Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Світ відмовляється від лапотного газу

Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Правительство Финляндии намерено прекратить поставки российского газа. Российская компания "Газпром" заявила оплачивать газ по новым требованиям.
Об это сообщает издание Helsingin Sanomat.


Отмечается, что финское правительство отказалось платить в рублях. "Газпром" требовал от финской государственной газовой компании Gasum ответить по поводу оплаты за газ рублями до 20 мая.

По официальным оценкам, заменить российский газ ресурсами эстонского газопровода и терминалов СПГ не получится. В то же время на газ приходится всего около 5% от общего потребления энергии Финляндии.

https://tinyurl.com/m65xdy94
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Вангую що за пару років у лаптів не буле доходів від експорту газу в ЄС

Бо всіх задовбали
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Про славнозвісну «газову зброю» Росії сказано і написано багато. Аргумент полягає в тому, що висока залежність від російського природного газу змушує країни Східної та Південно-Східної Європи двічі подумати, перш ніж розглянути будь-який крок проти Москви. Кремль в змозі покарати тих, хто наважується виступити проти цього, вводячи жорсткі положення до газових угод або, що ще гірше, припиняючи поставки. Друзі, навпаки, отримують винагороду. Приклад: «неймовірна» угода, яку президент Росії Володимир хуйло уклав із Сербією, яка, на думку багатьох, забезпечила переобрання президента Сербії Олександра Вучича.

Проте нещодавно ми побачили, що цієї так званої «газової зброї» насправді не існує. 26 квітня «Газпром» перекрив кран для Болгарії та Польщі після того, як вони відмовилися виконувати односторонню зміну контракту на поставку, продиктовану хуйло, і оплачувати щомісячне споживання в рублях. Через кілька тижнів у обох країнах все добре. Російське рішення не спричинило бурхливої ​​активності в жодній економіці. Це не викликало внутрішньополітично ї кризи, а тим більше не призвело до серйозних змін у зовнішній політиці Польщі чи Болгарії. У всякому разі, відключення посилило рішучість цих країн.

Навіть Болгарія, найголубіша серед голубів, коли мова заходить про Росію, проявила певну сміливість. 28 квітня, через кілька годин після припинення подачі газу, прем’єр-міністр Кирило Пєтков вирушив до Києва, щоб обговорити з президентом України Володимиром Зеленським, що Софія може зробити, щоб допомогти. Хоча формально Болгарія не надсилає військову допомогу Україні, публічною таємницею є те, що боєприпаси та озброєння її виробників передаються через треті сторони, зокрема Польщу.
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Особливої ​​уваги заслуговує реакція Болгарії на переривання газових потоків з Росії. На відміну від Польщі, яка зараз отримує менше половини газу з Російської Федерації, балканська країна залежить від російського «Газпрому» у поставках понад 90 відсотків. Але на відміну від попередніх обмежень у 2006 та 2009 роках, цього разу уряд у Софії чітко мав план. Наприклад, державний трейдер «Булгаргаз» уклав контракти на поставки скрапленого природного газу (ЗПГ), які зараз надходять у Болгарію через термінал «Ревітусса» в Греції. Додаткові обсяги також надходять з Румунії через Трансбалканський трубопровід, який до початку роботи «Турецького потоку» у 2020-21 роках обслуговував «Газпром».


Той факт, що збій стався влітку, після закінчення опалювального сезону, також полегшує життя болгарській владі. Головне, однак, те, що довго відкладений з’єднувальний трубопровід Болгарії з Грецією (ICGB) має запрацювати 30 червня або незабаром після цього. Після того, як він запрацює, Болгарія буде імпортувати один мільярд кубометрів (млрд кубометрів) - що відповідає приблизно одній третині її річної потреби - з Азербайджану, оскільки ICGB підключається до так званого Трансадріатичного трубопроводу. ЗПГ буде надходити з терміналів у Туреччині, а після кінця 2023 року — із плавучої установки для зберігання та регазифікації (FSRU) поруч із північно-східним грецьким портовим містом Александруполіс. 3 травня прем'єр-міністр Петков став свідком початку робіт над FSRU в компанії прем'єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса та президента Ради ЄС Шарля Мішеля. Також були присутні Олександр Вучич і прем’єр-міністр Північної Македонії Дімітар Ковачевскі.

Війна в Україні дала попутний вітер новим інфраструктурним проектам, які диверсифікують поставки газу на Балкани та перекроять маршрути постачання. Але в короткостроковій перспективі це як завжди. Незважаючи на те, що «Газпром» від неї уникає, Болгарія не припиняє потоки з Росії до Сербії та Угорщини через «Турецький потік». Софія отримує дохід від проходження російських вантажів, не хоче псувати відносини з Будапештом і Белградом, а також хоче виглядати сумлінно щодо своїх договірних зобов'язань по відношенню до Москви в світлі арбітражної справи, що насувається. . Всупереч поширеній думці, Південно-Східна Європа не залежить від російського газу. Основна причина полягає в тому, що місцеві країни споживають обмежені обсяги: по три мільярди кубометрів на рік для Болгарії та Сербії та шість мільярдів кубометрів для Греції. Румунія, великий ринок, де річний попит становить 12 млрд кубометрів, тим часом майже не приймає російський газ. За наявності правильних інфраструктурних зв’язків Газпром можна замінити альтернативними постачальниками.

https://www.aljazeera.com/opinions/2022/5/10/russias-so-called-gas-weapon-is-nothing-but-a

https://tinyurl.com/2p8fb55r
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Американська компанія Sempra Energy оголосила, що продаватиме близько 2,25 млн тонн зрідженого природного газу (ЗПГ) на рік найбільшому німецькому виробникові електроенергії RWE AG, який має намір відмовитися від російського природного газу.
Як повідомляє Укрінформ, про це повідомляє RWE на своїй вебсторінці.

«RWE Supply & Trading і Sempra Infrastructure підписали угоду про наміри щодо постачання зрідженого природного газу з техаського проєкту «Порт-Артур» для європейського підприємства RWE.

Умови передбачають переговори та підписання остаточного 15-річного контракту на постачання й закупівлю приблизно 2,25 млн тонн ЗПГ на рік», - ідеться в повідомленні компанії.

Читайте також: Дешевше, ніж у газпрому: Болгарія з червня купуватиме американський скраплений газ


Керівники RWE Supply & Trading Андре Страке та Sempra Infrastructure Джастін Берд висловили задоволення співпрацею.

«Це партнерство допоможе диверсифікувати портфель поставок газу RWE та Німеччини й тим самим підвищити надійність поставок у Європі на довгостроковій основі», - сказав Страке.

Зазначається, що співпраця з Sempra Infrastructure визначатиме роль RWE як великого імпортера енергоносіїв у найближчі роки й допоможе досягти незалежності Німеччини від поставок газу з росії.

https://tinyurl.com/26z5tn5s

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

NY Times
22 квітня

Нідерланди планують до кінця 2022 року зменшити до нуля залежність від викопних енергетичних ресурсів з фашистської Раїсі, заявив Міністр Клімату Голандії. Чиновники ЄС вже почали розробку документа що запровадить ембарго на руську нафту. Переговори з цього приводу розпочнуться в найближчі тижні.

The Netherlands is planning to end its dependence on fossil fuels from Russia by the end of this year, the Dutch climate minister said. European Union officials have already started drafting an embargo on Russian oil, which will likely be put up for negotiation in the coming weeks.
Нулевой импорт нафты Голландией из России, был бы самый большой минус для бюджета России.

Жаль только, что Китай, Индия и Пакистан эту нафту выкуплят.

https://www.bbc.com/news/world-europe-61318689?
utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_202205




   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Нулевой импорт нафты Голландией из России, был бы самый большой минус для бюджета России.

Жаль только, что Китай, Индия и Пакистан эту нафту выкуплят.

https://www.bbc.com/news/world-europe-61318689?
utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_202205

Показати зображення...
Ну, наскільки мені відомо, індуси з китайцями викупають в кацапів нафту з дисконтом мінімум 25%. Тож для москалів все одно якісь втрати
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Британія різко збільшила обсяг природного газу, що постачається в ЄС, на тлі війни Росії в Україні.

Про це свідчать дані Управління національної статистики, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання The Guardian.

Дані показують, що експорт товарів з Британії до ЄС зростає третій місяць поспіль. Він склав 16,4 млрд фунтів стерлінгів у квітні, що є найвищим місячним рівнем у поточних цінах, відколи його почали фіксувати у 1997 році.

У той час як через війну в Україні країни ЄС прагнуть диверсифікувати постачання енергоносіїв, дані свідчать про те, що Британія відіграє роль центру імпорту скрапленого природного газу (СПГ), який потім перекачується трубопроводами до континенту.

Експорт палива з Британії зріс на 500 млн фунтів стерлінгів за місяць за рахунок постачання газу та сирої нафти до Нідерландів та Ірландії. Це свідчить про підвищений попит на континенті на заповнення сховищ газу напередодні зими.

Вторгнення Владіміра хуйло в Україну сприяло різкому зростанню світових цін на енергоносії на тлі занепокоєння з приводу безпеки постачання. Це призвело до найвищих темпів інфляції за останні десятиліття у кількох країнах, включаючи Велику Британію.

Країни ЄС, які значною мірою залежать від Росії, шукають альтернативних джерел.

http://pda.pravda.com.ua/news/id_7352267/
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

https://twitter.com/view/status/1541504073731829760

 Від імпортерів їхнього газу довідаємось, що там їм вдалось "наекспортувати".
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

«„Газпром“ утверждает, что рост цены на газ компенсирует снижение объемов экспорта. Но подтвердить или опровергнуть мы это не можем ввиду отсутствия отчетности, — пишут они. — Но на что точно влияет обвал добычи [который в мае составил 14,5%, а в июне уже 30,4%] — на темпы падения ВВП».

Фактически происходит самоликвидация «Газпрома» на европейском рынке, отмечал на днях партнер RusEnergy Михаил Крутихин: «Отказываясь от своих газовых ниш там, „Газпром“ совершает самоубийство, ведь больше ему этот газ девать некуда».

https://www.moscowtimes.eu/2022/07/01/ssha-vpervie-obognali-rossiyu-po-postavkam-gaza-v-evropu-a21859

 [KA]
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Чекаєм на нову хвилю самовбивць з Газпрому  B-)
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу
den

60% експорту це дуже суттєво
Фактично ЄС достроково виконав план по зменшенню імпорту з РФ на 2/3

Планували то до кінця року

 бачимо це на середину літа

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Нулевой импорт нафты Голландией из России, был бы самый большой минус для бюджета России.
Жаль только, что Китай, Индия и Пакистан эту нафту выкуплят.

 По перше всю не викуплять. А ту, що викуповують - купують із дисконтом у 30%. Крім того танкер із росії в Китай йде цілий місяць!!! Нічого собі собівартість постачання!!!
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

 До речі, в Німеччині зараз дефіцит котлів на твердому паливі. Всі порозкуповували. Так що даремно газпром плекає якісь там надії на зиму в Європі.
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

  Евросоюз принял решение готовиться впервые провести зиму без российского газа, для чего страны сообщества могут в нынешнем и следующем году продлить работу своих атомных и угольных электростанций.
Об этом заявил в среду еврокомиссар по вопросам внутреннего рынка Тьерри Бретон.
"Мы приняли решение: мы готовимся к зиме без российского газа, - сказал он. - Чтобы продержаться эту зиму и, возможно, следующую зиму, государства ЕС могут продлить работу своих АЭС или угольных станций". В свою очередь заместитель главы Еврокомиссии Франс Тиммерманс подчеркнул важность перехода на альтернативную энергетику, которая в условиях крайне высоких цен на газ впервые стала рентабельной.

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Німеччина: Роіся не є надійним постачальником газу  :K


http://pda.pravda.com.ua/news/id_7359680/

Німеччина більше не може довіряти РФ – Шольц про російський газ
22.07.2022 19:54
Канцлер Німеччини Олаф Шольц у п’ятницю заявив, що з огляду на останні події Росія не є надійним постачальником газу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Zeit.

На пресконференції Шольц заявив, що постачання газу з Росії не буде більш безпечним, ніж воно є зараз – в умовах, коли Москва обмежила потужності "Північного потоку-1" до 40%.

"Саме тому ми віддаємо перевагу надійності", – додав німецький канцлер, згадавши про анонсовані напередодні міністром економіки Робертом Габеком заходи в енергетиці.

Нагадаємо, вранці 21 липня Росія відновила постачання газу через "Північний потік-1" після планових технічних робіт - попри побоювання, що їх з політичних міркувань можуть розтягнути на невизначений термін. Але постачання газу тримається на рівні 40% потужності трубопроводу.

Однією з причин обмежененя постачання газу Москва називала блокування повернення турбіни "Північного потоку", яка перебувала на ремонті в Канаді. Уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії і відправити турбіну для "Північного потоку", яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що турбіна застрягла у дорозі через те, що Москва поки не надала необхідні для перевезення в Росію документи – зокрема подробиці того, коли саме її потрібно ввезти і через який митний пункт.
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Євросоюз достроково наповнив газові хранилища на 80% станом на 1 вересня (планувалось 1 листопада)
Це твіт від Комісару ЄС щодо енергетичної політики

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Євросоюз достроково наповнив газові хранилища на 80% станом на 1 вересня (планувалось 1 листопада)
А ми?
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Європа міркує над введенням граничної ціни на російський газ що йде трубопроводами

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Потенційно перша зима для ЄС взагалі без кацапського газу

Чехи ініціюють засідання комісії по енергетиці ЄС, де буде запропоновано дві речі:

- координований режим економії для країн ЄС
- створення механізму «ліквідного резерву» для непередбачуваних ситуацій
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

За падіння доходів від експорту газу заплатять росіяне  [KA]

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Італії вдалося суттєво диверсифікувати джерела постачання до країни газу, повністю позбавившись цієї зими залежності від росії.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це пише Bloomberg.

“Італія знайшла достатньо альтернативних постачальників у Північній Африці, аби замінити нестачу газу цієї зими, якщо росія негайно припинить усі поставки до країни”, - йдеться й матеріалі.

Читайте також: Євросоюз запасається газом – сховища заповнені на 86%
Зазначається, що газ із Єгипту та Алжиру дозволить повністю замінити російські енергоресурси.

Італія раніше мала намір досягти незалежності від російського газу до 2025-го року, однак поточні успіхи можуть дозволить їй зробити це раніше.

“Очікується, що алжирський експорт до Італії до 2024-го року подвоїться до 18 млрд кубометрів на рік, а імпорт зрідженого газу із Єгипту до кінця року зросте до рівня російського, дозволивши повністю його замінити”, - зауважує Bloomberg.

https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3580987-italia-nakopicila-vdostal-gazu-dla-prohodzenna-zimi-bez-rosii.html
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

Російський "Газпром" у січні-вересні 2022 року видбоув 313,3 млрд кубометрів газу - це на 17,1% (на 64,8 млрд кубометрів) менше, ніж торік.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
При цьому експорт до країн "далекого зарубіжжя" за вказаний період впав на 40,4% або на 58,9 млрд кубометрів - до 86,9 млрд куб. м.
При цьому, як заявляє "Газпром", зростає експорт газу до Китаю газопроводом "Сила Сибіру" у рамках двостороннього довгострокового контракту між "Газпромом" і CNPC.
"Постачання регулярно йдуть понаддобові контрактні кількості. У вересні зафіксовано два історичні максимуми добового обсягу експорту за весь час поставок", - йдеться у повідомленні.

https://www.epravda.com.ua/news/2022/10/3/692154/
   
Re: Світ відмовляється від лапотного газу

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія