Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Теплі відкоси (теплые откосы): для чого вони потрібні?

забув додати.
зовнішні відкоси, на відміну від внутрішніх, бажано робити з паропроникного матеріалу, оскільки зовні якраз волога повинна виходити і вивітрюватися якомога швидше.
фанатизму теж не треба, зовні цілком можна і звичайним пінопласном, але не ЕППС.

Останнє редагування: 16 жовтня 2018 12:40:14 від karuby
   
Так як стіни робили наші все знаючи майстри то треба. )))

Ну що ж, тоді прийдеться робить. Дякую.Я просто думала, що не хотілося б якусь , як то кажуть  "бессмисленную" роботу робить.
   
Олдбой, у Вас же  здається також приватний будинок , відносно новий? І ви не дивлячись на це  все рівно відкоси внутрішні робили?

у хаті внутрішні не робив
у басейні робив

у мене на старій хаті була аналогічна проблема. Після заміни деревяних вікон  почали мокріти внутрішні откоси. Дочекавшись весни довелось робити утеплення откосів і зовні, і всередині. Це вирішило проблему. Там ще ситуація ускладнювалась тим, що хата була саман обкладений цеглою, і щілина між саманом і цеглою. ясно, що в тій щілині випадала роса і тягло в "слабке місце" вологу.

Останнє редагування: 16 жовтня 2018 12:44:37 від OldBoy
   
у хаті внутрішні не робив
у басейні робив

у мене на старій хаті була аналогічна проблема. Після заміни деревяних вікон  почали мокріти внутрішні откоси. Дочекавшись весни довелось робити утеплення откосів і зовні, і всередині. Там ще ситуація ускладнювалась тим, що хата була саман обкладений цеглою, і щілина між саманом і цеглою. ясно, що в тій щілині випадала роса і тягло в "слабке місце" вологу.

Зрозуміло, дякую.
   
в европе и по нормам пассивных домов четверть уже давно не делают

Показати зображення...
оце і заміняє теплий откос, чого у них немає...
   
Зрозуміло, дякую.
Мені умилило пояснення про дірки в стіні порожнини, якщо просто порахувати точку роси на матеріалу і він покаже це без всяких щілин... Проблему олдбой описав вірно, твердий матеріал з боку передається холод на вікно відповідно постійно на вікні вода від конденсату пари.
   
оце і заміняє теплий откос, чого у них немає...

Мені здається, що і них і раніше ніяких откосів не було. Я ні в кого в німців такого не бачила, ні в старших будинках, ні і новіших. Тому і вирішила тут уточнити.
   
забув додати.
зовнішні відкоси, на відміну від внутрішніх, бажано робити з паропроникного матеріалу, оскільки зовні якраз волога повинна виходити і вивітрюватися якомога швидше.
фанатизму теж не треба, зовні цілком можна і звичайним пінопласном, але не ЕППС.
відколи через цементну штукатурку виходить пар? Зовнішня цементна штукатурка , шуба ще кажуть, вона затримує пар в середині((((
   
Мені здається, що і них і раніше ніяких откосів не було. Я ні в кого в німців такого не бачила, ні в старших будинках, ні і новіших. Тому і вирішила тут уточнити.
У них тепла стіна. якщо стіна на якій стоїть вікно тепла то откоси не потрібні.

У мене хата з саману, 3 стіни покриті штукатуркою , шубою, а одна ні. Стіни однакові з усіх боків, тільки де штукатурка деокративна там теплі а де саман просто откритий там стіна холодна. Штукатурка десь в районі пів сантиметра  утеплити стіни вона ніяк не може. Вона не дає волозі потрапити в саман і погіршити його характеристики. (те саме стосується кірпіча) І внас теж не було откосів, її ще будували ті люди яких вчили чехи (німці), і проблем немає... А те що я бачив на центральній Україні з обліцовкою, яб ще і саму стіну утиплив см 5  пінопластом. Ксататі можеш деокоративні откоси з пенополістеролу зробити , щоб було красіво)))) 
   
Що таке внутрішні відкоси? Ніколи такого не бачив. Здається))
   
Слабке місце- контакт між чвертю на яку упирається рама і рамою вікна.
Ціла бетонна чи цегляна стіна не промерзає бо вона товста, рама теплоізольована, а чверть в кілька разів тонша і промерзає.
По периметру вікна крім підвіконня створюються містки холоду по піні, там де рама сіла на чверть, на цих містках створюється конденсат и вони починають гнити.
Ці містки проникнення холоду і ізолюються відкосом, тобто відкос повинен перекривати піну.
Недавно мені робили, відкос дуже простий - гіпсокартонний лист посажений на пінопластову пластину через монтажний клей,  на кути ставляться металеві профілі-кути, потім все шпаклюється і фарбується.
З сторони вулиці смужки де виступає піна фарбується фасадною фарбою, щоб піна не руйнувалась.
Дерево там вічно вітер свистить не дає гнити, а пластик пакує герметично.


Останнє редагування: 16 жовтня 2018 13:49:10 від R.Perl
   
Під вікна робиться так звана «чверть», або «четверть».
Своєрідний виступ в цегляній стіні, куди вставляється рама вікна.
Відповідно в цьому місці товщина стіни меньша і може промерзати. Ну і точка роси зміщується всередину. Від того і мокріє і грибок може завестися. Коли рама вікна якісна і має велику товщину, то вона теж може виконувати роль цього утеплення. Але такі добрі вікна у нас рідко роблять.
Тому краще утеплити.
Тим більше якщо віконні рами ставлять без чверті в тільки на піну. Утеплення має перекрити цю «шпарину».
От і все.
А якщо «четверть» є і товщина стіни достатня, то можна обійтися без утеплення.
Товщину стіни, яка достатня для нормальної ізоляції, можна глянути в довіднику.
   
в европе и по нормам пассивных домов четверть уже давно не делают

Показати зображення...

не повіриш, в Європі роблять вікна на одній лінії із стіною ззовні.
точка роси :)
   
Re: ФЗВ. Теплі відкоси( откоси) і для чого вони потрібні?

Якщо хочете екологічності, є така штука Тепловер, цемент з перлітом в різній пропорції, ним також роблять відкоси. Знайдіть їх сайт, там все розписано.
   
Re: ФЗВ. Теплі відкоси( откоси) і для чого вони потрібні?
LAR

Якщо хочете екологічності, є така штука Тепловер, цемент з перлітом в різній пропорції, ним також роблять відкоси. Знайдіть їх сайт, там все розписано.

Проверено лично.  Штукатурка с перлитом для заделки внутренних поверхностей откосов значительно эффективнее гипсокартона на "ляпухах". Даже просто тёплые на дотик.
   
Під вікна робиться так звана «чверть», або «четверть».
Своєрідний виступ в цегляній стіні, куди вставляється рама вікна.
Відповідно в цьому місці товщина стіни меньша і може промерзати. Ну і точка роси зміщується всередину. Від того і мокріє і грибок може завестися. Коли рама вікна якісна і має велику товщину, то вона теж може виконувати роль цього утеплення. Але такі добрі вікна у нас рідко роблять.
Тому краще утеплити.
Тим більше якщо віконні рами ставлять без чверті в тільки на піну. Утеплення має перекрити цю «шпарину».
От і все.
А якщо «четверть» є і товщина стіни достатня, то можна обійтися без утеплення.
Товщину стіни, яка достатня для нормальної ізоляції, можна глянути в довіднику.
Лірник, тиж інженер, немає ніяких шпарин... Тупо твердий матеріал на який поклали вікно лекго передає холод з зовнішньої частини стіни у внутрь вікна... НЕМАЄ Шпарин. ;)
   
Хіба це відкос?... Не смішіть мої капці.
От коли від армії чувак відкосив, чи від кримінальної відповідальності - ото откос. :D
   
не повіриш, в Європі роблять вікна на одній лінії із стіною ззовні.
точка роси :)
Really
eall
   
Лірник, тиж інженер, немає ніяких шпарин... Тупо твердий матеріал на який поклали вікно лекго передає холод з зовнішньої частини стіни у внутрь вікна... НЕМАЄ Шпарин. ;)

Котику,я знаю.
Якщо ти помітив, я слово "шпарина" взяв в лапки.
Я просто формулюю доступно для всіх,щоб не розписувати кожну деталь і не копіпастити креслень.
(до речі на верхній фотці дуже добре видно що я мав на увазі.))))
Тепер зрозумів?
Бай-бай
   
теплі відкоси зсередини бажано робити з паронепроникного матеріалу, оскільки якщо пара буде проходити через теплий відкос, то буде конденсуватися на холодній стіні під відкосом.
дурня написана. Шкідлива дурня.
   
дурня написана. Шкідлива дурня.
якось так
Якщо є можливість, то ізолюйте  відкоси ззовні. чим менше промерзатиме рама вікна, тим тепліші відкоси всередині. Окрім того не забувайте про вентиляцію приміщень та не захоплюйтесь вазонами на підвіконнях.
   

Ось тут популярно.
   
якось так
Якщо є можливість, то ізолюйте  відкоси ззовні. чим менше промерзатиме рама вікна, тим тепліші відкоси всередині. Окрім того не забувайте про вентиляцію приміщень та не захоплюйтесь вазонами на підвіконнях.


Шановні,  то що скажете на рахунок  відкосів з того Тепловеру, про який Nova i Lar  згадали? Класно звучить ніби ж?
Я однозначно не хочу ніякого пластика.
   
Really
Показати зображення...eall

а може ще є у тебе старіший будинок на фото ?
ну хочаби сторічний ?  :D  :D  :D
   
якось так
Якщо є можливість, то ізолюйте  відкоси ззовні. чим менше промерзатиме рама вікна, тим тепліші відкоси всередині. Окрім того не забувайте про вентиляцію приміщень та не захоплюйтесь вазонами на підвіконнях.

А як взагалі можна ззовні  КРАСИВО і зі смаком  ізолювати відкоси, якщо ззовні  пластикове вікно сидить за четвертою із білого  силікатного  кирпіча? Є в когось приклади правильного і елегантного рішення?
   
Відпишусь. Сьогодні закінчили робити теплі відкоси.  За порадою фупчиків використали матеріал Тепловер, який себе добре зарекомендував в роботі, і виглядає все солідно.
   
Хм. Я зараз єрєсь скажу
"теплі відкоси" в нас роблять з дуже простої причини
Це дешевий й практичний наповнювач  :laugh:
Тобто дивіться: при встановленні вікон вивалили шматок стіни, й треба замазати сантіметрів п'ять
Цемент той не втрімає стільки (ті суміші, що я бачив у будкрамницях, тримають максимум 2 см згідно інструкції), та й сохнути буде довго й нудно, та й багато його мішати треба
А тут маємо просто: намішали клею для пінопласту, на нього посадили той "теплий відкос", зверху того ж клею намазюкали до сантиметру - швидко, зручно, практично, акуратно!

Тобто, НМД, це в нас головна причина
 
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія