Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Вчені-кліматологи з 153 країн закликали ввести надзвичайний кліматичний стан

https://ecotech.news/ecology/598-vcheni-klimatologi-z-153-krajin-zaklikali-vvesti-nadzvichajnij-klimatichnij-stan.html
Понад 11 000 вчених-кліматологів з 153 країн підписали відкритого листа, в якому зажадали від ООН та урядів держав ввести надзвичайний кліматичний стан. На цей раз дослідники не просто вказують на проблему, а й пропонують шість кроків щодо її вирішення.

Автори листа вважають, що вжитих заходів щодо зниження викидів вуглекислого та інших парникових газів недостатньо. Дослідники вважають, що виконання умов Паризької угоди неможливо без введення надзвичайного кліматичного стану.

У доповіді, підготовленій вченими з Університету Сіднея, Державного Університету Орегону, Університету Кейптауна та Університету Тафтса, аналізуються дані за 40 з гаком років. Поряд зі зсувом температури поверхні планети, очевидної ознаки зміни клімату, у новому дослідженні також розглядаються інші чинники, такі як емісія вуглецю, маса полярних льодів, розчищення території під сільгосп потреби, вирубка лісів, використання енергії, зростання чисельності населення, коефіцієнт народжуваності та валовий внутрішній продукт (ВВП).

«Політики вже 40 років ведуть переговори, і весь цей час викиди продовжували рости без будь-яких обмежень. Всі наші спроби зупинити глобальне потепління провалилися, — заявив Вільям Ріппл, професор Університету Орегону та співавтор дослідження. - Необхідно терміново вжити хоча б якісь заходи».

Ґрунтуючись на цій доповіді, команда оголосила про необхідність введення надзвичайного кліматичного стану. І це не тільки автори дослідження - 11 258 вчених з 153 країн підписали декларацію та об'єдналися в нову організацію — Альянс вчених світу (Alliance of World Scientists).

«У вчених є моральний обов'язок попереджати людство про будь-яку серйозну загрозу, — сказав Томас Ньюсом з Університету Сіднея. - Судячи з наявних у нас даних, очевидно, що ми стоїмо перед обличчям надзвичайного кліматичного положення. Положення важке, але не безнадійне. Ми можемо зробити кроки для вирішення надзвичайної кліматичної ситуації».

У доповіді перераховані заходи, які дозволили б запобігти настанню найгіршого сценарію зміни клімату. Вони згруповані в шість основних напрямків: енергетика, короткоживучі забруднювачі, природа, продукти харчування, економіка та населення.
Енергетика

Головний пункт цього розділу плану — відмова від викопного палива та якнайшвидший перехід на відновлювану енергію. Це означає, що потрібно припинити видобуток викопного палива, яким би привабливим та вигідним це б не здавалося, анулювати державні субсидії на вугілля, нафту та газ, підняти тарифи на вуглекислий газ.

Крім цього, необхідно зайнятися активним видаленням великої кількості вуглецю з атмосфери — як за допомогою нових технологій, так і шляхом відновлення природних поглиначів вуглецю, таких як ліси. А багатші країни повинні допомагати бідним у скрутному перехідному періоді.
Короткоживучі забруднювачі

Вуглекислий газ — не єдиний небезпечний парниковий газ — є багато інших, таких як метан, сажа та гідрофторвуглець — вони менш довговічні, але можуть завдати ще більшої шкоди.

Знижуючи викиди цих короткоживучих забруднюючих речовин, можна скоротити тенденцію до короткострокового потепління на 50%. А з поліпшенням якості повітря повинна збільшитися й врожайність.
   
Природа

З вини людини природа швидко рухається до шостого масового вимирання видів. Такі екосистеми, як планктон, коралові рифи, ліси, савани, луки, болота, торф'яники, мангрові гаї та водорості знаходяться під загрозою. Їх збереження та відновлення не тільки підуть на користь природному середовищу, а й знизило б обсяг вуглекислого газу в атмосфері.

Необхідно також зберегти вже існуючі ліси, а відновлення лісів та нові лісопосадки необхідно проводити у світових масштабах. Тільки ці кроки зможуть на третину скоротити викиди, зазначені в Паризькій угоді.
Продукти харчування

Дієта західного типу завдає величезної шкоди навколишньому середовищу. М'ясне та молочне тваринництво є основним джерелом викидів метану. Скорочення світового споживання м'яса та інших тваринних продуктів — це ключ до зниження викидів, а також до більшої кількості землі для відновлення лісів.

Нові технології, такі як вирощене в лабораторних умовах м'ясо, а також якісніша рослинна їжа, можуть допомогти суспільству кардинально змінити свій раціон. І, звичайно, харчові відходи повинні бути істотно скорочені.
Економіка

Можливо, один з найменш очевидних моментів в цьому списку, однак економічні фактори можуть сильно вплинути на навколишнє середовище. Сучасна економіка багато в чому залежить від викопного палива і не дозволяє відмовитися від всіх руйнівних технологій, необхідних для отримання енергії з вугілля, нафти та газу.

Вчені рекомендують змінити економічні пріоритети, замість постійної гонитви за зростанням ВВП та погоні за багатством, висунути на перше місце базові потреби людини та скорочення нерівності.
Населення

Нарешті, слід стабілізувати зростання населення, чисельність якого збільшується з кожним днем. На даний момент, приріст населення Землі становить більш ніж 200 000 чоловік на день, або 80 мільйонів чоловік у рік, і за оцінкою ООН, до кінця століття чисельність досягне 10,9 мільярда чоловік. Слід надати всім людям просту і доступну можливість планування сім'ї та підвищити рівень освіти, особливо, для дівчаток та жінок.

Доповідь отримав схвалення багатьох інших вчених, які не підписали лист та не брали участь в дослідженні.

«Той факт, що понад 11 000 вчених підписали це попередження, безумовно, повинен розглядатися як свідчення серйозності даної проблеми», - каже Керолайн Салліван, професор Університету Південного Хреста. - Це не просто якась антинафтова пропаганда або послання від зеленуватого хьюгерса — це тисячі вчених з усього світу за цілою низкою дисциплін, які мають відношення до даної проблеми. А всебічний аналіз, зроблений в цьому документі, не залишає місця для сумнівів, бо представлені всі докази. І ми повинні запитати себе: «Яке майбутнє ми хочемо?» та «Як ми туди доберемося?».

Нагадаємо, що зовсім недавно, видання The Guardian назвало назвало 20 компаній, які відповідальні за 35% світових викидів вуглекислого газу.
Робіть висновки, та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!
   
ну если леса насадят - я двумя руками за

если 10%-20% сх украины насадить лесами - это будет уже другая природа в стране
   
а то счас леса только там где вскопать не смогли
   
ну если леса насадят - я двумя руками за

если 10%-20% сх украины насадить лесами - это будет уже другая природа в стране
нормальна природа буде. і садити є де.
   
и пейзан пи..ть чтобы не пилили и не пахали. а то любой клочок вспашут
   
и пейзан пи..ть чтобы не пилили и не пахали. а то любой клочок вспашут
вирубають,засеруть
   
климатологи - пусть развлекаются как хотят, денег им не давать!
   
климатологи - пусть развлекаются как хотят, денег им не давать!

у нас какой год тепловые рекорды

другео дело что это может  быть не только с человеком связано. но леса динамику поменяют
   
Не буде жодних надзвичайних станів, бо проти цього США і Китай.
   
+18 в ноябре это вери гуд

а есть блок стран ЗА изменение климата? туда надо вступать  :gigi:  :beach:
   
где? в каких местах?
заперечувати вирішальну роль антропогенного фактору у кліматичних змінах може лише клінічний ідіот з того посилання
   
+18 в ноябре это вери гуд
а есть блок стран ЗА изменение климата? туда надо вступать  :gigi:  :beach:

если бы леса не вырубали - было бы гуд
а с вырубленными лесами воды не будет. будет пустыня а не джунгли
   
заперечувати вирішальну роль антропогенного фактору у кліматичних змінах може лише клінічний ідіот з того посилання

а чего великие оледенения таяли когад человек с палкой бегал?

антропоогенный - только один из факторов
   
2 урожая в год
избытки газа (отапливать надо будет только 1 мес) можно будет в рашку поставлять  :gigi:
   
Вот этот график концентрации углекислого газа в атмосфере за последние 600 миллионов лет - это всё, что я как палеонтолог имею сказать по поводу юной пионерки Греты и всех, кто ее раскручивает.

И массы экодебилоидов...
   
заперечувати вирішальну роль антропогенного фактору у кліматичних змінах може лише клінічний ідіот з того посилання

Ваше безответственное слово, против реальности: вы слишком преувеличиваете значение человечества - его общая масса примерно в два раза меньше массы насекомых, обитающих на планете.


   
а чего великие оледенения таяли когад человек с палкой бегал?

антропоогенный - только один из факторов
і шо, шо один з? він вирішальний!
   
і шо, шо один з? він вирішальний!
Ніт!
Вирішальним фактором є сонячна активність!
А не активність антропоцентричних ідіотів!
 :laugh:
   
по поводу графика
при с02 больше 800 уже человек чувствует себя некомфортно, появляется сонливость... при 1000 минздрав уже рекомендует проветривать.. сейчас на улице поднялось с 200 до 400... если еще поднимится в 2 раза то уже будет человеку дискомфортно

а, и на счет самого графика, даже если он правдивый, то 150 млн лет назад когда с02 был на максимуме (1500) людей еще не было на земле...

Останнє редагування: 7 листопада 2019 11:42:04 від smx
   
Ніт!
Вирішальним фактором є сонячна активність!
А не активність антропоцентричних ідіотів!
 :laugh:
:facepalm:
сонячна активність вирубала Карпати,джунглі Амазонки та  спалила тайгу?
це вона засирає атмосферу літаючими маршрутними скотовозками?
а може, вона утворила в океанах острови з пластикових пляшок?
   
грета тундерболт зохавала їхній моск
   
"Секта свідків Грети."  :D

Життя на планеті залежить від ендогенних процесів. Тобто на глибині. Ці процеси тримають температуру на поверхні. Почне ядро охолоджуватись - всі здохнем. А те шо антропогени роблять, то так - куйня. Як блоха на слоні. Ліберасти цю штучну паніку використовують шоб взувати манюпаса на ше більше податків, які потім йдуть на інші цілі ніж клімат. Принаймі в Швеції.
   
ну если леса насадят - я двумя руками за

если 10%-20% сх украины насадить лесами - это будет уже другая природа в стране
Хотя бы реки все залесить, метров на 100 от воды.
   
:facepalm:
сонячна активність вирубала Карпати,джунглі Амазонки та  спалила тайгу?
це вона засирає атмосферу літаючими маршрутними скотовозками?
а може, вона утворила в океанах острови з пластикових пляшок?

Баран, а ну-ка ответь на простой вопрос: что следует предпринять, если смерековий склон горы поражен жуком короедом - вырубить больной смерековый лес и насадить дуб, или пускай стоит сухостоем и заражает все в округе?

Вы же, эко-дыбилы,  с одной извилиной и не способны мыслить иначе, чем эко-лозунгами.

 :weep:
   
"Секта свідків Грети."  :D

Життя на планеті залежить від ендогенних процесів. Тобто на глибині. Ці процеси тримають температуру на поверхні. Почне ядро охолоджуватись - всі здохнем. А те шо антропогени роблять, то так - куйня. Як блоха на слоні. Ліберасти цю штучну паніку використовують шоб взувати манюпаса на ше більше податків, які потім йдуть на інші цілі ніж клімат. Принаймі в Швеції.
:facepalm:
сєкта потрєблядства
   
Ну україни такий клімат вигідний, нам навпаки треба щоб зима була 0 градусів. Тож навпаки треба підкидувать дров, дозволити бляхи
   
если бы леса не вырубали - было бы гуд
а с вырубленными лесами воды не будет. будет пустыня а не джунгли

у нас, на Житомирщині, води немає. і ліси гинуть
   
Хотя бы реки все залесить, метров на 100 от воды.
Все в твоих руках - месяц назад всем желающим раздавали саженцы деревьев - липа, клен, ясень и др. Бесплатно. Возьми и посади. В зоне 100 метров от воды.
   
у нас, на Житомирщині, води немає. і ліси гинуть

ще років 50-10 і буде там виноград рости. закономірний процес, між іншим.
   
Просто цікаво: ЩО можуть вивчати 11500 науковців?
   
месяц назад всем желающим раздавали саженцы деревьев - липа, клен, ясень и др. Бесплатно.
И сколько всего этих саженцев было?
Если не секрет, конечно?
   
у нас, на Житомирщині, води немає. і ліси гинуть

на сколько я знаю Житомирщина - это смешанные леса, а хвоя более устойчива к сухой погоде, то как минимум хвоя должна выживать
   
Ну україни такий клімат вигідний, нам навпаки треба щоб зима була 0 градусів. Тож навпаки треба підкидувать дров, дозволити бляхи
------>
   
на сколько я знаю Житомирщина - это смешанные леса, а хвоя более устойчива к сухой погоде, то как минимум хвоя должна выживать

шо-шо???? сосну короїд точить десятками й сотнями гектарів
   
И сколько всего этих саженцев было?
Если не секрет, конечно?
Я посадил 5, хотя можно было взять больше. До 15 штук, по моему.
Саженцев будет столько, сколько нужно. Сколько сможешь посадить.
   
ще років 50-10 і буде там виноград рости. закономірний процес, між іншим.

тю! у мене вже років 20 росте! ))))
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія