Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Як правильно говорити про Волинську трагедію? Тези для ЗМІ, політиків, уряду

 сильний перший пост (tu)

потрібний аналогічний термінологічний пост про українсько-московські відносини, про домбас і про  війну

Останнє редагування: 13 травня 2018 09:11:18 від Гонсалес
   
А чим вам визвольна боротьба не подобається?? Українське повстання проти польських окупантів????
   
Є ще один момент, який грає на плюс для поляків.

Всюди, у всіх документах, польське населення на цих територіях визначається, як більшість, а всі решта - австрійське, німецьке, литовське, "російське" (українське навіть не згадується), визначається, як меншість.


В малому Версальському Трактаті так і написано:
... беручи під увагу, що на цих територіях проживає більшість польського населення...і тд.

Це дає підстави говорити полякам, що ніякої окупації не було, що ніякого потім заселення своїми людьми не було.

Що тут і як можна заперечити?

Мені все більше і більше здається що ви або прикидаєтеся дурнем, або тихою сапою намагаєтеся тут накидати польську доктрину  :(

Про які такі ще всі (???)  документи  ви тут нам говорите?  :S
Наведіть приклади!

Навіть якщо ви не обізнані з цієї теми і щиро намагаєтесь розібратися,
вже того що вам тут навели було б досить, аби не писати дурню  на кшталт
"австрійське, німецьке, литовське, "російське" (українське навіть не згадується), визначається, як меншість." 

Вам було наведено посилання на  Рішення Ради послів держав Антанти щодо східних кордонів Польщі від 15 березня 1923 р.
Там йдеться про автономію. Для кого саме автономія? Назвіть!
Для поляків, німців чи росіян? Чи для українців?
Ну то згадуються українці як меншина чи ні?
 
В малому Версальському Трактаті так і написано:
... беручи під увагу, що на цих територіях проживає більшість польського населення...і тд.
Якого року? Про які території йдеться? Наведіть цитату і мапу!

Щодо того, що поляки на цих територіях складали більшість, то це не відповідає дійсності.
Так само як і те, що ніякого переселення поляків на ці землі не було.

Тицяйте сюди і уважно читайте:
Осадники

Останнє редагування: 13 травня 2018 09:53:18 від Witt
   
https://dt.ua/HISTORY/operaciya-kolonizaciya-polske-osadnictvo-na-zahidnoukrayinskih-zemlyah-_.html
Операція "Колонізація" Польське осадництво на західноукраїнських землях

17 грудня 1920 року польський сейм ухвалив закон "Про надання землі солдатам Війська Польського".
 Таким чином польська влада вирішила виконати свою обіцянку, дану воякам кілька місяців тому, під час війни з більшовиками, коли Варшава опинилася під загрозою захоплення. Та тільки реалізовувати цю обіцянку уряд заходився на українських землях…
/.../
Питання з землею польська влада вирішила дуже просто. По-перше, у власність держави перейшли земельні угіддя, що після кількох років війни лишилися без господарів (наприклад, на Волині це були землі, що належали членам династії Романових і перебували у державній власності за часів Російської імперії). По-друге, у липні 1920 року було ухвалено закон про аграрну реформу. Згідно з ним встановлювалася гранична норма для землеволодінь, що у східних (тобто західноукраїнських і західнобілоруських) воєводствах становила 400 га. Угіддя, що перевищували норму, підлягали викупу та парцеляції.

Держава всіляко сприяла осадникам, особливо військовим. Право на безплатне отримання землі мали солдати, які відзначилися в боях, і добровольці, які брали участь у бойових діях. Решта колишніх вояків отримувала землю на виплат і мала розплатитися за неї впродовж 30 років. Виплачувати дозволялося не відразу, а за п'ять років після набуття права власності. Крім того, Міністерство сільського господарства і державного майна отримало 2 млрд. марок для надання кредитів осадникам — як у готівці, так і у вигляді сільгоспінвентарю та збіжжя. Також поселенці могли отримувати кредити на пільгових умовах — у Державному сільськогосподарськ ому банку, кооперативних касах і приватних банках. Особи, які отримали землю безплатно, мали право на отримання будівельних матеріалів (до 80 кубометрів на одне господарство) та інвентарю з військового майна. Максимальний розмір земельних ділянок осадників мав становити 45 гектарів.

Державна опіка осадництва тривала до самого кінця 1930-х рр.
/.../
Звичайно, польський сейм керувався не лише турботою про вояків. Влада Другої Речі Посполитої прагнула закріпитися на нещодавно захоплених територіях, до яких належали західна Волинь і східна Галичина. А для цього потрібно було збільшити частку польського населення в регіоні. Саме тому на українських землях і розпочалося так зване осадництво — створення польських поселень з селян і колишніх військових.

Питання з землею польська влада вирішила дуже просто. По-перше, у власність держави перейшли земельні угіддя, що після кількох років війни лишилися без господарів (наприклад, на Волині це були землі, що належали членам династії Романових і перебували у державній власності за часів Російської імперії). По-друге, у липні 1920 року було ухвалено закон про аграрну реформу. Згідно з ним встановлювалася гранична норма для землеволодінь, що у східних (тобто західноукраїнських і західнобілоруських) воєводствах становила 400 га. Угіддя, що перевищували норму, підлягали викупу та парцеляції.

Держава всіляко сприяла осадникам, особливо військовим.
Право на безплатне отримання землі мали солдати, які відзначилися в боях, і добровольці, які брали участь у бойових діях.
Решта колишніх вояків отримувала землю на виплат і мала розплатитися за неї впродовж 30 років. Виплачувати дозволялося не відразу, а за п'ять років після набуття права власності. Крім того, Міністерство сільського господарства і державного майна отримало 2 млрд. марок для надання кредитів осадникам — як у готівці, так і у вигляді сільгоспінвентарю та збіжжя. Також поселенці могли отримувати кредити на пільгових умовах — у Державному сільськогосподарськ ому банку, кооперативних касах і приватних банках. Особи, які отримали землю безплатно, мали право на отримання будівельних матеріалів (до 80 кубометрів на одне господарство) та інвентарю з військового майна. Максимальний розмір земельних ділянок осадників мав становити 45 гектарів.

Державна опіка осадництва тривала до самого кінця 1930-х рр.

20 серпня 1925 року було ухвалено новий закон про аграрну реформу, згідно з яким Друга Річ Посполита мала протягом найближчих 10 років щорічно виділяти 200 тис. га державних і приватних земель для здійснення земельної реформи. У східних воєводствах цю землю давали насамперед польським переселенцям, які або отримували її безоплатно (окремі категорії військових), або ж купували на пільгових умовах. Оскільки далеко не всі осадники мали достатній досвід у сільському господарстві, міністерство земельної реформи створило інститут сільськогосподарськ их інструкторів, які мали надавати колоністам кваліфіковану допомогу у веденні господарства.

/.../

З перших днів польська колонізація викликала обурення в місцевого населення. Селянство, яке сподівалося, що аграрна реформа дасть йому можливість збільшити свої господарства, ворожо поставилося до новоприбулих. Підпали поселень, напади на колоністів та польських урядовців були звичною картиною на початку 1920-х рр. У краї, де ще не так давно завершилася війна, населення мало на руках чимало зброї і готове було нею скористатися. У квітні 1921 року в Надвірнянському та Косівському повітах Станіславщини озброєний загін селян перешкоджав розподілу землі між польськими осадниками. У Золочівському повіті Тернопільщини восени того ж року озброєні селяни нищили польське майно та комунікації.

Кількість заворушень не меншала, і уряд вдався до радикальних кроків. Міністерство внутрішніх справ звернулося з циркулярним листом до інспектора 6-ї армії у Львові Станіслава Галлера, який у жовтні 1922 року видав наказ, що дозволяв військовим підрозділам розстрілювати на місці спійманих на гарячому селян і "на вогонь з будь-якого села негайно відповідати вогнем, вдарити на нього так, якби воно було захоплене ворогом, зайняти його, схопити терористів, а тих людей, в яких буде знайдено зброю, розстріляти на місці".
/.../
   
Всюди, у всіх документах, польське населення на цих територіях визначається, як більшість,
/.../
Це дає підстави говорити полякам, що ніякої окупації не було, що ніякого потім заселення своїми людьми не було.

Що тут і як можна заперечити?

з посилання, що я вам навів вище мапа (карта)

Етнічна карта Другої Речі Посполитої на 1931 рік

така сама
onia1931.svg" rel="nofollow" class="bbc_link" target="_blank">https://commons.wikimedia.org/wiki/File:NacionalidadesEnPol onia1931.svg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/60/HistPol-narodowosci1931.png



   
http://www.info-library.com.ua/libs/stattya/4523-natsionalni-menshini-volini-u-1921-1939-rr.html
Наукова бібліотека України
Наукові публікації

Цимбалюк И.Л. (Луцк)


В статье автор исследует национальную политику польской власти в отношении национальных меньшинств Волыни и пытается проанализировать социально-политический статус национальных меньшинств Волынского воеводства в межвоенный период (1921-1939 гг.)
/.../
Исследованием национальной политики польских властей в отношении национальных меньшинств, проживающих на территории Волынского воеводства уделяли внимание такие ученые как А. Завгородний, М. Кучерепа, Т. Ольшанский т.п.. Все они акцентируют внимание на отдельно взятых факторах, влиявших на становление и развитие национальных общин на западноукраинских землях в исследуемый период.

Основными источниками, по которым узнаем о народонаселении Волынского края в исследуемый период, являются переписи населения 1921 и 1931.

По данным переписи 1921 г. в Волынском воеводстве проживало
1134 тыс. Украинская, 191 тыс. поляков, 178 тыс. евреев, 35 тыс. немцев.

Для сравнения: после Первой мировой войны на этой территории проживало около 100 тыс. поляков.

По переписи 1931 г., поляки составляли 323 тыс. (15,5%), а украинское - 1447 тыс. (69,3%). Остальные (15%) составляли другие национальности [1] .

В свя связи с новыми исследованиями и архивными материалами проанализируем структуризацию национальных меньшинств на Волыни в межвоенный период.

Наиболее многочисленной группой населения среди иноэтнических жителей Волыни были поляки. Они проживали на Волыни еще с княжеских времен.

В начале ХХ в. в губернии проживало более 184 тыс. поляков, или почти половина польского населения в Украине [2] .

Увеличение их количества в 1920-1930-х годах было связано с прибытием в города края многих чиновников и специалистов с семьями для осуществления внутренней политики польского правительства на восточных землях, а в села - военных поселенцев, парцелянтив.
/.../
Резкий рост поляков обусловлено было миграционными процессами, национальной политикой правительства по полонизации Волыни, за счет осадников и административного аппарата, а также тем обстоятельством, что во время переписи учитывалась, главным образом родной язык, а не национальная принадлежность.

Кроме того, польские чиновники сознательно изменяли фамилии на польские, а украинское решительно отказывались заполнять анкеты, давать сведения о хозяйстве и вообще всячески уклонялись от переписи.

О том, что количественный состав поляков на Волыни увеличивался, свидетельствуют и такие данные: в Луцке накануне Первой мировой войны проживало 2 тыс. поляков на 30 тыс. жителей, у 1921 - 1924 - 600 на 21 тыс. 100 человек , у 1931 г. - 11 тыс. 300 на 35 тыс. 500 человек, у 1937 г. - 14 тыс. поляков на 40 тыс. 500 жителей [4] .
/.../
целом же изменения в структуре народонаселения наблюдаем вплоть до 1937 г., после которого можно говорить об относительной стабильности в его составе до начала Второй мировой войны.
/.../
Образовавшаяся Речь Посполитая имела ли не самый высокий в Европе процент национальных меньшинств, среди которых украинский составляли 11-12%. К тому же они компактно проживали на собственной территории.

В Польшу отошло 35574 кв. км территории Волынской губернии, на которой в 1921 г. было образовано Волынское воеводство с центром в Луцке.
Оно состояло из 11 уездов, 22 городов, более 100 гмин и более 2,5 тыс. общин. Население края по польским переписями выросла с 1569 тыс. в 1921 г. до 2343 - в 1938 г., из него 85% - сельское население [7] . Частности польский статистика зафиксировала в Волынском воеводстве состоянию на июнь 1937 такую ​​численность населения разных национальностей: Украинская 1420074 (68,1% всех жителей), поляков - 348 079 (16,7%), евреев - 205 615 (9, 9%), другие - 5,2% [8] .
(с)

Останнє редагування: 13 травня 2018 10:22:20 від Witt
   
Є ще один момент, який грає на плюс для поляків.

Всюди, у всіх документах, польське населення на цих територіях визначається, як більшість, а всі решта - австрійське, німецьке, литовське, "російське" (українське навіть не згадується), визначається, як меншість.
/.../
Це дає підстави говорити полякам, що ніякої окупації не було, що ніякого потім заселення своїми людьми не було.

Що тут і як можна заперечити?

білий хорват, вам наведеного вище достатньо, аби спростувати тези що польське населення на цих територіях визначається, як більшість? :S

Які ще польські штампи запропонуєте для спростування?
Не соромтеся, запитуйте.
Якщо ви вже не здатні самостіно користуватися гуглом, то  вам тут допоможуть.
Не я, так хтось інший.
   
Мені все більше і більше здається що ви або прикидаєтеся дурнем, або тихою сапою намагаєтеся тут накидати польську доктрину  :(

Про які такі ще всі (???)  документи  ви тут нам говорите?  :S
Наведіть приклади!
Якщо щось здається, то хреститися треба.
Я дійсно хочу розібратися.
Я Вам наводжу факти, якими оперують поляки.
І давайте без емоцій.

Я навів документ - Малий Версальський трактат.

Mały traktat wersalski 28 czerwca 1919 roku
Текст польскою :
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19201100728/O/D19200728.pdf

Перекладіть мені дослівно третій абзац другої сторінки.
Там є на англійській мові і на польській.

Там вказано, що Польща фактично зараз панує над територіями бувшого цесарства російського, яке заселене в більшості польським населенням.

Це в документі так пише, я цього не придумав.

Це раз.
Два, покажіть мені, де в цьому трактаті згадка про українську меншість. Всюди згадується тільки меншість німецька, австрійська, венгерська і... "російська".
Я розумію, що це ніяка не російська меншість, а українська, але тим не менше, так записано в офіційному документі.

Навіть там, де автономія, там пишуть, що автономія східної Галіції.

Давайте оперувати офіційними назвами в офіційних документах.
   
Цитата: Вам було наведено посилання на  Рішення Ради послів держав Антанти щодо східних кордонів Польщі від 15 березня 1923 р.
Там йдеться про автономію. Для кого саме автономія? Назвіть!
Для поляків, німців чи росіян? Чи для українців?
Ну то згадуються українці як меншина чи ні?
Я цього не бачив.
Якщо можна, дайте ще раз посилання на цей документ.

Знайшов.
Те, що я і казав
Easten part of Galicija

Перечитайте ще раз малий Версальський трактат. Це офіційний документ.
Там ніде не згадується українська меншість.

І автономія - для східної Галіції. Не для українців, а для східної Галіції. А якщо виходити з офіційного документу Версальського трактату, то меншість була німецька, австрійська, угорська і "російська".
Ось такі аргументи в поляків.

Останнє редагування: 13 травня 2018 13:17:21 від білий хорват
   
Якщо щось здається, то хреститися треба.
Я дійсно хочу розібратися.
Я Вам наводжу факти, якими оперують поляки.
І давайте без емоцій.

Я навів документ - Малий Версальський трактат.

Mały traktat wersalski 28 czerwca 1919 roku
Текст польскою :
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19201100728/O/D19200728.pdf

Перекладіть мені дослівно третій абзац другої сторінки.
Там є на англійській мові і на польській.

Там вказано, що Польща фактично зараз панує над територіями бувшого цесарства російського, яке заселене в більшості польським населенням.

Це в документі так пише, я цього не придумав.

я не дарма вас спитав
Якого року? Про які території йдеться? Наведіть цитату і мапу!

ви продовжуєте клеїти дурня і посилатися на документ 1919 року.
В цьому документі йдеться про утворення Польської республіки на теренах, що входили до складу Рос. Імперії. 
Звісно ті землі заселені в більшості польським населенням. Там про західноукраїнські землі не йдеться. Тому і про українців там не згадується.

Нащо ви тягнете цей документ до питання українських земель (Галичини і Волині) ?


Між тим я вже вам навів раніше у своєму посиланні таке:

Рада Ліги Націй на засіданні 23 лютого 1921 в Парижі змушена була наголосити, що сувереном Галичини за міжнародно-правовими нормами залишилися країни Антанти, а Польща здійснює лише її тимчасову військову окупацію (її термін міг тривати 25 років).
Питання державного та правового статусу Галичини передано на розгляд Раді послів держав Антанти.

Для кого я це наводив? Ви не вмієте читати? Чи не здатні розуміти прочитане?

Ви поводитесь як типовий троль, що ігнорує те, що йому говорять. (td)
Цей ваш допис - ще одне тому підтвердження.

Я вам вище навів посилання, де було детально розтлумачено що українські землі були підпорядковані
2РП лише у 1923 році рішенням Ради послів Антанти 15 березня 1923 року.

Навів вам на ваше прохання посилання. Англійською та українською. А Ruthene додав вам ще і посилання польською. 
А ви не спромоглися це побачити   (td)  і продовжуєте тягнути сюди за вуха документ 1919 року.

Ну то як це кваліфікувати? :S



Останнє редагування: 13 травня 2018 13:48:27 від Witt
   
Якщо щось здається, то хреститися треба.
Я дійсно хочу розібратися.
Я Вам наводжу факти, якими оперують поляки.
І давайте без емоцій.

Я навів документ - Малий Версальський трактат.

Mały traktat wersalski 28 czerwca 1919 roku
Текст польскою :
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19201100728/O/D19200728.pdf

Перекладіть мені дослівно третій абзац другої сторінки.
Там є на англійській мові і на польській.

Там вказано, що Польща фактично зараз панує над територіями бувшого цесарства російського, яке заселене в більшості польським населенням.

Це в документі так пише, я цього не придумав.

Це раз.
Два, покажіть мені, де в цьому трактаті згадка про українську меншість. Всюди згадується тільки меншість німецька, австрійська, венгерська і... "російська".
Я розумію, що це ніяка не російська меншість, а українська, але тим не менше, так записано в офіційному документі.

Навіть там, де автономія, там пишуть, що автономія східної Галіції.
Давайте оперувати офіційними назвами в офіційних документах.
   1.Східна Галичина до Російської Імперії (цесарства) не мала ніякого відношення.
2. Німецька, австрійська, угорська і російська "приналежність" - це мається на увазі, що перед 1-ю світовою ці громадяни були підданими Росії, Німеччини чи Австро- Угорщини. Тут не йдеться о їх етнічну приналежність.
   
І автономія - для східної Галіції. Не для українців, а для східної Галіції. А якщо виходити з офіційного документу Версальського трактату, то меншість була німецька, австрійська, угорська і "російська".
Ось такі аргументи в поляків.

уті-путі

автономія "не для українців, а для східної Галіції", кажете? 
А який етнос був панівним на цих землях?
Ась?

чи зараз почуємо пісеньки про те, що там мешкали русини, а українці повзялися там невідомо звідки?
або що їх австрійці вигадали?

це така собі калька з рашистських кліше про українців,
мовля не було ніяких українців, а були малороси, а малороси - це руССкіє, а не українці.

так само співають і польські реваншисти,
мовля не було ніяких українців, а були русини, а русини - це малополяки, а не українці.

Ви до цього ведете?
Як ще розуміти вашу тезу що автономія "не для українців, а для східної Галіції" :S
   
Я цього не бачив.
Якщо можна, дайте ще раз посилання на цей документ.

Знайшов.
Те, що я і казав
Easten part of Galicija


І?
ще раз для вас:


http://ungarisches-institut.de/dokumente/pdf/19230315-1.pdf
Текст Рішення Ради послів держав Антанти щодо східних кордонів Польщі від 15 березня 1923 р. (англ.) League of Nations, Treaty Series. vol.15, 1923 p.261-265

https://uk.wikipedia.org/wiki/Рішення_Ради_послів_держав_Антанти_щодо_східних_кордонів_Польщі
Витяг з тексту Рішення
На вимогу польського уряду Рада послів Антанти 15 березня 1923 року прийняла остаточне рішення:

«Враховуючи, що згідно зі ст. 87 розділу 3 Сен-Жерменського мирного договору 1919 р. встановлено непорушність кордонів Польщі, але не визначено конкретно цих кордонів;

Враховуючи, що польський уряд звернувся 15 лютого 1923 р. до Конференції послів із проханням, щоб держави, представлені на Конференції, використали своє право,

Враховуючи, що згідно зі ст. 93 Сен-Жерменського мирного договору 1919 р. Австрія відмовилася на користь Головних Союзників та Асоційованих Сил від всіх своїх прав на території, що раніше належали Австро-Угорській монархії, які знаходяться поза новими кордонами Австрії, передбаченими ст. 27 того Договору, а суверенітет на ці території ще не передано жодній державі;

Враховуючи, що Польща визнає, що етнографічні умови вимагають автономного статусу для східної частини Галичини;

Ну то які такі етнографічні умови вимагали автономного статусу для східної частини Галичини?
Ась?

Назвіть їх!
   
Можливо я це пропустив.

Цитата: Рада Ліги Націй на засіданні 23 лютого 1921 в Парижі змушена була наголосити, що сувереном Галичини за міжнародно-правовими нормами залишилися країни Антанти, а Польща здійснює лише її тимчасову військову окупацію (її термін міг тривати 25 років). Питання державного та правового статусу Галичини передано на розгляд Раді послів держав Антанти.

Дайте ще раз посилання на цей документ.

Отже, я так розумію, що малий Версальський трактат не стосувався Галичини?
Чи як це розуміти?
   
Можливо я це пропустив.

Дайте ще раз посилання на цей документ.

Отже, я так розумію, що малий Версальський трактат не стосувався Галичини?
Чи як це розуміти?
великою мірою так. На той час (червень 1919) юридично Східна Галичина до Польщі ніяким боком не належала.
   
Дайте ще раз посилання на цей документ.

ви не здатні перечитати попередню сторінку?
https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=994146.60


Отже, я так розумію, що малий Версальський трактат не стосувався Галичини?
Чи як це розуміти?

От так і розуміти.
Брати в руки підручник з історії і читати про проголошення УНР 1918р., про українсько-польську війну 1918-1919, про польско-радянську війну 1920, про те як українці (Петлюра)  допомогли Польщі відстояти незалежність і як Польща за те віддячила українцям, про Лінію_Керзона (зверніть увагу коли вперше виникла!) , про Паризьку мирну конференцію тощо

Почніть хоча б звідси:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Українська_Народна_Республіка

https://uk.wikipedia.org/wiki/Польсько-українська_війна_(1918—1919)

https://uk.wikipedia.org/wiki/Табори_інтернованих_вояків_Армії_УНР_у_Польщі

https://uk.wikipedia.org/wiki/Польсько-радянська_війна_(1920)

https://uk.wikipedia.org/wiki/Лінія_Керзона

https://uk.wikipedia.org/wiki/Паризька_мирна_конференція_(1919—1920)

https://uk.wikipedia.org/wiki/Варшавський_договір_(1920)

https://uk.wikipedia.org/wiki/Ризький_мир_(1921)

тощо

може після цього ви нарешті усвідомите чому питання остаточного підпорядкування західних українських земель Польщі вирішилося лише у 1923 році і як безглуздо посилатися на документ 1919 року.
   
У тих умовах Україна мала занадто багато ворогів і занадто мало внутрішньої єдності, щоб встояти.
   
ви не здатні перечитати попередню сторінку?
https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=994146.60


От так і розуміти.
Брати в руки підручник з історії і читати про проголошення УНР 1918р., про українсько-польську війну 1918-1919, про польско-радянську війну 1920, про те як українці (Петлюра)  допомогли Польщі відстояти незалежність і як Польща за те віддячила українцям, про Лінію_Керзона (зверніть увагу коли вперше виникла!) , про Паризьку мирну конференцію тощо

Почніть хоча б звідси:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Українська_Народна_Республіка
https://uk.wikipedia.org/wiki/Польсько-українська_війна_(1918—1919)
https://uk.wikipedia.org/wiki/Табори_інтернованих_вояків_Армії_УНР_у_Польщі
https://uk.wikipedia.org/wiki/Польсько-радянська_війна_(1920)
https://uk.wikipedia.org/wiki/Лінія_Керзона
https://uk.wikipedia.org/wiki/Паризька_мирна_конференція_(1919—1920)
https://uk.wikipedia.org/wiki/Варшавський_договір_(1920)
https://uk.wikipedia.org/wiki/Ризький_мир_(1921)
тощо

може після цього ви нарешті усвідомите чому питання остаточного підпорядкування західних українських земель Польщі вирішилося лише у 1923 році і як безглуздо посилатися на документ 1919 року.
ОК
Я не спорю.
Почитаю про хронологію подій.
   
У тих умовах Україна мала занадто багато ворогів і занадто мало внутрішньої єдності, щоб встояти.

І нині те ж саме.
Навіть в цій гілці Вітт гавкає на Хорвата.  :(
   
І нині те ж саме.
Навіть в цій гілці Вітт гавкає на Хорвата.  :(

білий хорват поляк, хоч і українського походження
   
білий хорват поляк, хоч і українського походження

То інша справа канєшно. На поляків гавкати можна. :(
Особливо на тих котрі виказують інтерес до викладеної точки зору.


   
То інша справа канєшно. На поляків гавкати можна. :(
Особливо на тих котрі виказують інтерес до викладеної точки зору.

угу, "виказуючи інтерес", ігнорують те що їм кажуть і продовжують вперто не помічати те, що помічати не хочеться.

ніхто на нього не гавкає.
вказують на те, щоб не поводився як троль, а уважно читав посилання, що йому наводять.

Бо якби він уважно прочитав мої перші три відповіді йому, його питання би відпали і мені не довелося б повторювати йому те, що я вже сказав раніше.

Ігнорування наведених аргументів - це неповага до опонента.
Тому отримує навзаєм.
   
То інша справа канєшно. На поляків гавкати можна. :(
Особливо на тих котрі виказують інтерес до викладеної точки зору.

гавкати не варто, але Witt і не гавкав,
у нього манера дописів така, менторська,
але не подобається не спілкуйся, по суті Witt то все вірно пояснив

 
   
білий хорват поляк, хоч і українського походження
  ;o
Чому поляк?
   
  ;o
Чому поляк?

я не знаю, вам видніше чому ви там оселились отримали громадянство та живете
   
я не знаю, вам видніше чому ви там оселились отримали громадянство та живете
Тобто всі, хто оселився поза Україною, перестають бути українцями?  8-)
Цікавий підхід.

P.S. Я громадянин України. Кожні вибори ходжу голосувати.
   
Тобто всі, хто оселився поза Україною, перестають бути українцями?  8-)
Цікавий підхід.

P.S. Я громадянин України. Кожні вибори ходжу голосувати.

з часом перестають, є звичайно подвійна ідентичність, але місце сидіння переважає

подвійне громадянство у нас не дивина, хоч і заборонене законом
   
угу, "виказуючи інтерес", ігнорують те що їм кажуть і продовжують вперто не помічати те, що помічати не хочеться.

ніхто на нього не гавкає.
вказують на те, щоб не поводився як троль, а уважно читав посилання, що йому наводять.

Бо якби він уважно прочитав мої перші три відповіді йому, його питання би відпали і мені не довелося б повторювати йому те, що я вже сказав раніше.

Ігнорування наведених аргументів - це неповага до опонента.
Тому отримує навзаєм.
Witt, признаюсь чесно, через брак часу я не вникав у другі Ваші посилання. Я зупинився на малому Версальському трактаті і, прочитавши його, у мене тому виникли питання.

Тепер обіцяю, що прочитаю всі Ваші посилання, і якщо будуть якісь питання, то напишу.
   
з часом перестають, є звичайно подвійна ідентичність, але місце сидіння переважає

подвійне громадянство у нас не дивина, хоч і заборонене законом
Тобто, ці українці, які лобіюють інтереси України закордоном, які допомагають Україні, для Вас не українці?
   
угу, "виказуючи інтерес", ігнорують те що їм кажуть і продовжують вперто не помічати те, що помічати не хочеться.

ніхто на нього не гавкає.
вказують на те, щоб не поводився як троль, а уважно читав посилання, що йому наводять.

Бо якби він уважно прочитав мої перші три відповіді йому, його питання би відпали і мені не довелося б повторювати йому те, що я вже сказав раніше.

Ігнорування наведених аргументів - це неповага до опонента.
Тому отримує навзаєм.

Якби у вас було трішки менше пихи і трішки більше бажання, ви б могли б написати так щоб вас можна було правильно зрозуміти з першого разу.
І не прийшлось би наскакувати по дурному вбачаючи опонента там де є послідовник.
   
Тобто, ці українці, які лобіюють інтереси України закордоном, які допомагають Україні, для Вас не українці?

тобто, ви коли лобіюєтє, хоч повідомляєтє полякам, що маючи польське громадянство себе поляком не вважаєте? 
   
тобто, ви коли лобіюєтє, хоч повідомляєтє полякам, що маючи польське громадянство себе поляком не вважаєте?
На відміну від Вас, українця, всі поляки, які мене знають, вважають мене тільки українцем.
   
:facepalm1:
от нащо ти це робиш?  :S

прочитай уважно (!!!) про що питає білий хорват и спробуй знайти відповідь на його питання у твоєму посиланні.
Якщо знайдеш - наведи цитату!
Там (у твоєму посиланні 10 травня 2018) нема відповіді на питання білого хорвата.

Дивні "претензії",
тим більш що вже вдруге ...
Я ж виділив час і дати. Що не зрозуміло?
Потрібно пояснювати?
Білий хорват задав своє запитання 11 травня 2018 10:30, ти написав через 1.5 години (11 травня 2018 11:59),

ще раз, ти написав після запитання Білого Хорвата через 1.5 години  :

11 травня 2018 11:59:36
Ну що, нема кому відповісти? 
копіпастити тільки вмієте

Я що, на форум через кожні 2 години мушу заглядати?

Ps (дубль 2):

Хто всрався? - Невістка. - Так нема ж її ! - А он де плаття висить!  :laugh:
   
І нині те ж саме.
Навіть в цій гілці Вітт гавкає на Хорвата.  :(

На жаль.
   
у нього манера дописів така, менторська,
але не подобається не спілкуйся, по суті Witt то все вірно пояснив

Так, усе правильно пояснив, але його менторські манери, часто недоречні у деяких випадках,
от як тут, я виклав корисну інформацію, він її доповнив, то й добре !
Так ні, починає розводити срач.
   
Запостив на ФБ

Дай ссилу на ФБ, я перепощу
   
Дивні "претензії",
тим більш що вже вдруге ...
Я ж виділив час і дати. Що не зрозуміло?
Потрібно пояснювати?
Білий хорват задав своє запитання 11 травня 2018 10:30, ти написав через 1.5 години (11 травня 2018 11:59),

ще раз, ти написав після запитання Білого Хорвата через 1.5 години  :

Я що, на форум через кожні 2 години мушу заглядати?

Ps (дубль 2):

Хто всрався? - Невістка. - Так нема ж її ! - А он де плаття висить!  :laugh:

 :facepalm1:

я тебе (саме тебе) назвав?
чому ти одразу прийняв на свій рахунок?

Тут є і інші, що несамовито копипастять та плюсують, і такі, дописи яких зазвичай молоінформативні і нецікаві.
Проте гонору і пихи хоч греблю гати.
Ну то таке.
Продовжувати цю тему не бачу сенсу. 
   
Witt, признаюсь чесно, через брак часу я не вникав у другі Ваші посилання. Я зупинився на малому Версальському трактаті і, прочитавши його, у мене тому виникли питання.

Тепер обіцяю, що прочитаю всі Ваші посилання, і якщо будуть якісь питання, то напишу.

Гаразд.
У такому разі раджу почитати не тільки цитати, що я навів у перших своїх відповідях, а статтю повністю.

І ще. Можливо я помилився стосовно вас.
Бо перше, що спадає на думку, коли стикаєшся на форумі з тим, що твої слова ігнорують і тебе змушують знов їх повторювати, що маєш справу з тролем.
Ну то вибачайте.
І надалі якщо за браком часу не маєте можливості уважно читати відповіді, краще беріть паузу і підповідайте пізніше. Аби не було підстав вважати в вас троля.
   
Так, усе правильно пояснив, але його менторські манери, часто недоречні у деяких випадках,
от як тут, я виклав корисну інформацію, він її доповнив, то й добре !
Так ні, починає розводити срач.

Іноді люди саме так самостверджуються.
Якби Хорват не зробив крок в сторону корисна і дуже цікава гілка скотилась би в фупосрач.

Хочу вам подякувати за створення і коментарі в історичних гілках.
Я сприймаю ці зусилля як просвітницьку місію, яка дуже потрібна сучасним українцям.

ЗІ. Маю надію що і пан Вітт долучиться до цієї місії.


Останнє редагування: 14 травня 2018 08:47:25 від Vad_Sv
   
я тебе (саме тебе) назвав?
чому ти одразу прийняв на свій рахунок?

Вибачте... Напевно я заплутався...
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія