Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

У Рівному демонтували барельєф і фігури радянських солдатів [ua]

   
Цитувати
У Рівному демонтували барельєф і фігури радянських солдатів з постаменту на пагорбі Слави, які встановили майже 40 років тому. Це останній архітектурно-скульптурний комплекс, який підпадав під закон про декомунізацію.

Як це відбувалося — бачило Суспільне.

8-метрову композицію з двох партизанів і дівчинки та також триметровий барельєф з 18-ти фігур демонтували на пагорбі Слави. Це відбулося у п'ятницю, 26 квітня, орієнтовно о 13:00.

В.о. міського голови Рівного Віктор Шакирзян повідомив:

"Уламки ми віддамо в лабораторію і здамо на металобрухт. За ті кошти, які отримає, наприклад, трест, ми хочемо придбати дрони і передати нашим військовим. Що стосується саме стіни, вона відновиться і буде в такому ж кольорі, у якому вона зараз є. Плануємо колись зробити там музей, він буде після перемоги. І так само, цей монумент ми відновимо і зробимо для наших героїв".
демонтаж

Керівник Рівненського міського тресту зеленого господарства Олександр Кравчук зазначив, що підприємство — балансоутримувач парку на пагорбі Слави:

"Звичайно, що під час демонтажу цих пам'ятників нас залучили як балансоутримувачів. Також ми надали свою техніку у кількості двох одиниць, четверо працівників допомагали демонтовувати пам'ятник. Пошкодили газон й кущі. Коли закінчиться процес демонтажу, це все вивезуть, то відновимо зруйнований газон, підсадимо зелені насадження. Можливо, ми висадимо квіти, подумаємо про це".
демонтаж

Монумент Вічної Слави був останнім скульптурно-архітектурним комплексом у Рівному, який підпадав під закон про декомунізацію та дерадянізацію. Більше на балансі міста пам'яток, що містять радянську символіку — немає, запевнив Віктор Шакирзян:

"Те, що стояло у нас на балансі — ми все повністю прибрали. На сьогодні це був останній монумент".

Цей пам'ятник відкривали недобудованим, розповів місцевий історик та краєзнавець Микола Бендюк. З його слів, в часи Радянського Соузу, під монументом планували зробити музей, так званої Великої Вітчизняної війни. Втім, через відсутність грошей його не облаштували. Приміщення пустувало, а у 2023 році Микола Бендюк разом із Олександром Гребенюком ініціювали там створення музейного простору.
демонтаж

"Він морально заважав, тому що цей монумент — радянська історія, яка повинна була забратись. Там є музейний простір, яким буде музей — не відомо. Ми декілька концепцій пропонували міській владі", — додав Микола Бендюк.

Монумент Вічної Слави створили у 1985 році. Він включав 48-метровий обеліск з червоного граніту зі скульптурою двох партизанів та дівчинки, а також барельєф з 18 фігур, серед яких партизани та радянські солдати
   


Мені дивно, що це не зробили дуже давно.  Бо дуже давно треба було демонтувати ці пам'ятники радянському тоталітаризму.
   
Бендєравци
   
Хфошисти якісь.
   
Хфошисти якісь.
[/quot


А що вони там робили , ?
   
а я ще пам"ятаю як у Рівному пам"ятник кузнєцову стояв
   
а я ще пам"ятаю як у Рівному пам"ятник кузнєцову стояв
Вибачте за каламбур (не втримався): А портнову там теж стояв?
   
А пам'ятників солдатам Чінгіс-хана там не було? І ніхто не виліз з завиванням "Зачем сносіть? Чінгіс-хан - ето жє наша історія"  :gigi:
   
у чувака аж очі горять: "якщо лабораторія скаже, що це кольоровий метал, здамо його і отримаємо кошти"  :weep:

пропоную на тому місці згодом поставити пам'ятник добувачам кольорових металів та копачам бурштину  :victory:
   
у чувака аж очі горять: "якщо лабораторія скаже, що це кольоровий метал, здамо його і отримаємо кошти"  :weep:

пропоную на тому місці згодом поставити пам'ятник добувачам кольорових металів та копачам бурштину  :victory:
Ой зрадонькааааа
Те що гроші підуть в бюджет міста то звісно фігня.
   
А пам'ятників солдатам Чінгіс-хана там не було? І ніхто не виліз з завиванням "Зачем сносіть? Чінгіс-хан - ето жє наша історія"
А Чингис-хан был союзником США и Британии во второй мировой войне?
На воинов Чингис-хана легла основная нагрузка в борьбе с врагами
наших западных партнеров США и Британии во второй мировой войне?

тут же логика простая вырисовывается
если советская армия, которая боролась с гитлеровской осью - преступники
то союзники советской армии по этой борьбе кто?
   
А Чингис-хан был союзником США и Британии во второй мировой войне?
А наша історія це тільки Друга світова? Що тобі про це казав професор, якому ти так довіряєш?
   
у чувака аж очі горять: "якщо лабораторія скаже, що це кольоровий метал, здамо його і отримаємо кошти"  :weep:

пропоную на тому місці згодом поставити пам'ятник добувачам кольорових металів та копачам бурштину  :victory:
Самопроекція :shuffle:
   
А наша історія це тільки Друга світова?
А памятник каким событиям украинской истории снесли?
Первой мировой?
   
А памятник каким событиям украинской истории снесли?
Первой мировой?
А норманець спитав про конкретно знесений пам'ятник? Ні, про нашу історію загалом.
   
Що тобі про це казав професор, якому ти так довіряєш?
Он сказал, что  наши западные партнеры научат вас правильному пониманию истории
И я ему верю
Они нифига не добрые ;)
   
научат вас правильному пониманию истории
О, навіть вигаданий професор сказав правильно.
   
А норманець спитав про конкретно знесений пам'ятник? Ні, про нашу історію загалом.
а я ответила про конкретный памятник
про нашу історію загалом поговорим, когда памятник Владимиру-крестителю снесете
   
О, навіть вигаданий професор сказав правильно.
вы такой смешной
в каждом универе есть профессора
чего их выдумывать?
поступите в универ - и сами убедитесь :) 

Drake, я вам сочувствую, потому что послевоенная жизнь в Украине вас очень обидит
конец куплета - не о чем говорить ;)
   
а я ответила про конкретный памятник
Це теж професор навчив - казати нерелевантне у відповідь?
   
очень обидит
Поки що життя чудове, бо ображає совочків, які верещать через знесення їхніх ідолів. Після війни у вас буде набагато більше образ.
   
Вибачте за каламбур (не втримався): А портнову там теж стояв?
Вибачте, але ви схоже не дуже розумний. Я мала на увазі шлях, який пройшло Рівне, та й вся Україна загалом.
   
я зараз зрадоньки підкину

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text


Стаття 297. Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого
...
2. Осквернення або руйнування братської могили чи могили Невідомого солдата, пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, воїнів-інтернаціоналістів та миротворців, а також осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації або іншої держави, визнаної Верховною Радою України агресором, учасників Революції Гідності, борців за незалежність України у XX столітті, -

караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
....

{Стаття 297 в редакції Законів № 1166-VI від 19.03.2009, № 728-VII від 16.01.2014 - втратив чинність на підставі Закону № 732-VII від 28.01.2014; в редакції Закону № 734-VII від 28.01.2014; із змінами, внесеними згідно із Законами № 2617-VIII від 22.11.2018, № 2747-VIII від 06.06.2019, № 3342-IX від 23.08.2023}


В нас дупутати взагалі хоч читають, що приймають? Адже ж нещодавно правили статтю, що заважало викинути оте "радянських воїнів-визволителів"????
   
Та ще ніде і ніколи ні один з депутатів не покараний за злочинне глупство, або некомпетентність, коли один абзац закону протирічить іншому. Щодо абзаців які створюють невизначеності я взагалі мовчу. Єдині закони, які відповідають елементарній логіці - кримінальний кодекс і правила дорожнього руху. Все інше треш-угар-і-содомія. А ще в нас дозволяється трактувати закони установам (податковим, собесам, міністерствам, комітетами...) . Я би взагалі ввів кримінальну відповідальність за імперативне трактування законів особами які не є суддями (хочеш отримати трактування - звертаєшся до суду з запитом і платиш гроші за це).
Саме алогічність законодавства і відсутність обов'язковості їх виконання у повному обсязі і призвела до поточного рівня корупції.
   
Та ще ніде і ніколи ні один з депутатів не покараний за злочинне глупство, або некомпетентність, коли один абзац закону протирічить іншому. Щодо абзаців які створюють невизначеності я взагалі мовчу. Єдині закони, які відповідають елементарній логіці - кримінальний кодекс і правила дорожнього руху. Все інше треш-угар-і-содомія. А ще в нас дозволяється трактувати закони установам (податковим, собесам, міністерствам, комітетами...) . Я би взагалі ввів кримінальну відповідальність за імперативне трактування законів особами які не є суддями (хочеш отримати трактування - звертаєшся до суду з запитом і платиш гроші за це).
Саме алогічність законодавства і відсутність обов'язковості їх виконання у повному обсязі і призвела до поточного рівня корупції.

Тут ти трохи підзагнув... Візьми, наприклад, тему проїзду перехресть з круговим рухом. Якби все було б в ПДР логічно, то не рвав би народ душу на форумах, профільних і не дуже. :-)o
   
я зараз зрадоньки підкину

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text


Стаття 297. Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого
...
2. Осквернення або руйнування братської могили чи могили Невідомого солдата, пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, воїнів-інтернаціоналістів та миротворців, а також осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації або іншої держави, визнаної Верховною Радою України агресором, учасників Революції Гідності, борців за незалежність України у XX столітті, -

караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
....

{Стаття 297 в редакції Законів № 1166-VI від 19.03.2009, № 728-VII від 16.01.2014 - втратив чинність на підставі Закону № 732-VII від 28.01.2014; в редакції Закону № 734-VII від 28.01.2014; із змінами, внесеними згідно із Законами № 2617-VIII від 22.11.2018, № 2747-VIII від 06.06.2019, № 3342-IX від 23.08.2023}

В нас дупутати взагалі хоч читають, що приймають? Адже ж нещодавно правили статтю, що заважало викинути оте "радянських воїнів-визволителів"????
Іди бери лопату та шукай там могили.
Недалечко є. Місце масового розстрілу євреїв. Меморіал там чомусь створили лише після розвалу совка.
   
Іди бери лопату та шукай там могили.
Недалечко є. Місце масового розстрілу євреїв. Меморіал там чомусь створили лише після розвалу совка.

неуважно читаєш

Цитувати
пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянських воїнів-визволителів

у мене нема претензій до зносу пам'ятника "асвабадітєлєй" (по факту - окупантів)
у мене є претензії до дупутатів, які правили цю статтю у 2023му, але лишили вираз "радянських воїнів-визволителів"

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія