Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Компанія Nestle примушує працівників говорити російською Суд відкрив провадження

В законі є виключення про спілкування з іноземними громадянами, тому підйобка не в тему.
Так а в этих компаниях сейчас это невозможно разделить. Все на удаленке. Во всех компаниях свой внутренний софт. Подключаются к работе люди из разных стран, ты только по лампочкам зелёным их видишь ..
И если ты не кладовщик на складе , а занимаешь мало мальски серьезную позицию в компании - то никуда от русского языка не денешься
   
Раді інтереса, пошукай документацію на бош рексрот, самсунг семікондактор чи сіменс українською мовою, а потім російською чи англійською. І тільки тоді пиши про єбеня. Навіть якщо хедофіс компанії  в Польщі чи Чехії/Румунії то на якій мові, по Вашому, ведеться внутрікорпоративне листування з працівниками в Україні?
Мене зачепило те, що в якійсь компанії взагалі не було україномовних. Тож питаю в яких це єбєнях таке.
Співпрацюю з Сіменсом, англомовної документації цілком вистачає. Кацапські переклади завжди якісь обрізані.
   
И если ты не кладовщик на складе , а занимаешь мало мальски серьезную позицию в компании - то никуда от русского языка не денешься
Накуй таку компанію, внутрішній комфорт на порядок важливіший.
   
Вообщем высосал чувак из пальца проблему,
звісно, для безбатченків це не проблема.
кАкая разніца?
адіннарод
Так не нравится работать в международной компании - вали.
А заниматься юридическим сутяжничеством - это фу.
Впрочем во всем мире подобные иски приняты, чтобы бабла срубить с крупных компаний.
Хрестоматийный случай - иск от одной бабульки на производителя микроволновок, за то что в их инструкции не написано , что нельзя кошек в микроволновку совать.
Этот иск из такой же оперы ..
   
Мене зачепило те, що в якійсь компанії взагалі не було україномовних. Тож питаю в яких це єбєнях таке.
Співпрацюю з Сіменсом, англомовної документації цілком вистачає. Кацапські переклади завжди якісь обрізані.
Да. Не было ни одного человека. Ну по крайней мере, из тех, с кем малая пересекалась по работе
   
Накуй таку компанію, внутрішній комфорт на порядок важливіший.
Ну так пожалуйста. Не нравится - не работай.
Но ведь ЗП хочется получать  :gigi:
   
Так не нравится работать в международной компании - вали.


Міжнародна, міжгалактична та інші компанії працюють у правовому полі України.
І мусять дотримуватися українських, а не міжгалактичних законів.
І більшість з них дотримуються.
Нестле, після припарки, теж це робитиме.
А не подобається, валі...
   
Так не нравится работать в международной компании - вали.
Міжнародна, міжгалактична та інші компанії працюють у правовому полі України.
І мусять дотримуватися українських, а не міжгалактичних законів.
І більшість з них дотримуються.
Нестле, після припарки, теж це робитиме.
А не подобається, валі...
Я ж говорю , в этих компаниях сейчас не возможно разделить общение исключительно между персоналом украинским и тем, в котором участвует персонал из других стран
Все очень перемешано
Фин менеджер может сидеть в Грузии, синьор менеджер по маркетингу в Москве. А бренд менеджер , который отвечает ещё за 12 стран - в Киеве.
На каком языке они общаются?
   
Я ж говорю , в этих компаниях сейчас не возможно разделить общение исключительно между персоналом украинским и тем, в котором участвует персонал из других стран
Все очень перемешано



я виходжу з тези, висловленої в заголовку: Нестле примушує говорити працівників російською
якщо це буде доведено - Нестле відповідатиме.
   
Я ж говорю , в этих компаниях сейчас не возможно разделить общение исключительно между персоналом украинским и тем, в котором участвует персонал из других стран
Все очень перемешано
Фин менеджер может сидеть в Грузии, синьор менеджер по маркетингу в Москве. А бренд менеджер , который отвечает ещё за 12 стран - в Киеве.
На каком языке они общаются?

ну є ж загальнозрозуміла англійська... невже Nestle купили кацапи?
   
Я ж говорю , в этих компаниях сейчас не возможно разделить общение исключительно между персоналом украинским и тем, в котором участвует персонал из других стран
Все очень перемешано
Фин менеджер может сидеть в Грузии, синьор менеджер по маркетингу в Москве. А бренд менеджер , который отвечает ещё за 12 стран - в Киеве.
На каком языке они общаются?

в нормальних компаніях - на англійському

писи: дзанеллі - гівно кацапофільне
   
Так не нравится работать в международной компании - вали.
Міжнародна, міжгалактична та інші компанії працюють у правовому полі України.
І мусять дотримуватися українських, а не міжгалактичних законів.
І більшість з них дотримуються.
Нестле, після припарки, теж це робитиме.
А не подобається, валі...

Точно так! А ми ще вищого флагштока побудуємо!
І задіємо на його будівництві замість непатріотичних liebherr, xcmg, і, о ужас, клинцівських кранів, крани броварської "стріли" і дрогобичского ЗАК.
   
ну є ж загальнозрозуміла англійська... невже Nestle купили кацапи?

нє, просто нестлє продовжує традиції "какая разніца?" і "дєньгі нє пахнут" - під час другої світової вони постачали свої чоколядки армії рейху  B-)
   

припускаю, що позивач посилається на п.1 ст.20 Закону:
(що там було насправді - і має розібратися суд)


Стаття 20. Державна мова у сфері трудових відносин

1. Ніхто не може бути примушений використовувати під час перебування на роботі та виконання обов’язків за трудовим договором іншу мову, ніж державна, крім випадків:

а) обслуговування споживачів та інших клієнтів, які є іноземцями чи особами без громадянства;

б) створення юридичних, технічних, інформаційно-рекламних текстів та інших повідомлень і документів (у тому числі усних), адресатами яких є іноземці чи особи без громадянства, юридичні особи, органи і посадові особи іноземних держав і міжнародних організацій.

2. Трудові договори в Україні укладаються державною мовою, що не перешкоджає використовувати сторонам трудового договору його переклад.
   
Ну так пожалуйста. Не нравится - не работай.
Но ведь ЗП хочется получать  :gigi:
Високі зарплати і руццкій мір - це якби протилежні поняття.
   
нє, просто нестлє продовжує традиції "какая разніца?" і "дєньгі нє пахнут" - під час другої світової вони постачали свої чоколядки армії рейху  B-)
Тут якби причина не в німцях, а в місцевих 73-процентних прихильниках кремлівської ідеології "какая разніца", тому всі жирні офіси і посади отримують москвичі, а миросям залишаються посади прибиральниць.
   
ну є ж загальнозрозуміла англійська... невже Nestle купили кацапи?
Так значит персоналу в других странах удобнее на русском.
Или теперь всем под Украину подстраиваться и только из-за нее между собой на англ общаться?
   
в нормальних компаніях - на англійському

писи: дзанеллі - гівно кацапофільне
Так а если персонал в других странах из бывшего СНГ НЕ хочет на английском
Ну удобнее им на русском между собой
Им что теперь, под Украину подстраиваться?
Типа ради одной Украины между собой на английский переходить
 :gigi: Представляю себе такой колл - общаются между собой грузин - украинец - москаль и айзер - на английском. Вернее не так ..
Общаются на русском. А тут хоп...зелёная лампочка загорается ...а они раз ..такие ...и на английский переходят , типа шухер...Украина к разговору подключилась  :gigi:
   
Я ж говорю , в этих компаниях сейчас не возможно разделить общение исключительно между персоналом украинским и тем, в котором участвует персонал из других стран
Все очень перемешано
Фин менеджер может сидеть в Грузии, синьор менеджер по маркетингу в Москве. А бренд менеджер , который отвечает ещё за 12 стран - в Киеве.
На каком языке они общаются?

Немцы набирают людей со всего мира и никого немецким не парят.
Чел учит потихоньку для этапов легализации, сдает экзамены.
Но на работе, если сами немцы перешли при нем на дойч, извиняются и переходят на инглиш.
   
Немцы набирают людей со всего мира и никого немецким не парят.
Чел учит потихоньку для этапов легализации, сдает экзамены.
Но на работе, если сами немцы перешли при нем на дойч, извиняются и переходят на инглиш.
Так отож. Я об этом же...
Русский для стран бывшего совка - это типа инглиш для немцев. И никуда от этого не денешься ..
   
Ну удобнее им на русском между собой
Им что теперь, под Украину подстраиваться?



тобто, правових аргументів у тебе нема.
український закон для тебе не писаний.


пс
якщо ідеться про приватне спілкування, то цю сферу Закон не регламентує.

   
Ну удобнее им на русском между собой
Им что теперь, под Украину подстраиваться?

тобто, правових аргументів у тебе нема.
український закон для тебе не писаний.


пс
якщо ідеться про приватне спілкування, то цю сферу Закон не регламентує.
Речь не о приватном общении. Речь о трудовых взаимоотношениях между персоналом по работе, в процессе выполнения своих обязанностей ..
И вот самое общение в межд компаниях в Украине происходит , в подавляющем количестве, на русском...или на английском...
Выбор языка происходит в зависимости от того как комфортнее БОЛЬШИНСТВУ участников беседы, а не как хочется украинской стороне.
   
Я ж говорю , в этих компаниях сейчас не возможно разделить общение исключительно между персоналом украинским и тем, в котором участвует персонал из других стран
Все очень перемешано

я виходжу з тези, висловленої в заголовку: Нестле примушує говорити працівників російською
якщо це буде доведено - Нестле відповідатиме.
А я выхожу из тезы...
Что позивач обычный сутяга, который решил бабла срубить и нашел для этого повод.
А повод типа в тренде ...может и сработает... :gigi:
Хочешь общаться на локальном языке, работай в локальной компании. И там права качай...
   
Ну удобнее им на русском между собой
Им что теперь, под Украину подстраиваться?

тобто, правових аргументів у тебе нема.
український закон для тебе не писаний.


пс
якщо ідеться про приватне спілкування, то цю сферу Закон не регламентує.
Речь о том, что украинский закон не писан остальным участникам бесед....которые не украинцы.
И которым удобно общаться на русском. И они не обязаны ради украинца переходить на английский.
Или, прикажете, украинцу одному вперто с ними на английском разговаривать ?
Или просить переводчика с русского?
Как вы думаете , долго такой сотрудник в компании проработает и какие отношения у него будут с коллегами в коллективе? :gigi:
   
Так отож. Я об этом же...
Русский для стран бывшего совка - это типа инглиш для немцев. И никуда от этого не денешься ..

Видать у немецкого автопрома есть что-то другое, на чём он колотит понты.
Ну а у нас только украинский язык и больше ничего.
Хоть бы родили уже по части промышленности что-то новенькое, блин.
Язык, таблички, вывески.. (((


Останнє редагування: 11 вересня 2021 12:22:36 від kasia
   
Буде круто, якщо взує уіпанів
   
Речь о том, что украинский закон не писан остальным участникам бесед....которые не украинцы.


я ж вище процитував п.2 статті 20 Закону.
Там все чітко сказано.
У тому числі для неукраїнців.
Буде так, як сказано в Законі, а не так як хоче яка-небудь убога правнучка проні прокопівни.

   
И никуда от этого не денешься ..
Ще й як дєнєшся. Справа короткого часу. B-)
   
Точно так! А ми ще вищого флагштока побудуємо!
І задіємо на його будівництві замість непатріотичних liebherr, xcmg, і, о ужас, клинцівських кранів, крани броварської "стріли" і дрогобичского ЗАК.
таки москаль ))
   
Я ж говорю , в этих компаниях сейчас не возможно разделить общение исключительно между персоналом украинским и тем, в котором участвует персонал из других стран
Все очень перемешано
Фин менеджер может сидеть в Грузии, синьор менеджер по маркетингу в Москве. А бренд менеджер , который отвечает ещё за 12 стран - в Киеве.
На каком языке они общаются?

 в Грузії англійську мову знають краще, аніж - російську, там навіть фільми по ТБ транслюють англійською мовою
   
Видать у немецкого автопрома есть что-то другое, на чём он колотит понты.
Ну а у нас только украинский язык и больше ничего.
Хоть бы родили уже по части промышленности что-то новенькое, блин.
Язык, таблички, вывески.. (((

  "Світоч" - це і є українське, котре окупували лаптєносні нестли...

   треба провести націоналізацію та повернути фабрику українцям...

   а нестли нехай будують завод з нуля...
   
  "Світоч" - це і є українське, котре окупували лаптєносні нестли...

   треба провести націоналізацію та повернути фабрику українцям...

   а нестли нехай будують завод з нуля...

   
Показати зображення...

твоя стоматолог вже навчилась вести документацію українською?
   
Думаю просто кто- то посоветовал как бабло срубить ...
Моя малая работает в такой же FMCG компании. Недавно перешла в новую. В первой - вообще ни одного человека украиномовного не было. Сейчас в новой есть одна . Во внутренних колах и переговорах говорит на мове. Когда подключаются коллеги из Московии и других стран - переходит на русский или английский .
Сам удивляюсь , где- то уже здесь писал....какое большое количество руководящего персонала....которо е курирует Украину (в подобных компаниях) по прежнему сидит в Московии .
Сейчас "работаем" уже во второй компании ...и у дочки примерно половина руководящих контрагентов ..московиты. Так что если бы она была украиномовная , то с ними бы пришлось переходить на русский.

 :facepalm1:

мля, у вас малая а я сам до 20 років в аналогічній " в такой же FMCG компании" відтарабанив

і одна справа коли " колли-балтавня "
а інша внутр переписка по котрій приймаються рішення що стосують матеріалів фінансів і так далі

так от спитайте в своєї малої про такі явища як "внутрішній аудит", "зовнішній аудит" і просто перевірки податкової
і поцікавтеся чи цікавить ті аудити якою мовою хто балакає на коллах,

а от стосовно внутр переписки справа інша - бо з певного рівня імейл людини в компаніях прирівнюється до внут документації з відповідними наслідками
відповідно, ота писанина внутрішня що стосується матеріально-фінансового стану в Україні не на укр мові - гівна вірта, і нормальний юрист доказує це на раз
а переписка з головним офісом, котрий в Нестлє в Швейцарії і на нікому не на - це не офіційні документи для укр контрольних органів , вкл. з митницею, податковою і так далі

так компренде?
   
Во многих зарубежных компаниях, которые работают на территории бывшего СССР руководителей присылают русскоязычных, и этот язык основной по умолчанию. На каком языке будут разговаривать украинец с казахом, эстонцем или грузином? Естественно, на русском. Как правило, в серьезных компаниях заморачиваются многими проблемами, но только не языковыми. Я не думаю, что тут есть какое-то исключение. Скорее всего, нерадивый работник решил что-то поиметь с компании.
   
  якщо ти і на своєму робочому місці блеєш по-хуйлячому так само як тут, на ФУПі, то готуй 500000 грн на штрафи для своїх співробітників за шкоду від перебування поряд з тобою...
ВОПАК тупорылый, в МОЕЙ компании спивробитныкы  общаются так как им удобно - на суржике, украинском, русском и даже английском. А если подобные тебе уeбни начнут устраивать мовный или политический срач, мешающий работе, то получат в тот  же день выходное пособие и пойдут искать более нэшкидлывэ место работы.
   
Речь о том, что украинский закон не писан остальным участникам бесед....которые не украинцы.
И которым удобно общаться на русском. И они не обязаны ради украинца переходить на английский.
Или, прикажете, украинцу одному вперто с ними на английском разговаривать ?
Или просить переводчика с русского?
Как вы думаете , долго такой сотрудник в компании проработает и какие отношения у него будут с коллегами в коллективе? :gigi:

є спілкування а є виконання посадових обов"язків
якщо керівництво дає наказ інструкції і т.д. в Україні не укр мовою то такі накази можна посилати в сраку
бо ніякої юр сили вони не мають

це у всьому світі так - в Німеччині щоб місцевий менеджмент американської компанії видавав інструкції на англ мові - то за хвилину б пакував би той менеджер речі на вихід
чи у Франції якійсь
лише в Україні хахли відчувають меншовартість коли з ними начальство рос чи анл мовою  (td)
   
:facepalm1:

мля, у вас малая а я сам до 20 років в аналогічній " в такой же FMCG компании" відтарабанив

і одна справа коли " колли-балтавня "
а інша внутр переписка по котрій приймаються рішення що стосують матеріалів фінансів і так далі

так от спитайте в своєї малої про такі явища як "внутрішній аудит", "зовнішній аудит" і просто перевірки податкової
і поцікавтеся чи цікавить ті аудити якою мовою хто балакає на коллах,

а от стосовно внутр переписки справа інша - бо з певного рівня імейл людини в компаніях прирівнюється до внут документації з відповідними наслідками
відповідно, ота писанина внутрішня що стосується матеріально-фінансового стану в Україні не на укр мові - гівна вірта, і нормальний юрист доказує це на раз
а переписка з головним офісом, котрий в Нестлє в Швейцарії і на нікому не на - це не офіційні документи для укр контрольних органів , вкл. з митницею, податковою і так далі

так компренде?
А при чем здесь отношения с укр. Контролирующими органами?
Я про бизнес отношения писал...
   
Во многих зарубежных компаниях, которые работают на территории бывшего СССР руководителей присылают русскоязычных, и этот язык основной по умолчанию. На каком языке будут разговаривать украинец с казахом, эстонцем или грузином? Естественно, на русском. Как правило, в серьезных компаниях заморачиваются многими проблемами, но только не языковыми. Я не думаю, что тут есть какое-то исключение. Скорее всего, нерадивый работник решил что-то поиметь с компании.

на кухні біля кулера чи за кавою можуть балакати якою завгодно мовою

офіційна переписка з наказами, рішеннями і так далі має бути на оф мові країни в котрій зареєстрована юр особа
най навіть та компанія з Марсу
   
А при чем здесь отношения с укр. Контролирующими органами?
Я про бизнес отношения писал...

ні ви не писали про бізнес стосунки
а саме про спілкування

але якщо якийсь йух з бугра з Лозани пише в укр філію німецькою чи англ то його цидула має бути доведена до штату в Україні саме укр мовою
а не російською чи англ
все
анікдоти травити можуть як завгодно
бізнес рішення мають бути формалізовані укр мовою
я впевнений шо в Нестлє це теж робиться саме для того щоб рішення мали юр силу
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія