Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Покатались в Карпатах: один погиб, еще одного ищут (upd: чувака спасли)

рятувальники радили їм іти на Березники, це з протилежного боку
значить, вони катались з іншого схилу
від вершини Гемби до Березників майже 14 км
в темряві і в снігу заблудитись і виснажитись раз плюнути

Я так понял, что двое спасшихся перевалили через гимбу и спускались на Пилипець
А где оставили третьего непонятно
   
істинно вам кажу. влітку карпати - безпечні . а  акуратно ходити стриабти і бігати треба скрізь - - і в парку шевченка можна так іти що не лише ногу зламаєш але і вб.єшся
Ну я в такий туман тільки на Смотричі потрапляв, десь з півгодини ми просто стояли на місці бо нічого не було видно (каміння, доречі, стало мокре і слизьке як ковзанка і головне не видно куди ноги ставити - так той бідолаха ногу поламав на Говерлі). А так, да. підтверджую  Капати цілком безпечні, на Піп Іван із Дземброні і назад ми за 10 годин обернулися з обідом.
   
Я так понял, что двое спасшихся перевалили через гимбу и спускались на Пилипець
А где оставили третьего непонятно

я зрозумів, що катались вони з протилежного боку, а коли стемніло, запанікували і зв'язались із рятувальниками
рятувальники по координатах визначили, що назад до Пилипця їм напевно  ближче, але треба знову через вершину
тому порадили йти в долину, в протилежний бік до Березників - трохи довже, але менш виснажливо
вони пораду проігнорили - хотіли ж в готель в Пилипці, і поперли назад через вершину
один вкляк і сказав, що вже не може йти - я так розумію, що до цього часу вони вже мінімум годин 5 блукали і намагались вибратись - і вони його залишили під горою з другого боку
тих двох підібрали місцеві вже ближче від Пилипця
   
і вони його залишили під горою з другого боку


нельзя этого было делать ни при каких условиях
у него ж ничего сломано не было
значит надо было хоть на плечах тащить, но вместе
   
так. залишили вмирати . "друзі".
 супсільство хворе. ні честі ні гідності . на всіх рівнях

   
хурделиця була? щось ти дуже швидко піднявся . не бре?

хмара була на вершині - всі інеєм покрились... Вітру практично не було. Температура - 8-10 морозу.
Стежка від Заросляка була втоптана... Ми планували підйом за 3 год. Прийшли достроково і ше 40 хв. "танцювали" на вершині
   
хмара була на вершині - всі інеєм покрились... Вітру практично не було. Температура - 8-10 морозу.
Стежка від Заросляка була втоптана... Ми планували підйом за 3 год. Прийшли достроково і ше 40 хв. "танцювали" на вершині

класно. молодці.надіюсь що коли я йтиму на говерлу хурделиці не буде.
   
Ну, тут ты загибаешь.
Года 3-4 назад был случай как турист замёрз прямо возле драгобрата - кажись метрах в 500.
Когда тебе пистец, то все равно сколько  до села - можно и под забором замёрзнуть

можна й в ложці води втопитись... Тому й кажу шо премія Дарвіна
   
прикольна підборочка споконвічної ворожнечі між бордерами і скіерами )))



прикольна драка на 4,0 хв))
   
Re: Покатались в Карпатах: один погиб, еще одного ищут...
IP

Перепрошую, але ЯК у сучасному світі можна "заблукати"????
Зараз жеж GPS у кожному смарті!
Тим більш, що, згідно тексту, один з туристів навіть свої координати повідомив по телефону!!!
Тобто був зв'язок, GPS працював - як вони могли "заблукати"?????

стежки заметені. Я одного разу літом на незнайомому маршруті на тропу виходив декілька разів і з GPSом й маршрутом, а тут взагалі фрірайд.
   
не фрірайд а імітація фрірайду. тру фрірайдери так себе не ведуть
   
тому порадили йти в долину, в протилежний бік до Березників - трохи довже, але менш виснажливо
вони пораду проігнорили - хотіли ж в готель в Пилипці, і поперли назад через вершину


тоесть они сами себе злобные буратины
ну все как обычно  :(
   
Як можна було йти в гору не підготовленим до форсмажору.
Спорядження, розумінням що і як робити щоб вижити та не замерзнути на горі ...
ну хз ...
а залишити товариша на горі чи розділитись то взагалі божевілля ...
   
найбільше в горах на лижах запамятовуються саме падіння )) особливо при вильотах з траси - летиш собі такий як ванька встанька перекочуєшся через голову. найнеприємніше це вліпттись при цьому в дерево. дякуючи котам  нічого не зламав.
   
Re: Покатались в Карпатах: один погиб, еще одного ищут...
IP

не фрірайд а імітація фрірайду. тру фрірайдери так себе не ведуть

це твердження із серії "помилки тих хто вижив". Ті хто живі себе так не ведуть.
   
найбільше в горах на лижах запамятовуються саме падіння )) особливо при вильотах з траси - летиш собі такий як ванька встанька перекочуєшся через голову. найнеприємніше це вліпттись при цьому в дерево. дякуючи котам  нічого не зламав.
І потім здається що час під час падіння якось "розтягнувся", все таке уповільнене було  :-)o
   
найбільше в горах на лижах запамятовуються саме падіння )) особливо при вильотах з траси
...особливо коли не знаєш яка там висота...  :laugh:
   
Эти двое, что третьего оставили замерзать типо в "укрытии" конечно подлецы, но там хоть есть какая-то логика: не можешь идти - оставайся, а мы пошли за помощью, вот тебе берлога из снега.
Но о чем думали те двое, что решили просто разойтись и идти разными путями - я хз.
Ну разве что они крепко посрались, да и то - не повод, чтоб выбираться в одиночку.

   
...особливо коли не знаєш яка там висота...  :laugh:

ти Ніколи не знаєш яка висота)) бо дуже несподівано і швидко. та й суцільна білизна довкола на швидкості та швидке обертання дають ніяких орієнтирів))))) якщо нічого не поламав собі і не розбив - то радій - екстрім і пригода
   
Перепрошую, але ЯК у сучасному світі можна "заблукати"????
Зараз жеж GPS у кожному смарті!
Тим більш, що, згідно тексту, один з туристів навіть свої координати повідомив по телефону!!!
Тобто був зв'язок, GPS працював - як вони могли "заблукати"?????
Разница между теорией и практикой громадная. Пеший поход летом,  в ясную погоду это одно. А когда по фаберже снега,  сумерки/ночь,  плюс снег фигачит в лицо и впереди все в один цвет и видишь ты на сотню метров днем, а ночью на дальность луча фонаря... то мир становится тоскливым.
 
 
   
І потім здається що час під час падіння якось "розтягнувся", все таке уповільнене було  :-)o

у мене раз так було .щоправда н епотім і під час . все немов слоумоішн - релтайм
   
Разница между теорией и практикой громадная. Пеший поход летом,  в ясную погоду это одно. А когда по фаберже снега,  сумерки/ночь,  плюс снег фигачит в лицо и впереди все в один цвет и видишь ты на сотню метров днем, а ночью на дальность луча фонаря... то мир становится тоскливым.

і великим. а ти маленьким
   
Боржава - "дитячий" маршрут. Тупо дорогою по практично пласкому хребту. Та по снігу там легко в дупу втрапити, бо дорга замітається, зазвичай вітер і туман навкруги. Відійшов на 20 метрів - гурт вже не видно й не докричишся через вітер. Орієнтирів - нуль.

Якось там на травневі хотіли вздовж канатки спуститись - яке там, замети ледь не у людський зріст, доріг-стежок нуль, дощ, не видно нічого, навіть GPS до дупи. Мусили ночувати нагорі, чекаючи адекватнішої погоди.

І то для Карпат звична ситуація. Лижники, що відійшли від витяга покататись без мінімального спорядження, навіть без GPS, різко втрачають шанси на виживання.




Останнє редагування: 8 січня 2019 13:32:00 від umkabear
   
у мене раз так було .щоправда н епотім і під час . все немов слоумоішн - релтайм
Є таке твердження  що "слоумоішн - релтайм" це пізніша мозкова інтерпритація швидкої події.
Наче в голові прокручуєш запис "що можна було зробити?", а реально все відбулось дуже швидко і нічого не "розтягувалось"  :-)o
   
і великим. а ти маленьким
Где-то так.
   
Є таке твердження  що "слоумоішн - релтайм" це пізніша мозкова інтерпритація швидкої події.
Наче в голові прокручуєш запис "що можна було зробити?", а реально все відбулось дуже швидко і нічого не "розтягувалось"  :-)o

то твердженн ятих хто таке не переживав. слоумошн реал тайм у мене було раз в житті - . все в очах рухалось дуже повільно і навтіь ривками. думаю мозок від адреналіну якого були повні штани дуже швидко обробляв інфу
   
я останній раз заблукав коли мені було років з 13-14 в лісі, але тоді ніяких джіпіесів не було ні мобільного звязку... за пів години вийшов на лісову дорогу і далі вийшов з лісу
   
взимку в горах від 1,5 метру снігу . без лиж торба. тому краще лижі а не сноуборд. лижами можна ходити і підніматись а не лиш спускатись.
   
Re: Покатались в Карпатах: один погиб, еще одного ищут...
IP

"Цивілізованість" Карпат часто грає злий жарт із людьми які легковажать горами. Погіршення видимості й різке падіння температури це не такі вже й рідкі явища навіть літом.
   
Re: Покатались в Карпатах: один погиб, еще одного ищут...
IP

взимку в горах від 1,5 метру снігу . без лиж торба. тому краще лижі а не сноуборд. лижами можна ходити і підніматись а не лиш спускатись.

в 1,5 м снігу снігоходи не допоможуть якщо сніг рихлий, лижі тим більше.
   
то твердженн ятих хто таке не переживав. слоумошн реал тайм у мене було раз в житті - . все в очах рухалось дуже повільно і навтіь ривками. думаю мозок від адреналіну якого були повні штани дуже швидко обробляв інфу
Я теж таке пережив кілька разів (один раз як раз коли летів після того як мене сноубордист збив), тому і стало цікаво, спитав кількох "мозгоправів" а вони одне і те саме видають  :-)o
   
в 1,5 м снігу снігоходи не допоможуть якщо сніг рихлий, лижі тим більше.

може бути. я з пухляку не вибирався. коли вилітав на драгобраті - там був злежаний сніг  - та й був плюс - на минуле різдво . і навіть дощ іноді накрапав.
   
Я теж таке пережив кілька разів (один раз як раз коли летів після того як мене сноубордист збив), тому і стало цікаво, спитав кількох "мозгоправів" а вони одне і те саме видають  :-)o

ті мозгоправи не компетентні сидні і такого не переживали
   
ті мозгоправи не компетентні сидні і такого не переживали
Можливо  :D
   
то твердженн ятих хто таке не переживав. слоумошн реал тайм у мене було раз в житті - . все в очах рухалось дуже повільно і навтіь ривками. думаю мозок від адреналіну якого були повні штани дуже швидко обробляв інфу
Час між тим як відстібнулася перша лижа і ти чекаєш поки відстібнеться друга здається цілою вічністю.  :laugh:
   
було і таке. тре буде на цей раз кататись на борді. спробувати
   
https://youtu.be/HLByZVai0Kk

Аеліт не може, щоб себе, кацапа, не продати.
Радныє пєсні!
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія