Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Фільм про українських хокеїстів

Фільм про українських хокеїстів

Зараз будуть показувати на каналі Еспресо.
Назва фільму "Юкі". Історія перемог вільних українців. Про Грецкі зокрема.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Почався. Варто подивитися.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Після приїзду сюди я прямо запитував місцевих канадців хто є найбільш видатний хокеїст всіх часів. Всі не задумуючись відповідали - Гретскі. Він же Грицьків.

На запитання а хто є #2, всі жовго думали і давали різні відповіді. Тобто, Гретскі є безумовний лідер з величезним відривом від решти.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Ось матеріали про фільм
https://ua.tribuna.com/tribuna/blogs/nicefootball/2862397.html

Історії етнічних українців-переможців Кубка Стенлі.

   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Після приїзду сюди я прямо запитував місцевих канадців хто є найбільш видатний хокеїст всіх часів. Всі не задумуючись відповідали - Гретскі. Він же Грицьків.

Так, у фільмі так і сказано - найвидатніший гокеїст усіх часів і народів.
Цікавий факт про батька Івана Грецького - Волтера.
Уже в поважному віці впав у кому. Коли вийшов з коми, то міг розмовляти лише рідною українською.
Англійською розмовляти вчився заново.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

У «видатного українського хокеїста» Гретски одна бабушка была украинка.

Wayne Douglas Gretzky was born on January 26, 1961, in Brantford, Ontario, the son of Phyllis Leone (Hockin) and Walter Gretzky.

The Gretzky family were landowners in the multinational Russian Empire, and supporters of Tsar Nicholas II[3] originally from Grodno (now in Belarus).[4] Prior to the outbreak of the Russian Revolution, Gretzky's father Anton ("Tony") Gretzky (Polish: Antoni Grecki, Belarusian: Антон Грэцкі) immigrated along with his family to Canada via the United States, landing first in Chicago.[3] Following World War I, Anton, who served in the Canadian Expeditionary Force,[3] would marry his wife, Mary, who immigrated from the town of Pidhaitsi, in what was then eastern Poland and after the war became western Ukraine due to border shifts.[5]

Gretzky's ancestry is typically described as either Belarusian, Ukrainian, or Polish.[6] In interviews, [Walter] Gretzky stated that his parents were "White Russians from Belarus",[7] and whenever anyone asked his father if they were Russian, he would reply, "Nyet. Belarus."[3][8] On other occasions he mentioned his family's Polish ancestry.[9] In his autobiography, however, Gretzky stated that his first language was Ukrainian[3] which would logically have come from his mother's influence and which is not inconsistent with being of Belarusian or Polish heritage on his father's side.

Сам он по украински не говорил и в Украине никогда не был
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

В одном ряду с грецки стоят и боби халл и лемье и пара тройка кацапов нхловцев
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Сам он по украински не говорил и в Украине никогда не был
То все сфальшовані дані. Кацапи взагалі написали, що його дід з-під Гродно.
Але дід з Берестейщини, з села, а це українські землі, хоч формально сьогодні це Білорусь.
 Оскільки тоді усе було під кацапами, то і фальшувати легко.
Сам Іван Грецький визнав у фільмі, що він українець. У його батька рідна мова - українська. Я про це вже писала.
Подивіться фільм, там чітко сказано, хто звідки походить. Для цього власне і фільм зняли, щоб розставити крапочки над "і".
А те, що не народився в Україні, то хто з цим сперечається. Але українська спільнота в Канаді і Америці велика.

   
Re: Фільм про українських хокеїстів

В одном ряду с грецки стоят и боби халл и лемье и пара тройка кацапов нхловцев
кацапы ниже. Еще есть ги лафлер, бобби орр, горди хоу
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Зараз будуть показувати на каналі Еспресо.
Назва фільму "Юкі". Історія перемог вільних українців. Про Грецкі зокрема.

 (tu)
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

В одном ряду с грецки стоят и боби халл и лемье и пара тройка кацапов нхловцев
Але фільм не про кацапів, а про гокеїстів українського походження:
Нестеренко, Босий (Bossy),  Савчук, Чикрун,  Буцик,  Семенко... багато їх.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%85%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D0%BB%D1%96%D0%B4_%D1%83_%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D1%96%D1%87%D0%BD%D1%96%D0%B9_%D0%90%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%86%D1%96

Чомусь у тому списку Данейка нема.

Останнє редагування: 25 липня 2021 19:11:21 від ЛАРТА
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

My farther, Tony Gretzky, had gone to Chicago from Russia, before he came to Canada.
His family had been landowner in the old country, supporters of the czar.
When anyone asked my father whether he was Russian, he’d say, “Nyet, Belarus”

Wolter Gretzky in his book “On Family, Hockey and Healing”


Всьо кацапи схвальсикували… :facepalm:
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

кацапы ниже. Еще есть ги лафлер, бобби орр, горди хоу
дацюк, овечкин, буре, федоров... овечкин конечно дубовый но забивает, сука
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Всьо кацапи схвальсикували… :facepalm:
Ще раз пишу. Берестейщина - питомо українські землі, Волинь.
Після третього поділу Польщі Берестейщина потрапила до Росії.
За Берестейським миром, підписаним 9 лютого 1918 року, Берестейщина, Холмщина і Підляшшя увійшли до складу Української Народної Республіки.

А потім то була Білорусія і совок. Отож і вказував, де його рідна земля.

Рід Грецьких походить із Берестейщини (село Огдемир[1]), звідки емігрував його дід — по батькові Терентій Лаврентійович Грецький. Бабуся Івана Марія — українка і походить із Підгайців (нині Тернопільської області); з дідом вони між собою розмовляли українською.


Останнє редагування: 25 липня 2021 20:04:07 від ЛАРТА
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Сам отец Уэйна Гретски считал своего отца (деда Уэйна) белорусом.
Но Ларты лучче знают :facepalm:

   
Re: Фільм про українських хокеїстів

[quote author=SlavRedko link=topic=1104784.msg25558894#msg25558894 date=1627238233
Сам отец Уэйна Гретски считал своего отца (деда Уэйна) белорусом.
Но Ларты лучче знают :facepalm:
[/quote]
Подивіться фільм і все будете знати без моїх роз'ямнень. Волтера у фільмі багато.
Рідна мова Волтера - українська. Що ще додати? Після коми йому відновилася лише українська мова, бо "записана" була в мозку в ранній період.
А англійську вчив заново.
Мої батьки народилися у Польщі. То вони поляки?  ;) А їхні батьки народилися в Австро-Угорщині. Видать австріяки наполовину, а на другу половину мадяри.
А я певно совкиня.





Останнє редагування: 25 липня 2021 22:56:11 від ЛАРТА
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

тс   - ви  справжній шанувальник нхл чи просто так?
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

До чого тут Грецкі
І "українські хокеїсти" ?

Українських хокеїстів повна Україна
А хокею НЕМА

Він канадець. І хокеїст канадський
Не ганьбіть форум на пару з редісами
   
Re: Фільм про українських хокеїстів


Подивіться фільм і все будете знати без моїх роз'ямнень. Волтера у фільмі багато.
Рідна мова Волтера - українська. Що ще додати? Після коми йому відновилася лише українська мова, бо "записана" була в мозку в ранній період.
А англійську вчив заново.
Мої батьки народилися у Польщі. То вони поляки?  ;) А їхні батьки народилися в Австро-Угорщині. Видать австріяки наполовину, а на другу половину мадяри.
А я певно совкиня.


У Грецького одна бабуся італьянка, один дідусь італьянець, друга бабуся українка, другий дідусь білорус.
Сам він не розмовляє українською але  «видатний український хокеїст» :facepalm:
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

тс   - ви  справжній шанувальник нхл чи просто так?
Мені сподобався фільм, у якому дослідили родоводи видатних американських і канадських гокеїстів.
Це українцям треба знати.
І для цього не конче треба бути шанувальником НХЛ. Пригадую, як моя тітка давним давно з захопленням дивилася хокейні матчі і казала: То українці грають.
а я думала. що вона жартує.  :shuffle:

Останнє редагування: 25 липня 2021 23:42:18 від ЛАРТА
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

У Грецького одна бабуся італьянка, один дідусь італьянець, друга бабуся українка, другий дідусь білорус.
Сам він не розмовляє українською але  «видатний український хокеїст» :facepalm:
Я бачу, що вам дуже не треба, щоб дідусь виявився українцем, хоч у фільмі на це акцент.
Але нічого, гілочку ви активно підносили і вам за це дяка.  :)
А нам своє робить.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

До чого тут Грецкі
І "українські хокеїсти" ?

Українських хокеїстів повна Україна
А хокею НЕМА

Він канадець. І хокеїст канадський
Не ганьбіть форум на пару з редісами
Я маю іншу думку. І інші люди мають іншу думку.
Ви візьміть біографії видатних поляків і подивіться, скільки  там польської крові. Можете почати з Коперника. Він по-польськи взагалі писати не вмів.
А Шопен? Жив в Парижі, наполовину француз, похований в Парижі. То він польський композитор чи французький?
А Міцкевич? "O Litwo, ojczyzno moja..."
 А Матейко, а Монюшко, а ...
Навіть Пілсудський не був поляком. Так, трошки польської крові.
І що? Скажіть то полякам - очі видрапають. А ви мене з Редисом порівняли? Ех, стидались би.

Останнє редагування: 25 липня 2021 23:41:14 від ЛАРТА
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

кляті жопомої  :X ,

тут ґонорові хахли таких неполюбляють
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Ось ролик, як знімався фільм. Там в кінці Волтер Грецкі і потім Вейн.

А тут пояснення, навіщо все це з 4-ї хв. Гарно сказано.






Останнє редагування: 26 липня 2021 00:29:52 від ЛАРТА
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

10 разів редагувала попередній пост і все одно мої коментарії переплутані щодо роликів.
Якась дивина. Сорі.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

как же похер на хоккей
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

как же похер на хоккей

зняли б шось пра авьєчкіна чи рашшен ффайв то було б ой як похєр  (tu)
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Википедия говорит что папа грецки вольтер был белорусом.
Цитата
Gretzky stated that his parents were "White Russians from Belarus",[7] and whenever anyone asked his father if they were Russian, he would reply, "Nyet. Belarus."
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Более того, это ДЕД грецки был белорусом, даже не отец.
т.е. вейт - белорус на 1/8
но шо сделаешь. надо искать знаменитостей.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

The Gretzky family were landowners in the multinational Russian Empire, and supporters of Tsar Nicholas II[3] originally from Grodno (now in Belarus).[4] Prior to the outbreak of the Russian Revolution, Gretzky's father Anton ("Tony") Gretzky (Polish: Antoni Grecki, Belarusian: Антон Грэцкі) immigrated along with his family to Canada via the United States, landing first in Chicago.[3] Following World War I, Anton, who served in the Canadian Expeditionary Force,[3] would marry his wife, Mary, who immigrated from the town of Pidhaitsi, in what was then eastern Poland and after the war became western Ukraine due to border shifts.[5]

Gretzky's ancestry is typically described as either Belarusian, Ukrainian, or Polish.[6] In interviews, Gretzky stated that his parents were "White Russians from Belarus",[7] and whenever anyone asked his father if they were Russian, he would reply, "Nyet. Belarus."

Что еще интересно то что семья была большими любителями батюшки Николашки 2.
   
У Грецького одна бабуся італьянка, один дідусь італьянець, друга бабуся українка, другий дідусь білорус.
Сам він не розмовляє українською але  «видатний український хокеїст» :facepalm:
Фильм смотрел?
   
Вейн



Его отец вольтер Грецки.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Дід білорус, баба українка. Готувала Вейну borscht та співала українські колискові. Проте чи сам Вейн може щось сказати українською чи білоруською - невідомо.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

А взагалі італійці до своєї збірної залучають італо-канадців. Може, і нам піти тим шляхом - залучати україно-канадців, бо своя школа вже не працює
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Я маю іншу думку. І інші люди мають іншу думку.
Ви візьміть біографії видатних поляків і подивіться, скільки  там польської крові. Можете почати з Коперника. Він по-польськи взагалі писати не вмів.
А Шопен? Жив в Парижі, наполовину француз, похований в Парижі. То він польський композитор чи французький?
А Міцкевич? "O Litwo, ojczyzno moja..."
 А Матейко, а Монюшко, а ...
Навіть Пілсудський не був поляком. Так, трошки польської крові.
І що? Скажіть то полякам - очі видрапають. А ви мене з Редисом порівняли? Ех, стидались би.

то пробачте,

не порівнюю з редісом. редіс це дно

я вважаю що "крові" немає.  українську і польську точно не відрізнити

середовище робить з дитини українця чи поляка

Так само Грецкі був канадцем.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Так само Грецкі був канадцем.
так, Грецький був канадцем. ЯК і Андрейчук, Гаверчук, Коновальчук, Савчук
Але ніщо не заважає нам долучати до збірної таких грецьких, як те роблять італійці
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Что еще интересно то что семья была большими любителями батюшки Николашки 2.
От є кацап  кацапом, хоч кіл йому на голові теши. Написала кацапська Вікіпедія, що хотіла, і будуть тут декламувати "найчесніше джерело".
Чи хто коли- небудь сумнівався у кацапській історії? Та Боже сохрани - чеснішого народу нема на світі. І правдивішої історії нема.




Останнє редагування: 26 липня 2021 19:19:45 від ЛАРТА
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Так само Грецкі був канадцем.
Він ще сьогодні живе. І ніхто не забирає у нього його громадянства.
Фільм не проце. Фільм про долі наших українських емігрантів, як і звідки вони виїжджали. Як склалася їхня доля. І саме про ті родини, звідки пішли найкращі гокеїсти. 
Один з дідів - переселенців (здається Нестеренко)  - не просто виїхав на заробітки. Ні, він активно воював в армії Петлюри. брав участь у Другому зимовому поході, був інтернований, і вже з Європи подався світ за очі.
Автори фільму - великі молодці. Вони підняли, познаходили  документи, метрики,  прослідкували долю цих родин, показали правдиві дані, а не кацапські, і зняли цікавий фільм, який дуже потрібний українцям.

Так що фільм - не про НХЛ і не тільки про Грецкі, а про успіх на чужій землі хлопців, що мають українське коріння.

Взагалі, тема українського хокею досить багата. Колись мені давали документи про галицький гокей, щось я тоді закрутилася і не зробила того, що мала з тим зробити. Тепер шкодую.
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

славно запалали в кацапів пьєрдакі  (tu)
   
Re: Фільм про українських хокеїстів

Опять у свинособак газ пердячий изрыгается непроизвольно...хор ошая ветка  :S  (tu)
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія