Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Офіцер все мені чоколядку приносив

Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

зі спогадів батька - миска цукру від німців-квартирантів і гумова кишка він німців, як інструмент дисципліни, переховування від вивезення в Німеччину у ямі під купою гною,
зі спогадів матері - подорож пішки з Летичівського району до Кам'янця з голодухи, це діти 11-14 років,
зі спогадів бабусі дружини - половина спаленого села за вбитого німця, вже з пожитками стояли чекали коли і їх хату спалять, та приїхав інший офіцер припинив

жити можна, якщо виживеш, при всіх панах
це так, але мої парадіди-прабаби в Ярмолинецькому районі постраждали саме від кацапо-комуністичної влади, причому конкретно, на межі виживання. ну і не всі вижили. а до них, при німцях, і вже української держави все ок було.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

:facepalm1:
Все як завжди: Рустемчик без погонича життя не уявляє .

це не його уявлення про життя
це його уявлення про українців
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

це так, але мої парадіди-прабаби в Ярмолинецькому районі постраждали саме від кацапо-комуністичної влади, причому конкретно на межі виживання.

І не тільки Ваші...
   
От прямо так, позаду відкритих дверей, радіолу і виставили! А вже потім кота занесли.
А пацан заніс портрет Сталіна і робить вигляд, що його вперше побачив!

Картина напаисана в 52 році, зберігалась в музеї Донецька.
Вже давно в інеті відіграли обговорення цієї картини й меми поліпили.
Але ж ніт, знову  комусь хочеться холівара.
Якшо попередніх власників йок, то мусора б ніколи не лишили новим власникам цінну радіолу та інший скарб.
Почитайте мемуари репресованих. Люди ще не встигли одягнутись й сісти у "воронок", а мусора вже тягнули все що бачили.
В першу чергу звісно шманали книги  та нички у пошуках бабла й розкидали нафуй. 

   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Картина напаисана в 52 році, зберігалась в музеї Донецька.
Вже давно в інеті відіграли обговорення цієї картини й меми поліпили.
Але ж ніт, знову  комусь хочеться холівара.
Якшо попередніх власників йок, то мусора б ніколи не лишили новим власникам цінну радіолу та інший скарб.
Почитайте мемуари репресованих. Люди ще не встигли одягнутись й сісти у "воронок", а мусора вже тягнули все що бачили.
В першу чергу звісно шманали книги  та нички у пошуках бабла й розкидали нафуй.

Картина зображає вчинок гуманних мусорів, мусорів з моральним обліком страїтіля камунізма!
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

А як твої предки вижили?


та так і вижили
відступали німці і підпалили хату.
солдат стояв на дверіх із автоматом поки дах не почав падати, щоб із хати нічого не винесли. залишилось тільки те що на них було
зимували у землянці із дитиною (прабабця із бабцею) а на весну прабабця із глини і хмизу зліпила хатку, яка стоїть досі і там живуть люди
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Картина зображає вчинок гуманних мусорів, мусорів з моральним обліком страїтіля камунізма!


може це гуцулка, якій дали хату депортованих поляків у Львові.

може таке бути?
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

початок війни: німець всього-навсього випоров пацана за спробу його вбити. Малі та солдати кращі друзі.

середина війни: родичку забрали на примусові роботи до Австрії.

кінець війни: німець застрелив ще одну родичку за таємну спробу передати їжу полоненому червоноармійцю.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

та так і вижили
відступали німці і підпалили хату.
солдат стояв на дверіх із автоматом поки дах не почав падати, щоб із хати нічого не винесли. залишилось тільки те що на них було
зимували у землянці із дитиною (прабабця із бабцею) а на весну прабабця із глини і хмизу зліпила хатку, яка стоїть досі і там живуть люди

А тепер уяви собі, що Совєти робили точно так само, а в реальності - ще гірше, бо нікого не залишали, щоб дивилися, як хата горить, а відсилали до Сибіру або вбивали.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Мама розказувала, що її також під час війни німці(інтенданська служба, фураж збирали),
вгощали шоколадкою
Вона  перший раз попробувала шоколад.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

це так, але мої парадіди-прабаби в Ярмолинецькому районі постраждали саме від кацапо-комуністичної влади, причому конкретно, на межі виживання. ну і не всі вижили. а до них, при німцях, і вже української держави все ок було.

так, і про голодомор було,
як доходив під воротами звідкись приблукалий нещасний
як хлів на закопане зерно обвалили, аби штиками не знайшли
як хату не білили, аби багатими куркулями не виглядати

гарних окупантів не буває
хоч ти для них яких евфемізмів не вигадуй
хоч "пан" хоч "брат"
   
Картина зображає вчинок гуманних мусорів.
Відображає вона понти, типа радянські люди скоро будуть усі жити в неїпаццо офуєнних високих та просторих "сталінках".
А насправді у Вінниці біля тих понтових сталінок, ще й зараз полишались уйопіщні бараки, де не було в принципі гарячої води, а опалення  - пічне в 50-х роках. В сталінках в той час вже було парове.
Сталінки то були для високопоставлених військових, партійців та інших блатняків. Орден (чи то медалька) на тій бабі й портрет Сраліна м'яко натякають, шо  баба не проста. Й фікус свіженький, доглянутий, притягнула. Ну не гуманні ж мусора його поливали)))
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

може це гуцулка, якій дали хату депортованих поляків у Львові.

може таке бути?

Не може, бо в ті хати відразу ж вселилися "аслабадітєлі". Весь центр Львова тою коростою був заселений.
   
це трохи інше
не заручники, а слуги. худоба і господар

москалі зараз чому погані? тому що совок розвалився, привели до краху і стали погані. Виявились поганими господарями. Але якщо цей господар поганий, то десь має ж бути хороший господар, який за вухом чухає і миску дає.
От німці були таким хорошим господарем.
заручник не по своїй волі заручник, а ці по своїй бо худоба. Вони по своїй волі завжди господаря шукають.
я в сусідній гілці наводив приклад із ОУН у Києві.  у вересні 41 вони допомагали німцям євреїв розстрілювати, бо німці ОУНівців на всі хлібні посади порозставляли. А коли німці устаткувались і їм уже ОУН не була потрібна, у лютому 42 вони верхівку ОУН розстріляли. При чому в тому самому Бабиному Яру. Присипали євреїв тоненьким шаром землі і зверху поклали "невдалих арійців".

а що німці добрі господарі то питань немає, який же хазяїн буде погано доглядати худобу, чим жирніша тим більше сала потім натопити можна.
Ну що ви так одразу різко, наче хоботом по голові.  :laugh:
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

А тепер уяви собі, що Совєти робили точно так само, а в реальності - ще гірше, бо нікого не залишали, щоб дивилися, як хата горить, а відсилали до Сибіру або вбивали.



і твоїх предків вислали і розстріляли чи вони комуністи були і їм шоколадку давали?
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Не може, бо в ті хати відразу ж вселилися "аслабадітєлі". Весь центр Львова тою коростою був заселений.

Поляки тебе роднее. Мы поняли. Любишь ты польского пана
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

може це гуцулка, якій дали хату депортованих поляків у Львові.

може таке бути?

Ти взагалі гуцулів бачив ?
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

чим жирніша тим більше сала потім натопити можна.

З цим-то якраз вони не чекали, мило треба було для фронту, наскільки пригадую.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Поляки тебе роднее. Мы поняли. Любишь ты польского пана
мені так, поляки. а тобі хто раднєє, кацапи?
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Не може, бо в ті хати відразу ж вселилися "аслабадітєлі". Весь центр Львова тою коростою був заселений.


не бреши
якби так то Львів зараз був би російським містом

українців 15% було. все інше в основному поляки та євреї. Саме галицькі селяни зайняли житло депортованих і убитих.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Компенсаційний механізм, а саме  стокгольмський синдром.
Нічого нового.
Екая дУріщя... :facepalm1:
Це в тебе стокгольмський синдром після зґвалтування совком.
Чого ж тоді цей синдром не проявляється в спогадах про освобождєніє західної України доблесними воїнами РККА/НКВД?
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Немцы пришли с войной , шоб украинских детей шоколядом накормить.
Я и не знал.
   
Орден (чи то медалька) на тій бабі й портер Сраліна м'яко натякають шо  баба не прост.

Скорее всего, медаль Материнства II степени. Значится, пять детей у мамочки, т.е., дали многодетной семье квартиру в сталинской новостройке.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Цитувати
Президент України Володимир Зеленський у День пам’яті жертв політичних репресій заявив, що тоталітарна система радянських часів перетворила тисячі людей на таборовий пил.

«Тоталітарна система застосовувала варварські методи розправи, руйнуючи тисячі доль і перетворюючи тисячі людей на таборовий пил. Горезвісним символом цих злочинів є Биківнянський ліс на околиці Києва. Упродовж 1937–1941 років він був місцем таємного поховання жертв політичних репресій, закатованих і розстріляних НКВС у київських в’язницях», – сказав Зеленський.

Він заявив, що сучасне покоління і незалежна Україна, «завжди ставитимуть захист життя, здоров’я, свободи й гідності кожної людини як найвищу цінність».
(tu)  [ua]
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

мені так, поляки. а тобі хто раднєє, кацапи?

Такая как ты наверно оунивцив польской дифензиве и здавала по доносу. И доносы писала кого из украинцев на пацификацию забрать до польской тюрмы.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Ну що ви так одразу різко, наче хоботом по голові.  :laugh:
це олдбой собі і вам хоботом по голові. бо я, так само як і більшість литовців, латвійців, естонців, поляків, чехів, словаків, румун, хорватів, словенців, угорців, не вважаю, що зміна геополітичного вектору, це зміна "господарiv".
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

і твоїх предків вислали і розстріляли чи вони комуністи були і їм шоколадку давали?

Так, кацапи, по приходу, хресну маму вислали одзразу в 39му (ій тоді було 11 чи 12 років) разом з сім'єю, бо були "куркулі". Її старший брат втік у ліс партизанити, тобто бити кацапську наволоч. Сім'ю разом з нею відправили у Воркуту в товарному поїзді з дірявими вагонами для худоби, викинули посеред лісу валити дерева і "строїть новую жисть". Повернулися назад десь в середині чи кінці 50х, при цьому хресна мама вже була наполовину сліпа.
Нашу сім'ю не чіпали, бо не мали стільки поля, як "куркулі".
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Ще зі спогадів матері
Відразу по захопленні містечка, німці зайшли до хати подивились на вбогий побут і глиняну підлогу,
і страшенно розчарувались,
на захоплених землях нічим поживитись, тут живуть гірше ніж у них 
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Такая как ты наверно оунивцив польской дифензиве и здавала по доносу. И доносы писала кого из украинцев на пацификацию забрать до польской тюрмы.
я з центральної України, і в ті часи ще мої батьки не народилися.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив


Нашу сім'ю не чіпали, бо не мали стільки поля, як "куркулі".


і шоколадки не давали?
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

якби так то Львів зараз був би російським містом

Він таким і був, і частково й зараз є. Подивися довідник номерів по вулицях по центру.
   
Сім'ю разом з нею відправили у Воркуту в товарному поїзді з дірявими вагонами для худоби, викинули посеред лісу валити дерева і "строїть новую жисть".

Видишь ли, в чем дело... В Воркуте нет леса, ага. Город за Полярным кругом находится.

UPD.



Типовой пейзаж Воркуты


Останнє редагування: 19 жовтня 2021 10:13:35 від Донбасянин в экзиле
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

і шоколадки не давали?
хто, кацапська саранча? зараз, доженуть і ще раз дадуть. ця восельня сама ще й все повиїдає, що знайде.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Такая как ты наверно оунивцив польской дифензиве и здавала по доносу. И доносы писала кого из украинцев на пацификацию забрать до польской тюрмы.


на пацифікацію не забирали
в рамках пацифікації поляки заходили в село і пороли всіх підряд без розбору

виховання таке було для "украйонського бидла". бидло - то худоба

а пороли не легенько, а багатьох на смерть. не кажучи про покалічених.

звичайно що після порки, коли срака болить, приходить розуміння братерства із поляками.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

і шоколадки не давали?

Виправив, щоб зрозуміло було, хто прийшов: " кацапи, по приходу, ".
Звідки в завшивленої кацапні шоколадки? З гімна, чи що...
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Видишь ли, в чем дело... В Воркуте нет леса, ага. Город за Полярным кругом находится.

Ну давай подивимося!

https://www.google.com/search?q=%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B0&sxsrf=AOaemvL64ho_RfserC2raBAApH2YZ3WvFw:1634627486630&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi1rbj19dXzAhWWmGoFHSL7CjAQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1366&bih=615&dpr=1

Що, кацапе, теж з "аслабадітілєй" Донбасу родство ведеш?
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

хто, кацапська саранча? зараз, доженуть і ще раз дадуть. ця восельня сама ще й все повиїдає, що знайде.



дивно
я от виріс у селі то пригадую і шоколадки, і сільські клуби в кожному селі. Стадіон, мотобольна команда. Нова школа, медпункт, три магазини, пошта, тваринницькі комплекси. Вода і газ. Купа гуртків у школі для дітей. турніри по волейболу кожного вечора для сільської молоді. Шахматні турніри. Величезна сільська бібліотека де більшість книжок до речі українською, якісні переклади світової класики.

правда зараз усього того вже нема і школу закрили. Стадіон буряном заріс

мабуть я не у тому селі ріс, без кацапської саранчі.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Видишь ли, в чем дело... В Воркуте нет леса, ага. Город за Полярным кругом находится.

UPD.

Показати зображення...
Типовой пейзаж Воркуты

То зелене - то що, водорослі?
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

Та зрозуміло, що вояки вермахту - це були звичайні німці, без всякої ідеології. І відношення до людей, в яких вони стояли на квартирах, уже залежало від їх виховання. Тобто в дев'яти випадках з десяти - то було ввічливе відношення, за все намагалися заплатити продуктами зі свого пайка. Так би намагалася вчинити будь-яка людина, не отруєна ідеологією.
   
Re: Офіцер все мені чоколядку приносив

я от виріс у селі

Воно якось стикується по часу з приходом німців і шоколадками до їх приходу?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія