Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

День українського борщу. Рада запровадить свято

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови щодо запровадження національного свята - Дня українського борщу. Його планують відзначати у другу суботу вересня.

Ініціатори проєкту заявляють, що ухвалення цієї постанови підвищить туристичний потенціал України, а також посилить її позиції в ЮНЕСКО, де Київ домагається визнання борщу об'єктом нематеріальної культурної спадщини України.

Під пропозицією підписалися представники майже всіх партій, представлених у Раді, тому автори цього документа розраховують, що вперше на національному рівні День борщу відсвяткують в Україні вже наступного року.

"М'яка сила"

Ініціаторами постанови про запровадження Дня українського борщу були українські ресторатори на чолі з Євгеном Клопотенком, каже ВВС депутат Верховної Ради Ярослав Юрчишин.

Клопотенко є обличчям кампанії за визнання борщу об'єктом нематеріальної культурної спадщини України у ЮНЕСКО.

Юрчишин розповів, що у ЮНЕСКО розглядають альтернативне подання щодо борщу, подане Росією. Запровадження в Україні Дня борщу як свята на державному рівні посилить позиції України у цій суперечці, каже депутат.

"Думаю, росіяни спробують це простібати у своїх Russia Today. Але насправді іміджево для них це буде втратою, - розповів ВВС Ярослав Юрчишин. - Але зараз нам як постколоніальній країні потрібно постійно відвойовувати своє. Як мінімум, Гоголь це не російський письменник, а в найгіршому випадку українсько-російський. І борщ - це страва не російської кухні, а української".

У супровідних документах до проєкту постанови її автори називають борщ "маркером національної ідентичності" українців.

"Борщ - культова українська страва; це точка диференціації України від своїх сусідів... На міжнародній арені він має потенціал м'якої сили України, а також поліпшення впізнаваності та репутації країни", - йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови на сайті Верховної Ради.
   
Ще одна причина, через яку Україні потрібен День борщу, каже депутат, - це створення "туристичного магніту": цього дня планують проводити всілякі фестивалі борщу, майстер-класи з його приготування.

Саме з огляду на туристичний потенціал борщу автори проєкту встановлювали дату майбутнього свята.

Річ у тім, що перша із зафіксованих згадок борщу в історичних документах належить до кінця жовтня 1584 року, коли про цю страву написав німецький торговець Мартін Груневег, який побував у Києві.

Але у вихідні жовтня, розповів ВВС Юрчишин, в Україні й так відзначають багато пам'ятних дат - День вчителя, День захисника України та День визволення України від німецьких загарбників, - які неминуче відволікали б на себе увагу від борщу.

Тому спочатку депутати запропонували призначити День борщу на листопад, а потім, після консультацій із представниками туристичної галузі, прописали у проєкті другу суботу вересня.

"У цей час вже є всі складники українського борщу, а, з іншого боку, ще достатньо тепло, щоб проводити якісь туристичні атракції", - розповів депутат Юрчишин.

Борщ об'єднує

Формально авторами проєкту є 24 депутати Верховної Ради, які представляють як провладну партію "Слуга народу" Володимира Зеленського, так і опозиційні партії.

Юрчишин каже, що під проєктом могли підписатися всі охочі, та називає прогнозованим, що проєкт не підтримав жоден представник проросійської партії "Опозиційна платформа - За життя".

Попри це, каже Юрчишин, труднощів із ухваленням цього проєкту у Верховній Раді виникнути не повинно: він прогнозує, що цього тижня документ схвалить профільний комітет парламенту з гуманітарної та інформаційної політики, а вже в січні Україна офіційно отримає День борщу.

"Дуже сподіваємося, що коронакриза не завадить нам запустити цей туристичний магніт вже у 2022 році", - каже депутат.

Відповідно до супровідних документів до проєкту, протягом місяця після ухвалення цієї постанови український уряд має розробити "комплексний план заходів з відзначення Дня українського борщу на державному рівні".

"Я переконаний, що Євген Клопотенко та його колеги не дозволять перевести День українського борщу в бюрократію та радянщину, а, з іншого боку, не дати перегин в шароварщину на кшталт "наш борщ найчервоніший у світі". Це будуть живі, якісні гастрономічно-туристичні заходи", - резюмує Юрчишин.
   
Сссуки, хоч борщ не чіпайте. :X
Всім же відомий ваш скіл антимідасів.
   
...підтримую...для президента зробити день борщу кожного дня до кінця його терміну...:)))
   
День українського борщу. Рада запровадить свято

Будуть борщ їсти прямо на засіданнях?

   
та прикольне ж позитивне починання :)
   
Сссуки, хоч борщ не чіпайте. :X
Всім же відомий ваш скіл антимідасів.
Що за псьохи??
Нехай працюють.
   
Може ще й вихідним зроблять?
Таке враження, що потрапляючи в парламент, всі привітають на якусь "чарівну траву", як той же Москаль:

"...Проект Закону України № 1115 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно Проект Закону України № 1115 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно адвокатської мантії", зареєстрований 18.12.2012 р., рекомендований парламентським комітетом з питань верховенства права і правосуддя до прийняття за основу в першому читанні. Так вирішили 20 листопада 2013 р. в ході чергового засідання комітету. Відмітимо, що автором законопроекту № 1115 являється народний депутат Геннадій Москаль.
Відмітимо, що цей проект закону вже розглядався комітетом в квітні цього року, і було прийнято рішення повернути його авторові на доопрацювання. Тоді депутати визнали передчасним внесення змін до Карного процесуального кодексу України відносне встановлення обов'язку для адвокатів, що беруть участь в судовому процесі, носити відповідний одяг - адвокатську мантію.
Г. Москаль врахував зауваження, висловлені народними депутатами, і 20 листопада розглядався вже допрацьований законопроект № 1115, яким пропонується доповнити перелік професійних прав адвокатів під час участі в судовому засіданні і передбачається право адвоката бути одягненим у відповідний одяг - адвокатську мантію.
В ході засідання парламентського комітету заступник голови Ради адвокатів України Катерина Коваль заявила, що оскільки законопроектом пропонується передбачити добровільне носіння адвокатами під час участі в судовому засіданні спеціального одягу - адвокатській мантії, зразок і опис якої затверджується САУ, Національна асоціація адвокатів України не заперечує відносно ухвалення допрацьованого законопроекту..."
https://jurliga.ligazakon.net/news/101775_advokati-zmozhut-khoditi-do-sudu-v-mant
 :fool:
   
 Мало бути   - всі приСІДають на якусь "чарівну траву" ;)
   
Будуть борщ їсти прямо на засіданнях?

Показати зображення...
А кто та дама шо так искренне смотрит :)
   
Його планують відзначати у другу суботу вересня.
Краще в п'ятницю, та зробити неробочим днем.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія