Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Муженко про Іловайськ, ДАП і теперішні загрози для України

Інтерв'ю радіо "Свобода"

ПРО ІЛОВАЙСЬК

Пане генерале, хто планував і керував операцією із відновлення контролю над Іловайськом?

– Уже не один раз ми пояснювали цю ситуацію, наводили документи.
Дійсно, в рамках проведення Aнтитерористичної операції (АТО), одна з операцій планувалася по звільненню міста Іловайськ.
Це був початок серпня 2014 року. Перше розпорядження було видано 4 серпня.

Але у другій половині серпня проведення окремої операції по Іловайську втратило свою актуальність у зв’язку з тим,
що ми взяли під контроль Кутейникове (селище міського типу в Амвросіївському районі Донецької області, зараз перебуває під контролем російських гібридних сил – ред.).
А Кутейникове якраз розташоване на тій залізничній колії, що вела від Іловайська до Донецька.
Це був один із шляхів постачання матеріальних засобів для терористів Донецька. Тож в принципі необхідність взяття Іловайська відпала.

Кутейникове ми взяли 8 чи 9 серпня. За червень-липень 2014 року сили АТО постійно звужували кільце і відновлювали контроль на територіях,
які потрапили під контроль терористів. Станом на середину серпня ми практично звільнили близько 70% тієї території, яка була не під нашим контролем,
а контролювалася терористами.

Що ж відбулося далі?

– Проблема виникла у другій половині, коли вже був так званий повторний штурм Іловайська за участю батальйонів МВС, Нацгвардії, зокрема, батальйона «Донбас».

Коли 95-а бригада разом із підрозділами 93-ї бригади взяли під контроль місто і залізничний вузол Ясинувата,
вони передали його під контроль Національної поліції і Національної гвардії, але ті буквально в ніч одразу після передачі залишили Ясинувату.
Ось тоді виникло питання або повторно штурмувати Ясинувату або керівництвом Міністерства внутрішніх справ було запропоновано провести повторний штурм Іловайська.
   
ПРО ПОДІЇ ДО ІЛОВАЙСЬКА 

Не вірили, що Росія може обстрілювати «Градами» і важкою артилерією територію України?

– Ми, військові, передбачали такий варіант. Тому, на нараді, коли планувалася ця операція – і написали завдання взяти під контроль ділянку
від Амвросіївки до Ізвариного – я пропонував, щоб підрозділи рухалися на відстані 30-40 кілометрів від лінії державного кордону,
щоб мати можливість маневрування і убезпечитись від можливих обстрілів із території Росії.

Практично наш прогноз був правильний. Він підтвердився. Але, на жаль, тоді було прийняте рішення завести наші війська буквально під лінію державного кордону.

Голова державної прикордонної служби Литвин (Микола Литвин, генерал армії, голова Державної прикордонної служби України у 2003–2014 роках – ред.)
сказав, що «раз підрозділи Збройних сил будуть йти на відстані 30-40 кілометрів від кордону, ми теж залишаємо кордон і стаємо разом з підрозділом».
Ми цього не могли допустити, тому було прийняте таке рішення. Це було помилкою.

А коли ви особисто, пане генерале армії, зрозуміли,
що Російська Федерація готова на будь-які дії – навіть на обстріл українських військових на їхній території, і на відкрите вторгнення?


– Ми передбачали такий варіант. Тоді була така інформація.
Була така істерія у ЗМІ.
І по лінії розвідки було багато дезінформації.
Ще з початку АТО такі події в інформаційному просторі мали місце.
І нам весь час говорив інформатор, що на всіх напрямках – від півночі до півдня – на кордоні стоять російські війська, готові в будь-який час перейти кордон України.

Повернемось до Іловайська. Коли ви зрозуміли, що відбувається щось надзвичайне, що українські підрозділи – в «котлі», в оточенні?

– 24-го числа, після параду, в другій половині дня, мені доповів полковник Ромигайло про те, що він бачив особисто колону,
яка пройшла повз без розпізнавальних знаків. Я запитав, чи це були регулярні війська,
а він каже, що за ознаками наче регулярні, але знаків розпізнавання не було і вони йшли під прапорами «ДНР».

Тоді, 25-го числа, рішенням генерала Назарова, вертольотами було нанесено удар по одній із колон.
Вже 25-го числа я прибув у зону АТО і ми працювали з питань протидії цим батальйонним групам не тільки в районі Іловайська,
а й в районі Луганська, де вже відбувалися жорстокі бої.[/quote]
   
ПРО ДОНЕЦЬКИЙ АЕРОПОРТ

Можливо, було таке рішення, що треба було здати Донецький аеропорт,
оскільки за Мінськими переговорами, територія дуже близька до міста Донецьк і щоб було розмежування, треба було здати?


– Аеропорт це стратегічний об’єкт. Всі аеропорти, аеродроми, порти тощо – це стратегічні об’єкти.
Ви знаєте, з чого розпочалася епопея Донецького аеропорту в травні 2014 року?

Так. Нашими журналістами та іншими колегами все описано за свідченнями безпосередніх учасників подій.

– І ця зимова кампанія планувалася таким чином, як ми бачили замисел противника, що це був відволікаючий удар.
Основні зусилля зосереджувалися на напрямку – Дебальцеве.
Виникла загроза оточення нашого угруповання і Донецький аеропорт теж був елементом цієї операції.

Ми розуміли й вони теж розуміли, які можуть бути наслідки мінімального відходу, навіть на метр.
Це одразу у засобах масової інформації було б як велика зрада й викликало відповідні протестні акції в Україні, зокрема у Києві.

Тому було заплановано (супротивником – ред.) й Донецький аеропорт, щоб створити у тилу наших військ таку нестабільну ситуацію
і під вимогою громадськості відвести наші війська на відповідні лінії.

Що було неправильно зроблено?

– У нас було відповідне рішення, був замисел, щодо деблокування Донецького аеропорту й виходу на околиці Донецька,
що убезпечити сам Донецький аеропорт та особовий склад від вогневого впливу. Але, на жаль, нам це не вдалося.

Була спроба зайти через «Спартак» в район Донецька. Тоді був прорив танкового взводу, який знищив склад боєприпасів в районі Петровського мосту,
знищив кілька танків і теж зазнали втрат. Піхоті не було можливості туди пройти, вона була зупинена щільним вогнем. Це з півночі.

І була спроба з півдня 93-ї бригади зайти в район монастиря, щоб цю лінію посунути на околицю Донецька. На жаль, теж не вдалося.
Потрапили на мінне поле й змушені були відійти, теж зазнали втрат.[/quote]
   
ПРО ТЕПЕРІШНІ ЗАГРОЗИ

Небезпеки для обороноздатності й суверенітету зараз менші, ніж у 2014 році?
Загроза широкомасштабної війни зараз менша чи більша, на вашу думку?


– Я вважаю, що загроза зі сторони Російської Федерації в плані широкомасштабної агресії чи, можливо, локальних дій, нікуди не пішла й нікуди не поділася.
Ми повинні це розуміти й до цього готуватися. Для цього треба посилювати армію.
А зараз виникають певні проблеми й із фінансування, було в пресі, і закупівлею тренажерів для підготовки наших військовослужбовців,
скорочення певного фінансування тощо. Невиконання державних замовлень по поставках відповідної техніки. Це створює вже певну небезпеку.

Якщо Російська Федерація таки вдасться до широкомасштабної війни, українська армія здатна чинити спротив? І як довго?

– Останнім часом, це теж, до речі, одна з ознак ставлення до армії, з’явилися публікації, де розписують, що українська армія неспроможна відбити агресію Російської Федерації.
Бо мовляв, російська армія – це настільки потужні формування із наявністю сучасного озброєння і зразків техніки, що в української армії немає шансів чинити спротив.

Я категорично проти. Це спеціально направлено на те, щоб у нашого народу виникли сумніви щодо спроможності української армії.

Ми спроможні відбивати агресію. Ми спроможні вести успішні бойові дії. Хай там що, але для росіян перехід кордону не буде легкою прогулянкою.
Я вірю в армію, вірю в її спроможності та вірю в її можливості.
   
ПРО ПОДІЇ ДО ІЛОВАЙСЬКА 

Не вірили, що Росія може обстрілювати «Градами» і важкою артилерією територію України?
– Ми, військові, передбачали такий варіант. Тому, на нараді, коли планувалася ця операція – і написали завдання взяти під контроль ділянку
від Амвросіївки до Ізвариного – я пропонував, щоб підрозділи рухалися на відстані 30-40 кілометрів від лінії державного кордону,
щоб мати можливість маневрування і убезпечитись від можливих обстрілів із території Росії.

Практично наш прогноз був правильний. Він підтвердився. Але, на жаль, тоді було прийняте рішення завести наші війська буквально під лінію державного кордону.

Голова державної прикордонної служби Литвин (Микола Литвин, генерал армії, голова Державної прикордонної служби України у 2003–2014 роках – ред.)
сказав, що «раз підрозділи Збройних сил будуть йти на відстані 30-40 кілометрів від кордону, ми теж залишаємо кордон і стаємо разом з підрозділом».

Ми цього не могли допустити, тому було прийняте таке рішення. Це було помилкою.

А коли ви особисто, пане генерале армії, зрозуміли,
що Російська Федерація готова на будь-які дії – навіть на обстріл українських військових на їхній території, і на відкрите вторгнення?

– Ми передбачали такий варіант. Тоді була така інформація.
Була така істерія у ЗМІ.
І по лінії розвідки було багато дезінформації.
Ще з початку АТО такі події в інформаційному просторі мали місце.
І нам весь час говорив інформатор, що на всіх напрямках – від півночі до півдня – на кордоні стоять російські війська, готові в будь-який час перейти кордон України.

Повернемось до Іловайська. Коли ви зрозуміли, що відбувається щось надзвичайне, що українські підрозділи – в «котлі», в оточенні?
– 24-го числа, після параду, в другій половині дня, мені доповів полковник Ромигайло про те, що він бачив особисто колону,
яка пройшла повз без розпізнавальних знаків. Я запитав, чи це були регулярні війська,
а він каже, що за ознаками наче регулярні, але знаків розпізнавання не було і вони йшли під прапорами «ДНР».

Тоді, 25-го числа, рішенням генерала Назарова, вертольотами було нанесено удар по одній із колон.
Вже 25-го числа я прибув у зону АТО і ми працювали з питань протидії цим батальйонним групам не тільки в районі Іловайська,
а й в районі Луганська, де вже відбувалися жорстокі бої.
[/quote]

То чому б тоді тих прикордоників (на чолі з Литвином) не було б притягти до відповідальності за Державну зраду? КИнути кордон під час загрози - це ж явна зрада.

А маневри ЗСУ - то не стосується прикордонників.
   

То чому б тоді тих прикордоників (на чолі з Литвином) не було б притягти до відповідальності за Державну зраду? КИнути кордон під час загрози - це ж явна зрада.

А маневри ЗСУ - то не стосується прикордонників.

В чому державна зрада прикордонників проявилась, притягувальник визначився?

Маневри ЗСУ не стосуються прикордонників коли це маневри під час військових навчань, а не в умовах війни.

Ти б сам як себе почував на окупованій території, сидячи на заставі чисельністю 12-15 чоловік,
робив би вигляд, що тебе це не стосується, ти просто охороняєш кордон окупованої території?


Останнє редагування: 26 серпня 2019 10:18:45 від Читач
   
То чому б тоді тих прикордоників (на чолі з Литвином) не було б притягти до відповідальності за Державну зраду? КИнути кордон під час загрози - це ж явна зрада.

А маневри ЗСУ - то не стосується прикордонників.
в чому державна зрада прикордонників проявилась, притягувальник визначився?

Маневри ЗСУ не стосуються прикордонників коли це маневри під час військових навчань, а не в умовах війни.

Ти б сам як себе почував на окупованій території, сидячи на заставі чисельністю 12-15 чоловік,
робив би вигляд, що тебе це не стосується, ти просто охороняєш кордон окупованої території?
[/quote]


Але ж вони ДО ТОГО були на кордоні? То чому залишили?

І як би врятували 40 км - з-за кордону Гради б не долетіли?
   
в чому державна зрада прикордонників проявилась, притягувальник визначився?

Маневри ЗСУ не стосуються прикордонників коли це маневри під час військових навчань, а не в умовах війни.

Ти б сам як себе почував на окупованій території, сидячи на заставі чисельністю 12-15 чоловік,
робив би вигляд, що тебе це не стосується, ти просто охороняєш кордон окупованої території?
Але ж вони ДО ТОГО були на кордоні? То чому залишили?

І як би врятували 40 км - з-за кордону Гради б не долетіли?
[/quote]

До того був мир, і територія яку вони охороняли не була окупована. 
То в чому зрада вже визначився?
   
Але ж вони ДО ТОГО були на кордоні? То чому залишили?

І як би врятували 40 км - з-за кордону Гради б не долетіли?
До того був мир, і територія яку вони охороняли не була окупована. 
То в чому зрада вже визначився?
[/quote]

Так от питаю - залишити кордон під час нападу з-за кордону - це йде на власний розсуд місцевих командирів, головного командувача прикордонних військ (у даному випадку Литвина), чи треба команду від ГШ і хто там ще є нагорі військової ієрархії?
   
Литвин это пограничник миллиардер,такие не будут воевать , сколько лет собирал дань с границы он не военный он барыга которого  Глав барыга такая же гнида  притащил на войну .
   
До того був мир, і територія яку вони охороняли не була окупована. 
То в чому зрада вже визначився?
Так от питаю - залишити кордон під час нападу з-за кордону - це йде на власний розсуд місцевих командирів, головного командувача прикордонних військ (у даному випадку Литвина), чи треба команду від ГШ і хто там ще є нагорі військової ієрархії?
[/quote]

Ти б прочитав ще раз, аби дурних питань не було.
На момент проведення операції з виходу військ на кордон прикордонники знаходились на заставах,
планування операції здійснювалось за вихідних умов, що кацапи будуть вести обстріли з території РФ, а знищувати ворога на його території заборонялось,
тому початково аби розв'язати руки воякам планувалось не підходити до кордону на відстань ураження звичайними озброєннями - 40 км
на що прикордонники резонно зауважили, що в такому випадку  смислу перебування прикордонних загонів у тилу ворога нема і вони повинні бути відведені на контрольовані
Україною території
але чомусь сакральність ідеї присутності прикордонників на лінії кордону перевищила межі здорового глузду
і було прийнято рішення вивести війська під самий кордон зберігаючи заборону на вогонь по ворогу, якщо він знаходиться за лінією кордону
в результаті було досягнуто:
втрат техніки і особового складу і досягнуто саме той результат якого не хотіли - прикордонники покинули лінію кордону

то в чому зрада прикордонників?   
   
Хай не бреше:тамжинашилюди,наши друзья и товарищи офицеры чести ,мы с ними вместе учились в одном училище и  не один стакан бояры выпили,они честные и порядочные,они никогда этого не сделают.Короче,отвратительное мудачье и циничные ублюдки.Такой публике ни в коем случае нельзя было доверять армию
   
Пошли бы на деблокирование Иловайска-попала бы вся армия в котёл и добробаты тоже. Мы потом почти год не могли стабилизировать линию фронта. Некем было. Тут искать виноватых было бесполезно-виноват Х....йло.
   
Коли 95-а бригада разом із підрозділами 93-ї бригади взяли під контроль місто і залізничний вузол Ясинувата,
вони передали його під контроль Національної поліції і Національної гвардії, але ті буквально в ніч одразу після передачі залишили Ясинувату.
Ось тоді виникло питання або повторно штурмувати Ясинувату або керівництвом Міністерства внутрішніх справ було запропоновано провести повторний штурм Іловайська.(с)

як цікаво дівки скачуть
по чотирі пари в ряд...
   
Так от питаю - залишити кордон під час нападу з-за кордону - це йде на власний розсуд місцевих командирів, головного командувача прикордонних військ (у даному випадку Литвина), чи треба команду від ГШ і хто там ще є нагорі військової ієрархії?
Ти б прочитав ще раз, аби дурних питань не було.
На момент проведення операції з виходу військ на кордон прикордонники знаходились на заставах,
планування операції здійснювалось за вихідних умов, що кацапи будуть вести обстріли з території РФ, а знищувати ворога на його території заборонялось,
тому початково аби розв'язати руки воякам планувалось не підходити до кордону на відстань ураження звичайними озброєннями - 40 км
на що прикордонники резонно зауважили, що в такому випадку  смислу перебування прикордонних загонів у тилу ворога нема і вони повинні бути відведені на контрольовані
Україною території
але чомусь сакральність ідеї присутності прикордонників на лінії кордону перевищила межі здорового глузду
і було прийнято рішення вивести війська під самий кордон зберігаючи заборону на вогонь по ворогу, якщо він знаходиться за лінією кордону
в результаті було досягнуто:
втрат техніки і особового складу і досягнуто саме той результат якого не хотіли - прикордонники покинули лінію кордону

то в чому зрада прикордонників? 
[/quote]

як би прикордонники відійшли б разом з військами, рашковани лупили б так само, тіко вже з нашої території
типо, шахтарі з трактористами праганяють хунту
результат такий самий був би

   
як би прикордонники відійшли б разом з військами, рашковани лупили б так само, тіко вже з нашої території
типо, шахтарі з трактористами праганяють хунту
результат такий самий був би

та ні,
по кацапах, які знаходились на території України заборони стріляти не було
лупити так само їм би відлуп заважав
очевидно, тоді і результат був би іншим
а прикордонники таки відійшли, без "якби" 
   
Невозможно понять что он говорит трезвым рассудком.
- была ли операция?
- была, но я не в куГсе, гебята.

- российские войска же могли напасть?
- баба маня с семками сказала шо все ок.

- когда вы поняли что вы в оточенни?
- ездили какие то танки и мы по ним пульнули вертолетами.

- нахера был нужен донецкий аэропорт?
- как, б***ь. Вы табличку «аэропорт» видели? В книгах фридриха барбароссы сказано аэропорты брать.

- как же аэропорт просрали?
- я не в кугсе, гебята.

Не выпускайте эту гниду. В течении пары месяцев он будет сидеть.
Если не будет, для мен это ключевой знак что зеленский фсе
   
Невозможно понять что он говорит трезвым рассудком.

да ты и не пытайся
по причине отсутствия оного
   
Я не военный стратег.
Я находился в штатах во время иловайска.
Но б***ь даже я создал 5 веток на фупе за дни до окружения предупреждая о жоппе?
Как можно было вдоль границы делать обхват, когда по флангу стоят вооруженные до зубов дикари?
На месте зе, я бы разжаловал в рядовые этого деятеля и отправил бы на передовую на место аэропорта, обустраиваться вместо киборгов
   
Стратегически у параши была цель спровоцировать нашу ответку на свою территорию, чтобы развязать руки и зайти полноценно армией.

Тактически у параши была цель откусить побольше территории

Ни первая, ни вторая цель не была выполнена.

Так что по сути наши справились с задачей
   
Якось усе передбачіли, але у все що передбачіли вляпалися.
   
Я не военный стратег.
Я находился в штатах во время иловайска.
Но б***ь даже я создал 5 веток на фупе за дни до окружения предупреждая о жоппе?
Как можно было вдоль границы делать обхват, когда по флангу стоят вооруженные до зубов дикари?
На месте зе, я бы разжаловал в рядовые этого деятеля и отправил бы на передовую на место аэропорта, обустраиваться вместо киборгов

Угу...
Очевидные вещи...
   
А за які коврижки нгу і нацполіція здали Ясинувату?
   
Невозможно понять что он говорит трезвым рассудком.
- была ли операция?
- была, но я не в куГсе, гебята.

- российские войска же могли напасть?
- баба маня с семками сказала шо все ок.

- когда вы поняли что вы в оточенни?
- ездили какие то танки и мы по ним пульнули вертолетами.

- нахера был нужен донецкий аэропорт?
- как, б***ь. Вы табличку «аэропорт» видели? В книгах фридриха барбароссы сказано аэропорты брать.

- как же аэропорт просрали?
- я не в кугсе, гебята.

Не выпускайте эту гниду. В течении пары месяцев он будет сидеть.
Если не будет, для мен это ключевой знак что зеленский фсе
Стрьомний він.
Таке враження що від кремлівських "товарищів" мав завдання зробити все можливе, щоб українська армія "не перемогла" та потрапила у найбільшу кількість котлів. :X
   
Я не военный стратег.
Я находился в штатах во время иловайска.
Но б***ь даже я создал 5 веток на фупе за дни до окружения предупреждая о жоппе?
Как можно было вдоль границы делать обхват, когда по флангу стоят вооруженные до зубов дикари?
На месте зе, я бы разжаловал в рядовые этого деятеля и отправил бы на передовую на место аэропорта, обустраиваться вместо киборгов
Скоріше за всього у нього "китель російської армії" десь прихований.
Як й більшості так званого "українського генералітету".
   
Скоріше за всього у нього "китель російської армії" десь прихований.
Як й більшості так званого "українського генералітету".

Теж вважаю, що так і є.
Мразь, работающая на северного соседа.

   
потрапила у найбільшу кількість котлів.
О
Почалась кацапська мантра про котли


П с. Тут вище написали про задачі які ставили кацапи
Чи досягли вони мети?
   
О
Почалась кацапська мантра про котли


П с. Тут вище написали про задачі які ставили кацапи
Чи досягли вони мети?
Помоему задач было 2:
- поубивать добровольцнв как маргинальную составляющую дабы в будущем избежать майданов. Причем этот элемент надо расследовать включая сюда пидра и его оточення.
- не дать получить контроль над границей.

И первую и вторую цель россиане достигли.
Причем влезать напрямую они не хотели, и влезли в крайнем случае. И это тоже надо расследовать, это был один из самых неприкрытых моментов вмешательства.
И не как пидро тайные суды.

Для меня расследование иловайска и дебальцева - лакмусовая бумага кто есть ху.

Педро оказался тайным другом Вовы. Посмотрим на Зе.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія