Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Вчені показали серце зі стовбурових клітин, яке виростили у лабораторії: відео

https://innovation .24tv .ua/avstriyski-vcheni-virostili-sertse-zi-stovburovih-klitin-video_n1639695

Вчені показали серце зі стовбурових клітин, яке виростили у лабораторії: відео

Науковцям з Австрійської академії наук у Відні вдалося успішно виростити штучне серце. Його розміри крихітні – приблизно як у насіння кунжуту.

Джерело: Science Alert
Це перший такий орган з однією камерою, який самоорганізується. Аби створити його, вчені вдалися до методу передачі сигналів.
Вони використовуючи 6 сигнальних шляхів, які відповідають за розвиток серця у людського ембріона. У такий спосіб вже були створені очі й органели мозку та кишківника.

Прості серцеподібні органи або кардіоїди створювалися у лабораторії раніше. Проте – лише з використанням каркаса, форми або матриці, навколо якої збиралися клітини.

Річ не у тім, що ми використовуємо щось інше, ніж решта дослідників. Ми просто використовуємо всі відомі сигнали,
– зазначив віденський біолог Саша Менджан.

Сигнали, про які мовиться, призводять до диференціювання стовбурових клітин. Це дозволяє штучному органу або органоїду формувати окремі шари під контролем науковців.

Який вигляд має штучне серце: дивіться відео з ютубу SciTech Daily
   
Йде прогрес  (tu)

Зуби вчіться вирощувати, йолопи  :pooh_lol:

   
Уявіть який ринок був би на вирощені зуби
А на натуральні сіські чи дзюрчики

А за нові очі можна тупо просити по міліону за одне
   
Йде прогрес  (tu)

Зуби вчіться вирощувати, йолопи  :pooh_lol:
+==========================================================================+
Світовий ринок стоматології - більше трильона баксів. І що, хтось дасть тобі його зламати?
Бо вирощування нових, але рідних зубів - це повне знищення цього ринку. Я якось
запропонував зубному, що лікував мої зуби, додати в пломбову масу декілька відсотків
високодесперсного кремнезему. Це набагато зменшило знос пломб та підвищило час між
візітами до лікаря в 5 разів. Лікар і сказав мені: "Тепер ти розумієш, чому я не розповсюдив
цю інформацію? Бо це призведе до падіння прибутків стоматолагів в 5 разів"! І хто на таке
піде?
   
+==========================================================================+
Світовий ринок стоматології - більше трильона баксів. І що, хтось дасть тобі його зламати?
Бо вирощування нових, але рідних зубів - це повне знищення цього ринку. Я якось
запропонував зубному, що лікував мої зуби, додати в пломбову масу декілька відсотків
високодесперсного кремнезему
. Це набагато зменшило знос пломб та підвищило час між
візітами до лікаря в 5 разів. Лікар і сказав мені: "Тепер ти розумієш, чому я не розповсюдив
цю інформацію? Бо це призведе до падіння прибутків стоматолагів в 5 разів"! І хто на таке
піде?

 :facepalm:
матеріал пломби не повинен бути міцніший за емаль зуба так як під час жування та пломба за кілька місяців зітре нафіг поверхню протилежного зуба, і побіжиш знову до дантиста із криком рятуйте
   
:facepalm:
матеріал пломби не повинен бути міцніший за емаль зуба так як під час жування та пломба за кілька місяців зітре нафіг поверхню протилежного зуба, і побіжиш знову до дантиста із криком рятуйте
+=========================================================================+
У мене була ситуація що пломби витираються на порядок скоріше ніж власне зуби.
А як тоді використовують коронки з диоксиду цирконія що на три одиниці (на три порядки)
твердіше за зубну емаль? Вважаються найкращими...
   
Йде прогрес  (tu)

Зуби вчіться вирощувати, йолопи  :pooh_lol:
та вже років із 20 як "упражняются"  :-)o
   
Йде прогрес  (tu)

Зуби вчіться вирощувати, йолопи  :pooh_lol:
Так вже! Правда тільки в мишки відростили япінці зуби.
   
А стовбурові клітини в кого взяли?
   
А стовбурові клітини в кого взяли?
+=======================================================================+
А їх вже навчилися робити із звичайних. Бо тількі рідні клітини не дають відторгнення.
Саме в цьому і є подальше просування. Тобто, у людини беруть мазок із слизистої -
там завжди є окремі клітини. Їх модифікують до стовбурових із збереженням генома
та перетворюють на потрібні для цієї людини органи. Кінцевий результат - заміні
підлягатимуть усі органи. Питання - як переписати інфу з мозку? Після вирішення
такої проблеми проблема фізичного безсмертя буде вирішеною практично!
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%96_%D0%BA%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8
Оскільки стовбурові клітини можна вирощувати та програмувати на спеціалізацію (наприклад, отримати м'язи чи нервову тканину) завдяки методу клітинних культур, їх стали вживати для лікування хворих (це так звана Клітинна терапія). Кістковий мозок може бути одним із джерел стовбурових клітин.
   
В принципе уже можно вырастить усё. Некоторые мелкие частности остались.
   
В принципе уже можно вырастить усё. Некоторые мелкие частности остались.

Хєрня. Можна виростити хіба що ракові клітини. Що успішно і робиться, рано чи пізно.

Поки не отримають ПОВНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ на машину під назвою «людське тіло» від того, хто зконструював цю машину, ніфіга не буде. Всі потуги виллються в щось криве і врешті решт шкідливе для тієї машини. 

Це однаково, що дати орангутангові процесор компютера і молоток із зубилом - на, ремонтуй.
   
Нам до того рівня технологій рости і рости, тисячі а може і сотні тисяч років. Якщо взагалі колись доростемо.

Тут технологічна відстань всього в якихось 50 років є гігантська нездоланна прірва. Уявіть, що в сталінську шаражку з вершками науки і інженерії потрапила, скажемо, звичайна флешка. Яка сьогодні є мабуть в кожного. Із наказом - розібратись що це таке, створити технологію виробництва і запустити масове виготовлення. За невиконання - розстріляти всіх, в тому числі вертухаїв. Як гадаєте, розібрались би?

А тут НЕЗРІВНЯННО вищий рівень технологій. Про які ми уяви не маємо як воно працює. Хоч і тримаємо в руках. Як ту уявну флешку в вигаданій шаражці.
   
Хєрня. Можна виростити хіба що ракові клітини. Що успішно і робиться, рано чи пізно.

Поки не отримають ПОВНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ на машину під назвою «людське тіло» від того, хто зконструював цю машину, ніфіга не буде. Всі потуги виллються в щось криве і врешті решт шкідливе для тієї машини. 

Це однаково, що дати орангутангові процесор компютера і молоток із зубилом - на, ремонтуй.
+==========================================================================+
Ти що, вірунським пропагандоном працюєш? Людина - продукт еволюції. Аффтара нема...
А "технічною документацією" якраз і займаються науковці. Бо віруни ніхрєна не зроблять!
   
Нам до того рівня технологій рости і рости, тисячі а може і сотні тисяч років. Якщо взагалі колись доростемо.

Тут технологічна відстань всього в якихось 50 років є гігантська нездоланна прірва. Уявіть, що в сталінську шаражку з вершками науки і інженерії потрапила, скажемо, звичайна флешка. Яка сьогодні є мабуть в кожного. Із наказом - розібратись що це таке, створити технологію виробництва і запустити масове виготовлення. За невиконання - розстріляти всіх, в тому числі вертухаїв. Як гадаєте, розібрались би?

А тут НЕЗРІВНЯННО вищий рівень технологій. Про які ми уяви не маємо як воно працює. Хоч і тримаємо в руках. Як ту уявну флешку в вигаданій шаражці.
+==================================================================+
Людина - це просто складний електрохімічний механізм. Нічого позатойбічного!
Живу клітину вже 12 років як синтезували... Хоча віруни від цього божеволюють...
   
+==================================================================+
Людина - це просто складний електрохімічний механізм. Нічого позатойбічного!
Живу клітину вже 12 років як синтезували... Хоча віруни від цього божеволюють...
Ну какой же это синтез? В микробу всовывают ДНК и та "синтезирует. :laugh:
Синтезировать ЖИВУЮ клетку - это набрать лантух реактивов и путем реакций все это сотворить в пробирке. И шоб оно ожило. А пока никто не создал с нуля даже вирус. Просто меняют геном уже существующему.

Это профанация.
   
Это профанация.
та він вже 12 років про це бреше
   
Науковцям з Австрійської академії наук у Відні вдалося успішно виростити штучне серце. Його розміри крихітні – приблизно як у насіння кунжуту.

Зрозуміло. Черговий рібьонок, что іграєт на скріпкє сферичному коню у вакуумі.
   
+==================================================================+
Людина - це просто складний електрохімічний механізм. Нічого позатойбічного!
Живу клітину вже 12 років як синтезували... Хоча віруни від цього божеволюють...

Все вірно - нічого потойбічного. Просто інший рівень технологій.

   
А от скажіть мені таке, якщо навчились зі звичайних робити стовбурові клітини, чи знаходити їх в дорослих. То чого вакцини до тепер тестують на клітинних колоніях від абортів 70-80х років?
Ті ж ковід вакцини від Пфайзера чи Модерни тестувались на HEK 293.
   
Йде прогрес  (tu)

Зуби вчіться вирощувати, йолопи  :pooh_lol:

Якщо у вас гнилі зуби, то винні ваші батьки. А в Україні масово побутує думка, що молочні зуби чистити не потрібно, бо все рівно виростуть інші.
   
Все вірно - нічого потойбічного. Просто інший рівень технологій.
+========================================+
Так. Це черговий крок вище від сокири з камня...
   
Якщо у вас гнилі зуби, то винні ваші батьки. А в Україні масово побутує думка, що молочні зуби чистити не потрібно, бо все рівно виростуть інші.

А слабо щось у геномі підправити, щоб нові зуби кожні 10 років самі виростали, а не один раз :)
   
Ну какой же это синтез? В микробу всовывают ДНК и та "синтезирует. :laugh:
Синтезировать ЖИВУЮ клетку - это набрать лантух реактивов и путем реакций все это сотворить в пробирке. И шоб оно ожило. А пока никто не создал с нуля даже вирус. Просто меняют геном уже существующему.

Это профанация.

всему свое время

практически все современные технологи появились при нашей жизни,  до этого миллионы лет небыло нифуя
   
+==========================================================================+
Світовий ринок стоматології - більше трильона баксів. І що, хтось дасть тобі його зламати?
Бо вирощування нових, але рідних зубів - це повне знищення цього ринку. Я якось
запропонував зубному, що лікував мої зуби, додати в пломбову масу декілька відсотків
високодесперсного кремнезему. Це набагато зменшило знос пломб та підвищило час між
візітами до лікаря в 5 разів. Лікар і сказав мені: "Тепер ти розумієш, чому я не розповсюдив
цю інформацію? Бо це призведе до падіння прибутків стоматолагів в 5 разів"! І хто на таке
піде?
сцуко. И весь фуп из таких сказочников состоит. Ну это.... Невыносимо
   
Якщо у вас гнилі зуби, то винні ваші батьки. А в Україні масово побутує думка, що молочні зуби чистити не потрібно, бо все рівно виростуть інші.

У телеграм-каналі Регіоналіті викладали новину, що дитині в Ірпіні видалили 12 молочних зубів через те, що мама не хотіла лікувати карієс. ;o
   
А слабо щось у геномі підправити, щоб нові зуби кожні 10 років самі виростали, а не один раз :)
+==========================================+
Зроби! Бо ще довго розбиратися як теє все працює.
   
сцуко. И весь фуп из таких сказочников состоит. Ну это.... Невыносимо
+=========================================+
Для тебе - казки, для мене - це реальності життя.
Кожному - своє...
   
+=========================================+
Для тебе - казки, для мене - це реальності життя.
Кожному - своє...
Не тіш себе відсутністю знань. Щоб створити зуба потрібно всі три зародкових листки, для серця - два. Почитай про це, а там хімії замало буде.
   
Не тіш себе відсутністю знань. Щоб створити зуба потрібно всі три зародкових листки, для серця - два. Почитай про це, а там хімії замало буде.
+=================================================================+
Ти хоч читав що я виклав? Там жодного слова про "три зародкових листки" нема.
Бо ними зуби не пломбують.
   
https://innovation .24tv .ua/avstriyski-vcheni-virostili-sertse-zi-stovburovih-klitin-video_n1639695

Вчені показали серце зі стовбурових клітин, яке виростили у лабораторії: відео

Науковцям з Австрійської академії наук у Відні вдалося успішно виростити штучне серце. Його розміри крихітні – приблизно як у насіння кунжуту.

Джерело: Science Alert
Це перший такий орган з однією камерою, який самоорганізується. Аби створити його, вчені вдалися до методу передачі сигналів.
Вони використовуючи 6 сигнальних шляхів, які відповідають за розвиток серця у людського ембріона. У такий спосіб вже були створені очі й органели мозку та кишківника.

Прості серцеподібні органи або кардіоїди створювалися у лабораторії раніше. Проте – лише з використанням каркаса, форми або матриці, навколо якої збиралися клітини.

Річ не у тім, що ми використовуємо щось інше, ніж решта дослідників. Ми просто використовуємо всі відомі сигнали,
– зазначив віденський біолог Саша Менджан.

Сигнали, про які мовиться, призводять до диференціювання стовбурових клітин. Це дозволяє штучному органу або органоїду формувати окремі шари під контролем науковців.

Який вигляд має штучне серце: дивіться відео з ютубу SciTech Daily
https://www.youtube.com/watch?v=A32gyOV6-gk&t=14s

Чогось мені не подобається перевід stem cell як СТОВБУРОВА клітка
Але чіхать на переклад - в Україні уже панують калекарі в цій галузі - інджой:
https://stemcell-ukraine.com/

Термин «стволовая клетка» возник в контексте двух основных эмбриологических вопросов того (19 века) времени: непрерывность зародышевой плазмы и происхождение кроветворной системы. Theodor Boveri і Valentin Häcker использовали термин «стволовые клетки» (stem cell) для описания клеток, способствующих возникновению зародышевой линии.
Параллельно с этим Artur Pappenheim, Alexander Maximow, Ernst Neumann и другие использовали его для описания предполагаемого прародителя системы крови.

stem --- a central part of something from which other parts can develop or grow, or which forms a support
Більш правильний переклад терміну stem cell - родоначальна клітка
Ніколи не СТОВБУРОВА
Може - корінна клітка?
   
Схоже всі зробили вигляд, що не побачили. Прокоментчу ще раз. Якщо зараз успішно можуть взяти stem cell в дорослої людини, то чому для тестів вакцин використовують клітинні лінії від абортів 50 річної давності?
   
+=================================================================+
Ти хоч читав що я виклав? Там жодного слова про "три зародкових листки" нема.
Бо ними зуби не пломбують.
Я читав, ти ні. Хто голосив про вирощування зубів та банкрутування стоматологів?
Для вирошування зуба потрібно три (3) зародкових листки, і нейтрони з Дубно тут не допоможуть.
Читай щось, коли хочеш виглядати розумним

Останнє редагування: 28 травня 2021 16:07:35 від hervasio
   
Чогось мені не подобається перевід stem cell як СТОВБУРОВА клітка
Але чіхать на переклад - в Україні уже панують калекарі в цій галузі - інджой:
https://stemcell-ukraine.com/

Термин «стволовая клетка» возник в контексте двух основных эмбриологических вопросов того (19 века) времени: непрерывность зародышевой плазмы и происхождение кроветворной системы. Theodor Boveri і Valentin Häcker использовали термин «стволовые клетки» (stem cell) для описания клеток, способствующих возникновению зародышевой линии.
Параллельно с этим Artur Pappenheim, Alexander Maximow, Ernst Neumann и другие использовали его для описания предполагаемого прародителя системы крови.

stem --- a central part of something from which other parts can develop or grow, or which forms a support
Більш правильний переклад терміну stem cell - родоначальна клітка
Ніколи не СТОВБУРОВА
Може - корінна клітка?
+===========
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%96_%D0%BA%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8
   
Я читав, ти ні. Хто голосив про вирощування зубів та банкрутування стоматологів?
Для вирошування зуба потрібно три (3) зародкових листки, і нейтрони з Дубно тут не допоможуть.
Читай щось, коли хочеш виглядати розумним
+==================================================================+
Мій пост був з двох частин: перша - що вирощування зубів порушить бізнес
об"ємом в трильон баксів, тому на такі дослідження грошей просто не нададуть.
А друга частина: стоматолог підтвердив що всім практикуючим стоматологам просто
заборонено відхилятися від протоколу. Він мені зробив виключення, бо знав що я знаю
про що прошу і не буду таку інфу розповсюдживати. Тому йди в глибоку дупу! 
Практична перевірка моєї пропозиції підтвердила мою правоту. Зараз цей стоматолог
на курсах підвищення кваліфікації і обіцявся проконсультуватися у своїх
швейцарських викладачів.
   
А слабо щось у геномі підправити, щоб нові зуби кожні 10 років самі виростали, а не один раз :)

Звісно що слабО. Тому що немає найменшого поняття ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ.

Людство наразі знаходиться на рівні мавпи, яка випадково обперлась на стіну, щось клацнуло (вимикач) і з‘явилось світло (загорілась лампочка). Мавпа виявилась допитливою і шляхом тривалих дослідів знайшла, що коли натискати на ту точку раз за разом, то світло то з‘являється, то зникає.

І не факт, що та мавпа колись розбереться, що ДЕСЬ є електрогенератори. А розібратись в електричній теорії і магнетизмі в мавпи просто не вистачить розуму.

Оце приблизно такий наш рівень.

   
Звісно що слабО. Тому що немає найменшого поняття ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ.

Людство наразі знаходиться на рівні мавпи, яка випадково обперлась на стіну, щось клацнуло (вимикач) і з‘явилось світло (загорілась лампочка). Мавпа виявилась допитливою і шляхом тривалих дослідів знайшла, що коли натискати на ту точку раз за разом, то світло то з‘являється, то зникає.

І не факт, що та мавпа колись розбереться, що ДЕСЬ є електрогенератори. А розібратись в електричній теорії і магнетизмі в мавпи просто не вистачить розуму.

Оце приблизно такий наш рівень.
+=======================================+
Ну, 120 років тому назад теж таке казали....
Що вже все вивчили і залишилися дрібниці.
Також казали що далі вже не просунутися...
Коли ще був школярем,  то чув про "продажну
дєвку генетику" та вейсманізм-морганізм...
Тим процес пізнання й цікавий. І в мене вже є
дивні результати: органічна реакція відбувається
лише навколо позитивного електроду... Досліджую
та квантовохімічно обраховую...
   
+=======================================+
Ну, 120 років тому назад теж таке казали....
Що вже все вивчили і залишилися дрібниці.
Також казали що далі вже не просунутися...
Коли ще був школярем,  то чув про "продажну
дєвку генетику" та вейсманізм-морганізм...
Тим процес пізнання й цікавий. І в мене вже є
дивні результати: органічна реакція відбувається
лише навколо позитивного електроду... Досліджую
та квантовохімічно обраховую...


В даному випадку абсолютно інше. Не «все вивчили».

Вивчили лише мікроскопічний шар який на поверхні. І чим глибше занурюватись, тим зрозуміліше, що там ІНФОРМАЦІЙНА і НАУКОВА БЕЗОДНЯ, бездонна. Там вивчати і вивчати.

І не факт, що в цьому вивчанні ми не дійдемо до якоїсь межі, яку не зможемо перетнути. Просто не зможемо зрозуміти як все це влаштовано. Не вистачить даного/створеного нам розуму. А тим більше якось впливати на все це. Хіба що лише тупо руйнувати. В цьому людство просунулось досить далеко.

А впливати на те що ВИЯВИЛИ, але ще не зрозуміли як воно ПРАЦЮЄ, дуже небезпечно. Приклад - ті ж віруси, які хомо сапієнси якось прилаштувались модифікувати своїми кам‘яними молотками. Які можна випустити і вже більше ніколи не піймати.

Чи ті ж експерименти із геномом людини. Та і не лише людини. Не знаючи як воно влаштовано і як воно працює, можна внести ТАКІ розлади в цей ЗБАЛАНСОВАНИЙ механізм, що то буде останній «науковий експеримент».
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія