Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Знову про безперебійне живлення е/е

Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Тема набуває нового рівня актуальності ((
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Тільки тепер акцент на генерацію) Вітер, сонце, бензин, мікроГЕС
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Хоча справжня проблема буде коли зупиниться подача води та насоси каналізації
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

У когось є досвід експлуатації генератору HONDA EG 4000S 3.8 КВТ?
І що скаете про інвертор ДБЖ SVC SL-3KL-LCD?
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

І що скаете про інвертор ДБЖ SVC SL-3KL-LCD?

Нафіга козі баян, якщо за те саме бабло можна взяти вже офф-грід інвертор на 3 кВт з можливістю підключення сонячних панелей?

У твого струм заряда батарей - тільки 10А (умовно 500 ватт) та ККД в районі 80%.
У того, що за лінком - до 70 А (умовно 1500 ватт), і ККД 90+%.

За ціну трохи дорожче тої Хонди можна взяти дві сонячні панелі з сумарним номіналом в 1 кВт і причепити до вказаного інвертора.

Останнє редагування: 11 квітня 2024 19:28:05 від Jinx
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

 Доброго дня , в мене инвертер 1,8квт ,  які можна додать сонячні батареї, :S
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

в мене инвертер 1,8квт
Модель?
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Нафіга козі баян, якщо за те саме бабло можна взяти вже офф-грід інвертор на 3 кВт з можливістю підключення сонячних панелей?

У твого струм заряда батарей - тільки 10А (умовно 500 ватт) та ККД в районі 80%.
У того, що за лінком - до 70 А (умовно 1500 ватт), і ККД 90+%.

За ціну трохи дорожче тої Хонди можна взяти дві сонячні панелі з сумарним номіналом в 1 кВт і причепити до вказаного інвертора.

Які панелі для цього порекомендуєте?
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Які панелі для цього порекомендуєте?

Отаких дві штуки послідовно.
Якраз підходять по параметрам до вказаного інвертора.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е
PAL

Отаких дві штуки послідовно.
Якраз підходять по параметрам до вказаного інвертора.

перепрошую, два питання:
1. чому саме монокристал? Нє, я розумію, що на сонці він продукує більше, але ж коли хмари - то менше. Влітку то взагалі великої різниці для таких потужностей я не бачу, а от взимку полікристалічні нібито мають себе показати краще? Я просто цікавлюся аргументами, якщо що
2. Щось як на мене, послідовно щось забагато виходить, на панелі заявлено 37.6В, а на інверторі всього 60VDC максимум
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

перепрошую, два питання:
1. чому саме монокристал?

Полікремнію банально мало моделей на рітейлі, аби підібрати під напруги та потужність потрібні для інвертора. Ну і піковий ККД у них менше. Ну й трохи КО - для полікремнію використовують більш "брудну" сировину.
а на інверторі всього 60VDC максимум
потрібна вам інфа - на 41 сторінці мануалу.
Цитувати
Діапазон напруги МРРТ батареї фотоелектричних елементів -  30-80 В пост. струму

   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Тільки тепер акцент на генерацію) Вітер, сонце, бензин, мікроГЕС

Якщо світла,а відповідно води і т д не буде довго то на поверсі робити немає чого. І не допоможе ніякий генератор. Тому не заморочуюсь,стоїть ще від минулої зими акумуляторна система для котла і опалення та світла,ну і зарядка девайсів на дві розетки . Вистачить з головою. Якщо буде без води і світла на довго то або дача або в кого є приватний будинок. Без варіантів. От там можна заморочуватися з всякими генераторами
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е
dig

Колись займався електронікою.
Збирав навіть перші комп'ютери з власною розводкою плат.
Перший "Мікро-80" ще за совка...
Если так - почему здесь вопросы задаешь? Проблема же решается элементарно для знакомого с физикой и электричеством (даже не электроникой)
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Ось тут трохи про наші перспективи з е/е

https://www.epravda.com.ua/publications/2024/04/12/712324/
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Если так - почему здесь вопросы задаешь? Проблема же решается элементарно для знакомого с физикой и электричеством (даже не электроникой)

1. Це було десятки років тому
2. Я ніколи на торкався ні електрогенератора, ні до сонячних панелей. Та й інвертори зараз дуже різні.
3. Я нещодавно вирішив замінити своє робоче крісло. Я точно знав чого хочу і яке воно повинно бути, але приїхало зовсім не те що очікував.
Тепер 9000грн. стоїть в коробці поки що.
Це не ті гроші для мене, щоб експерементувати з нуля.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Тільки тепер акцент на генерацію) Вітер, сонце, бензин, мікроГЕС

І на енергозбереження.


Мікрогес на потічку пральних машин і електроплит не потягне.
Сонячні батареї взимку  також.
Доведеться трошки вийти з "зони комфорту"
   
Якщо світла,а відповідно води і т д не буде довго то на поверсі робити немає чого. І не допоможе ніякий генератор. Тому не заморочуюсь,стоїть ще від минулої зими акумуляторна система для котла і опалення та світла,ну і зарядка девайсів на дві розетки . Вистачить з головою. Якщо буде без води і світла на довго то або дача або в кого є приватний будинок. Без варіантів. От там можна заморочуватися з всякими генераторами

Ситуації  бувають різні. Я на поверсі, але в підвалі насосна станція і дві скважини. Відповідно, на балконі 3 квт генератор, а в квартирі зарядна станція і все таке... Приватний будинок вже не потягну.(((
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Це не ті гроші для мене, щоб експерементувати з нуля.

"Рішення під ключ" за гроші гарне поки воно працює і не ламається. Як щось згорить/замокне/зіпсується то без кваліфікованого майстра ради собі не дасте... Ну або викладете ще кругленьку суму за наступний "продукт".
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Товариство, хтось може має таку станцію? Або її клон? Там багато різних назв, але по суті той самий апарат.
https://www.olx.ua/uk/elektronika/tehnika-dlya-doma/zaryadnyye-stantsii/q-oukitel-2001/
(спеціально ОЛХ, щоб не сприйняли за рекламу)

Думаю взяти, під мої потреби з головою. Херових відгуків наче не зустрічав, ну хотілось би перед придбанням реальний відгук користувача почути.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Думаю взяти, під мої потреби з головою. Херових відгуків наче не зустрічав, ну хотілось би перед придбанням реальний відгук користувача почути.

Знову ж таки, нафіга козі баян?
Ось тобі 25,6 В * 50 ампер-годин залізофосфатник за +-14  тисяч гривень.
А ось тобі той самий офф грід інвертор на три кіловати за +- 10 тисяч гривень.

У сумі - 24 тисячі. На решту від вартості твого Оукітела можна ще дві сонячні панелі під кіловат потужності взяти.

Нє, ну якщо треба щоб рішення обов'язково було мобільне - тоді так - є сенс розглядати оті кубіки. Але їх зазвичай військові беруть на передок, бо для кочового способу життя кубіки таки зручніші.

Останнє редагування: 12 квітня 2024 21:38:24 від Jinx
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Товариство, хтось може має таку станцію? Або її клон? Там багато різних назв, але по суті той самий апарат.
https://www.olx.ua/uk/elektronika/tehnika-dlya-doma/zaryadnyye-stantsii/q-oukitel-2001/
(спеціально ОЛХ, щоб не сприйняли за рекламу)

Думаю взяти, під мої потреби з головою. Херових відгуків наче не зустрічав, ну хотілось би перед придбанням реальний відгук користувача почути.

Фігові про них відгуки. Подивись на ютубі відоси про ремонти
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Знову ж таки, нафіга козі баян?
Ось тобі 25,6 В * 50 ампер-годин залізофосфатник за +-14  тисяч гривень.
А ось тобі той самий офф грід інвертор на три кіловати за +- 10 тисяч гривень.

У сумі - 24 тисячі. На решту від вартості твого Оукітела можна ще дві сонячні панелі під кіловат потужності взяти.

Нє, ну якщо треба щоб рішення обов'язково було мобільне - тоді так - є сенс розглядати оті кубіки. Але їх зазвичай військові беруть на передок, бо для кочового способу життя кубіки таки зручніші.

та ні, мобільність не потрібна, для приватного будинку. Оце як раз вивчаю тему цих інверторів. Дійсно, виходить толковіше рішення ніж той павербанк. Плюс панельки це доволі значна перевага такої збірки.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Фігові про них відгуки. Подивись на ютубі відоси про ремонти

Дякую! Не підкидав ютуб, хоча відосів чимало про них передивився. Пошукаю саме про ремонти просто з цікавості, але, все ж таки, вже схиляюсь в сторону інвертора, як написав Jinx
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Дякую! Не підкидав ютуб, хоча відосів чимало про них передивився. Пошукаю саме про ремонти просто з цікавості, але, все ж таки, вже схиляюсь в сторону інвертора, як написав Jinx
До речі, найкращі огляди техніки - від  ремонтників. Не все звісно, але для зарядних станцій цілком справедливо. Про той  окітель чи подібні під іншою назвою (їх три чи чотири різних "бренди" клепають) казали, що часто дохнуть самі по собі, просто так, і часто ремонту не підлягають. Хоча чисто зовнішньо дизайн і ергономіка в неї дуже класні.  А от технічна сторона геть не дуже.
Я для себе теж вирішив питання зв"язкою акум-інвертор-зарядка. Тільки взяв звичайний автоакум. Плюс генератор.
Але все  одно, як світла не буде тижнями, це хєр врятує. Жодна автономна система, крім сонячної електростанції плюс акуми (і наіть тут ньюансів дофіга) , не замінить централізоване електропостачання
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Але все  одно, як світла не буде тижнями, це хєр врятує. Жодна автономна система, крім сонячної електростанції плюс акуми (і наіть тут ньюансів дофіга) , не замінить централізоване електропостачання
Или ветрогенератор.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Питання про сонячні панелі
Якщо: діапазон напруг MPPT: 150 - 450 В
то на практиці 4 послідовно з'єднаних панелей на 42В по паспорту буде достатньо для запуску заряду в різних погодних умовах?
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Питання про сонячні панелі
Якщо: діапазон напруг MPPT: 150 - 450 В
то на практиці 4 послідовно з'єднаних панелей на 42В по паспорту буде достатньо для запуску заряду в різних погодних умовах?

В ідеальних умовах, в різних навряд
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

В ідеальних умовах, в різних навряд

А 5ти?
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Или ветрогенератор.
вся альтернативщина - наебалово, куб бензина это надежно.
Возможно, но маловероятно, будет магистральный газ, можно им кормить генератор если никому не показывать.

Я купил старлинк и еще один генератор на 5КВТ.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

куб бензина это надежно.
Пока этим пользуются избранные. В кризисы всегда есть риск что будет либо норма, либо запрет , либо бешеная цена

Хотя если запасся заранее, это неплохо. Если не заставят поделиться соседи))

Останнє редагування: 23 квітня 2024 09:15:50 від Billi
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Полікремнію банально мало моделей на рітейлі, аби підібрати під напруги та потужність потрібні для інвертора. Ну і піковий ККД у них менше. Ну й трохи КО - для полікремнію використовують більш "брудну" сировину.потрібна вам інфа - на 41 сторінці мануалу.
Вирішив поставити собі бюджетну СЕС із гібридним МРРТ інвертором 3кВт для початку з трьома панелями ~400Вт та двома AGM АК 100А.
Мета - економія та бекап. Бюджет - до 35К під ключ.
Із завдань - освітлення, дрібна техніка, холодильник, морозилка. Якщо є якісь ідеї та зауваження – велкам.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

вся альтернативщина - наебалово, куб бензина это надежно.
Возможно, но маловероятно, будет магистральный газ, можно им кормить генератор если никому не показывать.

Я купил старлинк и еще один генератор на 5КВТ.

Як що не помиляюсь, бензин не має можливості зберігатися скільки завгодно. Є строки, після яких умовно кажучи, псується.  То б то треба його до цього строку виробити, та залити новий запас. Про це не слід забувати (у твоїй схемі)
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

А 5ти?
Дивитись треба.
При будь-яких зовнішніх умовах, панелей потрібно стільки, щоб у піку, за найкращих умов, не вийти за верхню межу напруги (у вас 450 вольт).
Тобто 9 панелей, щоб гарантовано.
Тоді нижня межа, при якій система ще працюватиме, буде найбільша.
Знову ж. Коли світловий день короткий (осінь зима весна), панелі видаватимуть половину потужності, взимку й третину.
При майже нормальній напрузі.
Десь так.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Пока этим пользуются избранные. В кризисы всегда есть риск что будет либо норма, либо запрет , либо бешеная цена
Да, риск есть остаться без бенза а значит без света, но с панелями и ветряком это не риск а знание.

Выше в этой теме ссылку на статью давал.

Не будет бенза будем пробовать на самогоне запускать :weep:
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е
Ale

Вирішив поставити собі бюджетну СЕС із гібридним МРРТ інвертором 3кВт для початку з трьома панелями ~400Вт та двома AGM АК 100А.
Мета - економія та бекап. Бюджет - до 35К під ключ.
Із завдань - освітлення, дрібна техніка, холодильник, морозилка. Якщо є якісь ідеї та зауваження – велкам.
Переключення на резерв зі щитка?
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е
Ale

Як що не помиляюсь, бензин не має можливості зберігатися скільки завгодно. Є строки, після яких умовно кажучи, псується.  То б то треба його до цього строку виробити, та залити новий запас. Про це не слід забувати (у твоїй схемі)
Це треба роки 3)
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Є хороша тема по паливу:
Жигулівський двигун і газогенератор на дровах.
Працює, в принципі, на любому паливі. Хоч на листі і траві, побутових відходах, тирсі, пелетах - на всьому, що горить.
Правда підходить тільки тим, в кого власне обійстя і є можоивість то час від часу контролювати.
Як з ресурсом -хз, хоча в стаціонарних умовах можна зробити хорошу систему очищення.
Ну і власне джерело тепла паралельно.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Переключення на резерв зі щитка?
Управління – інвертором.
Підмішування або автоматичне перемикання за відсутності напруги від мережі.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Це треба роки 3)
Так псується, зараз викатуємо зимовий і міняємо на новий.

Раніше було на промі октан коректор у баклажках але десь зникло.
   
Re: Знову про безперебійне живлення е/е

Є хороша тема по паливу:
Жигулівський двигун і газогенератор на дровах.
Працює, в принципі, на любому паливі. Хоч на листі і траві, побутових відходах, тирсі, пелетах - на всьому, що горить.
Правда підходить тільки тим, в кого власне обійстя і є можоивість то час від часу контролювати.
Як з ресурсом -хз, хоча в стаціонарних умовах можна зробити хорошу систему очищення.
Ну і власне джерело тепла паралельно.
Там багацько нюансів, я цю тему вивчав.

Дрова потрібні камерної сушки з вологістю до 10%.

Треба однакової фракції з ребром десь 20мм напиляти.

Якщо колхозити щось, то я б дивився на кітайськи одноциліндрові тракторні дизеля.

Зробити з будь якої рослинної олії дизельне пальна значно простіше.

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія