Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Порадьте почитати військові мемуари

Re: Порадьте почитати військові мемуари

Данило Шумук
майже військові мемуари
Може станеш після цього українцем, бо такої людини більше не було в Україні

Ем.. а зараз я хто?
   
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Зараз в основному німців читаю дійсно цікаво глянути на війну їх очима.
Ще плюс те шо через те шо вони не переможці, в їх книгах немає ідеології а дух товариства, та людина серед пекла.

То я не тобі, а пацану з іглу.
   
ватным украинца низя такое читать , это для умных мацкалей  :)
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Бенно Цизер "Дорога на Сталинград".
Гюнтер Прин "Стальные волки Вермахта".
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Це прикол чи дійсно варто уваги?
Ще "Малая земля" :lol:
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

ватным украинца низя такое читать , это для умных мацкалей  :)

Сметанкин, для тебе оце:

   
не зовсім мемуари, але гарна річ

Нолль Д. Приключения Вернера Хольта

Весьма популярный во время оно роман писателя из ГДР о том, как молодой 17-летний немец в 1943 году заканчивает школу и призывается в зенитные части. Всё это на фоне капитуляции Италии, краха немецкого наступления под Курском, ужасных бомбардировок Германии. Дальше хуже. Во второй части показана послевоенная жизнь. Книга интересна, помимо того, что занимательна сюжетом, тем, что знакомит со множеством бытовых деталей. Чувствуется связь с прозой Ремарка.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Подожди чуток.
Может и сам напишешь
   
Відкрив для себе цей жанр.
Вже прочитав
Про марш Дроздовців
Ванька ротний
Руделя пілот штуки
Підводні човни Стальні гроби
Тигри в грязі

І прям топчик мемуари японського камікадзе торпеди кайтен

Шо ше можна прочитати з цікавого?
почитай спогади Гудеріана ,дуже цікаво., там багато чого,відкриються очі
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

В москалів є цикл спогадів ветеранів різних родів військ. Скомпоновано якраз за цим. Штурмовики, бомбардувальники, винищувачі, танкісти, протитанкісти, самохідники, розвідники, сапери. Досить непогано і в більшості незаангажовано, без редколєгій. Збирав загалом Драбкін, тому можна нагуглити за ним.
Але Шуміліна та Нікуліна складно перевершити, особливо Шуміліна.
Они скопировали точно такой же цикл у немцев .
Сначала немцы издали такой цикл , воспоминаний.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Гі Сайєр
Останній солдат Третього рейху.

Дякую за цю наводку. Вчора за вечір пів книжки прочитав.
Дуже потужна розповідь 18 літнього хлопа.

Хто не читав дуже рекомендую
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари
fam

не зовсім мемуари, але гарна річ

Нолль Д. Приключения Вернера Хольта

Весьма популярный во время оно роман писателя из ГДР о том, как молодой 17-летний немец в 1943 году заканчивает школу и призывается в зенитные части. Всё это на фоне капитуляции Италии, краха немецкого наступления под Курском, ужасных бомбардировок Германии. Дальше хуже. Во второй части показана послевоенная жизнь. Книга интересна, помимо того, что занимательна сюжетом, тем, что знакомит со множеством бытовых деталей. Чувствуется связь с прозой Ремарка.

одноименный фильм в сссре был, но я не смотрел
   
одноименный фильм в сссре был, но я не смотрел

а я бачив
для тих часів - суперовий
та й сам роман
як він тільки пройшов цензуру...
   
Дякую за цю наводку. Вчора за вечір пів книжки прочитав.
Дуже потужна розповідь 18 літнього хлопа.

Хто не читав дуже рекомендую

скачав, почитаю
дякую за наводку
   
Але Шуміліна та Нікуліна складно перевершити, особливо Шуміліна.
Да, наверно самые сильные вещи.
   
до речі
справжні фронтовики пишуть практично однаково про фронт
Нікулін і Гітлер - якщо хто читав обидві книги, то є просто співпадіння про того, хто гине в першу чергу
і хто залишається...
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Астафьев Прокляты и убиты
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Рекомендую почитать Панов Дмитрий "Русские на снегу". Очень сильная вещь! После ее прочтения очень сильно поменялось восприятие так называемой Вов.
Обязательна к прочтению для лучшего понимания довоенной и военной истории.
Жизнь в 20-30 годы на Кубани, казачество и остальной народ, отношения между людьми, учеба в ВУЗе в москве и летном училище в Крыму, голод, служба и жизнь до войны в Киеве и Василькове, командировка в Китай, начало войны и бои в районе Киева, окружение и отступление, Харьков, уничтожение Сталинграда, наступление, Румыния, Венгрия, Чехословакия, трофеи, отношения на фронте, возвращение в СССР, немного послевоенной жизни. Человек подробно описал все что видел своими глазами.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Ем.. а зараз я хто?

поциєнт  дуркі
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Лідел Гарт, але це не мемуари, Мелентін, Боргезе.
Це якщо ДСВ.
Якщо пізніше, Кріс Кайл про Ірак і РОберт про Вієтнам.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Фредерік Форсайт. "Пси війни".
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Фредерік Форсайт. "Пси війни".
Здивував?
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

не зовсім мемуари, але гарна річ

Нолль Д. Приключения Вернера Хольта

Весьма популярный во время оно роман писателя из ГДР о том, как молодой 17-летний немец в 1943 году заканчивает школу и призывается в зенитные части. Всё это на фоне капитуляции Италии, краха немецкого наступления под Курском, ужасных бомбардировок Германии. Дальше хуже. Во второй части показана послевоенная жизнь. Книга интересна, помимо того, что занимательна сюжетом, тем, что знакомит со множеством бытовых деталей. Чувствуется связь с прозой Ремарка.
+100
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

з того, що читав часів 2СВ, сподобалися спогади Манштейна, Гудеріана, Рокоссовського. але останнього тре фільтрувати
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

"Холодний яр" Горліс-Горського вже прочитав?
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Здивував?

Хто, кого, чим???
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Хто, кого, чим???
Мемуарами.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари
fam

о, еще один любопытный "мемуар" припомнил. Уже писал о нем  в прошлом году: https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1067139.msg23695873#msg23695873
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

А полковника Петріва читав?..
Німецький капітан Ганс Кох про часи свого перебування в січових стрільцях у Армії УНР так писав у газеті «Вінер Нойє Нахріхтен» (жовтень 1927 року):
«Я пригадую хороброго полковника Петрова, який з двома регулярними сотнями розбив навесні 1919 р. партизанську ватагу біля Житомира, а погромницьких провокаторів розстріляв на місці. У полковника Петрова, мабуть, ще тепер мусить находитися листівка подяки Житомирського рабінату, яку йому тоді піднесли тамошні жиди…[3]

Надзвичайно цікавими є його сторінки спогадів про те, як він з кінним загоном у грудні 1917-січні 1918 року пробирався з фронту
десь з району Біловезької Пущі до Києва і встиг взяти участь у придушенні більшовицькоко повстаннія, уперше побачив там Петлюру
і занотував тоді (і це десятиліття ховали від нас), як гайдамаки хотіли розстріляти гурт полонених арсенальців, а Петлюру заступився за них
сказавши: "тоді перша куля в мене!"


ПС
це я до чого?
ще колись Шевченко сказав, "І Коллара читаєте.. І всі мови Слав'янського [Слов'янського] люду — Всі знаєте. А своєї Дастьбі... "
А я переінакшую це на історію: цікавимося історією різних народів (і це добре!),
але коли зацікавимося своєю?
   
А полковника Петріва читав?..
Німецький капітан Ганс Кох про часи свого перебування в січових стрільцях у Армії УНР так писав у газеті «Вінер Нойє Нахріхтен» (жовтень 1927 року):
«Я пригадую хороброго полковника Петрова, який з двома регулярними сотнями розбив навесні 1919 р. партизанську ватагу біля Житомира, а погромницьких провокаторів розстріляв на місці. У полковника Петрова, мабуть, ще тепер мусить находитися листівка подяки Житомирського рабінату, яку йому тоді піднесли тамошні жиди…[3]
Надзвичайно цікавими є його сторінки спогадів про те, як він з кінним загоном у грудні 1917-січні 1918 року пробирався з фронту
десь з району Біловезької Пущі до Києва і встиг взяти участь у придушенні більшовицькоко повстаннія, уперше побачив там Петлюру
і занотував тоді (і це десятиліття ховали від нас), як гайдамаки хотіли розстріляти гурт полонених арсенальців, а Петлюру заступився за них
сказавши: "тоді перша куля в мене!"


ПС
це я до чого?
ще колись Шевченко сказав, "І Коллара читаєте.. І всі мови Слав'янського [Слов'янського] люду — Всі знаєте. А своєї Дастьбі... "
А я переінакшую це на історію: цікавимося історією різних народів (і це добре!),
але коли зацікавимося своєю?

на жаль, наша історія трагічна, яка закінчувалась поразками в результаті
читати її - треба мати міцні нерви
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

на жаль, наша історія трагічна, яка закінчувалась поразками в результаті
читати її - треба мати міцні нерви





ті наші поразки були як зерно, розкидане і втоптане в землю чобітьми загарбників та їхніх посіпак.
воно, попри все, проростало і сходило.
без тих зерен ми не мали б і такої України.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Мемуары Черчилля. Там все о и про войну как было.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Мемуарами.

Я не люблю військові мемуари, тому і порадити нічого не можу, хоч і прочитав колись їх трохи.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Г. Климов - Песнь победителя - "воспоминания чиновника Советской Военной Администрации в Германии, несколько послевоенных лет описываются весьма детально, и автора не сдерживают препоны цензуры"
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Я не люблю військові мемуари, тому і порадити нічого не можу, хоч і прочитав колись їх трохи.
Гарі Гарісона читав?
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

Конармию, Бабеля ще ніхто не пропанував, Записки ковалериста, Гумільова і Лені Ріфеншталь.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

ПС
Данило Шумук відсидів 5 років у польській тюрмі - за комуністичну пропаганду на Волині.
(молоде, зелене, 1914 року народження, клюнуло на солодку оману комуністичних гасел і у 18 років опинилося за гратами).
Потім, під час війни, коли він з полтавщини, опинившись в оточенні, тікав додому на Волинь і вже не з газет, а від селян, дізнався гірку правду про комунізм,
про вбивство голодом мільйонів комуністів, він пішов в УПА.
(зазначу, що і в часи свого осліплення комунізмом, він обстоював національне, адже це була комуністична партія Західної України, а не УССР).
Потім - радянські концтабори, до смерті сталіна (участь у повстанні), потім - нова табірна десятка, невелика перерва - ще одна десятка.
Разом за свій вік він мав 43 роки тюрем і заслань.
Наприкінці 80-х його віддали Канаді.
На початку 2000-х повернувся в Україну і невдовзі помер у своєї дочку, десь у Покровському(?), Донеччина.
Для мене ця незламна людина  -  справжній український герой.
   
Re: Порадьте почитати військові мемуари

правка: не мільйонів комуністів, а мільйонів селян
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія