Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Все менше охочих повертатись

Re: Все менше охочих повертатись

Давити????
Просто стули пельку, борзото.
це її улюблене слово уже більше року. Вона вважає, що їй всі заздрять та їх душить жаба, що виводок упиздив на солодкий соціал
   
Re: Все менше охочих повертатись

Європейські країни надали великої кількості українців можливості пересідити в них війну саме щоби ЗАПОБІГТИ ТРАГЕДІЯМ, яких би було в рази більше , якби всі біженці були  обмежені в евакуації виключно Україною.
Тому не треба надані можливості називати трагедією. Це ніцо по відношенню до тих українців, хто дійсно отримав трагічну судьбу через війну. Це ніцо по відношенню до країн, які надали притулок. Це ніцо по відношенню до нас, залишенців, плакатися, як вам там погано. Ладно ще перші місяці, коли сиділи на валізах, в очікуванні повернення. За 2 роки всі притомні вже призвичаїлися до ситуації, особливо тужливі навіть відвідали Україну та з жахом знов тікали до безпечного свого нового місця. Не треба нас жалобити. Тужити за минулим мирним життям в своєму рідному домі так, це нормально, це зрозуміло. Але не давіть на емоції, та не називайте своє нове життя трагедією, бо це не є правдою.

Останнє редагування: 27 березня 2024 07:59:21 від дмхз
   
Re: Все менше охочих повертатись

Мене Україна більше цікавить.
То навіщо тоді тролінг індусами?
   
Re: Все менше охочих повертатись

усю гілку не читала, і не можна сказати, що я є симпатиком комарика
але я розумію, про що вона пише.

не зрозуміло чому ви не розумієте - її опоненти.

відкинемо в бік її пафос і деяку заангажованість, але я вірю, що для неї еміграція є трагедією.
ви тут питаєте -яка істина причина неповернення? безпека. вірніше, її відсутність для дітей.

ніхто не повезе дітей під бомби. в києві вони теж прилітають

сама стара нікуди без дітей не може поїхати. ось і перечікують, коли скінчиться війна. хіба за це можна поріцати?

вони не знають теперешнього життя в київі, в україні. вони лише знають ту паніку і жах, коли тікали від війни.

а ми тут вже звикли до всього - постійних сирен, прильотів і вибухів, блекаутів і радості від підбитих кораблів чи літаків ворога.

Єдине, що огидно чути від комаріка, це її звинувачення і дорікання нам тутешнім, як ми усі хочемо звалити в ситу забугорню і заздримо.
що ми не достатньо патріотичні і ухилянти.

вона нас судить, падла.

Ну можливо через те, що вона нещодавно писала в іншій гілці?

Читаю гілку про "алкашів та бомжів" що лише і хочуть народжувати дітей бо їм то не важко, а "нормальні" так мучаться і страждають від свого єдиного нащадка, що і думати не хочуть про другого, а тим більше третього, і дивуюсь - що ж то за діти такі у вас, що ТАК вас мучать і примушують аж ТАК страждати і впадати в злидні?

Що то за уродів ви народжуєте, що воно одненьке так вас задрочує і не дає розквітнути всім вашим величезним талантам?

Ну одненьке та навіть двійко проблему народжуваності не вирішують зовсім, трійко то нижня межа, а от її переступити мало хто погодиться скільки не доплачуй і не держпідтримуй окрім "алкашів та бомжів" тих кому просто покуй  :-)o

Я народила трьох і дочка теж - нам зовсім не покуй на наших дітей. І діти нам не заважали жити і розвиватись.
Ви просто не любите дітей - ні своїх ні тим більше чужих. Для вас то лише турботи, витрати часу і грошей - краще собачку завести.

Бо в цій гілці вже вона для себе виправдовує своє і своїх уродів (словами автора) біженство як раз-таки наявністю великої кількості дітей.
   
Re: Все менше охочих повертатись

А можна не діставати тими, хто "не хоче повертатися" людей, які нікуди і не звалювали? Не повертаються - то й скатертиною доріжка  :facepalm1:
   
Re: Все менше охочих повертатись

Чи дуже хочеться, щоб їм ще й соковитий підсрачник виписали?  :gigi:
   
Re: Все менше охочих повертатись
Ale

А можна не діставати тими, хто "не хоче повертатися" людей, які нікуди і не звалювали? Не повертаються - то й скатертиною доріжка  :facepalm1:
Згоден
Просто одне діло рятуватись з Бахмута чи Херсона чи Харкова - інше з Києва
   
Re: Все менше охочих повертатись

Не повертаються - то й скатертиною
Не втішай себе ілюзіями)
Про рушники  в один бік
Та тема ще вилізе

Про європу
Коли закінчиться директива єу по тимчсовому захисту то всі підстави перебування потрібно проходити з нуля
І головне не в автоматичному режимі  (тобто лише з підстави наявності укрпаспорта чи пмж в Україні станом на лютий 2022)
Не забувайте що десятки тисяч на тимчасовому захисті цегромадяни інших країн з пмп або тмп України

Так що "рушники ще доведеться діставати та совати не раз
...
Минулої осені укруряд і єврокомісари жували тут тему (що буде після)
Влом повторюватися

Хто хоче залишитися той змінює підставу перебування (хоча це непросто)
А не триндить на форумах про міфічні возєднання

Після вступу (або за два роки перед ним якщо 4 свободи ЄУ на Україну поширять) буде більша підстава дискутувати
В аспекті вибору (хто хоче --- не хоче залишитися)
То вже буде реальний вибір конкретної людини
Без бюрократичсних бар'єрів
З директивою на тимчасовий захист такого вибору не буде
То вибір комісарів і укруряду

В канадах може бути інакше 
В ЄУ це питання єврокомісарів
Національні уряди ніхто не питав чи потрібні їм українці  і  поки не питають до відміни директиви
   
Re: Все менше охочих повертатись

Згоден
Просто одне діло рятуватись з Бахмута чи Херсона чи Харкова - інше з Києва
Так
І з позиції  єврокомісара
Тої сепарації (з тот і всіх інших областей) українців наразі не існує
Але з досвіду надання азилю крим і дири в минулі десять років
Українців з тот індивідуально розглядали і далі  будуть розглядати 
Ключслово - індивідуально 
Після завершення директиви азиль амти будуть приймати заяви від тих хто з тот 
 
   
Re: Все менше охочих повертатись

Згоден
Просто одне діло рятуватись з Бахмута чи Херсона чи Харкова - інше з Києва

+100

В одних реально питання виживання і безпеки, в інших- зовсім інша ситуація.
Але для багатьох дітей багато плюсів.
   
Re: Все менше охочих повертатись

То навіщо тоді тролінг індусами?

Який тролінг? Я вже неодноразово писав, що якщо буде прийнято рішення про заохочення мігрантів в Україну, то південні індійці - найкращий варіант.
Бо є люди, які пропонують Центральну Азію, а в перспективі можливо навіть москалів. Це неприйнятно.

Можна звичайно просто прийняти суттєве скорочення населення і намагатися використати позитивні сторони цього.  Наприклад вже немає необхідності в імпорті газу.
Ну і ще можна працювати із європейськими країнами щоб активніше виганяли комариків назад в Україну. Тоді не буде потреби в емігрантах на заміну.
   
Re: Все менше охочих повертатись

просто прийняти суттєве скорочення населення і намагатися використати позитивні сторони цього.
Бачиш, все сам розумієш, а тролиш індусами.
   
Re: Все менше охочих повертатись

Бачиш, все сам розумієш, а тролиш індусами.

Сумніваюся, що буде зовсім без мігрантів. І тому можна повертатися до дискусії, хто був би найкращими мігрантами. І зрозуміло, що південні індійці найочевидніший варіант.
   
Re: Все менше охочих повертатись

Сумніваюся, що буде зовсім без мігрантів.
А нахріна вони тута потрібні?
Плати гроші і українці будуть працювати.
   
Re: Все менше охочих повертатись

А нахріна вони тута потрібні?
Плати гроші і українці будуть працювати.

Щоб українці поверталися треба платити більші гроші, яких немає особливо де взяти. Ну або, як я написав, співпрацювати з європейськими країнами щоб активно припиняли будь-яку допомогу біженцям і відправляли їх додому. Тоді в багатьох українців особливого вибору не буде.
Можливі різні варіанти. Всі треба розглядати.
   
Re: Все менше охочих повертатись

Щоб українці поверталися треба платити більші гроші, яких немає особливо де взяти.
1. Навіщо повертатися?
2. Гроші будуть грубі.
   
Re: Все менше охочих повертатись

Який тролінг? Я вже неодноразово писав, що якщо буде прийнято рішення про заохочення мігрантів в Україну, то південні індійці - найкращий варіант.
Бо є люди, які пропонують Центральну Азію, а в перспективі можливо навіть москалів. Це неприйнятно.

Можна звичайно просто прийняти суттєве скорочення населення і намагатися використати позитивні сторони цього.  Наприклад вже немає необхідності в імпорті газу.
Ну і ще можна працювати із європейськими країнами щоб активніше виганяли комариків назад в Україну. Тоді не буде потреби в емігрантах на заміну.
придатні лише ті хто сповідує буддизм, або атеїсти, інші ж мають конкретні заскоки
   
Re: Все менше охочих повертатись

придатні лише ті хто сповідує буддизм, або атеїсти, інші ж мають конкретні заскоки
А християни ні?
   
Re: Все менше охочих повертатись

І тому можна повертатися до дискусії, хто був би найкращими мігрантами
Це має сенс робити тільки після закінчення війни. А поки найкращими будуть іноземні  добровольці в ЗСУ, інші просто нах  :-)o
   
Re: Все менше охочих повертатись

А он – чудак не мог понять никак,
Куда улетать – зачем его куда-то зовут.
Если здесь его дом,
Его песни, его pодина тут.

И кому весной его тpель нужна,
Ежели весна и без того весна,
И кто сказал, что песням зимой конец –
Совсем не конец.

Что за глупый сквоpец?

   
Re: Все менше охочих повертатись

Щоб українці поверталися треба платити більші гроші, яких немає особливо де взяти. Ну або, як я написав, співпрацювати з європейськими країнами щоб активно припиняли будь-яку допомогу біженцям і відправляли їх додому. Тоді в багатьох українців особливого вибору не буде.
Можливі різні варіанти. Всі треба розглядати.



Поки в Україні небезпечно через війну , багато хто не повернеться і багато хто ще буде виїжджати. Безпека - головне , а її ще довго не буде.
  Моя родина уся в Харкові. Зараз почали верещати що московити будуть захоплювати Харків. Я хочу виїхати хоч на захід України, спокійно вивезти онука і тваринок. Невістка нікуди їхати не хоче. ,, І ваабще , через два месяца все закончится!" Вона так відчуває!:)
 Мені 61 , я все життя прожила в саветскаму лайні, в 90- х. І, тільки ми почали норм жити , одразу москалі почали війну. Я розумію що це надовго. В межах мого життя війна назавжди.
  Я рада за всіх хто любить Україну і виїхав рятуючи життя дітей, онуків, своє.
 Тут , в Україні сидять падли яки ховають своїх чоловіків та синів від мобілізації і верещать на військомати що повістки роздають, люто ненавидять! Оце - потвори!
 Пані Комарік дійсно важко. В її віці залишити дім, країну, опікуватися онуком якому ще і мізкі треба вправляти.... велика відповідальність і навантаження. Втративши дочку і сина перейматися за онуків на чужині. Як гарно жити на соціалі в Ірландії?!
Боронь Боже такого щастя!
   
Re: Все менше охочих повертатись

А християни ні?
де знайдеш настільки бідних християн? Ну хіба трішки у Південній Африці, але їм треба і гроші на переїзд
   
Re: Все менше охочих повертатись

де знайдеш настільки бідних християн?
Піліпіни же!
   
Re: Все менше охочих повертатись

Поки в Україні небезпечно через війну , багато хто не повернеться і багато хто ще буде виїжджати. Безпека - головне , а її ще довго не буде.
  Моя родина уся в Харкові. Зараз почали верещати що московити будуть захоплювати Харків. Я хочу виїхати хоч на захід України, спокійно вивезти онука і тваринок. Невістка нікуди їхати не хоче. ,, І ваабще , через два месяца все закончится!" Вона так відчуває!:)
 Мені 61 , я все життя прожила в саветскаму лайні, в 90- х. І, тільки ми почали норм жити , одразу москалі почали війну. Я розумію що це надовго. В межах мого життя війна назавжди.
  Я рада за всіх хто любить Україну і виїхав рятуючи життя дітей, онуків, своє.
 Тут , в Україні сидять падли яки ховають своїх чоловіків та синів від мобілізації і верещать на військомати що повістки роздають, люто ненавидять! Оце - потвори!
 Пані Комарік дійсно важко. В її віці залишити дім, країну, опікуватися онуком якому ще і мізкі треба вправляти.... велика відповідальність і навантаження. Втративши дочку і сина перейматися за онуків на чужині. Як гарно жити на соціалі в Ірландії?!
Боронь Боже такого щастя!
вона своїх ховає в Ірландії і верещить на тих хто не йде боронити її майно  [ua] . Орікуватись мав батько, а не вона по суті, це ж йому дали відстрочку  B-)
   
Re: Все менше охочих повертатись

Щоб українці поверталися треба платити більші гроші, яких немає особливо де взяти
а ти думаєш що індійці з вищою освітою працювати за копійки
бо ти навів приклади саме студентів які сюди приїхали за вищою освітою
чи ти пропонуєш набирати безграмотних з глибинки де з середньовіччя ще не дуже вийшли
так вони і студенти - це два різних світи
ти ж не очікуєш однакової поведінки від викладача києво-могилянки та гопника з троєщини
 а там через кастову систему різниця ще більша
   
Re: Все менше охочих повертатись

Пані Комарік дійсно важко. В її віці залишити дім, країну, опікуватися онуком якому ще і мізкі треба вправляти.... велика відповідальність і навантаження. Втративши дочку і сина перейматися за онуків на чужині. Як гарно жити на соціалі в Ірландії?!

Як жити? У всякому випадку, набагато спокійніше, ніж багатьом нашим внутрішнім переселенцям, які самі повинні кожен день думати, де заробити гроші, чим нагодувати сім'ю і як сплачувати оренду квартири.

Стєнанія Комаріка нагадують мені ту приказку:  у когось хліб черствий, а у когось діаманти дрібні.

Адже її єрзанія  носять суто моральний характер,  таке знайоме багатьом імігрантам, які переселялися в інші країни - туга за рідними стінами. Звісно, люди скучили за домівкою. Але тил у неї прикритий - їй є, де жити, вона взагалі не турбується про те, чим буде годувати себе та онука і так далі. Ой, я забула - там борща не дають. Ну, прикро, звісно. Хник.

Але. Приходити на форум, і так агресивно кидатися на людей, які, бач,  не розуміють тонку душу Комаріка, коли їй раптом забажалося розповісти всім про свою вселенську тугу на чужині - це вже зайве.

Та ще й казати, що їй всі заздрять, бо вона, бач, виїхала, а ми - ні.




Останнє редагування: 27 березня 2024 13:22:49 від шуша
   
Re: Все менше охочих повертатись

Ой, я забула - там борща не дають
а сама комарик наварити борща не може?
   
Re: Все менше охочих повертатись

а сама комарик наварити борща не може?

Ну вона писала, що там, де вони живуть, їх годують в їдальнях. А самим у кімнатах щось варганити їм не дозволяють, бо ж є техніка безпеки.
   
Re: Все менше охочих повертатись

Ну вона писала, що там, де вони живуть, їх годують в їдальнях. А самим у кімнатах щось варганити їм не дозволяють, бо ж є техніка безпеки.
X(
   
Re: Все менше охочих повертатись

а сама комарик наварити борща не може?
В більшості країн купити буряк є проблємою.
   
Re: Все менше охочих повертатись

В більшості країн купити буряк є проблємою.
З якого дива? Продається ,але в більшості вже варений.
   
Re: Все менше охочих повертатись

Ну вона писала, що там, де вони живуть, їх годують в їдальнях. А самим у кімнатах щось варганити їм не дозволяють, бо ж є техніка безпеки.

Ну, якщо вже на то пішло, маючи двох дорослих (дочка з зятем), можна і не жити в хостелі
   
Re: Все менше охочих повертатись

З якого дива? Продається ,але в більшості вже варений.
Або маринований.
Про що я і кажу.
   
Re: Все менше охочих повертатись

Згадала - нещодавно повернулася наша сусідка, жіночка 70+.

Два роки тому її вивіз разом з іншими прихожанами церкви їх пастир. Вони весь цей час прожили  в Нідерландах, у приміщеннях якихось гуртожитків чи таборів для важких підлітків, здається. Все це було вдалечині від найближчого містечка, кілометрів за 10, здається.

Їх так само годували, ще й запитували, що їм хочеться покуштувати. Відносилися дуже приязно. бажаючих вивозили автобусом працювати на місцеву ферму та заводик.

Тій жіночці безоплатно повністю відновили ходову частину - зробили операцію на венах, замінили колінний суглоб. Зробили операцію на очах, причому вивозили її чомусь аж до Німеччини. Навіть зробили їй нову щелепу, хоча я вважала, що стоматологія не входить до переліку базоплатного лікування біженців. Але ні, входить. Бо іншій жіночці за кілька сеансів відновили повністю зубний ряд, де було дуже багато павших бійців.

Але ж - нудно! Готувати самостійно теж ніззя, вийти кудись погуляти  - далеко пішки не зайдеш, або треба гуртом на автобусі. Хоча наші люди  завжди знаходили вихід - десь купляли спиртне та цигарки і майже кожен день у тій чи іншій кімнаті влаштовували посиденьки.

Ну, занудьгувала наша жіночка і дременула на Київ. Каже, тут все рідне і бла-бла-бла. Коли виїжджала, то їхала з невеличкою сумкою, назад ледь-ледь доперла дві величезні валізи з шматтям та девайсами на кшалт ноутбука та планшетів. Бо до них у табір весь час привозили одежу та інші речі  від Червоного хреста і інших благодійників, а наші люди хазяйновиті і все собі у норки пакували - колись згодиться. Ледь потім вивезла той свій накопичений скарб.

Приїхала. Пожила тут трохи, покрутилася на свою невеличку пенсію, побігала у коридор, коли тривога, бо ж лячно, тепер каже, яка ж я була дурепа, нащо повернулася? А назад виїхати саме туди вже не може, не знаю, чому.
   
Re: Все менше охочих повертатись

А назад виїхати саме туди вже не може, не знаю, чому.
Статус втрачається наче за два тижні.
А Нідерланди більше не приймають здається.
   
Re: Все менше охочих повертатись

Згадала - нещодавно повернулася наша сусідка, жіночка 70+.

Два роки тому її вивіз разом з іншими прихожанами церкви їх пастир. Вони весь цей час прожили  в Нідерландах, у приміщеннях якихось гуртожитків чи таборів для важких підлітків, здається. Все це було вдалечині від найближчого містечка, кілометрів за 10, здається.

Їх так само годували, ще й запитували, що їм хочеться покуштувати. Відносилися дуже приязно. бажаючих вивозили автобусом працювати на місцеву ферму та заводик.

Тій жіночці безоплатно повністю відновили ходову частину - зробили операцію на венах, замінили колінний суглоб. Зробили операцію на очах, причому вивозили її чомусь аж до Німеччини. Навіть зробили їй нову щелепу, хоча я вважала, що стоматологія не входить до переліку базоплатного лікування біженців. Але ні, входить. Бо іншій жіночці за кілька сеансів відновили повністю зубний ряд, де було дуже багато павших бійців.

Але ж - нудно! Готувати самостійно теж ніззя, вийти кудись погуляти  - далеко пішки не зайдеш, або треба гуртом на автобусі. Хоча наші люди  завжди знаходили вихід - десь купляли спиртне та цигарки і майже кожен день у тій чи іншій кімнаті влаштовували посиденьки.

Ну, занудьгувала наша жіночка і дременула на Київ. Каже, тут все рідне і бла-бла-бла. Коли виїжджала, то їхала з невеличкою сумкою, назад ледь-ледь доперла дві величезні валізи з шматтям та девайсами на кшалт ноутбука та планшетів. Бо до них у табір весь час привозили одежу та інші речі  від Червоного хреста і інших благодійників, а наші люди хазяйновиті і все собі у норки пакували - колись згодиться. Ледь потім вивезла той свій накопичений скарб.

Приїхала. Пожила тут трохи, покрутилася на свою невеличку пенсію, побігала у коридор, коли тривога, бо ж лячно, тепер каже, яка ж я була дурепа, нащо повернулася? А назад виїхати саме туди вже не може, не знаю, чому.
  :D
   
Re: Все менше охочих повертатись

  :D
https://youtu.be/6OZ6fc849w8?si=vVeRD3aT_6rB_NDm

Угу, десь так і є :gigi:
   
Re: Все менше охочих повертатись

Згадала - нещодавно повернулася наша сусідка, жіночка 70+.

Два роки тому її вивіз разом з іншими прихожанами церкви їх пастир. Вони весь цей час прожили  в Нідерландах, у приміщеннях якихось гуртожитків чи таборів для важких підлітків, здається. Все це було вдалечині від найближчого містечка, кілометрів за 10, здається.

Їх так само годували, ще й запитували, що їм хочеться покуштувати. Відносилися дуже приязно. бажаючих вивозили автобусом працювати на місцеву ферму та заводик.

Тій жіночці безоплатно повністю відновили ходову частину - зробили операцію на венах, замінили колінний суглоб. Зробили операцію на очах, причому вивозили її чомусь аж до Німеччини. Навіть зробили їй нову щелепу, хоча я вважала, що стоматологія не входить до переліку базоплатного лікування біженців. Але ні, входить. Бо іншій жіночці за кілька сеансів відновили повністю зубний ряд, де було дуже багато павших бійців.

Але ж - нудно! Готувати самостійно теж ніззя, вийти кудись погуляти  - далеко пішки не зайдеш, або треба гуртом на автобусі. Хоча наші люди  завжди знаходили вихід - десь купляли спиртне та цигарки і майже кожен день у тій чи іншій кімнаті влаштовували посиденьки.

Ну, занудьгувала наша жіночка і дременула на Київ. Каже, тут все рідне і бла-бла-бла. Коли виїжджала, то їхала з невеличкою сумкою, назад ледь-ледь доперла дві величезні валізи з шматтям та девайсами на кшалт ноутбука та планшетів. Бо до них у табір весь час привозили одежу та інші речі  від Червоного хреста і інших благодійників, а наші люди хазяйновиті і все собі у норки пакували - колись згодиться. Ледь потім вивезла той свій накопичений скарб.

Приїхала. Пожила тут трохи, покрутилася на свою невеличку пенсію, побігала у коридор, коли тривога, бо ж лячно, тепер каже, яка ж я була дурепа, нащо повернулася? А назад виїхати саме туди вже не може, не знаю, чому.
І шо, де мораль цієї басні?
Чого ви (всі) взагалі до Комарихи дої*алися? Вона хіба підтримує цю війну? Літня людина, в когось так сталися обставини, в когось інакше- якісь недобрі накинулися скопом.
   
Re: Все менше охочих повертатись

В моєму місті,  в моєму районі, сьогодні вночі шахєдами розхерачили школу, постраждали поруч розташовані приватні будинки. Прокоментуйте якось в світлі теми біженців.
   
Re: Все менше охочих повертатись

Поки в Україні небезпечно через війну , багато хто не повернеться і багато хто ще буде виїжджати. Безпека - головне , а її ще довго не буде.
  Моя родина уся в Харкові. Зараз почали верещати що московити будуть захоплювати Харків. Я хочу виїхати хоч на захід України, спокійно вивезти онука і тваринок. Невістка нікуди їхати не хоче. ,, І ваабще , через два месяца все закончится!" Вона так відчуває!:)
 Мені 61 , я все життя прожила в саветскаму лайні, в 90- х. І, тільки ми почали норм жити , одразу москалі почали війну. Я розумію що це надовго. В межах мого життя війна назавжди.
  Я рада за всіх хто любить Україну і виїхав рятуючи життя дітей, онуків, своє.
 Тут , в Україні сидять падли яки ховають своїх чоловіків та синів від мобілізації і верещать на військомати що повістки роздають, люто ненавидять! Оце - потвори!
 Пані Комарік дійсно важко. В її віці залишити дім, країну, опікуватися онуком якому ще і мізкі треба вправляти.... велика відповідальність і навантаження. Втративши дочку і сина перейматися за онуків на чужині. Як гарно жити на соціалі в Ірландії?!
Боронь Боже такого щастя!
Ух, ще один камарік 2.0, які щемливі тужливі ізліянія, аж сльози пускає.  :weep:
Ти ба, які молодці патріоти люблять Україну і виїхали на захід, а ті що залишились це падлюки, вони ненавидять країну  :lol:
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія