Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Антимонопольний комітет заблокував поставки українського обладнання для АЕС

Антимонопольний комітет заблокував поставки українського обладнання для АЕС, задовільнивши скаргу російської компанії

Антимонопольний комітет України (АМКУ) заблокував поставку критично важливого для українських атомних електростанцій (АЕС) обладнання від вітчизняного виробника, задовольнивши скаргу компанії-представника російських виробників
Про це повідомляє прес-служба НАЕК "Енергоатом", передає "Інтерфакс-Україна".
За даними компанії, Адміністративна колегія АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель рішенням від 18 листопада 2014 заблокувала закупівлю "Енергоатомом" у Сумського НВО ім.Фрунзе запасних частин до насосів ГЦН-195 виробництва того ж підприємства.
"У скарзі (поданої ТОВ "Промислово-фінансова компанія "Укрспеценергопостач" і задоволеною АМКУ) стверджується, що застосувавши переговорну процедуру закупівлі запчастин до насосів у Сумського НВО ім.М.В.Фрунзе, "Енергоатом" порушив інтереси "Укрспеценергопостач", як постачальника аналогічного обладнання російського виробництва", - відзначили в" Енергоатомі ".
У компанії підкреслили, що головний циркуляційний насос (ГЦН-195) є критично важливим обладнанням для безпеки функціонування енергоблоків атомних електростанцій, використовується в трубопровідних системах охолодження першого контуру ядерних реакторів типу ВВЕР-1000 для забезпечення відводу тепла від реакторної установки.
В ході розгляду скарги, представники "Енергоатому" роз'яснили колегії АМКУ, що ще з часів СРСР українське НВО ім.Фрунзе є проектним виробником ГЦН-195 і запасних частин до них. В даний час велика частина енергоблоків українських АЕС обладнана саме ГЦН сумського виробництва. НВО ім.Фрунзе має всю необхідну конструкторську і технологічну документацію, відповідні виробничі потужності, кваліфікований персонал, а також висновки Київського інституту "Енергопроект" (КІЕП) про відповідність своїх насосів вимогам, що пред'являються до цього устаткування.
"Водночас, у своїх виступах на слуханнях в АМКУ представники "Укрспеценергопостач" стверджували, що НПО ім.Фрунзе не має права на виробництво запчастин до ГЦН-195, оскільки відповідна технічна документація належить російським підприємствам і в Україну не передавалася", - зазначено в повідомленні.
Представники "Енергоатому" пояснили колегії АМКУ та документально підтвердили, що "Укрспеценергопостач" є посередницькою структурою, яка представляє на українському ринку інтереси російського виробника устаткування для енергоблоків АЕС. При цьому, в умовах економічної кризи, Кабінет міністрів України поставив перед українськими енергокомпаніями задачу перейти на прямі відносини з виробником того чи іншого обладнання та замістити імпортні поставки вітчизняними, в тому випадку якщо це можливо.
"Крім того," Енергоатом "документально довів, що укладення прямого договору з українським виробником НПО ім.Фрунзе не тільки гарантує своєчасну поставку продукції, зміцнює енергетичну безпеку нашої країни, а й максимально економічно вигідним. Що ж стосується російських виробників ГЦН-195, то співпраця з російським постачальником виглядає недоречним, не тільки враховуючи зовнішньополітичну ситуацію, а саме тому, що в Україні є виробник аналогічного обладнання ", - резюмують в НАЕК.
В "Енергоатомі" переконані, що всі наведені аргументи більш ніж достатні для закупівлі запчастин у НВО ім.Фрунзе із застосуванням переговорної процедури.
У компанії нагадали, що від поставки запчастин до ГЦН-195 на Рівненську та Запорізьку АЕС залежать безперебійні поставки електроенергії українським споживачам протягом опалювального сезону 2014-2015 років, а, отже, енергетична безпека держави.
"Державний орган України, який покликаний захищати інтереси нашої держави, і чиновники якого отримують зарплату з українського бюджету, безпідставно прийняли сторону представників Російської Федерації. У зв'язку з цим, фахівці" Енергоатома "повідомили членам колегії АМКУ, що задовольнивши цю скаргу, комітет створить передумови для виникнення перебоїв з електропостачанням в найбільш складний період для вітчизняної електроенергетики. Проте, керуючись штучними і надуманими аргументами, колегія АМКУ прийняла рішення на користь представника російського постачальника ", - резюмують в" Енергоатомі ".
НАЕК готує звернення до президента України, Кабінету міністрів України, Службі безпеки України та Генеральній прокуратурі за фактами зловживань посадовими особами Антимонопольного комітету та створенню загрози енергетичній безпеці України.

Для справки: АМКУ до сих пор не имеет главы после снятия Цушко. Руководит сейчас и.о. Николай Барош.
Справка: "Президент Леонид Кучма своим указом назначил Николая Бараша государственным уполномоченным Антимонопольного комитета страны."

Самые "громкие" дела нынешнего руководства АМКУ:
Антимонопольный комитет блокирует процесс закупки бронежилетов для украинской армии.
Об этом во время выступления в Верховной раде заявил и.о. министра обороны Михаил Коваль, передает "Укринформ".
Антимонопольный комитет (АМКУ) планирует возбудить дела против игроков рынка, аффилированных с ФПГ «Приват». Об этом заявил и. о. главы АМКУ Николай Бараш, пишет Апостроф.

Кто ОБЯЗАН, но до сих пор НЕ НАЗНАЧИЛ главу АМКУ ?
Справка: Відповідно до Конституції України і Закону України «Про Антимонопольний комітет України» Голова Антимонопольного комітету призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за згодою Верховної Ради України.

Кого предлагал Президент на должность главы АМКУ:
"Давний бизнес-партнер Порошенко может стать новым главой АМКУ   
3 июля Президент Украины Петр Порошенко сделает представление на должность главы Антимонопольного комитета Украины. 02.07.2014
(слава Богу, в Раде не нашлось достаточно сволочей..... пардон, голосов,  для поддержки кандидатуры Свинарчука)

ЛЕГИТИМНЫЙ ГЛАВА АМКУ НЕ НАЗНАЧЕН ДО СИХ ПОР.




   
агов, захисники принципів вільної конкуренції! ви де? будемо далі казати, що держава не повинна протекціонізмом ніколи займатись?
   
Прэлэстно. Я так дивлюся, у нас режим повного сприяння російському бізнесу. І це при зашкалюючій антиросійськості нашого суспільства.

Хто живе в Україні, той над визначенням шизухи сміється.
   
ОХРЕНЕЛИ ВВОБЩЕ - ЧТО ПРОИСХОДИТ!
   
ОХРЕНЕЛИ ВВОБЩЕ - ЧТО ПРОИСХОДИТ!
Я уже сказав - режим повного сприяння російському бізнесу. Так складно зрозуміти?
   
ОХРЕНЕЛИ ВВОБЩЕ - ЧТО ПРОИСХОДИТ!

Реванш Огидності та інтеграція в митний союз
   
ОХРЕНЕЛИ ВВОБЩЕ - ЧТО ПРОИСХОДИТ!
Не волнуйтесь, все ОК, это просто пжиття по-новому.
   
За даними компанії, Адміністративна колегія АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель рішенням від 18 листопада 2014 заблокувала закупівлю "Енергоатомом" у Сумського НВО ім.Фрунзе запасних частин до насосів ГЦН-195 виробництва того ж підприємства.
:lol:
НВО ім.Фрунзе належить Григоришину і Новинському. Хто вони і звідки пояснювати не треба? Вставати в суперечці двох російських компаній на сторону однієї лише тому що вони перші запустили статєйку в пресі? Ну і звісно "порося - зрадник". :gigi:
   
:lol:
НВО ім.Фрунзе належить Григоришину і Новинському. Хто вони і звідки пояснювати не треба? Вставати в суперечці двох російських компаній на сторону однієї лише тому що вони перші запустили статєйку в пресі? Ну і звісно "порося - зрадник". :gigi:

Тут питання не хто власник, а чиїм є компанія резидентом. Якщо українським -- значить потужності в Україні, робочі місця в Україні, податки в Україні… Це ж очевидно.
   
Завтра есть уникальный шанс прийти с вопросами-лозунгами на Майдан. А там уже и до остальных интересных мест рукой подать )
   
поки ми не ввели офіційні санкції щодо російських компаній вони є повноправними учасниками ринку

так, такі санкції потрібно вводити

по сабжу: забагато каші в старт пості
   
Канхвета очєнь класна, Тузік вкусний...(с)
 :weep:
   
поки ми не ввели офіційні санкції щодо російських компаній вони є повноправними учасниками ринку

так, такі санкції потрібно вводити

по сабжу: забагато каші в старт пості

принаймні, ви послідовні в своїй позиції.
   

Тут питання не хто власник, а чиїм є компанія резидентом. Якщо українським -- значить потужності в Україні, робочі місця в Україні, податки в Україні… Це ж очевидно.
Абсолютно не очевидно. Москалі люблять купити тут фабричку або просто відкрити нову конторку, залишити лише директора-бухгалтера, і гнати виготовлене в Росії під торговою маркою місцевого виробництва. Я таке на багатьох тендерах уже зустрічав. Гнида Семиноженко наприклад таким дуже любив займатись. Угробив пару хороших українських проектів.
   
Еще немного "каши" по запросу тарадайки (а аутландер не смог не списдеть):

ПАО «НПО им.М.В.Фрунзе» (Сумы), которое является крупнейшим в Украине производителем газоперекачивающих агрегатов и насосного оборудования, в том числе для атомных электростанций, в ближайшей перспективе должно получить мощный толчок к развитию. Об этом заявил член совета директоров и крупнейший совладелец (27,4% акций) российской «Группы «ГМС» Владимир Владимирович Лукьяненко – сын почетного президента, а ранее многолетнего руководителя сумского НПО им. Фрунзе Владимира Матвеевича Лукьяненко, сообщает Kordon.org.ua. «Наиболее адекватным ответом на те экономические вызовы, с которым сегодня столкнулось НПО имени Фрунзе, является проведение процедуры банкротства предприятия. «Банкротство не обязательно означает потерю работы 12 тысячами работников предприятия, а в случае, если это все-таки произойдет, бывшие сотрудники НПО смогут трудоустроиться на промышленные объекты на территории Российской Федерации», — добавил бизнесмен.  24 Июля 2014 

Справка: ОАО «Группа ГМС» является основным конкурентом Сумского НПО и одним из крупнейших в России и СНГ производителей насосного оборудования для нефтегазового комплекса, энергетики, жилищно-коммунального и водного хозяйства, одним из ведущих производителей компрессорного и блочно-комплектного нефтепромыслового оборудования. Сын Владимира Лукьяненко – Владимир Владимирович Лукьяненко является членом совета директоров и крупнейшим совладельцем ГМС.

P.S. Кстати, предприятие является ОАО, это для аутландера насчет "кому принадлежит".

Вопрос: КТО доводит до банкротства ведущее предприятие Украины, и кто этому содействует?

Теперь о «Укрспеценергопостач», которое подало в суд в интересах российского предприятия. Справка: ТОВ «Промислово-фінансова компанія «Укрспеценергопостач», співвласниками фірми є Олексій Антипов (40%), Леонід Гаврилюк (20%), і ще по 20% Євгенія Демченко (раніше Тернікова) і Юлія Тернікова. Останні дві є дочками Юрія Тернікова, який у 2006-2011 р.р. очолював Державну організацію комбінат «Прогрес» Державного агентства резерву України. згаданий вище Юрій Гаврилюк у 2005-2007 очолював у якості директора фірму Тернікова «Хімакс».

Т.е. «Укрспеценергопостач» - типичная фирма-"прокладка" для отмывания бабла и таких вот "позовив в суд" в интересах кого угодно.

ИТОГ:   происходящее НЕ ПРОСТО КОРРУПЦИЯ, это захват с целью УНИЧТОЖЕНИЯ крупнейшего украинского предприятия кацапскими конкурентами ПРЯМО СЕЙЧАС.

Останнє редагування: 20 листопада 2014 15:02:06 від Faultfinder
   
Абсолютно не очевидно. Москалі люблять купити тут фабричку або просто відкрити нову конторку, залишити лише директора-бухгалтера, і гнати виготовлене в Росії під торговою маркою місцевого виробництва. Я таке на багатьох тендерах уже зустрічав. Гнида Семиноженко наприклад таким дуже любив займатись. Угробив пару хороших українських проектів.

тут переконали.
   
Питання дуже цікаве і старе як світ. Ось, наприклад, Україна використовує літаки "Боїнг", чому ми не можемо виробляти запчастини для них, хтось дасть відповідь?
   
http://www.рбк-укр/ukr/news/economic/prezident-sumskogo-npo-im-frunze-zayavlyaet-chto-ego-ne-puskayut-11062013183700

Президент Сумського НВО ім. Фрунзе заявляє, що його не пускають на завод через конфлікт акціонерів
11.06.2013 18:37

Президент ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" Володимир Лук'яненко заявляє, що його не пускають на завод через конфлікт акціонерів. Про це він заявив під час прес-конференції в прес-центрі "RegioNews-Суми".

За словами Лук'яненко, власник основного пакету акцій підприємства - російський олігарх Костянтин Григоришин - та керівництво заводу, призначене ним на посади, за останні 1,5 роки "обікрали" заводчан на 70-80 млн дол.

"Виведено увесь прибуток, виведено обігові кошти підприємства. Керівництво не соромиться відправляти людей у неоплачувані відпустки, платити мінімальну зарплату", - заявив Лук'яненко.

За його словами, нині його навіть не пускають на територію заводу, не даючи можливості втрутитися в ситуацію.

"Усі терміни замовлень для "Газпрому", Туркменістану, Узбекистану зриваються на рік чи півтора. Надходять аванси, гроші крутяться, і лише наприкінці терміну виконання замовлення починають дозовано видаватися виробництву", - зазначив президент ПАТ.

Крім того, за словами Лук'яненко, керівництво заводу встановлює завищені ціни на виконання замовлень, через що втрачає клієнтів та ринки збуту.

"Узбекистан оголосив великий тендер на поставку компресорної станції. Фахівці-менеджери, які зараз працюють на заводі, назвали ціну - 150 млн дол. Це при тому, що проектна вартість складає 80-90 млн. У підсумку замовлення віддали Казанському авіаційному заводу, яке займається ремонтом та заміною турбін для таких станцій. Вони виконали роботу за 110 млн дол.", - повідомив Лук'яненко.

Він підкреслив, що про ситуацію, що склалася на заводі, повністю поінформований Президент України Віктор Янукович.

"Під час візиту до Сум Президент пообіцяв особисто розібратися у найкоротший термін", - заявив Лук'яненко.
Основні пакети акцій ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" належать двом групам акціонерів - групі Костянтина Григоришина та групі Вадима Новинського і Володимира Лук'яненка. В останніх на 1% менше акцій. У 2014 році, як повідомив Лук'яненко, за наявною домовленістю між групами акціонерів має наступити паритет.
   
Аутландер, а ты вообще в курсе, что означает абревиатура ОАО...? Так и быть, расшифрую: ОТКРЫТОЕ акционерное общество. В отличии от ЗАКРЫТОГО акционерного общества, акции ОАО имеют свободное хождение и торгуются на фондовых рынках. Их может купить КТО УГОДНО, включая государство. Поэтому твое "кому принадлежит" это полная бессмыслица, потому что принадлежит оно АКЦИОНЕРАМ. И это ОАО есть предприятие УКРАИНСКОЕ, зарегистрировано в Украине, подчиняется УКРАИНСКИМ законам, и даже может быть НАЦИОНАЛИЗИРОВАНО государством на вполне законном основании.

P.S. Вот зачем я трачу время на форуме? Хотелось бы тратить его с толком в общении с умными людьми, а оно почти все уходит на разжевывание простейших понятий остолопам  :(

Останнє редагування: 20 листопада 2014 16:19:37 від Faultfinder
   
dura lex sed lex

Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі:

1) закупівлі творів мистецтва або закупівлі, пов’язаної із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу;

2) відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи;

3) нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів (...)

4) якщо замовником було двічі відмінено процедуру закупівлі через відсутність достатньої кількості учасників;

5) потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами (...);

6) необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту (...);

7) закупівлі юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України (...)


(Закон України "Про здійснення державних закупівель" №1197-VII від 10.04.2014, стаття 39-ІІ)

В данном случае переговорная форма могла бы быть оправдана только пунктом 2 "відсутність конкуренції".

Но на рынке конкуренция не отсутствует, о чем и заявил обойденный потенциальный поставщик в полном соответствии с тем же законом. Следовательно, переговорная процедура закупки была применена неправомерно и (в соответствии со все тем же законом) АМКУ имеет полное право аннулировать результаты закупки.
   
Антимонопольний комітет заблокував поставки українського обладнання для АЕС, задовільнивши скаргу російської компанії

3 июля Президент Украины Петр Порошенко сделает представление на должность главы Антимонопольного комитета Украины. 02.07.2014
(слава Богу, в Раде не нашлось достаточно сволочей..... пардон, голосов,  для поддержки кандидатуры Свинарчука)

ЛЕГИТИМНЫЙ ГЛАВА АМКУ НЕ НАЗНАЧЕН ДО СИХ ПОР.
слава верховній раді минулого скликання! Яка вона у нас хороша була....
   
А у Серхия слепота куриная, видать. Он даже не способен прочитать, или дочитать, что подает в Раду кандидатуру главы АМКУ ПРЕЗИДЕНТ  :shuffle:
   
Аутландер, а ты вообще в курсе, что означает абревиатура ОАО...? Так и быть, расшифрую: ОТКРЫТОЕ акционерное общество. В отличии от ЗАКРЫТОГО акционерного общества, акции ОАО имеют свободное хождение и торгуются на фондовых рынках. Их может купить КТО УГОДНО, включая государство. Поэтому твое "кому принадлежит" это полная бессмыслица, потому что принадлежит оно АКЦИОНЕРАМ. И это ОАО есть предприятие УКРАИНСКОЕ, зарегистрировано в Украине, подчиняется УКРАИНСКИМ законам, и даже может быть НАЦИОНАЛИЗИРОВАНО государством на вполне законном основании.

P.S. Вот зачем я трачу время на форуме? Хотелось бы тратить его с толком в общении с умными людьми, а оно почти все уходит на разжевывание простейших понятий остолопам  :(
Дебілятко, де ти в тексті знайшло якесь ОАО?  :lol:
Я розумію що читати важкувато недорозвиненим, тому виділю болдом.

Основні пакети акцій ПАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" належать двом групам акціонерів - групі Костянтина Григоришина та групі Вадима Новинського і Володимира Лук'яненка.

Так і бути розшифрую. Публічне акціонерне товариство. Від ПрАТ відрізняється тим що кількість акціонерів може бути більше сотні. Але всі вони містяться в реєстрі.

А щодо присутності на форумі, таки підтримую. Таким дебілам як ти тут важкувато буде.  :gigi:
   

Тут питання не хто власник, а чиїм є компанія резидентом. Якщо українським -- значить потужності в Україні, робочі місця в Україні, податки в Україні… Це ж очевидно.

ржунимагу .... податки на Кипре.... :laugh:
   

ржунимагу .... податки на Кипре.... :laugh:

я не стільки про цю конкретну компанію -- якщо ви уважно читали мій перший пост в цій гілці -- як про філософіческій спір протекціонізм vs. вільна конкуренція, який ми на досузі вже довший час між кількома форумчанами на кількох гілках ліниво ведемо.
   
Ні, ну ви подивіться на цього тупака Outlander-а!    :lol:   Дядьку, українське ПАТ і російською ОАО - це ОДНЕ Й ТЕ Ж !!  Бля, всратись і не жити  :laugh:

До речі, в Росії теж вже не використовується абревіатура ОАО. Але це так, дрібнички на фоні вашого невігластва, пане Аутландер  B-)

Останнє редагування: 20 листопада 2014 16:47:35 від Faultfinder
   
хм.. не знав:

Цитувати
Публічне акціонерне товариство (ПАТ). Протягом двох років (з 30 квітня 2009 р. до 30 квітня 2011 р.) Відкриті та Закриті акціонерні товариства в Україні (ВАТ та ЗАТ) повинні змінити найменування на Публічне акціонерне товариство (ПАТ) або на Приватне акціонерне товариство (ПрАТ).

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%8F
   
я не стільки про цю конкретну компанію -- якщо ви уважно читали мій перший пост в цій гілці -- як про філософіческій спір протекціонізм vs. вільна конкуренція, який ми на досузі вже довший час між кількома форумчанами на кількох гілках ліниво ведемо.
Вільна конкуренція та протекціонізм - необов'язково взаємопротирічні речі. Наприклад, можна вважати вільною конкуренцією умови на монопольному ринку, коли держава не втручається в ринок, і його займає одна-єдина фірма, яка просто давить чи викуповує своїх конкурентів?
   
Ні, ну ви подивіться на цього тупака Outlander-а!    :lol:   Дядьку, українське ПАТ і російською ОАО - це ОДНЕ Й ТЕ Ж !!  Бля, всратись і не жити  :laugh:

До речі, в Росії теж вже не використовується абревіатура ОАО. Але це так, дрібнички на фоні вашого невігластва, пане Аутландер  B-)
Ще раз для дебіляток. В Україні є ПрАТ і ПАТ, а не ОАО (ВАТ) і ЗАО (ЗАТ) як в Росії. Уже хоча б незнання цього видає саме в вас невігласа-дурника. "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" є саме Публічним акціонернним товариством і ніяким не ОАО. Ось надана тобою ж, дебілятко, стаття:

ПАО «НПО им.М.В.Фрунзе» (Сумы), которое является крупнейшим в Украине производителем газоперекачивающих агрегатов и насосного оборудования, в том числе для атомных электростанций, в ближайшей перспективе должно получить мощный толчок к развитию. Об этом заявил член совета директоров и крупнейший совладелец (27,4% акций) российской «Группы «ГМС» Владимир Владимирович Лукьяненко – сын почетного президента, а ранее многолетнего руководителя сумского НПО им. Фрунзе Владимира Матвеевича Лукьяненко, сообщает Kordon.org.ua. «Наиболее адекватным ответом на те экономические вызовы, с которым сегодня столкнулось НПО имени Фрунзе, является проведение процедуры банкротства предприятия. «Банкротство не обязательно означает потерю работы 12 тысячами работников предприятия, а в случае, если это все-таки произойдет, бывшие сотрудники НПО смогут трудоустроиться на промышленные объекты на территории Российской Федерации», — добавил бизнесмен.  24 Июля 2014

Справка: ОАО «Группа ГМС» является основным конкурентом Сумского НПО и одним из крупнейших в России и СНГ производителей насосного оборудования для нефтегазового комплекса, энергетики, жилищно-коммунального и водного хозяйства, одним из ведущих производителей компрессорного и блочно-комплектного нефтепромыслового оборудования. Сын Владимира Лукьяненко – Владимир Владимирович Лукьяненко является членом совета директоров и крупнейшим совладельцем ГМС.


Оця біліберда мала спростувати мої слова про те що НПО "Фрунзе" належить Новинському-Григоришину.  :lol:

Навіть тут українська компанія описана як ПАО - ПАТ, тому що різниця між українським ПАТ і російським ОАО насправді досить значна. Ітак розберемось. Ви мабуть побачили тут щось своє, але я бачу лише те що є 2 компанії українська ПАО (ПАТ) «НПО им.М.В.Фрунзе» і російська ОАО «Группа ГМС». При цьому ОАО «Группа ГМС» является основным конкурентом Сумского НПО. І "Владимир Владимирович Лукьяненко является членом совета директоров и крупнейшим совладельцем ГМС." Ні слова про власників НПО Фрунзе.

А хто власники НПО Фрунзе я уже написав, і навів посилання на РБК-Україна. Причому про пакет акцій Григоришина там взагалі пряма мова директора НПО.

Так що обтікай, дебілятко, обтікай.  :gigi:
   
Вільна конкуренція та протекціонізм - необов'язково взаємопротирічні речі. Наприклад, можна вважати вільною конкуренцією умови на монопольному ринку, коли держава не втручається в ринок, і його займає одна-єдина фірма, яка просто давить чи викуповує своїх конкурентів?

Все вірно. Суть нашого давнього спору така:

Одна сторона: хах, дивіться який хуйло молодець, захищає вітчизняного виробника (протекціоністи)

Інша сторона: хах, дивіться який хуйло довбойоб, захищає вітчизняного виробника (ринковики)

Я: можна і так, і едак, а зазвичай, усі навіть найринковіші держави мають елементи протекціонізму, і навіть найбільш авторитарні, де в чому захищають конкуренцію. Сказати або-або неможливо.
   
Я: можна і так, і едак, а зазвичай, усі навіть найринковіші держави мають елементи протекціонізму, і навіть найбільш авторитарні, де в чому захищають конкуренцію. Сказати або-або неможливо.
І ринковики і протекціоністи насправді обстоюють одне і те саме, і обидві точки зору хибні.

Захищати треба конкуренцію. Тобто, якщо внутрішній виробник зажрався, монополізував ринок і почав диктувати ціни, необхідно знімати мита і відкривати імпорт, щоб він був змушений знизити ціни. Якщо імпортер зажрався і демпінгує, необхідно накласти на нього покарання. Якщо експортер жене на зовнішній ринок дешевий стратегічний ресурс, змушуючи державу вдаватись до дорогого імпорту - цього експортера треба давити.

Свіженький приклад. У нас частина газовидобутку приватна, і видобутий газ валить за кордон на спотовий ринок, бо маржа буде більше. А країна при цьому сидить на голці імпортного газу. Що зробить ринковик? Скаже: ніззя чіпати приватного підприємця, це його священне право - продавати там, де дорого. Що зробить протекціоніст? Скаже: ніззя чіпати вітчизняного виробника, він тут платить податки.

А правильну відповідь додумайте самі.
   
І ринковики і протекціоністи насправді обстоюють одне і те саме, і обидві точки зору хибні.

Захищати треба конкуренцію. Тобто, якщо внутрішній виробник зажрався, монополізував ринок і почав диктувати ціни, необхідно знімати мита і відкривати імпорт, щоб він був змушений знизити ціни. Якщо імпортер зажрався і демпінгує, необхідно накласти на нього покарання. Якщо експортер жене на зовнішній ринок дешевий стратегічний ресурс, змушуючи державу вдаватись до дорогого імпорту - цього експортера треба давити.

Свіженький приклад. У нас частина газовидобутку приватна, і видобутий газ валить за кордон на спотовий ринок, бо маржа буде більше. А країна при цьому сидить на голці імпортного газу. Що зробить ринковик? Скаже: ніззя чіпати приватного підприємця, це його священне право - продавати там, де дорого. Що зробить протекціоніст? Скаже: ніззя чіпати вітчизняного виробника, він тут платить податки.

А правильну відповідь додумайте самі.

якийсь ордолібералізм право слово ))
   
якийсь ордолібералізм право слово ))
А я і є прихильник оного  :gigi:
   
А я і є прихильник оного  :gigi:

Будемо знайомі )) Треба буде якось окрему довготривалу гілку відкрити на цю фундаментальну тему: Австрія, Чикаго, Пост-Ч і тд.. В українському приломленні, звичайно…
   
Будемо знайомі )) Треба буде якось окрему довготривалу гілку відкрити на цю фундаментальну тему: Австрія, Чикаго, Пост-Ч і тд.. В українському приломленні, звичайно…
Тільки починати треба з Фредеріка Бастіа та Михайла Туган-Барановського. Останній, правда, недорізаний марксист, але без його теорії дуалістичної вартості мало що можна пояснити  :gigi:
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія