Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ. Дроноводи (2)

Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Когда-то  майор в давние времена на военке в КПИ на наше удивление, что транзистор в "изделии" установлен как диод с откушенной ножкой, что это дорого... изрёк. " В военном деле нет дорого, есть надёжно!" И мы подобрали челюсти и замолкли в некоем подобии шока от сказанного.
коли в мене не було швидких потужних високовольтних діодів, я використовував база-колекторний п-н перехід. емітер мав бути викушений... B-)
але це від бідності.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Карочь... Техзавдання: переносний, легкий і тихий(!!!) пристрій для збивання стандартних коптерів.і, бажано, не дорогий )))
Я х.з. шо то має бути і в звязці з чим має працювати... Хоч літачок авіамоделювання, хоч іграшка-вертольот, планер, повітряний змій...етк
Пох на то, яке воно буде смішне і кострубате... Головне щоб працювало.
Думай-ТЕ!)
бро, повір, легше ракету склепати... це задачка не на один рік...
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

На маю думку, лепш шукаць у напрамку глушылак. Патрэбен нейкі магутны пастаноўшчык перашкод у дыяпазоне дронавых сігналаў, якi можна уключаць падчас пралёта ворага. Мяркую такая эфектыўная глушылка з радыусам у кіламетар не цяжкая інжэнерная задача.

https://www.rc-hobby.com.ua/infocenter/novosti-i-sobytiya/ukrainskoe-protivodronnoe-oruzhie-ispytali-v-utts-_desna_-_-video/

Таке вже є. Але поки шо не у всіх(((
Крім того, воно важке
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

бро, повір, легше ракету склепати... це задачка не на один рік...
В военное время месяц длится как год!
 Если соберётся творческий коллектив талантливых в своём деле людей с лидером- организатором процесса,то сделают все за пару месяцев.
 Причём наверняка слепят с уже работающих блоков ,взятых там, где этим талантам известно, что там " есть".Сварганят программу и влепят её в готовый продающийся микрокомп с выходами на управление курсом полёта, который тоже уже есть на любом дроне. Проблема в управляющих сигналах,которые,имхо,в звуковом диапазоне, обсуждаемом выше ,наиболее помеустойчивый от СВЧ излучения соответствующих девайсов по их ловле.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Дресують великих хижих птахів для атаки на дрони.
https://www.youtube.com/watch?v=mAk8dU6riqQ
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Потрібні осколкові боєприпаси з радіо підривниками. Такі є на німецьких Гепардах. Калібр 30 мм. І арт. установки, що можуть такі боєприпаси використовувати. На Гепардах ще є радар.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Дело в том,  что бортовой анализатор таких камикадзе с акустическим самостоятельным   наведением, работает на частотах звукового диапазона, весьма далеко от СВЧ излучения соответствующего оборудования   для  подавления их работы  на расстоянии. Гасящие СВЧ  конденсаторы малой  ёмкости  на входных цепях и в других цепях  должны сделать такие дроны малоуязвимыми для СВЧ ружей. А для звуковых частот этих конденсаторов " не существует".

Мова лише про наведення на джерело радіосигналу, а не джерело звуку пропеллерів.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Лазерний сканер?! На деяких дронах з аліекспрес є лазерний датчик щоб оминати перешкоди, зробити навпаки щоб як снаряд на висоті наводився на об'єкти в радіусі 100м допустим, вражаючий елемент щось на типу сітки з мікровибухівкою(шрапнель) на магнітах,відстріл пневмопатронами, вот з детонацією треба придумати дистанційно,чи по часу або контакті  :)
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

https://www.rc-hobby.com.ua/infocenter/novosti-i-sobytiya/ukrainskoe-protivodronnoe-oruzhie-ispytali-v-utts-_desna_-_-video/

Таке вже є. Але поки шо не у всіх(((
Крім того, воно важке

У нас в батальйоні такого нема. Як його придбати можна?
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

В реальных условиях где есть много лишних шумов ,все равно требуется спектральная обработка сигнала ,а если она требуется то уже можно считать разность фаз и при разнесеннах микрофонах на 10метров можно определить местоположение обекта на расстоянии 100 метров с точностью до 1метра.

Ой не думаю...
Шум 4 гвинтів на фоні природи. Обробляй не обробляй, а не думаю що різницю фаз вдасться порахувати...
Це ж не визначення гармати за звуком пострілу
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

щось типу ехолокатора, для виявлення цілей певно підійшло би

А оце дуже слушна думка.
В кажанів працює, в дельфінів працює, в підлодок працює.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Наступне питання: скільки то все буде важити, щоб малий дрон то потягнув?. Бо, якщо ціна камікадзе буде співмірною з ціною умовного мавіка, то шкіра не вартує вичинки...

З економічної доцільності як раз треба починати. Мавікам нема чого протиставити.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Ок, я зрозумів, що зробити такий дрон камікадзе складно...
Зайдемо з іншого боку!)))
Колись бачив інфу про саморобні девайси ЕМІ...
Кулібіни хвалилися, що пристрій з гімна і палок палив телефон на відстані метра... (Хз чи правда)
Може починати думати в ту сторону,га?
А-ля піропатрон, катушки, конденсатори...

Взагалі є штатні військові засоби РЕБ. Якісь вундерфавлі від кулібіних тільки лиха накоять.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

У нас в батальйоні такого нема. Як його придбати можна?

"Пішитє пісьма"... Знаючі люди кажуть, шо можна добитись того, шо кілька штук дадуть. На бригаду...
З.і. в нас теж нема(((
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Взагалі є штатні військові засоби РЕБ. Якісь вундерфавлі від кулібіних тільки лиха накоять.

Так, є... Але вони абсолютно не для тих умов, котрі я описав.
"Вундервафлі від кулібіних" штовхають прогрес. Завжди!!!
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

"Пішитє пісьма"... Знаючі люди кажуть, шо можна добитись того, шо кілька штук дадуть. На бригаду...
З.і. в нас теж нема(((
Ясно :( я тут зі своїм 3 мавіком не можу добитись, щоб мене до наших фахівців доправили правильну прошивку поставити :(
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Ні не можна. Там не лише датчик звуку треба, а датчик напрямку звуку. Я про такі не чув.

Напрям визначають по тому як приходить звуку на декілька мікрофонів, по затримці часу вираховується я вище виклав посилання на вікі як це теоретично робиться.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Збрехав він вам. Вся військова техніка ломуча і ненадійна. Де ти бачив мотор до вантажівки на 1500 км?  Для танка це норма.  А нахрєна больше, якщо танк розраховувався на 15 хвилин бою?

Всю військову техніку використовують на 400 відсотків, тот час як інші цивільні незнущаються над технікою, подібно до цього тільки спортивна техніка на гонках, там теж все ламається.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

На маю думку, лепш шукаць у напрамку глушылак. Патрэбен нейкі магутны пастаноўшчык перашкод у дыяпазоне дронавых сігналаў, якi можна уключаць падчас пралёта ворага. Мяркую такая эфектыўная глушылка з радыусам у кіламетар не цяжкая інжэнерная задача.
Оце самий реалістичний сигнал...

Те що ти про телефон спалити це котушка тесла, крокова напруга важлива для роботи напів провідникових приладів...

В принципі можна направити роботу котушки тесла.

раді прикола спробувати.


але саме реалістичне це сканер частот і відразу на них передавати сигнал для глушіння, цілком реальна техніка.

Є для роботи провайдерів спеціальні сканери уже з вбудованим усім, треба тільки направлені антени що теж є.

Глушилка дорога але більш реально у ваших умовах.

Думаю тися 50 грн а може вже більше.

40 тисяч такий сканер коштував років 3 тому.

Ще тоді думав що як його легко переробити на глушилку, він знімає любої конфігурації сигнал , і нестандартний і відразу вітворює його на антені, долі секкунди.

Сканер діапазона. Досить дорога штука але вміщається в чемодан.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Напрям визначають по тому як приходить звуку на декілька мікрофонів, по затримці часу вираховується я вище виклав посилання на вікі як це теоретично робиться.
И чем дальше разнесены  микрофоны, тем точнее работает система.
 Когда не  было электроники вообще, направление откуда летят самолёты противника определяли при помощи  системы громадных слуховых труб с большой входной площадью для увеличения чувствительности системы.
 Оператор поворачивал установку так,чтобы звук в его ушах с наушниками на концах этих труб был одинаков. Характеристики звука позволяли определять тип самолёта.
Локатор имел четыре раструба, которые использовались попарно. Одна пара определяла высоту самолета, вторая – дальность. Каждая пара раструбов была соединена между собой резиновыми шлангами, к которым подключались стетоскопы операторов.

 Таким образом идейно предлагается использовать на дронах тот же акустический пассивный принцип определения направления на цель
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Оце самий реалістичний сигнал...

Те що ти про телефон спалити це котушка тесла, крокова напруга важлива для роботи напів провідникових приладів...

В принципі можна направити роботу котушки тесла.

раді прикола спробувати.


але саме реалістичне це сканер частот і відразу на них передавати сигнал для глушіння, цілком реальна техніка.

Є для роботи провайдерів спеціальні сканери уже з вбудованим усім, треба тільки направлені антени що теж є.

Глушилка дорога але більш реально у ваших умовах.

Думаю тися 50 грн а може вже більше.

40 тисяч такий сканер коштував років 3 тому.

Ще тоді думав що як його легко переробити на глушилку, він знімає любої конфігурації сигнал , і нестандартний і відразу вітворює його на антені, долі секкунди.

Сканер діапазона. Досить дорога штука але вміщається в чемодан.

Якщо можна - детальніше в лічку!
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Таке питання (теоретичне): чи можна причіпити до маленького коптера датчик звуку? Шоб він брав на таран ту заразу, шо над головою літає...

не вистачить швидкості для перехоплення
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Так, є... Але вони абсолютно не для тих умов, котрі я описав.
"Вундервафлі від кулібіних" штовхають прогрес. Завжди!!!

закінчились ті часи коли прогрес штовхали кулібіни , зараз рівень технологій такий що прогрес штовхають лабораторії ті в кого колектив умовних кулібінів і купа дорогого устаткування.

А кулибіни зараз все що можуть це в якійь мірі робити імітації на те що продукують подібні лабораторії
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

З економічної доцільності як раз треба починати. Мавікам нема чого протиставити.
Взагаліто є.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Що штурм закінчився?  :(
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

закінчились ті часи коли прогрес штовхали кулібіни , зараз рівень технологій такий що прогрес штовхають лабораторії ті в кого колектив умовних кулібінів і купа дорогого устаткування.

А кулибіни зараз все що можуть це в якійь мірі робити імітації на те що продукують подібні лабораторії
підтверджую. від себе додам- "кулібін" може лише згенерувати ідею.  а реалізація- за відповідними лабами та виробництвом.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

якби тс, при всій повазі, побачив рлс чи акустичний пост на субмарині, то зрозумів би, скіки займає устаткування для обробки сигналів. навіть у великій авіації є велика проблема із "сліпими" зонами
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

якби тс, при всій повазі, побачив рлс чи акустичний пост на субмарині, то зрозумів би, скіки займає устаткування для обробки сигналів. навіть у великій авіації є велика проблема із "сліпими" зонами
Ти бачив польові прилади для обслуговування мереж операторів мобільного звязку?

Там повний фарш в рюкзачку.  :D Звикай, світ міняється.
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

підтверджую. від себе додам- "кулібін" може лише згенерувати ідею.  а реалізація- за відповідними лабами та виробництвом.
Є багато вже готового для цивільних потреб. Зараз просто рию інет по обладнанню, що бачив років 3 тому. Щось куча обмежень у провайдерів на пошук, доведеться ставити ТОР. :(
   
Re: ФЗВ. Дроноводи (2)

Ти бачив польові прилади для обслуговування мереж операторів мобільного звязку?

Там повний фарш в рюкзачку.  :D Звикай, світ міняється.
це всього лиш тестери антенно-фідерного тракту етс. і аж ніяк не радіолокатор.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія