Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФІНАЛЬНЕ голосування щодо мовної політики на ФУП

Московська мова - штучний піджин створений московською імперією для підконтрольних їй народів. Вона мала замінити рідні мови цих народів, а відповідно і замінити їх культуру і традиції загальноімперськими .
Фактично вона була створена для мовної, культурної і духовної окупації поневолених народів. І надалі була і є інструментом для подальшої окупації.

Тож "мова окупантів" для московської мови є дуже влучним.
До цього допису я вважав, що пан zamarstyniv є нормальним патріотом українцем, хоч його висловлювання і не позбавлені певного переборщування.
Але це вже занадто!
Перегукується з маячнею однієї старезної емігрантки з фройдівськми комплексами, яка тут намагається вже котрий рік навчати нас рідної мови.
   
До цього допису я вважав, що пан zamarstyniv є нормальним патріотом українцем, хоч його висловлювання і не позбавлені певного переборщування.
Але це вже занадто!
Перегукується з маячнею однієї старезної емігрантки з фройдівськми комплексами, яка тут намагається вже котрий рік навчати нас рідної мови.

Це не занадто, а лише факти.
   
Але це вже занадто!

  Правда очі коле?
  В чому брехня?
   
Піджин це мова утворена найчастіше на основі зовнішньої лексики і внутрішньої граматики.
Найвідоміший приклад - апуа новогвінейський ток-пісін із англійською лексикою і місцевими граматиками.

В московитській мові лексика переважно із зовнішньої письмової церковнословянської мови, а граматика більше із східнослов'янських мов і діалектів. Створений таким чином піджин зрештою витіснив місцеві мови і діалекти (найбільше фінські і східнослов'янські зокрема фактично повністю сформовану окрему новгородську мову). А потім імперія почала застосовувати його і для інших поневолених народів, зокрема, на жаль, і українців.
   
Це не занадто, а лише факти.
Шановний пане, я цілком усвідомлюю, що причини ворожості пана до московської мови цілком виправдані.
Але, подобається вам це чи ні, закони України, з Конституцією включно, що надають право нею користуватися, ви поки що не змінили. А отже, як законослухняний громадянин, повинні їм підкорюватися.
Єдине, що пану залишається, критика такого стану речей та ігнорування носіїв цієї мови на ФУПі.
Певно, пан це й робить у повсякденному побуті.
   
  Правда очі коле?
  В чому брехня?
Мені анітрохи не коле. Моя рідна мова – українська.
   
Шановний пане, я цілком усвідомлюю, що причини ворожості пана до московської мови цілком виправдані.
Але, подобається вам це чи ні, закони України, з Конституцією включно, що надають право нею користуватися, ви поки що не змінили. А отже, як законослухняний громадянин, повинні їм підкорюватися.
Єдине, що пану залишається, критика такого стану речей та ігнорування носіїв цієї мови на ФУПі.
Певно, пан це й робить у повсякденному побуті.

1. Закони України не забороняють розказувати історію створення і поширення московської мови. Історія, яка разом із теперішніми подіями робить використання терміну "мова окупантів" цілком виправданим. Саме це Вам чомусь не сподобалося.

2. Закони України жодним чином не забороняють створення виключно україномовних ресурсів із вимогою до користувачів використовувати лише українську. І відповідно не забороняють громадянам України боротися за створення цих ресурсів. Цим я і займаюся.

3. В мене немає потреби окремо ігнорувати москвомовних. Я не розумію їх мови. Кілька разів є перекладав їх дописи автоматично, чи це робив хтось інший чи принаймні із дискусії було зрозуміло зміст ними написаного. Кожного разу я міг лише порадіти, що не розумію московитської. Ви мабуть і не знаєте, яке це щастя не розуміти написаного олегом см, трололо чи паулем.
   
Мені анітрохи не коле. Моя рідна мова – українська.

Тож Ви маєте бути зацікавленим в українізації форуму. Ви ж не можете бути проти?
   
Та ще й нових носіїв народжують
Це передається через спільну з матір'ю кровоносну систему, чи прививається потім? Якщо друге, то навіщо це робиться?
   
Це передається через спільну з матір'ю кровоносну систему, чи прививається потім? Якщо друге, то навіщо це робиться?
Якщо в сімʼї говорять російською - то дитина найчастіше буде мати її за рідну мову років до 16 так точно
   
На жаль суржикізація присутня. Тай в містах є москвомовні. Тож не зовсім як 200 років тому. На щастя через відсутність великих міст омоскалення в тих краях не було завершене.
в великих містах багато приїзжих з Росії. Виселити їх у тебе не вийде, бо це неправильно та й сил не вистачить і ніхто в світі того не підтримає. В Прибалтиці всі росіяни які переїхали до 1920 року стали громадянами , так само в Україні хто переїхав до 1991 року.

Прикольно, ти називаєш суржиком живу мову, а сам пишеш гидотною канцелярщиною.
   
Це передається через спільну з матір'ю кровоносну систему, чи прививається потім? Якщо друге, то навіщо це робиться?
тобі теж задуматись над русифікацією 200 років тоталітарними режимами центра України. Мова консервативна, хіба виселити заморити знищити переважну більшість.
   
в великих містах багато приїзжих з Росії. Виселити їх у тебе не вийде, бо це неправильно та й сил не вистачить і ніхто в світі того не підтримає. В Прибалтиці всі росіяни які переїхали до 1920 року стали громадянами , так само в Україні хто переїхав до 1991 року.

Прикольно, ти називаєш суржиком живу мову, а сам пишеш гидотною канцелярщиною.

Суржик - жахливе явище, яке знищує прекрасну українську мову.
Оті всі згадані мною вище особи (чи їх батьки) теж могли починати з якогось варіанта суржику, а тепер повністю омоскалилися і нахабно заявляють, що до переходу на українську вони не опустяться.

А щоб не було на форумі московитської мови і суржику треба просто прийняти прості і всім зрозумілі правила українізації. Це був би великий вчинок модераторів. Але невже вони на нього не зважаться?
   
Якщо в сімʼї говорять російською - то дитина найчастіше буде мати її за рідну мову років до 16 так точно
В моєму оточенні багато сімей, котрі довгий час послуговуються російською в побуті (переважно понаєхавшиє в Київ люди з периферії), з дітьми спілкуються лише українською. Рускій потом виучіт, прі нєобходімості. Бачу в цьому мудрість і прагматизм.
   
тобі теж задуматись над русифікацією 200 років тоталітарними режимами центра України. Мова консервативна, хіба виселити заморити знищити переважну більшість.

Ви порівнюєте непорівнювані речі. В центрі України люди століттями і тисячоліттями спілкувалися українською мовою. Штучний імперський піджин їм насаджували ненависні окупанти-імперці.
Більшість москвомовних тепер в Україні є москвомовними в першому чи другому поколінні. Багато з них також в тій чи іншій мірі використовує і українську. Українська мова асоціюється з їх рідною країною, а саме московська із окупантами.

Все зовсім по іншому, тому люди мали б добровільно переходити на українську. Лише іноді їм треба допомогти чи підштовхнути до цього. Чому б нам всім разом не посприяти цьому чудовому процесу створенням україномовного політичного форуму?
   
Суржик - жахливе явище, яке знищує прекрасну українську мову.
Оті всі згадані мною вище особи (чи їх батьки) теж могли починати з якогось варіанта суржику, а тепер повністю омоскалилися і нахабно заявляють, що до переходу на українську вони не опустяться.

А щоб не було на форумі московитської мови і суржику треба просто прийняти прості і всім зрозумілі правила українізації. Це був би великий вчинок модераторів. Але невже вони на нього не зважаться?

Чого ви до суржика доколупались?
Це діалект. І ще хз хто в кого шо запозичив.
   
тобі теж задуматись над русифікацією 200 років тоталітарними режимами центра України. Мова консервативна, хіба виселити заморити знищити переважну більшість.
Не зрозумів, перепрошую. Умовні бєрдічєв чи канєв аж бігом на зламі совка намагались балакать галахвастівкою. І після зламу теж.
   
Чого ви до суржика доколупались?
Це діалект. І ще хз хто в кого шо запозичив.

Суржик це не діалект. Це змішування двох мов. Абсолютно неврегульоване і спричинене переважно поганим знанням обох мов.

Діалекти - регіональні різновиди мови, що мають свій лексичний набір і правила. Де саме межа між мовами і діалектами важко сказати.
   
В моєму оточенні багато сімей, котрі довгий час послуговуються російською в побуті (переважно понаєхавшиє в Київ люди з периферії), з дітьми спілкуються лише українською. Рускій потом виучіт, прі нєобходімості. Бачу в цьому мудрість і прагматизм.
Це правильно - бо дитина в школі говорить українською - приходить додому і спілкується російською з батьками -нафіга, тим більше тим хто народився в незалежній Україні вже 33 роки - на совок вже не спишеш
   
Не зрозумів, перепрошую. Умовні бєрдічєв чи канєв аж бігом на зламі совка намагались балакать галахвастівкою. І після зламу теж.
а я напроти чув що навіть на Донбасі кепкували з тих хто Ґекав.
   
Тож Ви маєте бути зацікавленим в українізації форуму. Ви ж не можете бути проти?
Ні, я не проти.
А пан не спостерігає за голосуванням? Здається, запропоновані нововведення не сприймаються.
Цьому зарадити, на жаль, ані пан, ані я не можемо.
   
Ні, я не проти.
А пан не спостерігає за голосуванням? Здається, запропоновані нововведення не сприймаються.
Цьому зарадити, на жаль, ані пан, ані я не можемо.

Це голосування ніхто серйозно не сприймає. Це не голосування не за українізацію, а якісь неефективні правила, які не вирішать основних проблем.
Натомість історично усі голосування показували підтримку українізації.
   
Суржик це не діалект. Це змішування двох мов. Абсолютно неврегульоване і спричинене переважно поганим знанням обох мов.

Діалекти - регіональні різновиди мови, що мають свій лексичний набір і правила. Де саме межа між мовами і діалектами важко сказати.
суржик - це побутова мова. Літературною мовою ніхто в побуті не розмовляє. Ти вдома теж оцим канцеляритом шпрехаєш?
   
Re: ФІНАЛЬНЕ голосування щодо мовної політики на ФУП

Це правильно - бо дитина в школі говорить українською - приходить додому і спілкується російською з батьками -нафіга, тим більше тим хто народився в незалежній Україні вже 33 роки - на совок вже не спишеш
Так. Цим людям я навіть в душі вибачаю їх меншовартісне користування "російською" без всяких на те причин. Головне, що дітвору не калічать.
   
Re: ФІНАЛЬНЕ голосування щодо мовної політики на ФУП

а я напроти чув що навіть на Донбасі кепкували з тих хто Ґекав.
Не чув, але запросто може бути. Нативна російська рагулям-хохлам могла здаватись дивною, неправильною, кумедною. Але я не про те. Я про вполнє успішну кацапізацію будь-яких регіонів України. Ще б років 20-30, і Львів теж казав би "та шо ви гхаварітє".
   
Суржик це не діалект. Це змішування двох мов. Абсолютно неврегульоване і спричинене переважно поганим знанням обох мов.

Діалекти - регіональні різновиди мови, що мають свій лексичний набір і правила. Де саме межа між мовами і діалектами важко сказати.

Яке там змішування.
Село моїх пращурів - це поселення запорізьких козаків. Там до певного часу не жили ні кацапи, ні цигани, ні євреї.
Але я пам'ятаю мову бабусі - ну от не казала вона цукор, був сахарь з ь знаком в кінці. Це так для прикладу.
   
Re: ФІНАЛЬНЕ голосування щодо мовної політики на ФУП

суржик - це побутова мова. Літературною мовою ніхто в побуті не розмовляє
До речі, суржик апасностє! Останнім часом на відомих мені суржиконосних територіях нарід все більше вживає автентичних українських слів. Страшно сказати, вже навіть "спасіба" майже не чути, в ходу оте казьонне "дякую". :)
   
Мова агресора це державна мова країни-агресора. І більшості його гарматного м'яса. Це просто факти.
Те що "значна кількість співвітчизників" є нащадками попередніх окупантів або продуктом колонізаційної асиміляції і продовжують використовувати окупантську мову факту цього не змінює.
І я справді не розумію чому вони це роблять. Ну якщо вони просто не відверті вороги. З тими усе зрозуміло.

Те що "значна кількість співвітчизників" є нащадками попередніх окупантів або продуктом колонізаційної асиміляції - це дурня, яку придумали ті, хто зовсім нічого ні в історії, ні в лінгвістиці не тямить.
Зате дуже розуміється на тому, як внести розлад в суспільство. А інша категорія "корисних ідіотів" їм підгавкує - "мова агресора", "окупантська мова" тощо.
І я справді не розумію чому вони це роблять. Ну якщо вони просто не відверті вороги. З тими усе зрозуміло.
   
До речі, суржик апасностє! Останнім часом на відомих мені суржиконосних територіях нарід все більше вживає автентичних українських слів. Страшно сказати, вже навіть "спасіба" майже не чути, в ходу оте казьонне "дякую". :)

Мабуть уже не кажуть і свайба, а тільки весілля? :gigi:
   
суржик - це побутова мова. Літературною мовою ніхто в побуті не розмовляє. Ти вдома теж оцим канцеляритом шпрехаєш?

Побутова мова аж ніяк не означає суржик. Люди в побуті можуть спілкуватися мовою без москалізмів.
У Львові у побуті не спілкуються суржиком. Певна кількість слів московського походження звісно ж є. Але це не дивно. Це наслідок засилля московської мови в українському інформаційному просторі.
Щоб це змінити треба українізувати інформаційний простір. Чому б не почати із перетворення ФУПу на справді україномовний політичний форум?
   
Re: ФІНАЛЬНЕ голосування щодо мовної політики на ФУП

Мабуть уже не кажуть і свайба, а тільки весілля? :gigi:
Так! То страшне, буквально позавчора слухав, як батьки молодожонів обговорювали майбутню свайбу, молоді доволі батьки. То вони, думав що почулось, називали молодожонів молодятами, а свайбу весіллям.
Капут самобутності, наступає казьонщина. :(
   
Не чув, але запросто може бути. Нативна російська рагулям-хохлам могла здаватись дивною, неправильною, кумедною. Але я не про те. Я про вполнє успішну кацапізацію будь-яких регіонів України. Ще б років 20-30, і Львів теж казав би "та шо ви гхаварітє".
Теоретично і Москва могла стати україномовною, але ж не стала.
   
У Львові у побуті не спілкуються суржиком. Певна кількість слів московського походження звісно ж є. Але це не дивно. Це наслідок засилля московської мови в українському інформаційному просторі.
Львівська гвара насичена полонізмами, навіть якщо якоюсь мірою і віддалена від москальської мови. Тому Ваші твердження про відсутність суржику досить умовні. Ваші опоненти можуть львів’янам приписувати українсько-польський суржик.
   
Мабуть уже не кажуть і свайба, а тільки весілля? :gigi:

У львівській області тільки весілля чув. Традиційно звучало як весілє чи вісілє.
   
Львівська гвара насичена полонізмами, навіть якщо якоюсь мірою і віддалена від москальської мови. Тому Ваші твердження про відсутність суржику досить умовні. Ваші опоненти можуть львів’янам приписувати українсько-польський суржик.

Слова іншомовного походження це звична річ.
Особливістю суржику є те, що там абсолютно все поза правилами. Два різних суржикомовці для одного і того ж поняття можуть використовувати слова різними мовами.
Навіть один може у сусідніх реченнях використовувати одне слово різними мовами. І все це абсолютно хаотично і невпорядковане. Там немає ніяких правил.
   
Те що "значна кількість співвітчизників" є нащадками попередніх окупантів або продуктом колонізаційної асиміляції - це дурня, яку придумали ті, хто зовсім нічого ні в історії, ні в лінгвістиці не тямить.
Зате дуже розуміється на тому, як внести розлад в суспільство. А інша категорія "корисних ідіотів" їм підгавкує - "мова агресора", "окупантська мова" тощо.
І я справді не розумію чому вони це роблять. Ну якщо вони просто не відверті вороги. З тими усе зрозуміло.

Це може бути комусь неприємно але загалом так. Якщо людина в Україні розмовляє московитською мовою то це або той хто приїхав з метрополії, коли Україна була окупованою або той хто в процесі колоніальної мовної експансії перейшов на імперську мову. Або нащадки таких людей. Це загалом всім відомо. І нічого поганого в тому щоб таким людям перейти на українську немає. Багато переходять, хто асоціює себе з Україною її мовою і культурою.
   
До речі, суржик апасностє! Останнім часом на відомих мені суржиконосних територіях нарід все більше вживає автентичних українських слів. Страшно сказати, вже навіть "спасіба" майже не чути, в ходу оте казьонне "дякую". :)
в українській мові є слово спасибі
   
Re: ФІНАЛЬНЕ голосування щодо мовної політики на ФУП

в українській мові є слово спасибі
Мабуть. Тільки так ніхто живий ніколи не казав в відомих мені місцях і кутках України. Зате спасіба і здрасьцє - скільки завгодно.
   
Де саме межа між мовами і діалектами важко сказати.
Діалекти формуються в побутовому спілкуванні.
Мова створюється штучно на основі діалектів шляхом уніфікації, формалізації.
   
Виступати проти єдиної формалізованої, уніфікованої мови за використання суржику чи місцевих діалектів -
це виступати проти формування єдиної української нації за регіональну роздрібленість.

Русскомірні готові і діалекти на словах захищати для збереження російської мови.
Тільки б не допустити мовної уніфікації і формування української нації.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія