Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Закохавшись у закарпатські виноградники та місцеві вина, згадуючи свій французький період життя, із метою пропагувати якісні українські продукти, музикант, лідер гурту «ВВ», культурний діяч Олег Скрипка став… виноробом.

Розе – фаворит: Олег Скрипка віддає перевагу вину, зробленого з червоного винограду за «білим методом». Сік для такого напою видобувають без механічного чавлення, і він вважається не тільки максимально багатим найціннішими речовинами, але й найбільш вишуканим за смаком. Саме тендітності в букеті та особливого характеру й шукає пан Олег у винах, які взявся виготовляти цього сезону на Закарпатті.



Рожеве з винограду Піно Нуар, зібраного на південному схилі Малої гори поблизу закарпатського Берегова, буде одним із двох вин під авторською маркою «Країна мрій». Друге – біле з Трамінеру, шляхетного сорту, що колись прославив місцеве виноробство на всю Європу: саме з нього — легендарна «Троянда Закарпаття». Утім, у варіанті Скрипки це вино буде аж ніяк не десертним: вважає за потрібне популяризувати благородні сухі вина, згідно з європейською і, власне, світовою тенденцією. До слова, розе також серед трендів світового виноробства, проте Скрипка каже, що керувався не цим, а власним смаком. Та, без сумніву, чи не найважливіше, що це – саме український продукт, зроблений українськими руками зі плодів української землі.

Олег Скрипка розповідає: «Пісню “Країна мрій” я написав у 1988-му. 30 років пісні; 15 років тому був створений фестиваль. Зараз для мене “Країна мрій” — це супер ідея, це спосіб думати, це спосіб ставитися до себе, до України. Це є перспектива, це те, куди ми рухаємося. Кожен із нас має ідею, візію країни, де ми б хотіли жити. Ми це й реалізовуємо. Якось мій товариш-француз сказав дуже цікаву річ — це було ще тоді, коли в нас у колективі були французи; вони з нами виступали, приїздили й закохувалися в нашу країну — “Україна – особлива, вона має величезну енергію!” І сказав він це, на секундочку, у 90-х роках, коли в нас не те що доріг не було — нічого, мало не цукор по картках. А їм і тоді дуже подобалася Україна… Ми запитували: “От ми любимо Україну, бо тут живемо, вона наша; ми відчуваємо потенціал і віримо, що рано чи пізно країна відкриється. А от чому ви, іноземці, так любите нашу землю?” Він відповів: “Бо ми відчуваємо, що у вас є висока динаміка, є бажання робити прекрасні речі. Так, у нас в Європі дуже багато чого є хорошого, але нам бракує молодої енергії, яка є у вас”. Так, вони навіть дещо заздрять нашим прагненням, нашому стремлінню зробити щось прекрасне. І молоде вино (а добрі легкі білі й рожеві вина – саме молоді) – це прекрасна метафора, гарний образ віри в майбутнє та прагнення зробити Україну країною мрій».



Так, вино – це не тільки про вино. Олег Скрипка зізнається: «Ідея авторського вина, як і все, що я роблю в житті, для мене пов’язана з культурою. Зокрема, із культурою споживання якісних продуктів. Політика, низький економічний рівень, різні негаразди… Я вважаю, що присутність культури в усіх сферах життя допоможе це все вирівняти. Коли активно працюватимемо з культурою — життя ставатиме кращим. Я переконаний: в України дуже високий потенціал. Люди хочуть працювати, жити гідно — хочуть жити в прекрасній країні. Якщо відкрити своє серце – це все можливо. Якщо ж звузити тему до проблематики вживання алкогольних напоїв, то питання також у культурному споживанні. Якщо пити помірковано й винятково якісні напої – це принесе тільки користь. Приємно спостерігати в Києві бум моди на вино. Українським вином цікавляться й іноземці. І я хочу показати, що воно гідне цієї уваги!»



Скрипка сам визначав ділянки виноградних плантацій на Малій горі, із врожаю яких народиться його мрія. Та й самі грона винограду для авторських вин пан Олег обирає власноруч: селективний збір лише найкращих і найбільш прогрітих сонцем ягід – одна з «родзинок» вина «Країна мрій». «У чому ще “родзинка” мого вина? У тому, що воно виготовляється не з родзинок, а із найкращого закарпатського винограду», — усміхається винороб-новачок. «Умови для його вирощування тут пречудові: теруар, де збіглися кілька важливих чинників для того, щоби виноград був виняткової якості, а ще вправні винороби. В Україні є кілька виноградарських регіонів, але, нехай мене пробачать інші, Закарпаття – мій фаворит, тут мені смакує найкраще. Я їжджу світом і куштую вино різних країн, і кілька років тому відкрив для себе Швейцарію. Був у містечку неподалік Женевського озера, під назвою… ВВ, це поблизу Монтре, де відбувається джазовий фестиваль. І там ростуть виноградники, так само на схилах, — дуже гарні. Там роблять дивовижне вино. Виноградники Малої гори емоційно мені нагадали це місце… І я не помилився: тут справді добре. Місцеві вина стали для мене відкриттям серед українських вин. Варто також зазначити, що йдеться про українське вино, яке робиться із застосуванням найкращих технологій, котрі є у світі», — акцентує музикант і, так, уже винороб.

Авторська прикмета технології – й особлива раса французьких винних дріжджів, які застосовуватимуть для вина «Країна мрій». Любов до вина у пана Олега з’явилася саме у французькій провінції. «Ми грали концерт у невеличкому містечку поблизу Альп. Після виступу нас, утомлених, запросили на вечерю… до церкви. Ми побачили, що на столах нема нічого, окрім величезних голівок сиру, хлібин і фонтану вина. Здивувалися. Але це було так смачно — неймовірно! І саме тоді я зрозумів французів, які вважають вино радше їжею. Раніше я дивувався їхньому способу харчуватися та тому, як вони при ньому тримають форму: круасан із маслом і несмачною кавою на сніданок, багет із сиром на обід і картопля з м’ясом на пізню вечерю. Як їм вдається бути стрункими і здоровими при такій дієті? І збагнув, як: вони випивають щонайменше пляшку вина в день. Але тільки якісного! У вихідні – більше!» — сміється Скрипка.

   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

«Після того, як був зруйнований ще радянський стереотип, що вино – то як десерт, минуло й несприйняття цього напою та з’явилася цікавість», — розповідає новоспечений винороб. Мандруючи, Скрипка відкривав винну культуру, і не лише у Франції, а й південніше. Зокрема, його вразили й угорські вина, які називає насиченими й дуже цікавими, із пікантним характером. Близькі ж до угорських теруарів виноградники Берегівщини (у курортному регіоні музикант полюбляє відпочивати з родиною), здивували сортовим складом і доглянутістю, як і виробнича база місцевого шато. Так мрія стала ідеєю, й уже в листопаді буде залита в пляшки. Зараз обидва вина Скрипки, виготовлені й закладені за допомогою технологів-виноробів закарпатської компанії, на базі якої й випустять «Країну мрій», уже виброджують. Наприкінці осені-початку зими перші пляшки «Країна мрій» відкоркують; вина представлять на виставках і фестивалях.

Під час прогулянки закарпатським виноградником співак прохопився, що перші презентації у Києві можуть відбутися не тільки з вином «Країна мрій», а й за участі інших виноробів-артистів – із числа всесвітньо відомих. В Україні ж Скрипка є першим зірковим винарем. Хто знає, чи не стане авторське вино від знаменитих українців новою модою?



«Насправді вино – в українській традиції, просто вона була дещо втрачена. Виноробство в нашій державі славне з Середньовіччя, має історію, й тим паче на Закарпатті. Але ж і козаки теж пили вино, мали цю культуру! Що ж то теми вживання алкоголю, то вважаю, що вино, навпаки, може й має побороти ці проблеми. Я переконаний, що в цій боротьбі слід змінити підходи. От уявіть, що у якомусь умовному селі хлопці, які, скажімо, ввечері п’ятниці скуштували розе з Піно Нуар, видирають штахетини з паркану й ідуть битися. Це неможливо! Вино – це про культуру! Доведено, що помірне вживання якісного сухого вина корисне для здоров’я. У світі його вважають не алкогольним напоєм, а продуктом харчування. І на мою думку, промоція доброго натурального вина – це і є внесок у боротьбу з проблемами, пов’язаними зі зловживанням алкоголем. І зараз саме час відкрити і собі, і світу українське вино. Я завжди ставив собі за мету відкривати нашу культуру. Мені було важливо, щоби люди повірили в українську пісню. І ми бачимо, що відбувається зараз — це модно, це тренд; зараз — розквіт нашої музики. Я дуже хотів, щоби повірили в українську кухню, і традиційну, і високу, авторську – й от, вона цікава, переживає бум. От тепер – якісне вино. Я – вірю в українське вино!» — говорить Скрипка.

Як часто буває з творчими та натхненними ініціативами, пану Олегу пощастило з часом втілення мрії. 2018-й рік закарпатські виноградарі й винороби називають одним із найкращих за десятиліття. На професійному «жаргоні» такі звуть «вінтажним роком»: вина з цього врожаю є винятково вдалі та мають перспективи стати колекційними.



Але в супермаркетах цей продукт не знайдете з іншої причини: серія за своєю задумкою лімітована, тільки по 5 тис. пляшок кожного з двох вин. Оскільки музикант-винороб вважає, що в цій справі дуже важлива презентація, розповідь про вино, створення особливого настрою, то і скуштувати напої можна буде скоріше за безпосередньої участі самого Олега Скрипки. «Вино, отримуючи контекст, отримує інший смак. Емоції, настрій важливі. Це я відчуваю з напоями від мого товариша П’єра Рішара, який має шато у Франції, ближче до кордону з Іспанією. Відчуття від куштування цілком особливі!» – каже артист. Він планує організовувати винні вечори, під час яких спілкуватиметься не тільки про музику й мистецтво, а і про українську кухню, й українські вина. Та й саме вино також вважає мистецтвом. І навіть планує наступного сезону влаштовувати концерти для свого винограду й вина під час дозрівання…

«Чому ні? Якщо пофантазувати, то до вина слід ставитися як до живої істоти. Власне, так воно і є — вино виготовляється з природної сировини й за участі мікроорганізмів. А все живе відчуває позитивні вібрації. Значить, йому можна заграти музику чи просто поспілкуватися з лозою і вже з самим вином, що бродить, та і вже з тим, що зберігається в пляшках у тебе вдома. Це точно буде відчутно в смаку, ця добра енергія. Вино повинне перебувати у красивому місці, та й на виробництві має бути охайно, та й приємні люди мають працювати. Це здається якоюсь метафізикою, але в світі люди, які роблять добре й унікальне вино – цікаві й позитивні особистості», — каже Скрипка, куштуючи виноград просто з куща.

Вино як мрія: Олег Скрипка на Закарпатті виготовляє авторський сонячний напій

Мета виготовлення «Країни мрій» – не комерційна, а патріотична: показати, що українські, й зокрема закарпатські, вина не є гіршими за чилійські, португальські, австралійські, та навіть італійські і французькі… Прогулюючись виноградниками Малої Гори з келихом розе (нині не свого власного, а прототипу від партнерів — місцевого шато), Олег Скрипка це стверджує з усією відповідальністю. Ба більше, каже, що в букетах тутешніх вин є особливо приваблива нотка: вони зроблені не тільки з найкращого винограду провідними майстрами, але й з любов’ю. А ще, звісно, із мрією…


   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

кто то хорошо развёл видать инвестора :D
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Хай він там щось не в тему про політику казав , але Скрипку поважаю. ВВ в сто разів краще плаксивої ОЕ.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Спочатку мені здалося, що у гілці назва - "вирішив стати свиноробом"
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Спочатку мені здалося, що у гілці назва - "вирішив стати свиноробом"

добре що не свінойопом
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

постоянно фотки со стаканом, перебор тупых рекламщиков  :D
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

постоянно фотки со стаканом, перебор тупых рекламщиков  :D

там є ще без стакану або майже без скрипки
ці краще?









   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Бакал неправильно тримае, мене в винних погребах вчили що треба за ніжку тримати , бо вино неможна гріти.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

постоянно фотки со стаканом, перебор тупых рекламщиков  :D

 :gigi:  просто не було куди його поставить, а на землю не хотів ставить - богемське ж шкльо. Жалько пачькать.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

не вірю
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Бакал неправильно тримае, мене в винних погребах вчили що треба за ніжку тримати , бо вино неможна гріти.

 :gigi: та це і бакал у нього не винний.


А чим він там фастаєцця? Обичьним синім винним виноградом? Нашла чєм гардіцца. (с).
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

мені здалося, що у гілці назва - "вирішив стати свиноробом"
:gigi: теж самэ
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Ну думаю це реклама вина просто.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Ну думаю це реклама вина просто.

взяли шмурдяк
написали на пляшці ВВ і ціна зросла у рази :)
хоча ВВ може мати проблеми з іспанцями

https://www.barbadillo.com/product/bb-brandy-solera-2?lang=en
   
Бакал неправильно тримае, мене в винних погребах вчили що треба за ніжку тримати , бо вино неможна гріти.

Видать, звик пити кон*як. :D
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Чого ви на дядька наїжджаєте
знайшов собі розвагу. нормальна цікава

скажіть спасибі що в президенти не йде
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Таке ж якісне, як і музика? :facepalm:
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

 (tu)  Хай йому щастить у цій, тай не лише цій справі!!!!
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Хоть не президентом,уже хорошо
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

К сожалению закарпатское вино среди худших в Украине. Лучшее- в одесской (Колонимт) и херсонской обл. (Бейкуш, кн.Трубецкого).
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

К сожалению закарпатское вино среди худших в Украине. Лучшее- в одесской (Колонимт) и херсонской обл. (Бейкуш, кн.Трубецкого).

 Чого це? Скрипка на виноградниках Чизаю. Вони непогане роблять.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

К сожалению закарпатское вино среди худших в Украине. Лучшее- в одесской (Колонимт) и херсонской обл. (Бейкуш, кн.Трубецкого).

це правда
Cotnar все ж таки в кращих винах може конкурувати
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

СКРИПКА ПОХВАЛИВ РОБОТУ ЯНУКОВИЧА
Фронтмен гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка заявив, що Янукович на посаді президента працює краще за Ющенка.

Олег Скрипка вважає, що команда Віктора Януковича проводить економічний менеджмент, чого не вдалося зробити президенту Вікторові Ющенку.

За словами музиканта, у Віктора Ющенка не було здібностей щось ефективно зробити.

"Не зміг команду зібрати, не розбирається в людях, приймав неправильні рішення. Тобто, коли комусь потрібно прощати, - він не прощає, а тим, кому не можна, - прощає", - наголосив музикант.

У той же час він заявив, що налаштований досить оптимістично щодо майбутнього країни.

"Україна піднімається з руїн, при чому з точки зору історії і хронології все відбулося правильно: спочатку нас треба було звільнити морально - і Ющенко це зробив, але був не в змозі провести економічний менеджмент. А тепер команда Януковича проводить економічний менеджмент", - підсумував Скрипка.

Більше читайте тут: https://тсн/politika/skripka-pohvaliv-robotu-yanukovicha.html
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Не дуже годиться Закарпаття для вироблення вин класичним способом.
Опадів забагато.

Лише мішанини різні (бленди тобто) робити, бо само по собі вино так собі, куце виходить.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

А хазяїн виноградника у курсє?  8-)
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Не дуже годиться Закарпаття для вироблення вин класичним способом.
Опадів забагато.

Лише мішанини різні (бленди тобто) робити, бо само по собі вино так собі, куце виходить.
То просто фахівців немає.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

та це і бакал у нього не винний.
чому це не винний - склянка "Бордо"
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Закарпаття це божествена земля.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

чому це не винний - склянка "Бордо"

От же ш, Гоша, он же Жора, он же Гога, он же Гєоргій... Ото тільки й того, що склянка "Бордо" - для білого вина. А в ній шо? Прально, г-но. Ні на біле, ні на сонце в бакаї не схоже.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Чого це? Скрипка на виноградниках Чизаю. Вони непогане роблять.
Не, погане. Треба шукати пiдходящi сорти для регiону. Те, що роблять зараз пити не можливо.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Він виноградники купив і виноробню?
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Сонце в бокалі, Золота осінь  :beach:
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Він виноградники купив і виноробню?
Я так понял,  шо просто прорекламировал закарпатское вино. Я бы на месте владельцев деньги на этом этапе потратил бы на хорошего винодела, имеющего опыт нескольких сезонов в хороших винодельнях.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Хай він там щось не в тему про політику казав , але Скрипку поважаю. ВВ в сто разів краще плаксивої ОЕ.

а те що він тупий, як валянок, не заважає тобі його поважати?
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Портвейн - Танці :gigi:
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

а те що він тупий, як валянок, не заважає тобі його поважати?
Пофіг, він не політик.
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

панове Олежу напевне обманюють, з винограду такого кольору як на фото не вийде
рожевого вина як у нього в келиху, вино буде червоним
для такого кольору мінімум 50, а я думаю навіть 60-70-80% повинно бути білого

 Олеже в виноробствi ЛОХ



фотки теж для лохів

Останнє редагування: 2 листопада 2018 21:01:25 від bassarabia
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

Хай він там щось не в тему про політику казав , але Скрипку поважаю. ВВ в сто разів краще плаксивої ОЕ.

Тільки так!

Хай живе ВВ!
   
Re: Олег Скрипка вирішив стати виноробом

А є у нас взагалі сухі карпатські вина? Бо я щось не пригадаю. Зразу кажу, за українськими винами спеціально не слідкую.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія