Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Прихильники юліанського календаря можуть це пояснити?

Пойди в библиотеку, нади подшивку "Известий" за 1928г. там есть.

та ну покинь, яка бібліотека коли в інтернеті є livejournal і порадники
   
та ну покинь, яка бібліотека коли в інтернеті є livejournal і порадники
тем более!
   
тем более!

болєє уже нєкуда
   
Цікаво, а як було в Галичині?
Росія тут ніяким боком. Не чула я, щоб хтось згадував про 25 грудня: ні мої батьки, ні знайомі, ні в літературі такого не зустрічала.

Мої бабця і дідусь теж ніколи не св"яткували 25 наскільки пам"ятаю.Доречі новий рік теж. Різдво завжди 7 числа а новий рік на Василя. Різдво 25 завжди називали польським. Звичайно  його не св"яткували.Дід був якщо не помиляюсь з 1920 десь приблизно. Може до того хіба св"яткували? Раніше? Ну я такого точно не чув ні разу.Але на жаль спеціально не цікавився,тепер вже не спитаєш живих свідків.
   
Papa John что за проблемы?

чтото личное ?

Де ви побачили проблему?
   
Мої бабця і дідусь теж ніколи не св"яткували 25 наскільки пам"ятаю.Доречі новий рік теж. Різдво завжди 7 числа а новий рік на Василя. Різдво 25 завжди називали польським. Звичайно  його не св"яткували.Дід був якщо не помиляюсь з 1920 десь приблизно. Може до того хіба св"яткували? Раніше? Ну я такого точно не чув ні разу.Але на жаль спеціально не цікавився,тепер вже не спитаєш живих свідків.

все правильно, українці за Польщі святкували завжди разом з Великою Україною, а не з поляками. а Велика Україна до 17-року жила за старим стилем і святкувала Різдво 25-го грудня. тобто в Польщі в цей день було 7 січня, а в Україні - 25 грудня.
   
більшість українців до 17-го року жили і святкували за одним календарем - юліанським, і Різдво завжди було 25 грудня. меншість українців, які жили під Польщею чи Австрією (і де був інший календар), святкували разом з більшістю, і тому змушені були робити це 7 січня. причина - боялися асиміляції і святкували разом зі всією Україною. от і вся причина  B-)

Тобто виходить що ЗУ та що в складі Польщі і решта України та що в складі раші була св*яткували в один день?? Але в ЗУ це було 7 по новому календарю а в решти українців 25 по старому? Ну якось трохи нелогічно. Поляки тоді коли св"яткували? Дуже заплутано шось у вас.
   
все правильно, українці за Польщі святкували завжди разом з Великою Україною, а не з поляками. а Велика Україна до 17-року жила за старим стилем і святкувала Різдво 25-го грудня. тобто в Польщі в цей день було 7 січня, а в Україні - 25 грудня.

Якщо виходити з такої логіки то зараз ми св"яткуємо які і колись?
   
Мої бабця і дідусь теж ніколи не св"яткували 25 наскільки пам"ятаю.Доречі новий рік теж. Різдво завжди 7 числа а новий рік на Василя. Різдво 25 завжди називали польським. Звичайно  його не св"яткували.Дід був якщо не помиляюсь з 1920 десь приблизно. Може до того хіба св"яткували? Раніше? Ну я такого точно не чув ні разу.Але на жаль спеціально не цікавився,тепер вже не спитаєш живих свідків.
Мої батьки мені б розказали, якби таке було. Та не було, що тут вигадувати, тому треба триматися свого, як вош кожуха, бо традиціями ми сильні. Ми - народ.
   
Тобто виходить що ЗУ та що в складі Польщі і решта України та що в складі раші була св*яткували в один день?? Але в ЗУ це було 7 по новому календарю а в решти українців 25 по старому? Ну якось трохи нелогічно. Поляки тоді коли св"яткували? Дуже заплутано шось у вас.
Галичани святкували різдво не тільки за Польщі, а й за Австрії, і за першої Польщі... І святкували не тому, що існувала Велика Україна.
Галичани боролися за своє виживання і у 17, і у 16 , і в 15 і у 14 ст.  Рашки тоді ще не було.
   
Тобто виходить що ЗУ та що в складі Польщі і решта України та що в складі раші була св*яткували в один день?? Але в ЗУ це було 7 по новому календарю а в решти українців 25 по старому? Ну якось трохи нелогічно. Поляки тоді коли св"яткували? Дуже заплутано шось у вас.

що тут заплутаного?
Польща у 16 столітті перейшла на григоріанський календар - цивільний і церковний, Різдво - 25 грудня.
Російська імперія жила по юліанському - цивільному і церковному. Різдво - 25 грудня (в Польщі в цей час вже було 7 січня).
у 18-му році УНР і більшовики перейшли на григоріанський календар (лише цивільний). а церква не перейшла. тому і тепер живемо по григоріанському календарю, а святкуємо по юліанському. і тому тепер Різдво 7 січня. цій традиції на Великій Україні всього 100 років, і тільки на Західній довше. але логіки ніякої в цій традиції нема.
тому не можна бути таким зашореним і дрімучим, як росіяни і серби, а перейти на календар, по якому живуть і святкують всі християни.
   
Нє, я там навіть ще ні разу не була, хоч непогано знаю усі центральні церкви і костели Львова.
За ці дні надивилася трохи по ТБ європейське та американське Різдво: подарунки, відпустка, жратва, ура!
Для мене така розслабуха асоціюється з Новим роком. Весело, цікаво, радісно - ще один рік дав Боженька.
А потім приходить зовсім інший настрій - настрій традицій, усвідомлення, переосмислення. Коляда, трепет, вічність свого.
Невже треба цього позбутися лише тому, що кацапи тоді теж святкують? Вони ще вміють говорити. Давайте будемо мовчати, щоб від них відрізнятися.

дивно, ну але до московського патріархату ходите, правда?  :gigi:
   
а перейти на календар, по якому живуть і святкують всі християни.
(tu)
   
тому не можна бути таким зашореним і дрімучим, як росіяни і серби, а перейти на календар, по якому живуть і святкують всі християни.
Усі християни Заходу живуть подарунками і матеріальними цінностями. Вони чекають різдвяних знижок, подарунків - це для них свято.
У нас Різдво має інший зміст, мабуть правдивіший.
Вам очевидно треба, щоб українці покатоличилися. І тоді на додачу - прощай своя історія.
   
Усі християни Заходу живуть подарунками і матеріальними цінностями.
Та они в сто раз моральнее и этичнее нас.
   
що тут заплутаного?
Польща у 16 столітті перейшла на григоріанський календар - цивільний і церковний, Різдво - 25 грудня.
Російська імперія жила по юліанському - цивільному і церковному. Різдво - 25 грудня (в Польщі в цей час вже було 7 січня).
у 18-му році УНР і більшовики перейшли на григоріанський календар (лише цивільний). а церква не перейшла. тому і тепер живемо по григоріанському календарю, а святкуємо по юліанському. і тому тепер Різдво 7 січня. цій традиції на Великій Україні всього 100 років, і тільки на Західній довше. але логіки ніякої в цій традиції нема.
тому не можна бути таким зашореним і дрімучим, як росіяни і серби, а перейти на календар, по якому живуть і святкують всі християни.

Тепер зрозуміло,дякую за чітке роз"яснення,я в такі нюанси ніколи не вникав. Але всетаки мова йде не за повернення до старих традицій а більше до переходу на нову дату як у більшості країн світу. Так виходить.Ну навіть не знаю. Якщо і переходити то поступово,і всім конфесіям одночасно. Я з своїми ходжу в УГКЦ. Батьки дружини в тепер вже ПЦУ .Буде повний сюр якщо ми будемо все робити 2 рази. У мене організм не залізний))) А якщо серйозно не та тема де треба швидкі рішення. Суспільство потрібно до цього роками готувати. Бо складна у нас ситуація з релігією.
   
   Народ, не парьте мозг. Рождество Господа нашего Иисуса Христа- на третий день после Зимнего Солнцестояния. 22+3=25. Точка. Можете двигать календари туда-сюда до упаду. Вот только пытаться Солнце двигать-не советую...
   
Та они в сто раз моральнее и этичнее нас.
Вас.
   
дивно, ну але до московського патріархату ходите, правда?  :gigi:
Ні, це ви більш прокацапський. Зі всіх сил стараєтеся, щоб усе наше перейшло до них. І я без жартів.

Останнє редагування: 26 грудня 2019 13:27:35 від ЛАРТА
   
Тепер зрозуміло,дякую за чітке роз"яснення,я в такі нюанси ніколи не вникав. Але всетаки мова йде не за повернення до старих традицій а більше до переходу на нову дату як у більшості країн світу. Так виходить.Ну навіть не знаю. Якщо і переходити то поступово,і всім конфесіям одночасно. Я з своїми ходжу в УГКЦ. Батьки дружини в тепер вже ПЦУ .Буде повний сюр якщо ми будемо все робити 2 рази. У мене організм не залізний))) А якщо серйозно не та тема де треба швидкі рішення. Суспільство потрібно до цього роками готувати. Бо складна у нас ситуація з релігією.
Ничего сложного нет.
УГКЦ будет праздновать по Григорианскому календарю, как Ватикан, а ПЦУ- по Новоюлианскому, как Константинополь.

Хоть со следующего года.

Остаётся только РПЦ, но их как раз переводить не надо, шоб можно было чётко фиксировать изменников родины.
   
Усі християни Заходу живуть подарунками і матеріальними цінностями. Вони чекають різдвяних знижок, подарунків - це для них свято.
У нас Різдво має інший зміст, мабуть правдивіший.
Вам очевидно треба, щоб українці покатоличилися. І тоді на додачу - прощай своя історія.

серйозно? от ви дивні - красти можна, грішити можна, заповідей дотримуватися не конче, але календар не рухайте, бо то наша сакральна традиція!  :lol:
згрішив і до церкви відмолювати. головне, щоб не так, як в нормальних людей  :gigi:
   
Вас.
тебя.
   
   Народ, не парьте мозг. Рождество Господа нашего Иисуса Христа- на третий день после Зимнего Солнцестояния. 22+3=25. Точка. Можете двигать календари туда-сюда до упаду. Вот только пытаться Солнце двигать-не советую...

саме так!
   
Усі християни Заходу живуть подарунками і матеріальними цінностями. Вони чекають різдвяних знижок, подарунків - це для них свято.
У нас Різдво має інший зміст, мабуть правдивіший.
Вам очевидно треба, щоб українці покатоличилися. І тоді на додачу - прощай своя історія.

Знаєш правдивіший це всетаки трохи спірно якщо загал брати. Так було але років 100 тому поки не прийшли комуняки(я про Галичину) А зараз скажімо так св"яткування Нового Року яке нам нав"язали комуняки з морем горівки,салатами і ковбасами,танцями і салютами в піст перед різдвом трохи не вписуються. Тому на жаль ми теж до того йдем...Ще покоління-друге і буде як на заході.Не треба далеко бігати,хто зараз з молоді пам"ятає що у хаті на Святвечір має бути дідух,як його правильно в хату занести,що робити і т д? Відмирає все,поступово.
   
Де ви побачили проблему?

постоянные посты комунистической куйни. это не проблема ?
   
Якщо і переходити то поступово,і всім конфесіям одночасно.

звичайно, що тільки одночасно - всі українські церкви переходять, а російська хай святкує в будній день  :gigi:
   
чому ви завжди шукаете і знаходите проблему ?
Ви сприйміть це не як проблему, а вдачу. Ну от так історично склалося , ну шо робити? Радіти треба,   шо вся Україна буде святкувати Різдво не два  чи три дні, а майже два тижні. З 25-го по 7-ме.
 Ну цеж добре! а не погане!
   
а російська хай святкує в будній день
совершенно верно.
Как при совке.
   
Ну цеж добре! а не погане!
Ничего хорошего тут не вижу.
25 декабря, как все остальные христиане.
   
Ничего сложного нет.
УГКЦ будет праздновать по Григорианскому календарю, как Ватикан, а ПЦУ- по Новоюлианскому, как Константинополь.

Хоть со следующего года.

Остаётся только РПЦ, но их как раз переводить не надо, шоб можно было чётко фиксировать изменников родины.

Ну це зрозуміло,але чи зможуть наші навіть скажімо проукраїнські УГКЦ і ПЦУ домовитись перейти разом ,одночасно? Сумніви є.І якщо в УГКЦ 90% що це до розколу не приведе бо громада більш монолітна то що буде з ПЦУ при переході фіг знає. Там нема єдності в даному питанні навіть між духовенством.
   
совершенно верно.
Как при совке.

так, в них і святі свої, нехристиянські  :gigi:

   
тому не можна бути таким зашореним і дрімучим, як росіяни і серби, а перейти на календар, по якому живуть і святкують всі християни.
+100500
   
чому ви завжди шукаете і знаходите проблему ?
Ви сприйміть це не як проблему, а вдачу. Ну от так історично склалося , ну шо робити? Радіти треба,   шо вся Україна буде святкувати Різдво не два  чи три дні, а майже два тижні. З 25-го по 7-ме.
 Ну цеж добре! а не погане!
Ми святкуємо по 19-20 січня.  ;)
   
Усі християни Заходу живуть подарунками і матеріальними цінностями. Вони чекають різдвяних знижок, подарунків - це для них свято.
У нас Різдво має інший зміст, мабуть правдивіший.
Вам очевидно треба, щоб українці покатоличилися. І тоді на додачу - прощай своя історія.

 :facepalm1:
   
але чи зможуть наші навіть скажімо проукраїнські УГКЦ і ПЦУ домовитись перейти разом ,одночасно?
А шо тут сложного?
Объявили новоюлианский календарь обе две Церкви и всё.
Кабмин изменил праздничные дни.

Кацапов, вместе с РПЦ - на мороз, к херам собачьим!
   
Ну це зрозуміло,але чи зможуть наші навіть скажімо проукраїнські УГКЦ і ПЦУ домовитись перейти разом ,одночасно? Сумніви є.І якщо в УГКЦ 90% що це до розколу не приведе бо громада більш монолітна то що буде з ПЦУ при переході фіг знає. Там нема єдності в даному питанні навіть між духовенством.
А я сподіваюся, що священики ГКЦ знають заповіді Шептицького, знають історію галицьку і добре подумають перш ніж зробити дурню.
   
А я сподіваюся, що священики ГКЦ знають заповіді Шептицького, знають історію галицьку і добре подумають перш ніж зробити дурню.
Они, в первую очередь, знают заповеди Господа нашего!
   
А я сподіваюся, що священики ГКЦ знають заповіді Шептицького, знають історію галицьку і добре подумають перш ніж зробити дурню.

які ще заповіді Шептицького, що ви мелете?  :facepalm1:
   
які ще заповіді Шептицького, що ви мелете?  :facepalm1:
:facepalm: панові невідома біографія андрія шептицького?
   
:facepalm: панові невідома біографія андрія шептицького?

звичайно, що відома. і його настанови молоді відомі. тільки його заповідей про календар не чув  :gigi:
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія