Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Борщ наш! X(

Борщ наш! X(

   
Re: Борщ наш! X(

пусть щи хлебают
   
Re: Борщ наш! X(

ці покидьки і борщ наш хотіли вкрасти.

боже, яка ж нація уєпанська.  :X
   
Re: Борщ наш! X(

це якийсь нацизм і екстремізм
   
Re: Борщ наш! X(

 :D

а вареники?
Бо у Словаччині.. :X
показую

   
Re: Борщ наш! X(

свєкольнік  :laugh:
   
Re: Борщ наш! X(

Клопотенко МОЛОДЕЦЬ! Цей проєкт він тягнув кілька років


UNESCO визнало борщ українським!!!!!!!! Це однозначно перемога на культурному фронті. Сталася історія. У нас на руках були сотні сторінок доказів, що культура приготування борщу - українська. А проти нас - ціла машина російської пропаганди. Але сьогодні наш борщ офіційно став Нематеріальною культурною спадщиною світу. ЮНЕСКО заявило, що це українська страва і що культура приготування борщу належить українцям. Для мене це означає, що світ визнав українську ГАСТРОНОМІЮ. Це було варто боротьби, і я радий, що взявся за це питання три роки тому. Навіть попри те, що на той час подібне важалося неможливим. І так, це перемога саме над росією, бо вони всіма силами гальмували нашу заявку та активно просували борщ, як рашн суп. А тепер кожного, хто так напише, можна відправляти до суду. Раунд.

Дякую державі за просування цього питання на рівень світу, Emine Dzheppar, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Міністерство культури та інформаційної політики України, Олександр Ткаченко, Ukrainian National Commission for UNESCO, Dmytro Kuleba, Ambassade d'Ukraine en France / Посольство України у Франції, це величезна праця. Дякую моїй команді під керівництвом Alexandra Fidkevich за створення інформаційної підтримки. Дякую команді мого Громадська організація "Інститут культури України", Maryna Sobotiuk, Сергій Гаргун, Валентина Телеуця за роботу над дослідженнями. Окрема подяка - ПрАТ Чумак та Олег Антоненко за те, що допомогли відбутися нашій борщовій експедиції та зібрати достатню кількість доказів для того, щоб ЮНЕСКО визнали борщ українським. Це все сталося завдяки всім прекрасним людям, яких я згадав. Шматочки кадрів, які використовували для подачі заявки, з фільму Борщ. Секретний інгредієнт. Його зйомки сильно вплинули на моє усвідомлення української національної ідентичності.

Тепер чекаємо від росії офіціної заяви, що вони віддали українцям борщ як жест доброї волі.

А я пішов планувати наступний крок по популяризації укранської кухні у світі. Цьом.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02U4KaGTaZdff871BwV5FX7qY67wrgkiprRZvke1UVgA1vdfMb2VMXGij4BUea4FyRl&id=100001803482161
   
Re: Борщ наш! X(

:D

а вареники?
Бо у Словаччині.. :X
показую

Показати зображення...

Вареники, як і пельмені, це не традиційна українська страва. Її корені на Сході.

А борщ - має саме українські корені.
   
Re: Борщ наш! X(


"ані нє хатят дєліться борщом!"
   
Re: Борщ наш! X(

:D

а вареники?
Бо у Словаччині.. :X
показую

Показати зображення...
А що не так з пирогами в словаків?
То що нижче в тексті не про пироги (смажене печене)  а саме про вареники (варене)
Додайте в лексикон синонімом і не ламайте голову
)
Не моє.
Професор львівського університету розбирав.
Тут 2 роки викладав славістику

Дівчино ти, голубко,
Чи знаєш мої сни,
Що я тебе кохаю,
Із сиром пироги.
...
А то були мисливцi -
Нiякi вороги,
Взяли собі дiвчину,
Iз сиром пироги.
...
Ой, чули, чули, чули,
Ой, чули, чули ви,
Взяли собі дiвчину,
Iз сиром пироги.
   
Re: Борщ наш! X(

:D

а вареники?
Бо у Словаччині.. :X
показую

Показати зображення...

Австрія теж не відстає

   
Re: Борщ наш! X(

Вареники, як і пельмені, це не традиційна українська страва. Її корені на Сході.

А борщ - має саме українські корені.
як і равіолі...  B-)
але, але, одними з основних компонентів сучасного борщу, без яких борщ не борщ- це картопля та квасоля...а вони, як відомо, гості заморські...
   
Re: Борщ наш! X(
dmp

Перепрошую, але захистили що? "український борщ" або "борщ"? бо завтра може з'явитися "російський борщ".
   
Re: Борщ наш! X(

А що не так з пирогами в словаків?
То що нижче в тексті не про пироги (смажене печене)  а саме про вареники (варене)
Додайте в лексикон синонімом і не ламайте голову
)
Не моє.
Професор львівського університету розбирав.
Тут 2 роки викладав славістику

Дівчино ти, голубко,
Чи знаєш мої сни,
Що я тебе кохаю,
Із сиром пироги.
...
А то були мисливцi -
Нiякi вороги,
Взяли собі дiвчину,
Iз сиром пироги.
...
Ой, чули, чули, чули,
Ой, чули, чули ви,
Взяли собі дiвчину,
Iз сиром пироги.
:facepalm:
пироги бувають варені, печені, смажені. Кожен вареник є пиріг, але не кожен пиріг є вареник. і, до речі, вареники- страва повсякденна, а от печені пироги- ні. тому у пісні однозначно вареник.
   
Re: Борщ наш! X(

Клопотенко МОЛОДЕЦЬ! Цей проєкт він тягнув кілька років


UNESCO визнало борщ українським!!!!!!!! Це однозначно перемога на культурному фронті. Сталася історія. У нас на руках були сотні сторінок доказів, що культура приготування борщу - українська. А проти нас - ціла машина російської пропаганди. Але сьогодні наш борщ офіційно став Нематеріальною культурною спадщиною світу. ЮНЕСКО заявило, що це українська страва і що культура приготування борщу належить українцям. Для мене це означає, що світ визнав українську ГАСТРОНОМІЮ. Це було варто боротьби, і я радий, що взявся за це питання три роки тому. Навіть попри те, що на той час подібне важалося неможливим. І так, це перемога саме над росією, бо вони всіма силами гальмували нашу заявку та активно просували борщ, як рашн суп. А тепер кожного, хто так напише, можна відправляти до суду. Раунд.
Дякую державі за просування цього питання на рівень світу, Emine Dzheppar, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Міністерство культури та інформаційної політики України, Олександр Ткаченко, Ukrainian National Commission for UNESCO, Dmytro Kuleba, Ambassade d'Ukraine en France / Посольство України у Франції, це величезна праця. Дякую моїй команді під керівництвом Alexandra Fidkevich за створення інформаційної підтримки. Дякую команді мого Громадська організація "Інститут культури України", Maryna Sobotiuk, Сергій Гаргун, Валентина Телеуця за роботу над дослідженнями. Окрема подяка - ПрАТ Чумак та Олег Антоненко за те, що допомогли відбутися нашій борщовій експедиції та зібрати достатню кількість доказів для того, щоб ЮНЕСКО визнали борщ українським. Це все сталося завдяки всім прекрасним людям, яких я згадав. Шматочки кадрів, які використовували для подачі заявки, з фільму Борщ. Секретний інгредієнт. Його зйомки сильно вплинули на моє усвідомлення української національної ідентичності.

Тепер чекаємо від росії офіціної заяви, що вони віддали українцям борщ як жест доброї волі.

А я пішов планувати наступний крок по популяризації укранської кухні у світі. Цьом.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02U4KaGTaZdff871BwV5FX7qY67wrgkiprRZvke1UVgA1vdfMb2VMXGij4BUea4FyRl&id=100001803482161
Італійська піца теж в списку але теж не вимагає прикметника італійська до назви страви.
От якби в назвах кормопунктів був примус вживати не просто борщ а український борщ була б перемога.
Кацапи перейшли на щи або свідомо вживали руцький борш чим би підкреслювали вторинісить.

І так до борща за межами словянкухні пишуть в дужках (суп з червоного буряку)
То нормально нмд
 
   
Re: Борщ наш! X(

:facepalm:
пироги бувають варені, печені, смажені. Кожен вареник є пиріг, але не кожен пиріг є вареник. і, до речі, вареники- страва повсякденна, а от печені пироги- ні. тому у пісні однозначно вареник.
Накуя мені лекція про кухню.
Я дав конкретну пісню яку знайомий профі з огляду на ентимологію слова досліджував.
ПирогИ в множині як польскі пьєроги

Брак часу
Ігноруй
Думай що та пісня про пиріжки
Покуй
   
Re: Борщ наш! X(

Накуя мені лекція про кухню.
Я дав конкретну пісню яку знайомий профі з огляду на ентимологію слова досліджував.
ПирогИ в множині як польскі пьєроги

Брак часу
Ігноруй
Думай що та пісня про пиріжки
Покуй
я в курсі, як пироги по-польськи.і, твій знайомий профі лоханувся. що ж, буває і таке
   
Re: Борщ наш! X(

Перепрошую, але захистили що? "український борщ" або "борщ"? бо завтра може з'явитися "російський борщ".


«На 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерство культури та інформаційної політики України було внесено елемент «Культура приготування українського борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони», – заявив він.
   
Re: Борщ наш! X(
AI

:D

а вареники?
Бо у Словаччині.. :X
показую

Показати зображення...

Словацька культура найближча до української з європейських. Словацька мова - та ж українська, тільки з акцентом і латинкою. А типове словацьке село - це щось до сліз рідне, як дитячі спомини.

І їдять вони все те ж саме, що і ми. Словаки значно ближчі до нас, ніж до чехів, з якими колись мали спільну державу. А українці (не малороси) значно ближчі до словаків, ніж до будь-кого іншого, крім білорусів.

   
Re: Борщ наш! X(

Словацька культура найближча до української з європейських. Словацька мова - та ж українська, тільки з акцентом і латинкою. А типове словацьке село - це щось до сліз рідне, як дитячі спомини.

І їдять вони все те ж саме, що і ми. Словаки значно ближчі до нас, ніж до чехів, з якими колись мали спільну державу. А українці (не малороси) значно ближчі до словаків, ніж до будь-кого іншого, крім білорусів.

каліфорнійська культура також  :gigi:

   
Re: Борщ наш! X(

каліфорнійська культура також  :gigi:

Показати зображення...
:weep: гамериканці свій шпинат навіть пироги запихують!
   
Re: Борщ наш! X(

Перепрошую, але захистили що? "український борщ" або "борщ"? бо завтра може з'явитися "російський борщ".

також не зрозумів про що ця перемога. Де саме визнана першість України у винайдені борщу?

ну захистили "український борщ", а кацапський поки що ні

Де заперечення що борщ придумали не кацапи?
   
Re: Борщ наш! X(

Вареники, як і пельмені, це не традиційна українська страва. Її корені на Сході.

А борщ - має саме українські корені.

але вареники назвати пирогами!
   
Re: Борщ наш! X(

доречі, у Банська Бистриця є кафе "Пироги", то там дійсно, пиріжки смажені
   
Re: Борщ наш! X(

https://www.youtube.com/watch?v=mZYeonndAlQ
"ані нє хатят дєліться борщом!"

Йопт ....  :facepalm1:

Цю тьотку слухають кореспонденти зі всього світу?
   
Re: Борщ наш! X(

Армія, мова, віра, борщ
   
Re: Борщ наш! X(

Накуя мені лекція про кухню.
Я дав конкретну пісню яку знайомий профі з огляду на ентимологію слова досліджував.
ПирогИ в множині як польскі пьєроги

Брак часу
Ігноруй
Думай що та пісня про пиріжки

Покуй

На Київщині якщо серед місцевих мова заходе  про пироги з сиром ,  то однозначно всі розуміють, що мова про струдлі з сиром...   пироги= струдлі.
В мого батька саме пироги з сиром були найулюбленішою випічкою, і саме так в його родині (місцеві)   на струдлі і казали, хоч слово " штрудель" було також відоме і означало також пироги. Але  слово " штрудель"  було маловживаним.   
Тому особисто я, коли чула цю пісню,  уявляла собі , як на околиці лісу примостилася собі парочка  біля розкладенних на рушнику пирогів( штрудлів) з сиром  8-)

Останнє редагування: 1 липня 2022 16:18:30 від ценительница алей
   
Re: Борщ наш! X(

але вареники назвати пирогами!

на прикарпатті завжди це були пироги, а не  вареники ... може через польський період - обі мої бабусі не знали що таке вареники)) хоча круглі заготовки з тіста були вареницями  :S
   
Re: Борщ наш! X(

На Київщині якщо серед місцевих мова заходе  про пироги з сиром ,  то однозначно всі розуміють, що мова про струдлі з сиром...   пироги= струдлі.
В мого батька саме пироги з сиром були найулюбленішою випічкою, і саме так в його родині (місцеві)   на струдлі і казали, хоч слово " штрудель" було також відоме і означало також пироги. Але  слово " штрудель"  було маловживаним.  
Тому особисто я, коли чула цю пісню,  уявляла собі , як на околиці лісу примостилася собі парочка  біля розкладенних на рушнику пирогів( штрудлів) з сиром  8-)
струдель то є струдель, інакше завиванець. пиріг у нутрях має мати начинку.  ще налисник пирогом обізвіть!
   
Re: Борщ наш! X(

також не зрозумів про що ця перемога. Де саме визнана першість України у винайдені борщу?

ну захистили "український борщ", а кацапський поки що ні

Де заперечення що борщ придумали не кацапи?

полуумний. прости Господи.
ти мелеш про бренд (борщ) як бренд і хто є власником бренду. а ми про вічне.


п.с. Спадщина Юнеско - це вже перемога беззаперечна.  (tu)
   
Re: Борщ наш! X(

Клопотенко МОЛОДЕЦЬ! Цей проєкт він тягнув кілька років


UNESCO визнало борщ українським!!!!!!!! Це однозначно перемога на культурному фронті. Сталася історія. У нас на руках були сотні сторінок доказів, що культура приготування борщу - українська. А проти нас - ціла машина російської пропаганди. Але сьогодні наш борщ офіційно став Нематеріальною культурною спадщиною світу. ЮНЕСКО заявило, що це українська страва і що культура приготування борщу належить українцям. Для мене це означає, що світ визнав українську ГАСТРОНОМІЮ. Це було варто боротьби, і я радий, що взявся за це питання три роки тому. Навіть попри те, що на той час подібне важалося неможливим. І так, це перемога саме над росією, бо вони всіма силами гальмували нашу заявку та активно просували борщ, як рашн суп. А тепер кожного, хто так напише, можна відправляти до суду. Раунд.
Дякую державі за просування цього питання на рівень світу, Emine Dzheppar, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Міністерство культури та інформаційної політики України, Олександр Ткаченко, Ukrainian National Commission for UNESCO, Dmytro Kuleba, Ambassade d'Ukraine en France / Посольство України у Франції, це величезна праця. Дякую моїй команді під керівництвом Alexandra Fidkevich за створення інформаційної підтримки. Дякую команді мого Громадська організація "Інститут культури України", Maryna Sobotiuk, Сергій Гаргун, Валентина Телеуця за роботу над дослідженнями. Окрема подяка - ПрАТ Чумак та Олег Антоненко за те, що допомогли відбутися нашій борщовій експедиції та зібрати достатню кількість доказів для того, щоб ЮНЕСКО визнали борщ українським. Це все сталося завдяки всім прекрасним людям, яких я згадав. Шматочки кадрів, які використовували для подачі заявки, з фільму Борщ. Секретний інгредієнт. Його зйомки сильно вплинули на моє усвідомлення української національної ідентичності.

Тепер чекаємо від росії офіціної заяви, що вони віддали українцям борщ як жест доброї волі.

А я пішов планувати наступний крок по популяризації укранської кухні у світі. Цьом.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02U4KaGTaZdff871BwV5FX7qY67wrgkiprRZvke1UVgA1vdfMb2VMXGij4BUea4FyRl&id=100001803482161

респект Клопотенку.
знімаю капелюха і респектую беззаперечно.  (tu)
   
Re: Борщ наш! X(
AI

https://www.youtube.com/watch?v=mZYeonndAlQ
"ані нє хатят дєліться борщом!"

Ага-ага, і лизнути скрєпним не давали. А хто нюхнув - зразу "винюхни-винюхни".

   
Re: Борщ наш! X(

   
Re: Борщ наш! X(

Яка країна - такі й здобутки




Головне - не забувати про вялікій руССкій язьік!
   
Re: Борщ наш! X(

   
Re: Борщ наш! X(

Словацька культура найближча до української з європейських. Словацька мова - та ж українська, тільки з акцентом і латинкою. А типове словацьке село - це щось до сліз рідне, як дитячі спомини.

І їдять вони все те ж саме, що і ми. Словаки значно ближчі до нас, ніж до чехів, з якими колись мали спільну державу. А українці (не малороси) значно ближчі до словаків, ніж до будь-кого іншого, крім білорусів.
Я слухав пісні словацькою Все розумів про що йдеться. І музика (мається на увазі народна) дуже схожа на на нашу.
   
Re: Борщ наш! X(

А кампот пампушки??? Що там на культурному фронті з пампушками?
Пампушки з часником до борщу - єто наше всьо!
   
Re: Борщ наш! X(

Як же ви заїпали своїм борщем  :facepalm:
   
Re: Борщ наш! X(

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія