Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

шановне **(закордонне) панство, а якими мовами володіють ваші діти й онуки?

Я не зрозумів, це про емігрантів!
Донька тиждень під наглядом Бориса Джонсоненка. Коло спілкування тільки британське

Вау  :-B   Тримайтесь... Я 10.07 буду у Варшаві... Якщо що... А 11.07 у США :) І там маю отримати офіційний сертифікат на обслуговування літаків, що в нас будуть... Без подробиць... Знайшов своє місце в житті, нарешті. В 54 роки. Україна - понадж усе... :)
   
Вибачення за орфографію, моїй клаві 20 років... Воно глючить :(
   
Вибачення за орфографію, моїй клаві 20 років... Воно глючить :(
м-да-а З  такою клавою ти не один літак угробиш. Зміни терміново  :D
   
м-да-а З  такою клавою ти не один літак угробиш. Зміни терміново  :D

Там буде інша  :shuffle:
   
В Мічигані, де я зараз перебуваю, є українська «недільна» школа, є пласт, кілька украінських церков
Більшість наших емігрантів намагаються стимулювати власних дітей вивчати і користуватись в побуті украінською мовою
Моя дочка навчається в Німеччині, добре володіє німецькою та англійською, вивчає іспанську. Російську ніколи не вивчала, не користувалась нею, не читала книг на цій мові, російського телебачення в нас вдома не існувало, але розуміє цю мову
   
В Мічигані, де я зараз перебуваю, є українська «недільна» школа, є пласт, кілька украінських церков
Більшість наших емігрантів намагаються стимулювати власних дітей вивчати і користуватись в побуті украінською мовою
Моя дочка навчається в Німеччині, добре володіє німецькою та англійською, вивчає іспанську. Російську ніколи не вивчала, не користувалась нею, не читала книг на цій мові, російського телебачення в нас вдома не існувало, але розуміє цю мову

 :-B
   
місцевий жартівливий мем, а що?

 Жартівливий?:facepalm1:

Це як кацапи називали українців "хахлами" і дивувались, що на них ображались.
"А чтьо тут такова? У мєня сасед/нєвестка/тьоща самі сьєбя так назівают."
   
наздоганяйте! миттєво губиться. Знаю вірменську сім"ю, троє діток. Зі старшими говорили англійською, російською, вірменською. З молодшим більше англійською та російською. При тому, що між собою ще розмовляють вірменською, молодший її вже не знає майже
Головне - інгліш. Все інше поки що не важливо.
   
Вау  :-B   Тримайтесь... Я 10.07 буду у Варшаві... Якщо що... А 11.07 у США :) І там маю отримати офіційний сертифікат на обслуговування літаків, що в нас будуть... Без подробиць... Знайшов своє місце в житті, нарешті. В 54 роки. Україна - понадж усе... :)
Жир!
   
навіяло срачомовними, т м,  темами

і якими мовами ви спілкуєтесь у родині?
і чи є у ваших теперешніх країнах садочки та школи з частково українською мовою викладання(спілкування)?
а з російською?
і що з себе представляють недільні українські школи? Скільки там релігійного контенту у відсотках приблизно? І чи є що робити там дітям з сімей агностиків або атеїстів?

цікаво послухати.
ПРАВДУ

укр мова, потім  англ потім німецька

з вихідцями з колишньго СРСР аналогічно, укр англ чи нім
якщо оті вірмени таджики чи хто там пробують рос мовою то посилаються подумки в далеку подорож і спілкування припиняється
нє хєр поширювати узкій мір ще й за кордоном

суботні укр школи у Відні були нормальні
   
а компанія приятелів ?

та скажіть вже зразу що вам узьуа дуже потрібна
для приятелів

скажи хто твій приятель і я скажу хто ти (  с ) одна розумна людина
   
та скажіть вже зразу що вам узьуа дуже потрібна
для приятелів

скажи хто твій приятель і я скажу хто ти
(  с ) одна розумна людина

 :lol:

Нагадати, як ти тут топив за кацапських підстилок Трампа і трампанзів, які зараз виступають за кацапів і проти України? :punish:
   
 В сім"ї спілкуємось українською. Діти вільно володіють німецькою та англійською. Непогано французькою і іспанською, приємлимо латинню.
   
В сім"ї спілкуємось українською. Діти вільно володіють німецькою та англійською. Непогано французькою і іспанською, приємлимо латинню.
прийнятно
   
В сім"ї спілкуємось українською. Діти вільно володіють німецькою та англійською. Непогано французькою і іспанською, приємлимо латинню.
молодці всі, і ваші також, розумні діти.
А ще були би кращими,  якби це все відбувалося з ними тут, в Україні,  Батьківщині їх батьків,  дідів та прадідів.  Бо хто ж неньку буде піднімати з руїн, розбудовувати,  готувати до європейських  стандартів у всьому,  навіть у ковбасах. І ще багато чого  :(
з.і. приємлимо латинню  українською буде  -  прийнятно латиною   :)
   
прийнятно

 Дякую.
   
молодці всі, і ваші також, розумні діти.
А ще були би кращими,  якби це все відбувалося з ними тут, в Україні,  Батьківщині їх батьків,  дідів та прадідів.

 Був час, ми були тут, на землі дідів, прадідів...приїжджа ємо при першій можливості. В Україні так не опануєш іноземними як за кордоном. У всякому випадку далеко не всі це зможуть зробити.

  Бо хто ж неньку буде піднімати з руїн, розбудовувати,  готувати до європейських  стандартів у всьому,  навіть у ковбасах. І ще багато чого  :(

 Українці бажають злитись із іншими народами Європи та цивілізованого світу в одну організацію (державу), тож ми також працюємо у цьому напрямку і намагаємось сприяти.
 В матеріальному плані я зараз здатний допомагати моїй рідній землі і моєму народу незрівнянно більше ніж коли я працював в Україні.
Крім того я бажав вивчити економіку західного світу, поглибити знання в культурі...я хотів себе спробувати в вирії Західного світу. Моїми улюбленими письменниками в дитинстві були Д. Лондон і Т. Драйзер, письменники які висвітлювали долання людиною перешкод і здобуття із низин більших висот. Я хотів себе спробувати на цій стезі.

з.і. приємлимо латинню  українською буде  -  прийнятно латиною   :)

 Щиро дякую за допомогу, земляче.
   
навіяло срачомовними, т м,  темами

і якими мовами ви спілкуєтесь у родині?
і чи є у ваших теперешніх країнах садочки та школи з частково українською мовою викладання(спілкування)?
а з російською?
і що з себе представляють недільні українські школи? Скільки там релігійного контенту у відсотках приблизно? І чи є що робити там дітям з сімей агностиків або атеїстів?

цікаво послухати.
ПРАВДУ
живу у Ванкувері з 2015. Діти народилися тут - 2.5 і 5 років, розмовляють українською мовою, англійської ще не знають. Вдома українська. Ходять в україномовний садочок "Рідне Слово" у НьюВесті. Нуль релігійного контенту, хоча і при церкві.
   
Вау  :-B   Тримайтесь... Я 10.07 буду у Варшаві... Якщо що... А 11.07 у США :) І там маю отримати офіційний сертифікат на обслуговування літаків, що в нас будуть... Без подробиць... Знайшов своє місце в житті, нарешті. В 54 роки. Україна - понадж усе... :)
Якби ще язик тримати навчився за зубами  :D
   
Тема похвалитись чи про що? Бо закордоном таке широке поняття, що просто капець. Як це можна звести в одну тему?
   
та скажіть вже зразу що вам узьуа дуже потрібна
для приятелів

скажи хто твій приятель і я скажу хто ти (  с ) одна розумна людина

чому ви вирішили, що я про себе?
"обожнюю" таке пересмикування
   
живу у Ванкувері з 2015. Діти народилися тут - 2.5 і 5 років, розмовляють українською мовою, англійської ще не знають. Вдома українська. Ходять в україномовний садочок "Рідне Слово" у НьюВесті. Нуль релігійного контенту, хоча і при церкві.

 (tu)
   
2.5 і 5 років, розмовляють українською мовою, англійської ще не знають.
Якщо чесно - жесть.
   
Якщо чесно - жесть.
та це швидко
головне десь до 12 років вчити, тоді без акценту
   
та це швидко
головне десь до 12 років вчити, тоді без акценту
кажуть,що до трьох-чотирьох років у дитини мовний центр на всі мови в одному місці ,після-розділений. тому коли ти дитину ростиш з народження на еміграції то треба вчити обі мови в такому віці разом. говорити на рідній а вже мультики  бажано на місцевій.  ну і оточення дитини треба мати мішане в такому віці. діти чітко знають як до кого говорити . і перехід коли так виховують проходить автоматично з однієї мови на іншу. пізніше коли два мовних центри- появляється часовий лаг.
   
Живу наче на дві країни. Маю справи як в Україні так і в США, їзджу то туди то сюди. Більше коштів заробляю в Україні, а витрачаю приблизно порівну.
Діти народились в Америці. Коли йшли в школу то починали з класів для дітей для яких англійська не є рідною.
Вже дорослі.
Англійською володіють ідеально, українською говорять без акценту.
Старша слухає українську музику, дивиться українське кіно, бере класи української в університеті.
Я ніколи не розмовляю з дітьми іншою мовою крім української.
Так склалося, але щоб розвіяти ілюзії маю визнати, що практично всі емігранти приречені на асиміляцію якщо не в першому, то  в другому поколінні, якщо рідна країна не підніметься до бодай приблизного рівня тієї країни в яку емігрували.
Мова це тільки інструмент, а предметом життя є співпраця в науці, бізнесі, культурі. Якщо Україна не генерує для США достатньо товарів, подій, науки, то асиміляція пройде швидко.
Від себе хочу всіх застерегти від еміграції. Якщо ваша національна ідентичність є для вас цінною так що ви не хочете її втратити через покоління чи два, то не покидайте свою країну. Народжуйте багато дітей і може одне з дітей і виїде, то це буде плюс для онуків тих що залишились - вони матимуть тету чи вуйка в Канаді, про всяк випадок.
   
кажуть,що до трьох-чотирьох років у дитини мовний центр на всі мови в одному місці ,після-розділений. тому коли ти дитину ростиш з народження на еміграції то треба вчити обі мови в такому віці разом. говорити на рідній а вже мультики  бажано на місцевій.  ну і оточення дитини треба мати мішане в такому віці. діти чітко знають як до кого говорити . і перехід коли так виховують проходить автоматично з однієї мови на іншу. пізніше коли два мовних центри- появляється часовий лаг.
десь так. Племінниця моєї дружини, народжена в штатах, почала говорити украінською, умовно кажучи, в дитячому віці саме українська була її першою мовою. Ну а потім було, так, як Ви кажете, пішло змішане спілкування з дітьми, ТБ, школа… зараз їй 26 років, чудово, як для людини, народженої за кордоном, говорить украінською, з ледь помітним акцентом. Закінчує університет, буде гоноровим лікарем.
Але навіть з батьками зараз говорить англійською, якщо не перебуває в україномовній компанії, їй так легше і комфортніше
   
Дома в Северодонецке всегда был русский. Оба киндера в укр.школах и легко переключаются на укр. Старший в этом году закончил Луганский обл. военный лицей (в Кременной), у них там принципиально укр.  Сейчас дети с женой в Германии, в том самом доме/семье, в которой я жил, когда учился там 30 лет назад. Больше понимания с местными на англ. (оба киндера более 5 лет посещали репетиторов) и у жены по работе опыт общения с ООН, ОБСЕ на англ. Но все хором сейчас учат дойч.
   
 Панство, еміги це відрізаний скибень. Російськомовні в останньому поколінні і україномовні в передостанньому. Ну не реально зайти на вокзал в Нью-Йорку і сказати касирові що тобі потрібно "два квитки першої кляси до Бостона".
   
Цитата: СDay, cьогодні в 12:41=topic=1126078.msg26655974#msg26655974 date=1656938537
І там маю отримати офіційний сертифікат на обслуговування літаків, що в нас будуть..

.. і ще хтось там патякав про мою фольгову шапочку )))))))))))))))))))

мдя...  :D я задоволена. але скоріше б. СКОРІШЕ Б!
   
та це швидко
головне десь до 12 років вчити, тоді без акценту
От прийдуть вони в школу і буде ЖОПА, я вже таке бачив. Півроку пекла.
   
От прийдуть вони в школу і буде ЖОПА, я вже таке бачив. Півроку пекла.

а, тут жеж є нюанс, я забула

у Канаді до школи з 3х,здається?
а у вас там?

   
В 2018 році був у Канагі в Едмонтоні і спілкувався/алкоенерджі з онуками очільника ОУН Миколи Плавюка Майком та Данилом, вони є синами Нестора та Ореста, обидвоє одружені на іноземках, обидвоє української майже не знають.
   
Живу наче на дві країни. Маю справи як в Україні так і в США, їзджу то туди то сюди. Більше коштів заробляю в Україні, а витрачаю приблизно порівну.
Діти народились в Америці. Коли йшли в школу то починали з класів для дітей для яких англійська не є рідною.
Вже дорослі.
Англійською володіють ідеально, українською говорять без акценту.
Старша слухає українську музику, дивиться українське кіно, бере класи української в університеті.
Я ніколи не розмовляю з дітьми іншою мовою крім української.
Так склалося, але щоб розвіяти ілюзії маю визнати, що практично всі емігранти приречені на асиміляцію якщо не в першому, то  в другому поколінні, якщо рідна країна не підніметься до бодай приблизного рівня тієї країни в яку емігрували.
Мова це тільки інструмент, а предметом життя є співпраця в науці, бізнесі, культурі. Якщо Україна не генерує для США достатньо товарів, подій, науки, то асиміляція пройде швидко.
Від себе хочу всіх застерегти від еміграції. Якщо ваша національна ідентичність є для вас цінною так що ви не хочете її втратити через покоління чи два, то не покидайте свою країну. Народжуйте багато дітей і може одне з дітей і виїде, то це буде плюс для онуків тих що залишились - вони матимуть тету чи вуйка в Канаді, про всяк випадок.

Пане програміст, латифундист, аграрій і вірусолог (якщо я щось пропустив з ваших самоназв, то прошу вибаченя, людська пам'ять кінечна річь -  всьго і не упомніш) але ж Ваш пост є антипатріотичним по своїй суті, Ви це розумієте? Для вас не Україна країна, а там де добре буде щоб на всяк випадок. А раз є куди втікти, то хто буде до останнього захищати своє?

І, цікаво, а гебреї, імігрувавши до Гамерики забувають свою мову та віру?
   
Якщо чесно - жесть.

 Добре коли діти до трьох років вивчать одну мову (мої діти вчили українську) дальше йшли у дитячий садок і там за три роки вивчали досконало іншу мову.
   
Моя дочка навчається в Німеччині, добре володіє німецькою та англійською, вивчає іспанську. Російську ніколи не вивчала, не користувалась нею, не читала книг на цій мові, російського телебачення в нас вдома не існувало, але розуміє цю мову
:-B
Моя донька досконало володіє німецькою і англійською (німецькою краще) - англійську вивчала у школі і у ВУЗі, німецьку самостійно, але для мене стало дуже приємним відкриттям якою вишуканою українською вона володіє теж - від початку війни від ужитку російської відмовилася повністю.
   
Пане програміст, латифундист, аграрій і вірусолог (якщо я щось пропустив з ваших самоназв, то прошу вибаченя, людська пам'ять кінечна річь -  всьго і не упомніш) але ж Ваш пост є антипатріотичним по своїй суті, Ви це розумієте? Для вас не Україна країна, а там де добре буде щоб на всяк випадок. А раз є куди втікти, то хто буде до останнього захищати своє?

І, цікаво, а гебреї, імігрувавши до Гамерики забувають свою мову та віру?
Гебреї забувають свою мову та віру з більшим темпом ніж імігрують в США, тобто попри їхню масово іміграцію вони асимілюються ще швидше. Асимілюються всі, майже всі ну десь на 99% так це точно.
Люди іноді є романтиками та заручниками власних ілюзій, вони думають, що це тимчасово, що повернуться. що будуть дітей вчити української, а насправді побут затягує і люди асимілюються.
Я маю досвід жити в Росії. З мого оточення російських українців було три шляхи:
1. Поїхати в Україну і так зробила майже половина. Пробували багато хто, але змогли не всі. Багато хто вдало переїхав. Я не знайшов куди себе притулити в 90-ті.
2. Виїзати в Європу та США. Так поступило теж майже половина знайомих, переважно науковці. Я так сам зробив.
3. Залишилися в Росії одиниці. Абсолютно всі такі знайомі стали якщо не конченими ватниками, то латентними.
**
Далі досвід життя в США. А тут переважає варіант, коли всі асимілюються і стають нормальними амери канцями. І тільки одиниці повертаються в Україну.
Це нормально і природньо. Проблема тільки в тому, що якийсь час є ілюзія, що людина збереже ідентичність своїм нащадкам. Так от, я хочу донести до всіх, зо це таки ілюзія, і якщо ви виїздите в іншу країну, то ви втратите національну ідентичність якщо не самі то з дітьми та внуками гарантовано. Якби я це усвідомлював в свої 20-ть років чи швидше, то і в Росію я б не їхав вчитися, а в Америку поїхав би з іншою програмою дій.
Дуже прикро все це усвідомлювтаи і пізно. Доводиться платити велику ціну як матеріальну так і нематеріальну.

   
у Канаді до школи з 3х,здається?
а у вас там?
У нас з 4х років у школу.
   
Добре коли діти до трьох років вивчать одну мову (мої діти вчили українську) дальше йшли у дитячий садок і там за три роки вивчали досконало іншу мову.
Діти ідуть у дитячий садок до року чи в рік. А в школу в 4.
   


Далі досвід життя в США. А тут переважає варіант, коли всі асимілюються і стають нормальними амери канцями. І тільки одиниці повертаються в Україну.
Це нормально і природньо. Проблема тільки в тому, що якийсь час є ілюзія, що людина збереже ідентичність своїм нащадкам. Так от, я хочу донести до всіх, зо це таки ілюзія, і якщо ви виїздите в іншу країну, то ви втратите національну ідентичність якщо не самі то з дітьми та внуками гарантовано.

воно ніби й так, але не зовсім так. Все залежить від того, який сенс ми вкладаємо в поняття асиміляція та втрата ідентичності.
Наведу приклад з близької мені родини. Молода сім’я виїхала у США під час другої світової.
Вчились, працювали, народили і виростили трьох дітей, яким дали хорошу освіту та створили досить міцний матеріальний ґрунт. Само собою, ці люди (вже старі або в поважному віці, на даний час) вчились в украінських школах, вивчали й переймали від батьків українські традиції тощо. Звичайно, вони повністю асимільовані! Чи втратили вони свою українську ідентичність? Відчуваю, що ні
Йдем далі. Кожен з цих трьох осіб (дітей емігрантів з України часів 2-оі світової) створив своі сім’ї, дві сім’ї з особами українського походження, одна зі словенцями. Іхні діти також вивчили українську мову (щоправда, частково вже під примусом, тобто з під палки). Більше того, чоловік словенець вивчив українську! Так само, переймали традиції, щось засвоювали з того, що намагались ім прищепити бабця з дідом і батьки. Вони асимільовані? Безумовно! Чи втратили вони ідентичність? А х/з, переважно втратили, але якусь часточку зберігають, у вигляді вишиванок, рушників, образів і т.д.
Більше того, вони тут ще й волонтерять від початку війни, сортують та відправляють гуманітарку, роблять пожертви при церкві…
Інша справа, що бували вони в Україні 1-2 рази за своє життя, вони не сприймають цю війну, так як ми… інакше й не може бути, вони народились, виросли та сформувались в США

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія