Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

В истории отравлений в России жертвой был и наш Н.Гоголь

Отравление гениального патриота Украины Николая Гоголя-Яновского в Москве почему-то не вызывает интереса в Украине. Не пойму почему у нас так ?
Я нахожу этому только одно объяснение - в Украине сегодня нет украинской национальной интеллигенции. Вроде бы важный для идеологии воюющей страны факт, в данном нашем положении. Материалы из истории всегда полезны для идеологической борьбы и обороны. И не зря в Москве систематически заняты формированием мнения у народа Украины, и как я вижу больше об этом беспокоятся чем в Киеве. Вижу как всегда беспокоится об этом Скабеева на 60 минут, Соловьев и т.д. Третья часть у них просмотров с Украины. Они всегда думают о мнении нашего народа в своей работе, и к сожалению имеют у нас результат - Россия не враг, нам нечего их боятся, а в Украине все плохо.. Мало понимают у нас что идеологическое оружие дешевле железного а сила поражения от него колоссальная. Хотя в Украине годами об этом говорят как бы со знанием и пониманием этого дела ...
 Кстати если кого заинтересует моя книга, "Гоголь Загадочная смерть в Москве" то можете обращаться.
 Кстати влияния Гоголя на Шевченко, Пушкина и Достоевского много определило в их судьбе. И это Гоголь заложил идею протеста революции 1917 года, в результате которой была попытка освобождения Украины из под московского царства.

“Ти переміг, жахливий хохол!”
Миколу Гоголя вбили. У цьому немає жодних сумнівів. Як саме? Отруїли. Хто? Граф А. Толстой та отець Матвєй (Константіновскій). За що? За неоціненний „внесок” українського автора в російську культуру та ідеологію. За те, що „вийшли з шинелі” та пішли не туди. За те, що після Гоголя Росія не змогла більше бути імперією і звелася нанівець.
Не поспішайте махати рукою, а краще почитайте книжку донецького дослідника Віталія Купрієнка „Гоголь. Загадочная смерть в Москве”. Зізнаюся – відкрив я її з великим скепсисом, адже маю щодо Гоголя та його причетності до української культури цілком певну думку. Однак запал автора, його сміливість у руйнуванні стереотипів, факти та свідчення, якими він оперує, швидко зруйнували скепсис та навіть посіяли в душі зерна сумнівів.
І справді, чому існує протокол з описом речей, що знайшли у кімнаті Гоголя після його смерті, але не існує такого самого переліку рукописів та книжок? Куди їх подів „гостинний” господар граф А. Толстой? І чи не згинув разом із ними другий том „Мертвих душ” – адже автором версії про спалення є той самий Толстой, а єдиним „свідком” – його слуга. Куди зникла праця Миколи Васильовича про історію України, про наявність якої свідчили сучасники. Як могло статися, що Гоголь та Шевченко ходили одними вулицями Санкт-Петербурга, але так і не зустрілися? Мали спільних знайомих, обидва дружили зі Щепкіним, проте не були знайомі? Звідки серед малюнків Шевченка при цьому взялися портрети матері та рідних Гоголя? Чому „співець імперії”, що на догоду царю переписав „Тараса Бульбу”, у закордонних подорожах підписувався як „Українець”? Чому Белінський твердив, що Гоголь не є російським письменником? Як сталося, що автор гімну імперської ідеології, яким і досі вважають „Тараса Бульбу”, привів Тургенєва до заслання, а Достоєвського – на каторгу? Чому Розанов, зірка російської філософії, все життя боровся з Гоголем і врешті вигукнув: „Ти переміг, жахливий хохол!”?



Останнє редагування: 7 грудня 2021 13:37:09 від Сметана
   
Хоч книжка Купрієнка – не наукова праця, можливо, їй не завадила би бібліографія та система посилань на першоджерела, бо без цього думка автора іноді виглядає слабко обґрунтованою. Заважає і неуважна вичитка коректора. Проте сухий науковий стиль, якого старанно уникає автор, зробив би працю незрозумілою та нецікавою широкому читацькому загалу.
Можливо, науковці поставляться до книжки дещо зверхньо – вони взагалі не люблять, коли „прості смертні” зазіхають на їхню територію. Проте я охоче пробачив авторові легкий наїв та часткові перебільшення – адже це наслідок азарту, а лише азарт може захопити читача і повести його за обрії сухих фактів. Тим більше що факти, які нам відомі про життя та загадкову смерть Миколи Гоголя, самі по собі могли би стати темою для детективу у стилі Умберто Еко. Таємничої історії з отруєнням, забороненими книжками, містикою та сміливими версіями.
Нумо, українські письменники! Перед вами – справжній скарб.

Олекса Вертипорох
   
та кому він наxуй бил нужен, шоб його травіть?..
   
та кому він наxуй бил нужен, шоб його травіть?..

Да да но Достоевского привел на каторгу а Пушкина на тот свет.

Он же был историком, писал труды  и даже преподавал её, а такие бараны как вы об этом и не слышали  B-)
   
Да да но Достоевского привел на каторгу а Пушкина на тот свет.

Он же был историком, писал труды  и даже преподавал её, а такие бараны как вы об этом и не слышали  B-)

 :facepalm:

от же псіх :)

Сам спробуй подумати хворими мізками: в жахливо сильной і зацензурірованной імперії нікого не боялісь. Крамолу хтось робить? Опала чи тюрма. Нахрін когось травіть???? :)
А той Гоголь був абсолютний вінтік, нікому непотрібний і нешкідливий. Сам прідумал його значімость - сам видумал покушеніє.
Сходи кращч до лікаря, хапні транквілів.
   
авжеж)

Володимир Шемет,  rласний Лубенської міської думи, він, коли піднято було питання про асиrновку на пам’ятник Гоrолеві в СОРОЧИНЦЯХ, запропонував такий на памятникові напис: «Жертве психической раздвоенности».
Тоrочасний rрізний міністр внутрішніх справ В. К. Плеве викликав йоrо, з тoro приводу, до Петербурrу  «для обьясненій», ¬ він і в Петербурзі подав відповідні пояснення.

Лотоцький Сторінки минулого, частина.3 стор.46
   
:facepalm:

от же псіх :)

Сам спробуй подумати хворими мізками: в жахливо сильной і зацензурірованной імперії нікого не боялісь. Крамолу хтось робить? Опала чи тюрма. Нахрін когось травіть???? :)
А той Гоголь був абсолютний вінтік, нікому непотрібний і нешкідливий. Сам прідумал його значімость - сам видумал покушеніє.
Сходи кращч до лікаря, хапні транквілів.

А шо ты знаешь и понимаешь ? Шо сказал Достоевский, у кого они все учились ?

Шо говорил Толстой о причине смерти Гоголя, шо говорил Ленин о влиянии Гоголя ? ...
   

от же псіх :)


 :=V

Нашому Сметані разом з опромінюванням від КДБ надходить і дуже таємна історична інформація.
Він навіть про коня Калігули все знає.

От спитай його, як звали того коня, і його посаду.
   
:=V

Нашому Сметані разом з опромінюванням від КДБ надходить і дуже таємна історична інформація.
Він навіть про коня Калігули все знає.

От спитай його, як звали того коня, і його посаду.

..а ты "конь" пишешь на украинском из Москвы  :S
   
А шо ты знаешь и понимаешь ? Шо сказал Достоевский, у кого они все учились ?

Шо говорил Толстой о причине смерти Гоголя, шо говорил Ленин о влиянии Гоголя ? ...

Ну і шо таке говоріл Достоєвскій? Ніхріна. Восхіщявсь єзиком. Шо піздєлі псіх Товстий чи палітік Лєнєн - пох.

Той Гогєль був бєллєтріст-сказошнік.
Вивєл образ недолугого сказочного кловуна-хахла, за шо йому кацапи і досі дякують.
Він зробив Україні таку ж заєбатєльську ведмежу услугу, як чєхам Гашек.
І шосили пнувсь у кацапи, а його посилалі.
А потім їбонувся, бідолашний (td)
   
Ну. якщо вже і оцінювати постать М.В. Гоголя, то він скоріш за все, був таки співцем малоросійськості, бо більшість його творів,як на мене, змальовують життя підмоскальської "уєздной інтєлігєнції", а не якихось українських національних героїв у зародку, в його творах, наскільки я знаю, немає і натяку на незалежну Україну!.

Якщо взяти "Тараса Бульбу", то міф про переписання Гоголем, бо цей твір був "неугодний царю" то це скоріше, наша політична ініціатива,  бо твір і в оригіналі вписується в ту канву, яку диктувала імперська система багатьом українським малоросійським творцям. Адже у кінці 18 ст. відбувся поділ Речі Посполитої і Московія приєднала до себе левову її частку, але польський нарід не дуже хотів єднатися з ординцями і постійно бунтував, погрожуючи перекинути бунти на територію тодішньої Малоросійської губернії, з витікаючими наслідками, Майданом тощо. Та й віри поляки були іншої, це теж створювали ментальні проблеми для руської імперії....

От царська влада Московії і кинула в бій на початку-середині 19 ст.  усю "малорасійську інтєлігєнцію", завдання якої було написання антипольських творів, призваних змальовувати поляків, як "гнобителів українського народу", "злодіів-іновірців, що по-звірячому катують українців". А  вони те й роблять, що "повстають проти гноблення польських панів", "клятих католиків" тощо. І Тарас Бульба якраз досить добре вмонтовуються в цю вигадану руським царатом парадигму, де "як класичний російський сепаратист" Бульба іде воювати із законною владою Речі Посполитої, а "зрадник" Андрій, який намагається захистити кохання підло "підтримує польських гнобителів", за що батько-сепаратист і вбиває його...От чим ця канва могла не сподобалися царю я не знаю? Навіть не переписаний цей твір цілком добре працював агіткою "руського міра", тм паче, шо в імперії Гоголь написав досить чимало статей із із визнанням імперського малоросійства, от що....

Тому я неи дуже поспішав би говорити про Гоголя, як про співця незалежної України, яким можна назвати Т. Шевченка, хоч і з натяжкою...Тому що в Шевченка, хоч і були антипольські твори, але діставалось від нього і турецькій імперії, і москалям, чого не було у М.В. Гоголя, здається? Гоголь був нашим хіба що за походженням та місцем дії більшості його талановито написаних творів....

І отруїти його був привід скоріше, у польских повстанців, ніж у руського царя! :king:

Останнє редагування: 7 грудня 2021 15:32:47 від Компанійська варта
   
в плані політичної позиції Гоголь був упоротий монархіст великорос, за що посрався із Бєлінським та іншими західниками. усе детально відображено в його переписках

а помер він через шизофренію, нігілістично-іпохондричне маячення про відсутність внутрішніх органів, в результаті страх вживати їжу, виснаження і смерть
   
Невже не бандерівці україномовні ватні отруїли?
   
Ну. якщо вже і оцінювати постать М.В. Гоголя, то він скоріш за все, був таки співцем малоросійськості, бо більшість його творів,як на мене, змальовують життя підмоскальської "уєздной інтєлігєнції", а не якихось українських національних героїв у зародку, в його творах, наскільки я знаю, немає і натяку на незалежну Україну!.

Якщо взяти "Тараса Бульбу", то міф про переписання Гоголем, бо цей твір був "неугодний царю" то це скоріше, наша політична ініціатива,  бо твір і в оригіналі вписується в ту канву, яку диктувала імперська система багатьом українським малоросійським творцям. Адже у кінці 18 ст. відбувся поділ Речі Посполитої і Московія приєднала до себе левову її частку, але польський нарід не дуже хотів єднатися з ординцями і постійно бунтував, погрожуючи перекинути бунти на територію тодішньої Малоросійської губернії, з витікаючими наслідками, Майданом тощо. Та й віри поляки були іншої, це теж створювали ментальні проблеми для руської імперії....

От царська влада Московії і кинула в бій на початку-середині 19 ст.  усю "малорасійську інтєлігєнцію", завдання якої було написання антипольських творів, призваних змальовувати поляків, як "гнобителів українського народу", "злодіів-іновірців, що по-звірячому катують українців". А  вони те й роблять, що "повстають проти гноблення польських панів", "клятих католиків" тощо. І Тарас Бульба якраз досить добре вмонтовуються в цю вигадану руським царатом парадигму, де "як класичний російський сепаратист" Бульба іде воювати із законною владою Речі Посполитої, а "зрадник" Андрій, який намагається захистити кохання підло "підтримує польських гнобителів", за що батько-сепаратист і вбиває його...От чим ця канва могла не сподобалися царю я не знаю? Навіть не переписаний цей твір цілком добре працював агіткою "руського міра", тм паче, шо в імперії Гоголь написав досить чимало статей із із визнанням імперського малоросійства, от що....

Тому я неи дуже поспішав би говорити про Гоголя, як про співця незалежної України, яким можна назвати Т. Шевченка, хоч і з натяжкою...Тому що в Шевченка, хоч і були антипольські твори, але діставалось від нього і турецькій імперії, і москалям, чого не було у М.В. Гоголя, здається? Гоголь був нашим хіба що за походженням та місцем дії більшості його талановито написаних творів....

Это книга для ватных патриотов Украины, для так называемых бандеровцев который выкормила Москва в СССР ,много у вас московского гавна в голова.

 Так вот эта книга переворот для таких ватников как вы. ЗАПОМНИТЕ  вы горе Украины. Граф Толстой в многолюдном дворянском собрании сказал: "Гоголь враг России его следует в кандалах отправить в Сибирь."

Почему вся Украина этих слов незнает ? Вы гавно Москвы, сраные ватные патриоты !  :(
   
Граф Толстой в многолюдном дворянском собрании сказал: "Гоголь враг России его следует в кандалах отправить в Сибирь."

Почему вся Украина этих слов незнает ?

Та кому наxуй всрався твой кацабскій графъ Товстий і слова цього сбрєндівшего підєраса?..
Шо він тебе такий авторітет? Бо такий же псіх, шо і ти?.. :kez_04:
   
Это книга для ватных патриотов Украины, для так называемых бандеровцев который выкормила Москва в СССР ,много у вас московского гавна в голова.

 Так вот эта книга переворот для таких ватников как вы. ЗАПОМНИТЕ  вы горе Украины. Граф Толстой в многолюдном дворянском собрании сказал: "Гоголь враг России его следует в кандалах отправить в Сибирь."

Почему вся Украина этих слов незнает ? Вы гавно Москвы, сраные ватные патриоты !  :(
Мне пофигу, что вы там скажете,  но ни в какие кандалы Гоголя не заковали, Он был не Тадуш Костюшко, он жил и умер в империи, мать её..Я тоже жил в Совке, поэтому могу оценить разницу....И здатся мне, что имперская и совковая история так поездила Вам по ушам, что вы хотите Украину превратить в кальку с Российской империи, перенеся сюда кальки из нашего совкового прошлого, его маяки и приоритеты. А значит, постоянно быть уязвимым в публичных дискуссиях с имперцами, называя белое - чёрным и наоборот...но для этого нужно тоталитарное правление бесправными холопами, чтобы они хавали ложь, невзирая на историческую правду...

Это вы - горе Украины, сраные ватные патриоты, которая по вашим калькам опять  наступает на те же грабли, возвеличивая и перетаскивая в нашу историю имперских и совковых кумиров, даже без "коррекции образа")....Потому как нельзя назвать чёрное - белым или надо это делать ТОЛЬКО в идеологическом вакууме, уважаемый! А не в свободной и независимой !!



Останнє редагування: 7 грудня 2021 16:11:26 від Компанійська варта
   
Бо коли у совітській школі вивчав цей твір ніколи не задумувався, чому письменник зображує темні, ворожі козацтву сили, як "латинян", тільки значно пізніше зрозумів, що Котляревський теж потрапив в обійми агітаційної машини руського царату і доклався до "вмиротворення" Речі посполитої та українців, як колишнії її громадян, копнувши поляків у своїй "Енеїді"....
   
Невже не бандерівці україномовні ватні отруїли?
Мабуть, бандерівці в ті часи воювали у повстанській армії польського генерала Тадеуша Костюшко?
   
Мабуть, бандерівці в ті часи воювали у повстанській армії польського генерала Тадеуша Костюшко?

Ты типичный украиноязычный ватник, "гавно" Москвы !  :(

Много вас ватников наплодила в Украине Москва во время СССР  :(
   
Ты типичный украиноязычный ватник, "гавно" Москвы !  :(

Много вас ватников наплодила в Украине Москва во время СССР  :(
Ну що скажеш...сам такий, думаєш вдяг шаравари та вишиванку - і вже не ватнік? Просто слід трохи обачніше розставляти акценти у українській історії і не витягувати те, що спірне або вразливе в історичному контексті...Або правильніше було б спорудити залізні стіну із Московією, перейти на латину, зробити державною релігією греко-католицизм...А до того - знищити РФію, як імперію, бо без цього ми не зможемо зробити рішучі кроки до нової історію....І якщо хочете, то сучсність дає нам все нових і нових дійсно незалежних українських героїв!
   
..а ты "конь" пишешь на украинском из Москвы  :S

Знавець, бля!
Кінь, але коня!
Кібіла!
Продукт з під корівки! :-G
   
Продукт з під корівки!

каровку немитими лапкамі попрошу не торкати 8-)
   
каровку немитими лапкамі попрошу не торкати 8-)

Я в інший отвір. Той я не чіпаю!

Люди розмовляють на мові, а язик то у корівки. Я отуди!
   
Я в інший отвір. Той я не чіпаю!

Люди розмовляють на мові, а язик то у корівки. Я отуди!

капець як ти хочиш каровку... :(
   
капець як ти хочиш каровку... :(

Боже збав, я віртуально, чорний рот у тієї тваринки.


Останнє редагування: 7 грудня 2021 16:48:36 від ЮАР
   
Боже збав, я віртуально, чорний рот і тієї тваринки.

нуішо
зате внеї е великі чудовиє циці 8-)
   
нуішо
зате внеї е великі чудовиє циці 8-)

цыци это главное шо заметил в этой умной теме украиноязычный ватник  :S
   
Мабуть, бандерівці в ті часи воювали у повстанській армії польського генерала Тадеуша Костюшко?
В Гродно есть улица Костюшко, причем, не где- то на закорках, в микрорайонах, а около жд вокзала.
   
В Гродно есть улица Костюшко, причем, не где- то на закорках, в микрорайонах, а около жд вокзала.

А що з Костюшко не так?
Він національний герой в декількох країнах.
   
цыци это главное шо заметил в этой умной теме украиноязычный ватник  :S
украиноязычный?)) уже смешно :lol:
   
украиноязычный?)) уже смешно :lol:

да да гавно не лучше русскоязычного ватника  :(
   
да да гавно не лучше русскоязычного ватника  :(
а русскоязычные - все ватники? А двуязычные? А ну поподробнее, как там у вас на Лубянке планируется разделение украинцев? Уже не на богатых и бедных, как Совки, а на украино- и русскоговорящих? Ну, успехов, служивый))
   
Я впевнений що у нас в Україні через 10 років навряд чи знайдуються такі знавці російської літератури.
Та й хто тут це може оцінити на ФУП? Тут немає навіть немає спеціалістів по рідним нам слов'янським літературам: польській, словацькій, чеській, білоруській
   
Тут немає навіть немає спеціалістів по рідним нам слов'янським літературам: польській, словацькій, чеській, білоруській


це не відповідає дійсності.
   
Маленький Гоголь развалил российскую империю. Розанов считал Гоголя роковой, вредоносной для России фигурой.

РОКОВОЙ ФИГУРОЙ, - просвещайся Украина !!
   
Интересно почему не заинтересовало читающих происшедшее с Гоголь в России  :S
   
Незрозуміле посилання на листування Гоголя з Бєлінським. То просто суперечка православного з безбожником. Також відомо, що «нєістовий Віссаріон» був українофобом.
   
Интересно почему не заинтересовало читающих происшедшее с Гоголь в России  :S
Потому что мы слишком хорошо знакомы с творчеством і беллетристикой Гоголя, чтобы поверить в его отравление царским режимом...Если Шевченко выжил, то что говорить о Гоголе?..Скорее, его могли бы отравить польское подполье, чем охранка, ведь он писал удобные империи опусы, а себя считал малороссом....Шо не так? 8-)
   
 [KA]

Останнє редагування: 11 грудня 2021 09:32:07 від Компанійська варта
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія