщо мп примусять зватись російською православною церквою
А цього і не треба. Сьогодняшнє рішення ВП автоматом повернуло всіх ортодоксів в Україні в лоно материнської ВП. От тут і можна трохи адаптувати до автокефалії в перехідний період автономії.  :)
   
Re: Томос наш

Чий канон?
Ну - той. Християнський. Ортодоксальний.  ;o
   
Re: Томос наш

Як на мене, персональні амбіції мають тут поступитись стратегічній меті. Інтронізують згодом так на так.
З одного боку - так. А з іншого я не певен, що новоспеченій церкві потрібно відмовлятися від такого досвідченого політикана. Та й, глянемо правді у вічі, скільки йому залишилось?
   
Re: Томос наш

те що це 1-й престол знають столичні інтелігенти, але не сільська бабця
для неї це не 1-й престол а поганська церква
Для неї то - ЦАРЬГРАД!!!  :)
   
Re: Томос наш

Ну - той. Християнський. Ортодоксальний.  ;o

А КИМ пишуться ті християнські ортодоксальні канони?
   
Re: Томос наш

У Мюрида на странице полная зрада  :gigi:
кинь посилання
   
Re: Томос наш

Перепощу:

Зверніть увагу на делікатне нагадування Гундяю на його роль і місце:

4) Відкликати правові обмеження Синодського Листа 1686 року, виданого під впливом обставин того часу, яким надавалося право ойкономії Патріарху Московському підпорядковувати собі Київську Метрополію, вибраному на клерико-прихожанському зборі його патріархії, який мав би поминати Екуменічного Патріарха як Первоієрарха при будь-яких святкуваннях, проголошуючи і утверджуючи свою канонічну залежність від Константинопольсько ї Церкви-Матері.

Тобто: якийсь з московитських попів, зібравши свою челядь з попів дрібніших і мирян (=зброд), без відома/згоди на те Вселенського Патріарха, проголосив себе Патріархом, який має якісь-там права, на що Константинополь закрив у свій час очі - мовляв, whatever! - лиш як той продовжуватиме чествувати мене у своїх службах. Тепер таке право (підпорядковувати собі Українську Церкву) відкликано, а попу московитському нагадано про те, що його вибрано збродом, а не Константинополем.
   
Re: Томос наш

З одного боку - так. А з іншого я не певен, що новоспеченій церкві потрібно відмовлятися від такого досвідченого політикана. Та й, глянемо правді у вічі, скільки йому залишилось?
А нащо відмовлятись? Чи Ви вважаєте, що для нього митра канонічного митрополита ВП  - надто мало порівняно із патріаршою - невизнаною? І, чесно, Предстоятель Автокефалії буде у значно більшому навантаженні. Філарет вже, нмд, не потягне.
ПС. У католиків є прислів'я, що для кардинала найшвидший шлях на небо - то папська тіара. Перевірено неодноразово.
   
Re: Томос наш

дай тынц
https://el-murid.livejournal.com/3938487.html#comments

Пишут...хуйло падла просрал все достижения предков за 300 лет :weep:
   
Re: Томос наш

А КИМ пишуться ті християнські ортодоксальні канони?
Ну, найканонічнішими канонами вважаються Соборні Всеправославні.  ;o
Ви певні, що тут треба обговорювати екзеологічні основи?
   
Re: Томос наш

Ну, найканонічнішими канонами вважаються Собори Всеправославні.  ;o

Ось він і відбувся щойно.
   
Re: Томос наш

Все...3 дня на гетьмана гадостей не пишу. Заслужил, базара нет. :peremoga:
   
Re: Томос наш

Ви певні, що тут треба обговорювати екзеологічні основи?

Ну Ви ж почали випрошувати цитати з канонів!  :pooh_lol:
   
Re: Томос наш

Все...3 дня на гетьмана гадостей не пишу. Заслужил, базара нет. :peremoga:

 (tu)
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія