Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Гонтарева: Мій останній робочий день у Нацбанку ..... :weep:

Сьогодні мій останній робочий день у Національному банку, тому я хочу попрощатися і подякувати всім, хто підтримував на цьому важкому шляху реформування фінансової та банківської системи нашої країни.

Багатьох людей, яким я вдячна, я ніколи не бачила: можу лише здогадуватися, хто наприкінці 2014 року запустив проект Save Gontareva, під яким з'явилося понад 1000 лайків у морі загальної ненависті.

Я так і не дізналася ім'я людини, котра в розпал війни та фізичного знищення нашої промисловості на сході країни написала: «Гонтарева винна в падінні гривні не більше, ніж стюардеса в катастрофі літака».

Як точно сказано. Адже ми в одну мить втратили на Донбасі і 15% нашого ВВП, і 30% валютних надходжень. У нас зупинилися підприємства, а інфраструктура була повністю зруйнована. Платіжний баланс країни просто “розірвало на шматки“ і курс валюти, який є дзеркалом платіжного балансу, відреагував на це відповідно. 

Вже не кажу про ті хронічні, несумісні з життям дисбаланси в усіх секторах вітчизняної економіки та банківської системи, які нагромадились за двадцять років імітації реальних реформ. Це і порожній казначейський рахунок уряду, і стомільярдна дірка в НАК “Нафтогаз“, і величезна кількість смертельно хворих банків.

Лише завдяки міжнародній спільноті, завдяки МВФ, Світовому банку, ЄБРР, Європейському Союзу та Американському уряду ми змогли вижити і стабілізувати макроекономічну ситуацію в країні. Але всього цього ми не змогли б зробити без стабілізації бюджету і реформи в енергетичному секторі.

Моя місія завершена – всі завдання, які я поставила перед собою, виконано. Країна перейшла на гнучкий валютний курс та започаткувала нову монетарну політику інфляційного таргетування. Ми очистили банківську систему від неплатоспроможних банків та посилили її стійкість. Більше того, повністю трансформували Національний банк у потужну модерну інституцію, перебудувавши всі внутрішні процеси.

Проте, якщо мій наступник вважає, що тепер йому не буде чим займатися, нехай не засмучується, бо завдань для нового голови більш ніж достатньо.

Закінчено два етапи комплексної реформи і розпочато завершальний, результатом якого є сталий розвиток банківської системи України. Дороговказ на цьому шляху: «Комплексна програма розвитку фінансового сектору до 2020 року». Це і проект щодо відновлення кредитування, і проект роботи з проблемними активами, і величезний всеохопний проект cashless economy. Це проект нового валютного регулювання, розвитку інфраструктури та інструментарію ринку капіталу та багато іншого.

Також прошу свого наступника якомога швидше розпочати впроваджувати спільно з Міністерством фінансів нову стратегію державних банків. Це однозначний пріоритет на цей 2017 рік. Чітка стратегія розвитку державних банків, здорова конкуренція і належне корпоративне управління – запорука успіху всього банківського сектору нашої країни на довгі роки. Не забуваймо і про небанківський сектор, який має «перейти під крило» Національного банку і також потребує значних реформ. Перед новим очільником Національного банку стоять величезні завдання.

Мені смішно дивитися на псевдоекспертів, які нічого не розуміючи в банківському бізнесі, волають про порятунок ліквідованих банків, у яких не було ні активів, ні капіталу,  через які з України викачувалися мільярди доларів на рахунки власників банків в офшорні зони. Також дивують псевдонаукові діячі, які розповідають про нікчемність рекомендацій МВФ, необґрунтованість нашої нової монетарної політики і радять спеціально для України винайти унікальний «жовто-блакитний велосипед».

Ось чому на посаді голови НБУ повинен бути професійний незаангажований банкір-технократ. Ця людина має розуміти, як працює банк, навіщо існують поняття капіталу, ліквідності, навіщо в Базелі пишуть усі ці пруденційні правила для банківського сектору.

Зараз течію річки вже не повернути назад: на борту сучасного корабля на ім'я «НБУ» нова професійна команда реформаторів і макроекономічне море вже понад два роки спокійне. Але це не означає, що буде легко.

У країні, де немає правосуддя, де «політичні тварини» гризуть одне одного до крові, де тих, хто прагне змін на краще, чи не щодня поливають брудом на всіх телевізійних каналах і носять їм труни під центральний вхід, треба мати неабияку силу духу і силу волі. Тому головна порада – не розгубіть нову команду НБУ, тримайтеся міцно за наших 500 спартанців.

Зміна голови НБУ – не політичне рішення, а мій особистий вибір. Уперше в історії Нацбанку це рішення не стосується політики. І це ще раз доводить, що країна змінилася на користь справжніх демократичних цінностей. Три роки я невпинно боролося за справжню незалежність Національного банку.

Адже незалежність НБУ – це основа фінансової та цінової стабільності в країні, фундамент для побудови не лише передового європейського центрального банку, а й ринкової економіки країни в цілому.

Я залишаю наступникові не лише якісно оновлений Закон “Про Національний банк України“, у якому прописана незалежність центробанку на законодавчому рівні, а й повністю інституційно вибудувану організацію, де повноцінно функціонують Комітети з нагляду, Кредитний комітет, Комітет із фінансової стабільності, Комітет з монетарної політики, Комітет процесного менеджменту тощо.

Тепер наші зарубіжні партнери ставлять трансформацію НБУ за приклад іншим країнам і направляють до нас на стажування працівників центробанків інших країн, що розвиваються.

Ця нова структура НБУ – реальна основа незалежності. Тепер ніхто не зможе приймати в банку рішення одноосібно. One man show закінчилося назавжди.

Лишився найвідповідальніший фронт – боротьба проти  народних депутатів-популістів, які намагаються переписати Закон «Про Національний банк України». Боротьба проти безграмотних функціонерів і псевдоакадеміків, які свідомо чи ні підігрують політикам-популістам.

Нещодавно мені колеги-центробанкіри сказали, що центральні банки – це white knights. Вони починають реформи з встановлення макрофінансової стабільності та очищення ринку, а потім на цьому фундаменті починає рости нова країна. Повірмо у це!
   
гривна в три раза. Друзья вывели сотни миллиардов из страны.
И ничего ей за это не будет
   
Этот человек сделал всех украинцев беднее
   
повинен був би бути останній день на волі
   
Этот человек сделал всех украинцев беднее

Не всех!
   
Этот человек сделал всех украинцев беднее

пипец ты тупачок
тобто янукович з курсом 8 робив всих багаче?  :weep:
   
пипец ты тупачок
тобто янукович з курсом 8 робив всих багаче?  :weep:

тобто лєра з пєтєй зробили всіх багаче в три рази?
   
Гонтарева у нас, оказывается, стюардесса  :D


"Я так и не узнала имя человека, который в разгар войны и физического уничтожения нашей промышленности на востоке страны написал: "Гонтарева виновна в падении гривны не больше, чем стюардесса в катастрофе самолета", - рассказала глава НБУ.

"Как точно сказано. Ведь мы в один миг потеряли на Донбассе и 15% нашего ВВП, и 30% валютных поступлений. У нас остановились предприятия, а инфраструктура была полностью разрушена. Платежный баланс страны просто "разорвало на куски" и курс валюты, который является зеркалом платежного баланса, отреагировал на это соответственно".

"Уже не говорю о тех хронических, несовместимых с жизнью дисбалансах во всех секторах отечественной экономики и банковской системы, которые накопились за двадцать лет имитации реальных реформ. Это и пустой казначейский счет правительства, и стомиллиардная дыра в НАК "Нафтогаз", и огромное количество смертельно больных банков", - прокомментировала глава Нацбанка.

"Только благодаря международному сообществу, благодаря МВФ, Мировому банку, ЕБРР, Европейскому Союзу и американскому правительству мы смогли выжить и стабилизировать макроэкономическую ситуацию в стране. Но всего этого мы не смогли бы сделать без стабилизации бюджета и реформы в энергетическом секторе", - отметила Гонтарева.
   
пипец ты тупачок
тобто янукович з курсом 8 робив всих багаче?  :weep:

Идиот. При чем тут Янукович?
Тот воровал не хуже чем нынешние не спорю
Но курс он держал. И не важно за счёт чего.
   
гривна в три раза. Друзья вывели сотни миллиардов из страны.
И ничего ей за это не будет
Ша!  :punish:
Наш "гарант" Конституції сказав, що баба лєра - найкращий банкір.
Нема чого тут зраду розгонити. Раз пєці найкраще, тоді все, зливайте воду.)
   
тобто лєра з пєтєй зробили всіх багаче в три рази?

 :weep:
   
Идиот. При чем тут Янукович?
Тот воровал не хуже чем нынешние не спорю
Но курс он держал. И не важно за счёт чего.
правильно. за счет будущего страны. но это действительно неважно :facepalm:
   
И не важно за счёт чего.


за счет ЗВР, чи и не бином Ньютона
   
Re: Гонтарева: Мій останній робочий день у Нацбанку .....  :weep:

Идиот. При чем тут Янукович?
Тот воровал не хуже чем нынешние не спорю
Но курс он держал. И не важно за счёт чего.
Это п..дец
   
за счет ЗВР, чи и не бином Ньютона
Твої дописи в банківських та валютних темах після 18 просто викликають сміх так жаль до блаженого ідіота.  :facepalm1:
   
Ну в НБУ она пришла, когда реальный курс был 14-15.
   
х.з. може ще будемо згадувати добрим словом
   
гривна в три раза. Друзья вывели сотни миллиардов из страны.
И ничего ей за это не будет
І це є реальність
   
гривна в три раза. Друзья вывели сотни миллиардов из страны.
И ничего ей за это не будет

та трільйони
чого вже там...
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія