Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Говорить Київ. Якою мовою?

Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Дуже повільно, але української мови стає в Києві більше.
Буваю в столиці регулярно, 3-4 рази на рік. Зміни помітні, хоча хотілося б швидше.)

Останній раз була в вересні, то вперше офіціанти у всіх закладах відповідали українською.

А так співвідношення уркаїномовних до рускоязичних десь 30/70%.
По моїм спостережанням.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Видно по всіляких наукових збіговиськах - всі переходять на українську і англійську. Вчора наприклад наші репродуктологи говорили всі українською, окрім одного) з 5 - один)

В гуманітарно-суспільній сфері науковців і за совка було чимало україномовних (і писали, і говорили), а зараз - абсолютна більшість. В технічних науках - поменше, але явний прогрес є (хто не знає, науковий обіг у всьому, що стосується захистів, переважно україномовний вже давно).

В мистецькому середовищі ті, хто не попса, теж вже переважно україномовні, і там також ця тенденція висхідна.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

х.з. якось на побутовому рівні склалося. що корінними вважаємо тих, чия рідня  в києві хоча б з довоєнних часів

і багато після війни корінних киян залишилось ?
Тисяч 50
Зараз по неофіційних данних десь 5 мільйонів
Тобто всі некорінні ?

Я живу в місті під Києвом уже 32 роки(до того в Києві - 8),
дружина з 2-х років, діти народились тут.
То я не корінний ?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

не знаю за Київ, але в Харкові не було української, а тепер є.
мало, але є. тобто люди перестають вдавати з себе гарадскіх.
особливо студенти.

 (tu)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Перший позитив у Києві - освіта, де прогрес помітний.

Так, це правда.
Чув, що з нового навчального року у Києві не буде жодної російської школи. Буде лише окремий предмет "Рос. мова" і то лише там, де захочуть батьки.


Останнє редагування: 3 грудня 2017 14:10:24 від kod_3
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Дуже багато киян дома тільки українською, на вулиці російською.
Відповідаєш українською, то в основному переходять на українську.
Я в Криму ніколи не переходив на російську.
Зауваження мені робили окацаплені українці.

Я теж ніде в Україні не переходжу. І теж в Криму чув: гаварі па-чєлавєческі! Гади.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Років 15 і Київ буде переважно україномовний ()
60%)

Згоден. Якщо у 2000 році україномовних у Києві, за моїми вічуттями, було 5%, то зараз - мінімум 30%, можливо, навіть 35%.
У моєму колі спілкування - 70% вже зараз.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Українська в Києві перестала бути ознакою неосвічених селюків, тому її перестали соромитися. Середь молоді це помітно.

Згоден. Плюс у сфері обслуговування стається помітний зсув. У 70% випадків офіціанти і продавці спілкуються зі мною українською.
Вчора заходив в аптеку. Продавець обслужила мене українською. Думав, що тільки мене. Поки складав сумку, прислухався. Наступна жінка-покупець звернулася до продавця російською, а вона НЕ ПЕРЕЙШЛА на російську! Ще два-три роки тому таке у Києві було немислиме.

Останнє редагування: 3 грудня 2017 14:11:31 від kod_3
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Видно по всіляких наукових збіговиськах - всі переходять на українську і англійську. Вчора наприклад наші репродуктологи говорили всі українською, окрім одного) з 5 - один)

 (tu)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ще одне спостереження.
Коли телефоную в київський інтернет магазин у 80% випадків продавець починає розмову російською, а потім переходить на українську, іноді навіть на дуже пристойну.
Виникає питання чому не навпаки? А тому що вони знають, що більшість київських клієнтів - російськомовна.
Вони не розуміють, що таким ставленням до клієнта вони мимоволі підкреслюють, що я тут іноземець, чужинець.
Якби було навпаки, в українських росіян по-троху формувалося б розуміння, що вони в Україні - національна меншина і це було б корисно всім. 
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ще одне спостереження.
Коли телефоную в київський інтернет магазин у 80% випадків продавець починає розмову російською, а потім переходить на українську, іноді навіть на дуже пристойну.
Виникає питання чому не навпаки? А тому що вони знають, що більшість київських клієнтів - російськомовна.
Вони не розуміють, що таким ставленням до клієнта вони мимоволі підкреслюють, що я тут іноземець, чужинець.
Якби було навпаки, в українських росіян по-троху формувалося б розуміння, що вони в Україні - національна меншина і це було б корисно всім. 

Це давня біда. В супермаркеті дві продавчині між собою говорять про щось по-українськи. Просиш українською зважити їжі - відповідають російською. Колись не витримав і кажу: "А чому ви до подруги українською, а до мене - російською? Говоріть українською, ми ж вдома!". Нічого не відповіла.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

В гуманітарно-суспільній сфері науковців і за совка було чимало україномовних (і писали, і говорили), а зараз - абсолютна більшість. В технічних науках - поменше, але явний прогрес є (хто не знає, науковий обіг у всьому, що стосується захистів, переважно україномовний вже давно).

В мистецькому середовищі ті, хто не попса, теж вже переважно україномовні, і там також ця тенденція висхідна.
Про технічну термінологію - зараз не вистачає перекладачів з англійської на українську, і це стосується не лише техніки, а й хімії, фармацевтики тощо. І в медицині звичайно теж те саме
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Навіяно темою https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=987389.0
Як, за вашими відчуттями, змінився (або не змінився) мовний баланс у Києві, починаючи з 2000 року? Цікава думка не тільки киян. Гості міста, які приїжджають в столицю рідко, можуть навіть краще відчути зміни, якщо вони сталися. Розказуйте, діліться!

Переіхав до Києва у 2000р. Взагалі не пам'ятаю , щоб хтось украінською размовляв.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Переіхав до Києва у 2000р. Взагалі не пам'ятаю , щоб хтось украінською размовляв.

Отже, швидкість українізації Києва - 30-35% за 17 років. Чи означає це, що нинішні 30-35% української перетворяться у 60-70% української аж за наступні 17 років?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

і багато після війни корінних киян залишилось ?
Тисяч 50
Зараз по неофіційних данних десь 5 мільйонів
Тобто всі некорінні ?

Я живу в місті під Києвом уже 32 роки(до того в Києві - 8),
дружина з 2-х років, діти народились тут.
То я не корінний ?

в сучасному світі містечкова корінність це якийсь дивний середньовічний анахронізм
причому я б зрозумів би його у європейців де в середні віки місто було своєрідною країною з своїм громадянством, але потім цю містечковість розмив націоналізм
але не в кацапів де люди заселялись і переселялись указами царів і місто було просто воєнним фортом і центром збирання податі в імперії
на місцях перважно жили підневольні люди (коли їх не перепродували хазяї)- всі інші в імперії (чиновники, військові, а інших людей в ній майже не було) рухались і часто примусово
ну в росії правда можна було вважати корінним жителем  якогось кишинівського, одеського або містечкового єврея ортодоксальні прадіди якого кілька поколінь жили в єврейських гетто, бо межа оседлості заважала їм переселитися в столиці
ну ще була кацапська прописка після приходу комуністів яка примусово обмежувала населення міст, бо люди намагалися туди прорватися щоб просто вижити, там можно було отримати більш-менш гарантовану їжу і одяг
а в сучасному світі хвалитися що все життя просидів в одному місці, та ще в тому самому будинку і на тій самій вулиці- це просто смішно, все одно що хвалится що заріс мохом
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Українська в Києві перестала бути ознакою неосвічених селюків, тому її перестали соромитися.

От же ж село понаєхавше  :facepalm1:   :laugh:
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

в бизнесе и в сфере где деньги крутятся вообще --- все на русском
базары, транспорт и т.д. --- суржик+укр.мова наполовину с русским
Я працював щонайменше в двох київських компаніях, де "крутилися гроші" (КУА та ТОВ, що обслуговувало великі держзамовлення), з україномовним вищим керівництвом
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Про технічну термінологію - зараз не вистачає перекладачів з англійської на українську, і це стосується не лише техніки, а й хімії, фармацевтики тощо. І в медицині звичайно теж те саме

Це - питання невеликого часу, он КПІ випускає щороку цілий виводок технічних перекладачів, і, думаю, не тільки він. В мене батько майже все життя викладав, казав, що хто не може мови вивчити, той не зможе й бути гарним технарем, бо потрібного інтелекту не може не вистачити на мови :) Для того, щоб щось вивчити. насправді потрібна тільки одна річ - бажання, а можливості тоді знайдуться, як дуже захочеться :) , тим паче у вік Інтернету.   
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Всьо плохо. На слух української побільшало, але це омана. Просто селюки стали менше комплексувати.
Насправді ж, Київ лишається найбільшою росифікаційною фабрикою, яка перемелює мільйони україномовних що тут навчаються, працюють, намагаються прилаштуватися.
Кому вдається тут осісти, говорять російською, а їх діти і поготів.
Садок і школа - майже суцільно кацаплять.
Київ = росифікація
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ще одне спостереження.
Коли телефоную в київський інтернет магазин у 80% випадків продавець починає розмову російською, а потім переходить на українську, іноді навіть на дуже пристойну.
Виникає питання чому не навпаки? А тому що вони знають, що більшість київських клієнтів - російськомовна.
Вони не розуміють, що таким ставленням до клієнта вони мимоволі підкреслюють, що я тут іноземець, чужинець.
Якби було навпаки, в українських росіян по-троху формувалося б розуміння, що вони в Україні - національна меншина і це було б корисно всім. 

От тому то і потрібен новий мовний закон який зобовязуватиме сферу послуг звертатись до клієнтів лише українською.
 і тільки після звернення українською, і тільки за обопільної згоди сторін можна московітською, чи якоюсь іншою іноземною
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Проблема в тому, що українці не вважають російську іноземною. Коли кажеш їм, чому ви спілкуєтеся зі мною іноземною, вони зависають.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ще одне спостереження.
Коли телефоную в київський інтернет магазин у 80% випадків продавець починає розмову російською, а потім переходить на українську, іноді навіть на дуже пристойну.
Виникає питання чому не навпаки? А тому що вони знають, що більшість київських клієнтів - російськомовна.
Вони не розуміють, що таким ставленням до клієнта вони мимоволі підкреслюють, що я тут іноземець, чужинець.
Якби було навпаки, в українських росіян по-троху формувалося б розуміння, що вони в Україні - національна меншина і це було б корисно всім. 

Взагалі-то продавці інтернет-магазинів явно чи неявно орієнтуються на статистичні дані: від 60 до 80% українських відвідувачів основною мовою пристроїв мають російську.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Навіяно темою https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=987389.0
Як, за вашими відчуттями, змінився (або не змінився) мовний баланс у Києві, починаючи з 2000 року? Цікава думка не тільки киян. Гості міста, які приїжджають в столицю рідко, можуть навіть краще відчути зміни, якщо вони сталися. Розказуйте, діліться!
Ще й як. Дуже багато україномовних. Зараз вже якось стає соромно за свою російську. На інтуїтивному рівні російська стає інозменою, хоча я похожду із російськомовної родини.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?
Xad

Ситуація значно покращується. Особливо це видно по дитсадку - половина батьків розмовляє з дітьми українською. І це приємно чути. В сфері обслуговування частіше починають розмову українською та майже завжди переходять на неї, якщо почали російською.

Зміни і в своєму ставленні - рідше переходжу на російську.  Також намагаюся і в пошукових системах користуватися українською. Але тут, на жаль, ще багато автоматичних перекладів. Сподіваюсь що на інтернет також бізнес зверне увагу і ті хто заздалегідь подумають про це, будуть у виграші.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ситуація значно покращується. Особливо це видно по дитсадку - половина батьків розмовляє з дітьми українською. І це приємно чути. В сфері обслуговування частіше починають розмову українською та майже завжди переходять на неї, якщо почали російською.

Зміни і в своєму ставленні - рідше переходжу на російську.  Також намагаюся і в пошукових системах користуватися українською. Але тут, на жаль, ще багато автоматичних перекладів. Сподіваюсь що на інтернет також бізнес зверне увагу і ті хто заздалегідь подумають про це, будуть у виграші.
Вже.
Я працюю в наповненні контенту сайтів.
Якщо ще років два тому замовляли лише рускоязичні версії, зараз все частіше звертаються, щоб була і рускоязична, і україномовна версії.
Тому є надія.)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Кацап-москаль хочет на новогодних праздниках посетить прекрасную Украину: великолепный Киев, Полтаву, где часть его корней, сказочный европейский Львов и т.д.
Посоветуйте, что посмотреть, куда съездить, как себя вести и т.д.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Кацап-москаль хочет на новогодних праздниках посетить прекрасную Украину: великолепный Киев, Полтаву, где часть его корней, сказочный европейский Львов и т.д.
Посоветуйте, что посмотреть, куда съездить, как себя вести и т.д.

чей Крым?хуйло кто?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

чей Крым?хуйло кто?

Передумав Василько )))
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Цікаво, за українську мову можуть побити в Києві ?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Живу в Києві вже майже 4 роки. Погоджуюсь з тим, що російської все ж таки поки що більше, але абсолютно не згоден з тим, що в західняків є якийсь комплекс із-за якого вони переходять на російську. Це швидше комплекс окремої людини, незалежно звідки вона приїхала з Тернополя чи Харкова. В мене на роботі 50 на 50, але під час обговорення робочих питань - 80% українською і я ніколи навіть не задумувався над тим, що українська це приниження чи ознака села - більше, коли чують українську одразу легше знайти спільну мову і дивляться навпаки із заздрістю, оскільки не всім дано гарно розмовляти українською. Тому про що тут деякі пишуть не зовсім розумію. Молодь так взагалі відсотків 60 україномовна.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

проблема не комплексів- проблема багатогранна
але головне немає критичної маси українців- якщо україномовний професіонал попадає в російськомовну команду то вона його швидко перетравлює
йому треба працювати і не хочеться ще й вести мовну боротьбу- ейчари всі російськомовні, якщо ти вперто розмовляєш українською то стаєш людиною яка не плей болл, не в команді
причому переважна більшість в принципі для неї не проблема говорити українською, а значна частина будуть раді, але працює механізм, працюють жорна які перемелюють всіх
і так усюди- як це змінити гадки не маю, навіть приклад бомонду і українські медія можуть не допомогти
якби з'явилися перші люди що просто не розуміють кацмову достатньо щоб вільно нею розмовляти, тоді можна було б вводити якісь законодавчі варіанти про робочу мову на підприємствах- але на даному етапі це фантастика
механізм русифікації запущений і продовжує працювати
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Вернулась дочь из Киева и сказала: "Вони там так дивно говорять :( "
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Не знаю насколько мои ощущения совпадают со статистикой, но в Киеве за прошедшие 15-20 лет в разы увеличилось количество людей, разговаривающих на украинском, особенно среди молодёжи. Вспоминаю, что за 5 лет учебы в Шеве в конце 80-тых только один!!! преподаватель читал свой курс на украинском (факультет естественно-научный), сейчас такое просто невозможно. Прогресс налицо, однако в последнее время начало немного коробить, что в некоторых случаях тему языковую несколько "передавливают". Могу привести примеры - и в системе образования, и в общении с чиновниками. Если что - я билингв, свободно владею обеими языками, мой деловой, рабочий язык - украинский, но родной - русский. В разных ситуациях использую разные языки.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

проблема не комплексів- проблема багатогранна
але головне немає критичної маси українців- якщо україномовний професіонал попадає в російськомовну команду то вона його швидко перетравлює
йому треба працювати і не хочеться ще й вести мовну боротьбу- ейчари всі російськомовні, якщо ти вперто розмовляєш українською то стаєш людиною яка не плей болл, не в команді
причому переважна більшість в принципі для неї не проблема говорити українською, а значна частина будуть раді, але працює механізм, працюють жорна які перемелюють всіх
і так усюди- як це змінити гадки не маю, навіть приклад бомонду і українські медія можуть не допомогти
якби з'явилися перші люди що просто не розуміють кацмову достатньо щоб вільно нею розмовляти, тоді можна було б вводити якісь законодавчі варіанти про робочу мову на підприємствах- але на даному етапі це фантастика
механізм русифікації запущений і продовжує працювати

А Ви в курсі, що на багатьох підприємствах (в т.ч. державних!) вся технічна документація йде російською мовою?
Або ще з часів СРСР, або її пізніше росіяни робили.
Тобто, грубо кажучи, за чверть століття її так й неспромоглися перекласти.
А використання єдиної термінології - це, серед іншого, ще й питання технічної безпеки.
Звісно, що на форумі легко закликати усіх перейти на українську.
Але для забезпечення цього в реальному житті необхідно працювати. Тяжко й довго. Та дурних бажаючих немає.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Отже, швидкість українізації Києва - 30-35% за 17 років. Чи означає це, що нинішні 30-35% української перетворяться у 60-70% української аж за наступні 17 років?

Відкрив цю тему у 2017 році.
Що, на вашу думку, змінилося в Києві за останні пʼять років?
У 2017 році україномовних у столиці, на думку ФУПу, було приблизно 30%. А скільки зараз?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

На початку червня був у Києві та у Львові і був шокований кількістю україномовних у Києві та кацапомовних у Львові. Здавалося, ніби у Києві більше говорять українською, аніж у Львові.
Але це, звичайно, тимчасово
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Відкрив цю тему у 2017 році.
Що, на вашу думку, змінилося в Києві за останні пʼять років?
У 2017 році україномовних у столиці, на думку ФУПу, було приблизно 30%. А скільки зараз? Дуже багато російськомовних зі сходу України переїхало. Вони вперто на звернення до них українською відповідають російською. Чи не хочуть українською, чи не знають її, не зрозуміло.

Була перед війною 2022 в Києві. Не склалося враження, що Київ більш україномовним став.   Тільки в офіційних установах українську стабільно почути можна було. 
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?
tyv

Української стало більше
Особисто я на російську з 2014 року майже не переходжу)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Народився і виріс у Києві розмовляв в більшості по російські , української було дуже мало...вона була не популярна ..всі з себе видавлювати українське( мову) але не ставали кацапами як це було на сході...
А зараз повертається мода на українство і мову, і якщо люди і розмовляють у побуті російською, то зараз якщо до них звертаються українською, то також переходять на українську , а не відповідають україномовним по російські. Як би там не було всерівно  київські російськомовні українці, це українці, а не росіяни.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Проблема в тому, що українці не вважають російську іноземною
Україномовні поступово винищувались, лишились підлаштовальники
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія