Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Ну от впринципі і все.
Потім вже настало спокійне життя у Львові.

Якщо хочете, можу ще пошукати пару старих фото і виложити.

Я от так собі порівнюю їхнє життя і наше тепер. І навіть не знаю, хто важче мав, вони тоді чи ми зараз.
Бути висланими в Хабарівськ, там втратити маленьку дитину, ті переїзди туда-сюда, війна, навіть не знаю чи я би витримав таку долю.

Осибисто дуже вдячний за цю гілку. У моїй родині до цього ще нашарувалась історія моєї матері, яка родом з Хмельниччини. Там і Голодомор (втратили брата моєї мами коли йому було 2 роки в 1932), і окупація. Але то вже інша історія.
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

безумовно, що совєти проводили більш варварську політику, і культура "совєтского народа" назагал була значно нижчою ніж в імперії Габсбургів, та і навіть у Польщі

але...

але в совєтах українці були майже рівними серед рівних. із базовою українською освітою, із відкритими соціальними ліфтами

а в тій же Польщі цього не було. І тільки невелика частина українців мала змогу пожити в польському Львові чи Станіславі з Тарнополем, і в процесі своєї полонізації доторкнутись до тієї вищої побутової культури

русифікація була більш м'якою порівняно із полонізацією, тому і став Львів врешті українським

в обох випадках мова про колоніальне минуле, але ніякої підстави говорити, що совєтська окупація забрала у українців їхній Львів. То був не український Львів, а українським він став при совєтах і завдяки совєтам.
   
Родовід своїх предків треба знати, бо це пам'ять, традиції.
І встидатися своїх предків нема чого, які були, такі були.
Головне, щоб ми залишалися людьми.

В мене наприклад зі сторони мами, моя мама на чверть кацапка.
І я не стидаюся цього.

А хто з вас веде генеалогічне дерево?

   
хто важче мав, вони тоді чи ми зараз.
Тіко не кажи, шо в ЖП тобі погано живеться. :)
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Так не было Украины  в РИ.

Ты не знал, юлёк?


ти ж тільки вище писав, що завжди була
ох і пустобрьох  :weep:
   
але в совєтах українці були майже рівними серед рівних. із базовою українською освітою, із відкритими соціальними ліфтами
а в тій же Польщі цього не було. І тільки невелика частина українців мала змогу пожити в польському Львові чи Станіславі з Тарнополем, і в процесі своєї полонізації доторкнутись до тієї вищої побутової культури
русифікація була більш м'якою порівняно із полонізацією, тому і став Львів врешті українським

Не неси фуйні.
Поляки хоч голодомори не мутили, бо чисто з прагматичних міркувань цінували місцеве населення як обслугу.
А щодо "соціального ліфту" в ті часи, то приймай фейково католицизм  й фуярь  аж бігом.
А за совдепії до Хрущова фуй би той селянин зміг  отримати паспорт та виїхати до міста, щоб потрапити до інституту.
Ну йопт, ти ж наче освічний дядько, але якого лисого генеруєш лайно?

Українці були трохи рівними лише через те, шо офіційно їх було дуже дофуя.



Останнє редагування: 19 квітня 2020 21:49:21 від птах Сорока
   
Моя прабаба добровільно переїхала в Хабаровський край з полтавської губернії в 1905 році коли була столипінська реформа, вікові дерева корчували під поля. А рідня в Київській області бідувала та вмирали від війн та голодоморів.  В Галичіні схоже легше жилось.
   
Еще один засранец с недержанием не добежал до сортира.
Не тошни, запарив нудити постійно.
   
безумовно, що совєти проводили більш варварську політику, і культура "совєтского народа" назагал була значно нижчою ніж в імперії Габсбургів, та і навіть у Польщі

але...

але в совєтах українці були майже рівними серед рівних. із базовою українською освітою, із відкритими соціальними ліфтами

а в тій же Польщі цього не було. І тільки невелика частина українців мала змогу пожити в польському Львові чи Станіславі з Тарнополем, і в процесі своєї полонізації доторкнутись до тієї вищої побутової культури

русифікація була більш м'якою порівняно із полонізацією, тому і став Львів врешті українським

в обох випадках мова про колоніальне минуле, але ніякої підстави говорити, що совєтська окупація забрала у українців їхній Львів. То був не український Львів, а українським він став при совєтах і завдяки совєтам.

Завдяки совєтам Львів став на половину кацапським. Все решта з твого висеру - маячня ненародженого.
   
А за совдепії до Хрущова фуй би той селянин зміг  отримати паспорт та виїхати до міста, щоб потрапити до інституту
Всім громадянам Польші,які опинилися в 1939 році в Радянському Союзі,дали паспорти.
   
Всім громадянам Польші,які опинилися в 1939 році в Радянському Союзі,дали паспорти.

Брехня повна. Багато теж оримали кульку в голову.
   
Всім громадянам Польші,які опинилися в 1939 році в Радянському Союзі,дали паспорти.
Я не про  колишніх громадян Польщі кажу, а про українських селян, яким паспорти остаточно дозволили давати 1974 року.
   
По факту, суверенітет  України, це як суверенітет  індіанців  у США.
Ты больной?
   
Ты больной?
На жаль ні, а шо?
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Не неси фуйні.
Поляки хоч голодомори не мутили, бо чисто з прагматичних міркувань цінували місцеве населення як обслугу.
А щодо "соціального ліфту" в ті часи, то приймай фейково католицизм  й фуярь  аж бігом.
А за совдепії до Хрущова фуй би той селянин зміг  отримати паспорт та виїхати до міста, щоб потрапити до інституту.
Ну йопт, ти ж наче освічний дядько, але якого лисого генеруєш лайно?

Українці були трохи рівними лише через те, шо офіційно їх було дуже дофуя.


голодомор це те що я говорив про варварську політику, але голод мав класовий а не етнічний характер. то окрема тема
про паспорти то ти якраз куйню наморозив. отримували освіту і без паспортів. я навіть зі своєї сім'ї можу приклад навести, прабабця моя мала на 18 років меншого брата, який починав із курсів лікнепу (до речі, більшість українських селян вивчились писати і читати українською завдяки організованому комуністами лікнепу, який в Україні чомусь проводився українською а не російською) а дослужився до полковника, після війни років 15 жив у Германії. прості селяни ставали вченими, керівниками, оперними співаками і так далі.
   
Вот, если задуматься, шо мы имеем по тог?:
Два колбасника, т.е. предатели по определению, постят хвотки и серут в теме.
Один показывает своих родных из Австрии и Польши, другой пытается подгавкивать.
А де махновцы, петлюровцы и холодноярцы?

Вот это всё, шо мы должны знать про галычан...
Рабы.
   
На жаль ні, а шо?
Кацап?
   
Та не, котик, шестёрочка дюралевая.
Служебная.
У тебя есть такая?
фотки в студію :laugh: наймите
   
Вот, если задуматься, шо мы имеем по тог?:
Два колбасника, т.е. предатели по определению, постят хвотки и серут в теме.
Один показывает своих родных из Австрии и Польши, другой пытается подгавкивать.
А де махновцы, петлюровцы и холодноярцы?

Вот это всё, шо мы должны знать про галычан...
Рабы.

и одного кацапа, которого корежит
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Завдяки совєтам Львів став на половину кацапським. Все решта з твого висеру - маячня ненародженого.


ну да, і в на половину кацапському Львові на референдумі про незалежність скільки там, 95% чи більше проголосували "за"?
логічно, чого ж там
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

безумовно, що совєти проводили більш варварську політику, і культура "совєтского народа" назагал була значно нижчою ніж в імперії Габсбургів, та і навіть у Польщі

але...

але в совєтах українці були майже рівними серед рівних. із базовою українською освітою, із відкритими соціальними ліфтами

а в тій же Польщі цього не було. І тільки невелика частина українців мала змогу пожити в польському Львові чи Станіславі з Тарнополем, і в процесі своєї полонізації доторкнутись до тієї вищої побутової культури

русифікація була більш м'якою порівняно із полонізацією, тому і став Львів врешті українським

в обох випадках мова про колоніальне минуле, але ніякої підстави говорити, що совєтська окупація забрала у українців їхній Львів. То був не український Львів, а українським він став при совєтах і завдяки совєтам.
Совєцька окупація забирала в українців найцінніше - життя.
   
фотки в студію :laugh: наймите
Схуяли, дружок?
То ты хлоп, тебе бляхами надо гордиться.
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

а можна порівняти скільки інститутів і університетів із викладанням українською було у Львові за Польщі і за совєтів?  8-)
   
про паспорти то ти якраз куйню наморозив.
Ніфуя.
Те що  голова колгоспу за ніштяки давав довідку, в результаті якої селянину давали паспорта, то  не є державною політикою.
прості селяни ставали вченими, керівниками, оперними співаками і так далі.
Якби в мене пращури  не були  б з "простих селян",  я б ще з тобою риторично-прикольно подискутував, а так я маю право казати що ти несеш  гімняну фуєту.
Мої бітьки з селян стали ніфуйовими чуваками, але то все було не завдяки, а супереч радянському укладу.
Скільки себе пам'ятаю, вони  проклинали совдепію, тримаючи дулю в кишені.
А, ну й головна родинна легенда  полягала у тому, що так як жило село при "клятих фашистах", ніяка совдепія й близько не стояла.


Останнє редагування: 19 квітня 2020 22:05:56 від птах Сорока
   
але голод мав класовий а не етнічний характер.
Вижу кацапского юлька сразу.
Ты же узбек вроде?
   
ну да, і в на половину кацапському Львові на референдумі про незалежність скільки там, 95% чи більше проголосували "за"?
логічно, чого ж там
львів став українським після війни коли мешканці навколишніх сіл пішли працювати на нові підприємства
центр в основному кацапський і до нині
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

голодомор це те що я говорив про варварську політику, але голод мав класовий а не етнічний характер. то окрема тема
про паспорти то ти якраз куйню наморозив. отримували освіту і без паспортів. я навіть зі своєї сім'ї можу приклад навести, прабабця моя мала на 18 років меншого брата, який починав із курсів лікнепу (до речі, більшість українських селян вивчились писати і читати українською завдяки організованому комуністами лікнепу, який в Україні чомусь проводився українською а не російською) а дослужився до полковника, після війни років 15 жив у Германії. прості селяни ставали вченими, керівниками, оперними співаками і так далі.
Тому що попередні вчені, керівники, оперни співаки і так далі , вимушені були тікати від советів. Звідки ж було брати нових? Тільки вчити пролетарієв та селян.
   
а можна порівняти скільки інститутів і університетів із викладанням українською було у Львові за Польщі і за совєтів?  8-)
Ну, ТПП во Львове открыли в 1848 году.
А в твоём любимом Кацапстане когда?
   
У нас з хорватом ідентичне коріння ;)
Мішанина поляків і українців.
   
Схуяли, дружок?
То ты хлоп, тебе бляхами надо гордиться.
ясно , влажния мєчьти :(
от как я разбагатєю то куплю дюралєваю шістьорку :lol:
пошті такую на какойя важу шефа
нендза б***ь
   
центр в основному кацапський і до нині
Який центр?
   
львів став українським після війни коли мешканці навколишніх сіл пішли працювати на нові підприємства
центр в основному кацапський і до нині
Й коли мешканці навколишніх сіл, які погодилися смоктати фуй в кацапів заради виживання (хто не погодився - поїхав до Сибіру) зайняли квартири, з яких "кудись пропали" колишні  польсько-єврейські власники.
   
ясно , влажния мєчьти :(
от как я разбагатєю то куплю дюралєваю шістьорку :lol:
пошті такую на какойя важу шефа
нендза б***ь
Дрочи на СААБ, жопомий.
   
Вижу кацапского юлька сразу.
Ты же узбек вроде?

 (tu)

Вони на таких дрібницях паляться :)))
   
Дрочи на СААБ, жопомий.
нендзонько темная :(
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Ніфуя.
Те що  голова колгоспу за ніштяки давав довідку, в результаті якої селянину давали паспорта, то  не є державною політикою.
Якби в мене пращури  не були  б з "простих селян",  я б ще з тобою риторично-прикольно подискутував, а так я маю право казати що ти несеш  гімняну фуєту.
Мої бітьки з селян стали ніфуйовими чуваками, але то все було не завдяки, а супереч радянському укладу.
Скільки себе пам'ятаю, вони  проклинали совдепію, тримаючи дулю в кишені.


це завжди можна розказати що всупереч і в душі завжди були дисидентами під ковдрою співаючи повстанських пісень
а насправді русифікувались не через репресії а щоб вигідніше соціальне становище зайняти і більше грошей заробляти.
І в комуністичну партію один поперідь одного бігли вступати зовсім не під дулами автоматів, у тому числі й на Галичині.

до речі, у мене дід теж ненавидів комуністів і слухав голос америки по вечорам. Але я його добре пам'ятаю і можу сказати, що він був типовою радянською людиною, при тому ще і Сталіна обожнював. якось воно в одній голові поміщалось.
   
Re: Як жили і що робили українці в довоєнному Львові

Вижу кацапского юлька сразу.
Ты же узбек вроде?


та хоч і массай, тобі не покую?
головне, що ти анонімна брехлива залупа   :laugh:
   
це завжди можна розказати що всупереч і в душі завжди були дисидентами під ковдрою співаючи повстанських пісень
а насправді русифікувались не через репресії а щоб вигідніше соціальне становище зайняти і більше грошей заробляти.
І в комуністичну партію один поперідь одного бігли вступати зовсім не під дулами автоматів, у тому числі й на Галичині.

до речі, у мене дід теж ненавидів комуністів і слухав голос америки по вечорам. Але я його добре пам'ятаю і можу сказати, що він був типовою радянською людиною, при тому ще і Сталіна обожнював. якось воно в одній голові поміщалось.
було таке
наш директор школи коли ходили пацанами в вертеп разом з мусорами нас ганяв і на облік ставили, потім став першим рухівцем і в церкві хоругву тримав
гнида
   
та хоч і массай, тобі не покую?
головне, що ти анонімна брехлива залупа   :laugh:
:weep:  (tu)
   
нендзонько темная :(
Та по тебе видно, шо ты не батяр, а кугут.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія