Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Мені здавалось, що я відбуваю покарання: сповідь заробітчанки в Польщі

 Юлія Обелець – журналіст з Полтави. Десь рік тому її наречений, який працював оператором на асфальтному заводі, втратив роботу; два місяці пошуків були фактично безрезультатними – лише тимчасова зайнятість. А за орендовану квартиру треба було платити.

Хлопець вирішив поїхати на заробітки в Польщу, а Юлія, хоча і мала постійну роботу, приєдналась до коханого, бо не хотіла надовго розлучатися.

Ця поїздка виявилася дуже складною для обох, особливо для Юлі. Але, як кажуть, негативний досвід – теж досвід.

Про свої враження Юля розповіла “Обозревателю“.

Підготовка до поїздки

Щоб поїхати працювати за кордон легально, ми звернулись у одну полтавську фірму, де нам допомогли оформити візу, пообіцяли підібрати хороші вакансії. Їхня послуга та оформлення документів (віза, страховка) обійшлись приблизно у 8 тисяч гривень на двох.



Візу на півроку нам зробили швидко, проте чомусь довго йшли необхідні запрошення з Польщі – ми втратили майже 1,5 місяці. За цей час наш посередник запропонував нам аж одну вакансію – роботу на складі. Ми вагались, чи погоджуватись на перше ж запропоноване, але час піджимав – на перебування у Польщі нам залишалось 4,5 місяці.

Посередник гарно змальовував наші робочі завдання й зарплатню. Говорив, що працюватимемо на складі відомої мережі супермаркетів. Коханий, з його слів, мав їздити на електрокарі й переставляти товари. Я мала перевозити у візку й розставляти молочку на полиці.

Нареченому обіцяли від 12 злотих за годину роботи, мені – від 8 злотих. Робочий графік 10-12 годин на день, з одним вихідним в тиждень. Ми погодились.

Дорога і поселення

У Польщу ми прибули серед березня. З Полтави доїхали потягом до Львова. Зі Львова автобусом до Варшави. Далі електричкою зі столиці Польщі до містечка Блоні, де нас зустріли.

Поселили нас у двоповерховий будинок з багатьма кімнатами. Ремонт у будівлі був доволі непоганий, але ми мусили жити в малесенькій кімнаті ще з однією парою. Загалом у тому будинку разом з нами мешкало десь до 25 осіб, які мусили ділити одну кухню та два санвузли. За такий комфорт з зарплатні кожного вираховували 350 злотих.

Проте нам ще дуже пощастило, інших колег по складу за такі ж гроші поселили в будинок з засмальцьованими подушками та тарганами.

Перший день

Нас повели на один зі складів ознайомити з принципом роботи. Показали незрозумілу електричну штуку, що зветься “вузик”, і дали по черзі всій групі стажерів його повозити – вперед, назад, розвертати. У такий спосіб ми склали на права керування “вузиком”, який у нас зветься електричною роклою.

Тут у моїй голові прояснилось, що насправді я повинна їздити з роклою, а не візком, яким покупці користуються в супермаркетах. Фактично мене взяли на роботу вантажником. Я була шокована, інші дівчата в групі – теж.

У перший робочий день ми поїхали працювати на інший склад, де пакують різні товари. Нас попереджали, що коли не буде замовлень на основному складі, нам даватимуть підробіток. Спочатку ми були цьому раді.



На підробітку всі клеїли акційні наклейки на каву та зубні пасти. 12 годин на ногах, з однією перервою на півгодини для обіду. Дівчину, яка прийшла з мінімальним макіяжем, змушували все змити з обличчя. Мовляв, так інструкція вимагає.

Перший робочий 12 годинний день на тому не завершився: після короткої перерви нас відправили в нічну зміну на основний склад, дали лише годину на прийняття душу та вечерю. Одна пара колег відразу зібрала речі й втекла. Ми з рештою ж поїхали в те холодне пекло, де лише +1 °С й постійні протяги. Тож перший робочий день у нас вийшов 20 робочих годин. Відіспавшись з ночі, ми мали знову йти в нічну зміну. Добре, що на основному складі це лише 8 годин, але інколи вони затягувались  до 10-12.

Робота та побут

Жінки працювали на молочці, чоловіки на м’ясі та овочах. Всі ми мали возити величезні піддони і швидко розкладати пакунки товарів вручну на ролети (понумеровані полиці). Мені, тендітній дівчині, дуже важко було підняти ящик молока вагою в 12 кілограмів, а потім закинути нагору. Інколи просто до сліз. Мені здавалось, що я за щось покарана й відбуваю покарання. Коли робила це не так швидко, як слід було, поляки-керівники кричали.



Коханий працював в сусідньому складі, інколи тишком-нишком навідувався до мене перевірити, чи все в мене добре. Коли наглядач-поляк десь відходив, мій хлопець навіть міг допомогти мені розкидати важку тару.

Від такої праці у нас щодня боліли м’язи, нібито хтось бив палицею по тілу. У перервах між роботою ми лише спали, готували та їли. Більше ні на що не вистачало сил, та й ходити особливо не було де, ми жили на околиці села, біля лісу.

Кілька разів виходили з сусідами по кімнаті у пошуках іншої праці, але все було безрезультатно.  Поїхати в інші населені пункти у нас не було ні часу, ні коштів. Гроші, які ми брали з собою на перший місяць проживання, дуже швидко розійшлись. У чималеньку суму обійшлись телефонні картки для зв’язку з рідними.

Також багато грошей йшло на харчування, при цьому м’ясо за весь термін перебування ми спромогтися придбати всього двічі – курячі стегна на підливу та супи. В основному харчувались крупами, картоплею, намазками для бутербродів та дешевими сосисками. Такого апетиту, як в Польщі, у моєму житті ніколи не було. Здавалось, що все провалювалось, ніде не зачепившись.

Грошей до зарплатні, яку ми отримали більше ніж через місяць, не вистачало. Останній тиждень ми їли лише каші з рештки круп.

Ставлення до заробітчан

Відчували ми себе третьосортними. Мову веду виключно про мережу, в яку нас влаштували. На складі працювали дві групи найманців – поляки й українці. Полякам працівники складу віддавали ліпший товар, який швидше розходився. Нам же, українцям, те, що залишиться.

Проте серед них знаходились і ті, хто і до нас ставився добре. Таких були одиниці.

Поляки мали шафи для переодягання, ми ж – ні. Тому постійно ходили у робочій формі, так мали йти містом, заходити в магазини й ловити на собі постійні погляди місцевих.

Керівник нашої агенції, поляк, загалом ставився до нас, як до рабів. Змушував працювати понаднормово. Після основного складу, де ми дуже виснажувались від фізичної роботи, відправляв на склад-підробіток. Коли хтось не йшов на підробіток, він приїздив у будинок, грюкав у двері кімнати тих “прогульників” і голосно кричав. Йому було все одно, що можливо хтось відсипається після нічної зміни. Одного українського заробітчанина дозволив собі навіть штовхнути за суперечку у відповідь.

Всім, хто відмовлявся йти на склад-підробіток, чи просто фізично не мав сил вийти на основний склад, він давав 15 хвилин на збори, – мовляв, звільнені. Решті говорив: “На ваше місце у мене 20 бажаючих. Хто не працюватиме, як я кажу, їдьте в Україну”, – тільки польською нецензурною мовою. І він говорив правду. Як тільки хтось тікав чи він когось виганяв, за півгодини привозив нових працівників, теж українців.



За весь час, що були в Польщі, людиною я відчула себе лише раз, коли ми повертались додому. Я одяглась у свій одяг, а не робу, нафарбувалась, привела в порядок нігті, що раніше було даремною тратою часу через специфіку роботи.

Ми поїхали у Варшаву і подивились на Старе місто польської столиці. На нас ніхто не косив поглядами, ми відчували себе звичайними туристами.

Підсумки

У Польщі ми побули менше ніж півтора місяці, але ті дні були найдовшими в моєму житті. За весь цей час наші спроби знайти іншу роботу були марними. Ми постійно писали своєму посереднику, але він запропонував лише одну вакансію, й ту сумнівну.

Ми ледь дочекались своєї зарплатні. Її затримали на 3 дні, для нас то була вічність з “діркою в кишені”. Заплатили нам за робочі дні березня аж 23 квітня – всього близько 1300 злотих на двох. Щоб отримати квітневу, нам слід було пропрацювати до 20-х чисел травня. Окрім того, як з’ясувалось потім, з квітневої зарплатні мали вирахувати за форму, права на керування електричними роклами та транспорт, який нас возив на склади, ну й звісно оренду житла.

Отримавши гроші, ми постали перед вибором: тікати з того пекла в іншу місцевість на пошуки роботи чи їхати додому. Ми обрали останнє, оскільки для пошуків потрібно було витрати кошти на дорогу, знайти собі нове житло й оплатити його, витрачати гроші на харчування, але ж невідомо скільки часу на це пішло б.

Окрім того, через важку працю в мене виникли проблеми зі здоров’ям, працювати фізично я вже не могла. А для таких, як ми, для початку за кордоном лише такі варіанти. Коханому у той час знайомі запропонували хороший варіант роботи в Полтаві. Тож зароблене ми витратили на дорогу додому, привезли з собою гостинців, лишилось дещо і на прожиток.

Нині ми живемо у Полтаві, орендуємо квартиру, обоє маємо стабільну роботу. Попри те, що інколи не вистачає на все необхідне, навчились радіти тому, що маємо.
   
юля нічого так

   
Это еще раз доказывает мерзкую сущность нашей власти. Избранную 54%. Выстраданную на майдане.
   
Это еще раз доказывает мерзкую сущность нашей власти. Избранную 54%. Выстраданную на майдане.

я б сказав сутність влади взагалі
   
дівчинка почуствовала що таке реал ворлд
   
я б сказав сутність влади взагалі

Я б добавил что не только нынешней.
А от вообще не согласен.
Власть должна думать что ж не то в стране творится если народ разбегается по заработках.
   
"Нині ми живемо у Полтаві, орендуємо квартиру, обоє маємо стабільну роботу. Попри те, що інколи не вистачає на все необхідне, навчились радіти тому, що маємо."


 (tu)    Чудово! Навчилися цінувати те, що є....
   
дівчинка почуствовала що таке реал ворлд
это не реальный ворлд, как ты хочешь представить. это реальная жопа в Украине , благодаря бакалейщику у власти.  местные ведь в таких условиях не работают?
   
 Можливо  й  правдива  історія  .  Але  8  злотих  на годину  ... де  така  зарплатня  ?  В 12  нетто  вірю  -  то така собі  "гола"  зп ,  тобто тіло  для  нарахувань  .
Можу  сказати ,  що 4 місяці  то просто дуже  мало  ,  початковий  термін  тільки  3 місяці  .

Скажемо  стартуєте - 14  зл година  ,  але з  3  місяця  вже  маєте 18  зл  не  чистими  . 
Про такі  короткі  терміни  не говорив  від  початку  .33  місяці  -  мінімум  на два контракти  ,  третій  -  на постійній  основі  .
 Карту  побиту  по першому  року  ,  інше  -  від  нас  залежить  .
   
канєшна, це краще, ніж тут працювати за три штуки в місяць і крити начальника, бо він педораз і заставив в суботу вийти.
   
это не реальный ворлд, как ты хочешь представить. это реальная жопа в Украине , благодаря бакалейщику у власти.  местные ведь в таких условиях не работают?

не хотят - и не работают
и полтавчан туда никто не вывозил в товарном вагоне на заработки
   

не хотят - и не работают
и полтавчан туда никто не вывозил в товарном вагоне на заработки
от хорошей жизни люди массово бегут. вон сегодня Пеця отжег : "Два года назад Украина была слабой и истощенной. Но теперь и она как будто воскресает. И как победная поступь веры Христовой началась после его воскресения, так и уверенное продвижение Украины в будущее разворачивается на наших с вами глазах" Источник: http://цензор/v387058 Источник: http://цензор/v387058  . Надо простым украинцам готовиться к еще худшей жизни. У Пеци все исполняется, только наоборот.
   
Я так и не понял, все претензии к Польше ? Их кто-то обманул?
   
это не реальный ворлд, как ты хочешь представить. это реальная жопа в Украине , благодаря бакалейщику у власти.  местные ведь в таких условиях не работают?

тобто до бакалейщика
все було ок і ніхто нікуди на заробітки не їздив?

(до речі дівчина була в Польщі більше року тому) 
   
Піврічна віза, то вони на візіторці працювали. А яке вони хотіли ставлення до нелегалів?
   
Я так и не понял, все претензии к Польше ? Их кто-то обманул?

обмнула контора по выдаче виз,
поляки тут нипричом
   
Піврічна віза, то вони на візіторці працювали. А яке вони хотіли ставлення до нелегалів?

Що б польські підпанки розшаркувались пред нею на паркеті і щоб вишенька на тястечку була солодка солодка .
Бо всі Юлі з Полтав каралєви бай дефолт .
   
сколько людей столько же историй, у меня недалеко трое хлопцев из-под Тернополя, водители, ездят на TIR-ах, уже больше года здесь, получают 1000 - 1100 баксов на наши, сняли дом, один уже привёз семью, девочка пошла в школу, довольны, шеф тоже доволен, по ходу перебирают транспортные фирмы где платят лучше.
   
Коли робила це не так швидко, як слід було, поляки-керівники кричали.
ніхто тут на Поляків не кричить.(або рідко і то конкретні дебіли)
кричать тільки на Українців.
бо до вас з першого разу,коли говориш спокійно без тону керівника,не доходить.
вам всім(всім)здається,шо це така тільки розмова-а це наказ вашого керівника.

раз нам прийшло в голову прийняти до роботи Українців-все,дякую,ніколи більше.
не доходять до вас накази без крику,а я не збирався ставати хамом.
   
ніхто тут на Поляків не кричить.(або рідко і то конкретні дебіли)
кричать тільки на Українців.
бо до вас з першого разу,коли говориш спокійно без тону керівника,не доходить.
вам всім(всім)здається,шо це така тільки розмова-а це наказ вашого керівника.

раз нам прийшло в голову прийняти до роботи Українців-все,дякую,ніколи більше.
не доходять до вас накази без крику,а я не збирався ставати хамом.
  До всіх ?  Не правда  .
   
зрозуміли за що плотють 800ойро?? тож інтерполюйте як треба працювать за 2000. І порівняйте з тим, як працюєця за 150 ойро в нас.. Ато тей скульож, що за таку саму працю там плотють по 2000 тупо дістав.
   
  До всіх ?  Не правда  .
до більшості,ок?хехе
но,і знаючи ментальність.
не починайте в Польші шось доказувати в руском язикє своїм керівникам,не піднімайте голос.
це не місце на дискусії в руском язикє,як Росія-2.
це Польша.
   
до більшості,ок?хехе
но,і знаючи ментальність.
не починайте в Польші шось доказувати в руском язикє своїм керівникам,не піднімайте голос.
це не місце на дискусії в руском язикє,як Росія-2.
це Польша.
Co  ,  wiem  .
   
чудовий життевий досвід. Усім жіночкам ,які кажуть "согласна на любую работу ,лишь бы деньги платили " ,бажаю такого туризму до Європи.
   
все так начинали. для сотен тысяч поляков тоже не малина в англии и германии
   
Нині ми живемо у Полтаві, орендуємо квартиру, обоє маємо стабільну роботу. Попри те, що інколи не вистачає на все необхідне, навчились радіти тому, що маємо.

а без мордування у Польщі цього неможливо було навчитися?

ну хто їм дохтур
   
рабів до раю не пускають? пускають (до европи),
але раби звідти тікають :(
   
а без мордування у Польщі цього неможливо було навчитися?

ну хто їм дохтур
:lol:  :weep: так вам там,поки ваших дітей на Майдані не побили теж,корупція і несправедливість в судах не перешкоджала.
парєшать можна було все,хехе.

   
:lol:  :weep: так вам там,поки ваших дітей на Майдані не побили теж,корупція і несправедливість в судах не перешкоджала.
парєшать можна було все,хехе.
а нічого і не змінилось, порішати за бабло можно все, і вирішують ж... :(
   
а нічого і не змінилось, порішати за бабло можно все, і вирішують ж... :(
памятайте тільки,шо ціною за безволю буде кров ваший дітей,хехе
   
Це мені нагадує плачі біженців з Донбасу,
котрих поселили в селі, у пусті хати.
Там город, стайня і т.д.
Треба працювати. На себе.
А вони працювати не хочуть.
Скулять і лайдакують.
   
Ну це яk хто попаде...
Я чув розповідь про роботу: 1-2 тис гривнь старт: віза + доїзд, 8,5 Zl в годину, нічна зміна 10-12 год, 2 вихідних, хороші умови проживання (майже безплатно), 2 чол в кімнаті. Нормальне відношення до працівників.
Лотерея короче...

Останнє редагування: 1 травня 2016 12:39:15 від celtic
   
ніхто тут на Поляків не кричить.(або рідко і то конкретні дебіли)
кричать тільки на Українців.
бо до вас з першого разу,коли говориш спокійно без тону керівника,не доходить.
вам всім(всім)здається,шо це така тільки розмова-а це наказ вашого керівника.

раз нам прийшло в голову прийняти до роботи Українців-все,дякую,ніколи більше.
не доходять до вас накази без крику,а я не збирався ставати хамом.
"До вас" це до кого? ((( І що ти робиш на українському форумі? Йди до своих, не до нас.
   
Але  8  злотих  на годину  ... де  така  зарплатня  ?
Таку зарплатню отримував кваліфкований механік, який поїхав до Польщі на заробітки без знання мови. Вйопував там за себе (по спеціальності), та ще й за двох поляків, які отримували 24 злотих на годину. 12 злотих на годину отримував інший заробітчанин - колега того механіка на іншій фірмі, який трохи знав мову. Через півроку повернулися до України та поїхали до кацапів на "нєфтянку", кажуть, що їпали вони ті європейські заробітки, коли кацапи їм платять більше за менш кваліфіковану працю.

Останнє редагування: 1 травня 2016 12:40:52 від птах Сорока
   
"До вас" це до кого? ((( І що ти робиш на українському форумі? Йди до своих, не до нас.
розплачся разом з Юлею. :weep: (героїнею репортажу,а то тут різне можна подумати,хехе)
зїж цукерку Крейзі Бі,і з легким серцем постав мене в ігнор.
ти своєю сракою постарайся спочатку покерувати,не мною.
а то хочеш пернути,а осираєшся :laugh:

Останнє редагування: 1 травня 2016 12:43:24 від Captain Vimes
   
Таку зарплатню отримував кваліфкований механік, який поїхав до Польщі на заробітки без знання мови. Вйопував там за себе (по спеціальності), та ще й за двох поляків, які отримували 24 злотих на годину. 12 злотих на годину отримував інший заробітчанин - колега того механіка на іншій фірмі, який трохи знав мову. Через півроку повернулися до України та поїхали до кацапів на "нєфтянку", кажуть, що їпали вони ті європейські заробітки, коли кацапи їм платять більше за менш кваліфіковану працю.

втратять в кацапів квалфікацію
   
розплачся разом з Юлею. :weep:
зїж цукерку Крейзі Бі,і з легким серцем постав мене в ігнор.
ти своєю сракою постарайся спочатку покерувати,не мною.
а то хочеш пернути,а осираєшся :laugh:
Ти мені не потрібен і не цікавий. Тим більше з кацапським лексиконом.
   
втратять в кацапів квалфікацію
Таке життя - в людей нема вибору. Але досвід не проп'єш (до речі в кацапів там категорично заборонено бухати - одразу звільнення, тому працюють здебільшого наші).
Приїде, якщо що, та за півроку все згадає. Це ж не перший раз вже таку тему я бачу.
   
Ну чого люди такі дебільні ідіоти?
Ну їх що, батогами заганяли в цех, де +1?
Мене з 2 хлопцями теж у Бреслау хотіли кинути, обіцявши роботу на навантажувачі. Підняли хай, одному борзому мордяку натовкли при всьому офісі. Забрали всі гроші і спокійно поїхали в інше місце.

Отож, застерігію від кадрової агенції  Пелих:
http://m.vk.com/pelekh.agency
http://www.pelekh.agency

   
Ну чого люди такі дебільні ідіоти?
Чуже місце, відсутність знань мови та законодавства. А ще й хитрі поляки трапляються - "ти попрацюй місяць задешево, ми до тебе придивляємося, а через 2 місяці будемо платити дуже гарні гроші" )))

Останнє редагування: 1 травня 2016 12:50:26 від птах Сорока
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія