Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Хто та скільки військової техніки вивів зі складу ЗСУ до нападу росії



Після розпаду Радянського Союзу Україна мала майже мільйонну армію, третій за розміром у світі ядерний арсенал, а також величезні запаси боєприпасів і військової техніки. Проте роки халатного управління, безсистемне скорочення складу ЗСУ та озброєння нижче за рівень необхідний для забезпечення обороноздатності держави призвели фактично до розвалу армії, який змогла зупинити лише російська агресія. У 2018 році у Верховній раді було створено тимчасову слідчу комісію, щоб з'ясувати, чому Україна на момент нападу росії була ослаблена у військовому плані. Розслідування охоплювало період 2004–2017 років. З'ясувалося, зокрема, що за кожного президента та міністра оборони відбувалося скорочення озброєння. Хто і скільки військової техніки вивів зі складу ЗСУ – на інфографіці «Слово і діло».

У період, коли міністром оборони України був Євген Марчук (червень 2003 – вересень 2004) зі складу Збройних сил було виведено 286 зенітно-ракетних комплексів та стільки ж переносних ЗРК, 814 БТР та БМП, 263 танки та 86 бойових літаків.

За міністра Олександра Кузьмука (вересень 2004 – лютий 2005, теж період президентства Леоніда Кучми) зі складу армії вивели ще 248 ПЗРК, 136 танків, 781 БМП та БТР, 96 літаків та 18 вертольотів.

Анатолій Гриценко, який був головою Міноборони при президентові Ющенку (лютий 2005 – грудень 2007) продовжив виведення техніки зі складу ЗСУ: 200 переносних ЗРК, 698 танків, 1322 БМП, 294 зенітно-ракетних комплекси, 192 літаки, 56 вертольотів, 18 тактичних ракетних комплексів «Точка» і 84 тактичні ракети.

Його наступник Юрій Єхануров (грудень 2007 – червень 2009) вивів зі складу ЗСУ 102 танки, 415 бронемашин, 73 літаки, 18 вертольотів, 12 тактичних ракет і 4 тактичних ракетних комплексів «Точка».

Валерій Іващенко, який у червні 2009 – березні 2010 року був в.о. міністра, дозволив виведення ще 86 танків, 110 БТР, 78 літаків, 21 вертольоту, 3 ракетних комплексів «Точка» та 86 тактичних ракет.

Останній етап підриву обороноздатності України був у 2010-2014 роках за президента Віктора Януковича. У звіті ТСК констатується, що у цей період керівництво держави, Міноборони та Генштабу ігнорували основи забезпечення нацбезпеки та свідомо знижували боєздатність армії.

Чисельність ЗСУ продовжували необґрунтовано скорочувати, армія не фінансувалася на належному рівні та не перебувала у мобілізаційній готовності. Рівень забезпечення військ основними видами озброєння та техніки був критично низьким: бойові літаки – на рівні 20%, зенітно-ракетні протиповітряні комплекси оборони – близько 40%, бойові вертольоти – близько 30%, бойові кораблі та катери близько 15% від потреби.

За міністра оборони Михайла Єжеля (березня 2010 – лютий 2012) було списано тисячу танків, 205 БТР, 127 бойових літаків, 29 бойових або транспортних вертольотів, 29 ракет.

За Дмитра Саламатіна (лютий-грудень 2012) і Павла Лебедєва (грудень 2012 – лютий 2014) зі складу ЗСУ вивели ще 292 танки, 64 БТР-60, 98 бойових літаків, 16 вертольотів, 223 тактичні ракети.

https://www.slovoidilo.ua/2024/05/01/infografika/bezpeka/xto-ta-skilky-vijskovoyi-texniky-vyviv-skladu-zsu-napadu-rosiyi
   
Ми зробили це разом.
   
Никуясобі, виведено. Распродано, гроши де?
   
Ну "ні всьо так адназначна"...
Щось було продано та розкрадено/проїдено, але щось вичерпало свій ресурс або вже зовсім морально-застаріло.
Так у середені 1990-х знімали з озброєння останні МіГ-21. Які ні чим не допомогли би проти кацапів.
   
А де про стратегічні ракети ,стратегічні бомбардувальники ?
   
Манюпас тоді пишався, що Україна один із найбільших експортерів зброї у світі [ua]
   
Распродано, гроши де?
Жирне життя з початку 2000-х до 2008-09.
   
Андреич  (tu)

Валадімвравна  (tu)  зозуленька  :love:
   
А де про склади??? 8-:

Там масштаби... :facepalm1:
Хоча,кому то цікаво?
   
Никуясобі, виведено. Распродано, гроши де?
==============
Країна на ці гроші  жила.
Хоч якось.
Не дивлячись на завивання і на ФУПі також :"Ой, танки та ракети на хліб не намажеш"

Памятаю ті епічні теми. :facepalm1:
   
Валадімвравна  (tu)  зозуленька  :love:
не..
она слаба и до Андреича  (tu), как до Киева рачки.
разве она могла по три часа повествовать, как любить Украину, посмыкивая рукавами?
   
Не коректний підхід
Продавати те, що вміємо робити - це нормально.
Але просто потрібно на ці гроші купувати те, що потрібно.
   
Країна на ці гроші  жила.
:facepalm:

Центр Анкари, 2023:
50 Anafartalar Cd
https://maps.app.goo.gl/HiBPXdhjs5C9msio9

Центр Києва, 2015:
7 бульвар Тараса Шевченка
https://maps.app.goo.gl/kY3rxUEJc3EmFVB7A
   
Тема з серії "Якби я був такий розумний вчора як моя Сара сьогодні"  :)

Щось я не пам'ятаю ніяких громадських акцій на цю тему ні за Ющенка ні за Януковича. Всіх все влаштовувало.

А от якби хтось з Президентів чи Прем'єрів почав виділяти з бюджету гроші на закупівлю зброї то вереску було б багато.

Так що звалювати всю провину на них нмд неправильно.
   
Валадімвравна  (tu)  зозуленька  :love:
але виручені гроші хоча би вкрала за своєю давньою звичкою?

секто, ви жалюгідні.
   
Тема з серії "Якби я був такий розумний вчора як моя Сара сьогодні"  :)

Щось я не пам'ятаю ніяких громадських акцій на цю тему ні за Ющенка ні за Януковича. Всіх все влаштовувало.

А от якби хтось з Президентів чи Прем'єрів почав виділяти з бюджету гроші на закупівлю зброї то вереску було б багато.

Так що звалювати всю провину на них нмд неправильно.

Саме так.
   
Гриценко це топове падло.

Воно в Криму землі ВЧ розпродувало за хабарі.
Може знало щось
   
Тема з серії "Якби я був такий розумний вчора як моя Сара сьогодні"  :)

Щось я не пам'ятаю ніяких громадських акцій на цю тему ні за Ющенка ні за Януковича. Всіх все влаштовувало.

А от якби хтось з Президентів чи Прем'єрів почав виділяти з бюджету гроші на закупівлю зброї то вереску було б багато.

Так що звалювати всю провину на них нмд неправильно.

Якби хтось спробував купувати зброю аргументуючи це можливою війною з рашкою - зжерли б за день...
   
Тема з серії "Якби я був такий розумний вчора як моя Сара сьогодні"  :)

Щось я не пам'ятаю ніяких громадських акцій на цю тему ні за Ющенка ні за Януковича. Всіх все влаштовувало.

А от якби хтось з Президентів чи Прем'єрів почав виділяти з бюджету гроші на закупівлю зброї то вереску було б багато.

Так що звалювати всю провину на них нмд неправильно.
Манюпас жив ілюзіями, що в нас досі потужна армія радянських часів. У Білій книзі 2013 року чисельність армії була вказана 140 тис. Коли дійшло до війни, то виявилось, що набереться дай Боже 5 тис., тому перші місяці доводилось воювати ненависними ФУПу добровольцями-"нациками" та єдиною боєздатною в авторитарній країні структурою - спецурою для захисту царька від громадян. Та й ті 5 тис. були переважно йшли до армії аж ніяк не воювати - або батьки готували місце для синочка, де потрібна служба в армії, або самі хотіли стати вертухаями тощо, або ж просто не пощастило потрапити під план мобілізації. Тому юрба "обурених донбасян" і віджимала БТР в переляканого строковика.

Не було в манюпаса запиту, бо вважав, що в армії все чудово, ще й вистачає на експорт Оплотів до Таїланду та відправки миротворчих місій до Сьєрра-Леоне та Ліберії, та й взагалі - з ким нам воювати?
   
Тема з серії "Якби я був такий розумний вчора як моя Сара сьогодні"  :)

Щось я не пам'ятаю ніяких громадських акцій на цю тему ні за Ющенка ні за Януковича. Всіх все влаштовувало.

А от якби хтось з Президентів чи Прем'єрів почав виділяти з бюджету гроші на закупівлю зброї то вереску було б багато.

Так що звалювати всю провину на них нмд неправильно.
Звісно, бо розкрадання було б єдиним результатом тих гіпотетичних закупівель
   
Звісно, бо розкрадання було б єдиним результатом тих гіпотетичних закупівель

Не лише рокрадання, ще й проїдання.
   
Якби хтось спробував купувати зброю аргументуючи це можливою війною з рашкою - зжерли б за день...

про що і мова, тепер винних шукають, це правда не заперечиє факту, що рашка теж приклалась до того щоб наша армія перетворилась на бутафорію
в результаті склавши всі чинники разом отримали ситуацію коли в 2014 навіть наявна техніка не була в належному технічному стані щоб хоча б виїхати з боксів...
   
про що і мова, тепер винних шукають
Винні ті, хто на посадах за допомогою ЗМІ присипляв українців новими продовженнями казочок про три братскіх народи. ТБ заполонили суцільно російськомовні і просто російські фільми, масковська мова продовжувала свій розвиток в Україні, на повну котушку діяла ФСБ-МПЪ...і т.д.
Хто там у 2007 написав статтю "Стримати Путєна", яка мала би стати холодним душем на голови багатьох?..Але не стала. Чому?
Сьогодні вже ніякий європеєць не вийде з протестом проти озброєння захисту. Бо знають. Хто тоді в Україні кричав, волав про те, що треба не роззброюватися, а навпаки? Поодинокі степани хмари.
От і маємо.
   
Коли в критичній ситуації пропонують сперечатись не про те, "Що робити?" а про те "Хто винний?" то виникає логічне запитання "Кому це вигідно?".
   
Тож я і кажу - той факт що якби у ті довоєнні роки почали озброюватися (не кажучи вже про роззброєння, яке по факту відбулося), і народ вийшов би з протестами- то такий протест став би не причиною, а наслідком. Омани, в яку ввела його своя ж начебто українська влада.
   
Коли в критичній ситуації пропонують сперечатись не про те, "Що робити?" а про те "Хто винний?" то виникає логічне запитання "Кому це вигідно?".
Вони мають сидіти
Ні чинна влада ні опонент
Не підпадають під цю тему
Тому хто винен і що робити
Можуть бути паралельними
Тнмами
   
Лишилося з'ясувати, навіщо головсвин розпродував боєздатну техніку після 2014 року? Зараз  цибулина з салом нам розтлумачить на пальцях це його  геніальне стратегічне дійство... :weep:
   
Фірташевського халуя дрищенка тільки за знищення армії вже потрібно було давно розстріляти.

   
Манюпас жив ілюзіями, що в нас досі потужна армія радянських часів. У Білій книзі 2013 року чисельність армії була вказана 140 тис. Коли дійшло до війни, то виявилось, що набереться дай Боже 5 тис., тому перші місяці доводилось воювати ненависними ФУПу добровольцями-"нациками" та єдиною боєздатною в авторитарній країні структурою - спецурою для захисту царька від громадян. Та й ті 5 тис. були переважно йшли до армії аж ніяк не воювати - або батьки готували місце для синочка, де потрібна служба в армії, або самі хотіли стати вертухаями тощо, або ж просто не пощастило потрапити під план мобілізації. Тому юрба "обурених донбасян" і віджимала БТР в переляканого строковика.

Не було в манюпаса запиту, бо вважав, що в армії все чудово, ще й вистачає на експорт Оплотів до Таїланду та відправки миротворчих місій до Сьєрра-Леоне та Ліберії, та й взагалі - з ким нам воювати?
професоре, наведіть свої виступи тих часів з попередженням манюпасу.
   
Фірташевського халуя дрищенка тільки за знищення армії вже потрібно було давно розстріляти.
а те що іпанат вивів контингент з Іраку?
   
Фірташевського халуя дрищенка тільки за знищення армії вже потрібно було давно розстріляти.

Показати зображення...

А це він також вввів принцип служби в армії недалеко від дома.
В результаті отримали зданий крим
   
А навіщо головсвин після 24/02 щодня надає трубу для транзиту європейського газу?  :X Йобана кацапня :S Торгівля на крові :X
   
Теорема їбанутості зеленого хуйлівція: якщо з'являється критична інформація про будь-яку українську владу, окрім часів Порошенка, то з ймовірністю 100% упродовж максимум 30 хвилин зелений кацапський хуйлівець починає верещати "А от Порошенко!"
   
якщо з'являється критична інформація про будь-яку українську владу, окрім часів Порошенка, то з ймовірністю 100% упродовж максимум 30 хвилин зелений кацапський хуйлівець починає верещати "А от Порошенко!"
а чому - "окрім часів порошенка"?
Бо відразу напрошується висновок..
   
Ібанаттам важко усвідомити, що у всі часи, від батька кучми до власного президенства, головний свин був дотичний до процесів економічного, політичного і військового нищення України, як ракова пухлина на організмі. Але вони вперто демонструють прихильність аксиомі - то Божа роса... :weep:
   
Теорема їбанутості зеленого хуйлівція: якщо з'являється критична інформація про будь-яку українську владу, окрім часів Порошенка, то з ймовірністю 100% упродовж максимум 30 хвилин зелений кацапський хуйлівець починає верещати "А от Порошенко!"
на цій сторінці саме це дебілятко перше написало "Порошенко".
   

Кто тогда верил что мы будем с кем-то воевать ???
Тем более с россией ???
   
Ну синяки це зрозуміло,але більш за все віддала Юлька-сука та Гриценко.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія